Editörler : Pangaea

Yasaklı
10 Ağustos 2010 00:17

aydında askerlik nasıldır lütfen yardımm

arkadaşlar kısa dönem jandarma er olarak aydın çıktı burası hakkında bilgisi olan varmı rahatmıdır komutanları nasıldır acil cevap lütfen

excusitus
Yasaklı
10 Ağustos 2010 00:19

millet lütfenn yarımm cevap yazan yokmuu

excusitus
Yasaklı
10 Ağustos 2010 00:24

ya millet yokmu yardım edenn

tavuksuyu
Yasaklı
10 Ağustos 2010 00:25

gözün AYDIN ;)

kuvarsit06
Şube Müdürü
10 Ağustos 2010 00:26

=)

hakkikum
Kapalı
10 Ağustos 2010 00:27

42. mühimmatta yapmıştım aydın baltaköyde. 10 numara yer. şanslısın ;)

tavuksuyu
Yasaklı
10 Ağustos 2010 00:28

Yahu kardeş Aydın'da tek 1 askeri birlik mi var ki komutanları hakkında spesifik bilgi verilsin, bir de bu karpuz gibi bir nesnemidir ki bu komutanlar genelleme yapılsın, hayırlısı olsun hakkında batıda vatani görev neticede çok rambovari takılmana gerek bırakmayacak bir durumdur neticede ve ayrıca iyi vasıfların varsa acemilik sonrası orduevlerine transfer de olabilirsin, hayırlı tezkereler,,

excusitus
Yasaklı
10 Ağustos 2010 00:32

tavuk suyuu şunada esprili yaklaşmassan olmayacak ama güzel espri gözün aydınn :)):):) sağolunn cvp veren arkadaşlar :)

ilteriş kagan
Genel Müdür
10 Ağustos 2010 00:36

arkadaşım hem kısa dönem hem de aydın. bundan iyisi şamda kayısı. kısa dönemler nerde olsa rahattır. yani %80i. aydındaki taburda da kastıracak bişeyler olduğunu zannetmiyorum. zaten galiba orası turizm jandarması yetiştiryor. gerçi ne yetiştirdiği seni pek ilgilendirmez. seni poşet seni. ben de izmir de yaptım askerliği ama foçada. oraya çıksaydı askerliğin kısa, uzun , ydk subay farketmez; yaşardın cehennemi. hadi hayırlı tezkereler sana şanslı insan...

excusitus
Yasaklı
10 Ağustos 2010 00:37

ya böyle yaazılarr gördükçee rahatlıyorr ,insan sağolun millett :)

tavuksuyu
Yasaklı
10 Ağustos 2010 00:40

esprinin kralı askerde hele ki ortamına düşersen, ben orada elemanların yanında trt spikeri gibi ciddi kalıyodum yani o derece,,

aydın dedin de benim body [komutanların senden sorumlu olan askere verdikleri isim] aydın'lıydı, neyse komtan bunu çağırdı yanına acemilikte 2. haftamız sanırım bizim komutan bu elemana komutlar yağdırıyo 80 askerin önünde, hazır ol, rahat, uygun adım, sağa dön, sola dön vs. ama eleman heyecandan yanlış dönüyo yanlış adım atıyo falan, neyse komutan elemana kızdı tabi ve bağırarak sordu olm sen nasıl ünv. mezunusun lan daha yürüyemiyosun nerden mezunsun sen? bizim body: boğaziçi komutanım,, komutan tabi kurudu kaldı o an ne gülmüştük valla ama çok gaz komutandı yani öyle bi anlatırdı ki bize bu doğudaki olayları pırpır takıp helikopter olup bölgeye uçasınız gelirdi içinizden ne güzel günlerdi yav,,

10 Ağustos 2010 00:42

ünv teyi aydında okudum çok sıcak arkadaşım Allah yarıdmcın olsun hayırlı tezkereler...ama insanları iyiidir..güzel yer

excusitus
Yasaklı
10 Ağustos 2010 00:42

tavuk suyu :) öyle bir anlatıyonki adaMIN hemen gidesi geldii :):)

ilteriş kagan
Genel Müdür
10 Ağustos 2010 00:44

hemen gidesin gelmesin. güzel yanları askerliğn bir ay sonra alışınca başlar. ilk günler dönesin gelir ama değil baban, ilteriş kağan mezardan çıksa kurtaramaz seni askerlikten...zor olur ilk günler vesselam.

excusitus
Yasaklı
10 Ağustos 2010 00:47

vallaha ne bileyimm ben hep hayırlısını diledim aydın geldi inş ordaki ortamda güzel olurda çabucak geçer askerlik :) ilk bir hafta zor olacak gibi..

tavuksuyu
Yasaklı
10 Ağustos 2010 00:48

yok yav korkutmayın torunu ilk günler daha kolay yemin edene kadar pek sorumluluğun olmadığı için de daha rahatsın ama yeminden sonra affetmez komutanlar aklında olsun çok fazla da tavsiye vermek istemiyorum neticede 4.5 ay orduevinde sivil askerlik yapmış bi elemanız ayıp yani,,

forzaemre
Aday Memur
10 Ağustos 2010 00:49

on numara yer turizm jandarma g3 le değil mp5 makınelı tabancayla eğitim alırsın turkıyede tek turızm jandarma eğitim yeri aydında şanslı çocukmuşsun kardeş ...

excusitus
Yasaklı
10 Ağustos 2010 00:52

abicimm görende denizde yüzerekkk askerlik yapacm sanır ::):):): ama rahatladım biraz en azındann :)

excusitus
Yasaklı
10 Ağustos 2010 00:58

peki arkadaşlar ordan başka yere verilermi bizii ben yine il içinde bir yere vereceklerini duydumda doğrumu

ilteriş kagan
Genel Müdür
10 Ağustos 2010 01:01

dostum sana oradan başka bir yer olmaz. çünkü orası eğitim taburu. başka birliği yok küçücük bir tabur zaten. ama il jandarma olsaydın o zaman ilçelere verilirdin, karakollara yani..

excusitus
Yasaklı
10 Ağustos 2010 01:01

gnclll

Toplam 32 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi