Editörler : Pangaea
09 Mayıs 2011 22:26

direksiyon usta öğreticiliği

direksiyon usta öğreticiliği ve trafik usta öğreticiliği hakkında bilgisii olan var mı almak istiyorumda faydası olur mu

oskaycay38
Aday Memur
10 Mayıs 2011 12:55

merhaba, galiba sana en çok yardımı dokunacak benim.nedeni ise ben sürücü kursunda öğretmenlik yapıyorum. şimdi bu işin eksiside artısıda var. özelliklede direksiyon hocalığı için. eğer kadroya geçersen ki bu 1 yıllık stajı yapıp sınav ve derslere girmene bağlı sigortan tam yatar artı 750 civarı maaş alırsın. tabi ayrıca kendini tanıtırsan yani adaylarla iletişimin iyi ise özel derslerinde olur ki ders saat ücreti şu an 50 - 70 arası ordanda iyi para kazanırsın. ama kadroya geçemezsen genelde kağıt üzerinde seni görevlendirirler ve sigortanda tam değil ders saatine göre yatar. e tabi maaş konusuda var. kadro olmazsa maaş aylık düzenli değilde yıllık bir miktar(dişinin kavuğuna girmeyecek kadar az mesela 1 yıllık 600 tl gibi) alırsın. ben her ikisindende sertifikamı aldım. ve 4,5 yıldır trafik hocalığı yapıyorum ve aldığım para grup başı 200. ama genede çok ama çok zevkli bence.hem müdürlüğünü yaptım hem trafik hocalığını hemde direksiyondan özel ders verdim.parası az ama boşta gezmekten iyidir dersen düşün derim.

genede aklına takılan olursa özelden veya burdan mesaj atarsan yardımcı olurum. iyi günler...

155 muzo
Memur
10 Mayıs 2011 22:33

kardeşim cevap için teşekkürler bir kaç sorom daha olacak bu belge kiralama işi nasıl oluyo bu belge işe yarar mı birde stajerlik nasıl oluyo usta öğretici olmak çiin yeniden sınavamı giriyoz ben kasımda pomemi kazandım polis okulu bu belgenin oradada faydası olur mu cvp için teşekkürler

oskaycay38
Aday Memur
11 Mayıs 2011 08:40

merhaba,belge kiralama işinde siz belgenizi verirsiniz kursa sizi çalışıyor gösterirler hayali ders verirler ama siz ders vermezsiniz.ücretiniz yıllık olarak en fazla kayseride 650-700 tl civarı.sigortanızda o hayali olarak vermiş gibi gösterdikleri ders saat ücretine göre değişir.kadroya gelince kadroya geçmek için meb'e başvurursunuz kursla beraber yılda 1 veya 3 defa kursu olur meb'in onlara katılırsınız sonunda küçük bir sınav yaparlar ve aday öğretmen olursunuz. tabi birinci koşul olarak kursu nasıl ikna edersin bilemem ama sigorta tam yatmak zorunda stajiyer öğreticiliğin kalkması ve dediğim kursa gidebilmek için.(ben henüz kursları ikna edemedim:) )

155 muzo
Memur
11 Mayıs 2011 20:48

sağolasın polislikte işe yarar mı

zagord
Yasaklı
04 Ekim 2011 10:25

sayın hocam sınav da görev alma belgesi ve direksiyon öğretici belgesi farklı mı ?

TRAFİK VE ÇEVRE BİLGİSİ DERSİ USTA ÖĞRETİCİLİĞİ İLE

DİREKSİYON EĞİTİMİ DERSİ USTA ÖĞRETİCİLİĞİ

ben de su an motorlu tasıt sürücüleri sınav sorumlusu yetiştirme sertifikası var

tşklrrr

zagord
Yasaklı
04 Ekim 2011 18:19

*

zagord
Yasaklı
04 Ekim 2011 21:13

*

sunnac
Şef
12 Ekim 2011 13:07

İkisi birbirinden farklıdır, birinde sınav sorumlusu oluyorsun sınavlarda görev alıyorsun. Diğerinde usta öğretici oluyorsun yani öğretmenlik yapıyorsun tamamen birbirinden farklı ama benim öğrenmek istediğim bilen varsa eğer ; biz normalde meb okullarındaki kadrolu öğretmenleriz benim duyduğum bir habere göre en fazla haftalık ders saatini dolurabiliyormuşuz. Yani haftada 30 saat derse giren bir öğretmen nasıl usta öğreticilik yapabilecek bilmiyorum. Bulunduğum ilde kurs açılıyor ve ben katılmak istiyorum ama bu ayrıntı kafama takıldı.

zagord
Yasaklı
22 Ekim 2011 00:07

10 saate kadar derse girebiliyorsun resmiyette

esra2010
Aday Memur
22 Ekim 2011 00:57

stajerliğin kaldırılması için mem e başvurmadm.kurs müdürü başlattı.sürem dolunca bana sınav yapıcak ve kaldırcakmış.

sunnac bi sorum olcak.sınav sorumlusu olmak için şartlar ne?kadrolu çalışmak şart mı?sunnac bulunduğun il neresi.belirtirsen sevinirim. bu kursu ben ilimde açtırmak istiyrm. ama ihtiyaç yok deniliyor mem den.

zagord sınav sorumlusu yetiştirme sertifikasını nerden nasıl aldınız?

ben şu an kadrolu çalışmıyorum. bu sınav sorumlusu için başvuru yapabilir miyim?

ayrıca özel eğitim kurumlarının kamulaşacağını duydum. böye bi duyum alan var mı?kamulaşırsa durumumuz ne olur

esra2010
Aday Memur
22 Ekim 2011 12:20

güncel

zagord
Yasaklı
23 Ekim 2011 01:24

Ben antep halk eğitimden almıştım şimdi de Trafik ve cevre egitimi basladı

selcenates
Aday Memur
06 Eylül 2013 16:08

Konyada ikamet eden direksiyon veya ilkyardım usta öğreticiliği sertifikası olanlar varsa ve Sürücü Kursumuzda görev almak isterlerse görüşebiliriz.

Demirhan ASLAN
Aday Memur
09 Temmuz 2015 08:40

Elimde DİREKSİYON ÖĞRETİCİLİĞİ ile TRAFİK VE ÇEVRE BİLGİSİ ÖĞRETİCİLİĞİ sertifikası var,ADANADA yım,ADALET BAKANLIĞINDA çalışmaktayım.Kirayı vermek istiyorum,ilgilenenler olursa 0535 474 474 3 nolu telefona mesaiden sonra ulaşabilirsiniz.

lutt
Şube Müdürü
05 Nisan 2016 07:24

Antalya halk egitimde ön kayıt ve kayıt işlemleri yapılıyor

ÇAĞRI ALPÇETİN
Aday Memur
27 Haziran 2018 11:45

12.06.2018 tarihi itibari ile bende 200 saatlik eğitimi sonrası MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜLERİ DİREKSİYON EĞİTİMİ ÖĞRETİCİLİĞİ sertifikasını almış bulunmaktayım..

11 Yıllık A2-B ehliyet sahibiyim..

Emniyet Mensubuyum..

Sertifikayı Kiraya ve lazımsa görev almak vermek istiyorum.

İlgilenenler olursa 0507 472 21 24 no'lu telefona ulaşabilirsiniz..

Ayrıca Türkiye'nin neredeyse her ilinde sertifika sahibi arkadaşlar bulunmakta..

İlgilenen varsa yardımcı olurum...

ÇAĞRI ALPÇETİN
Aday Memur
27 Haziran 2018 11:49

Ayrıca Öğretmenlik Mezunuyum..

İlgillerin Dikkatine..

ÇAĞRI ALPÇETİN, 6 yıl önce

12.06.2018 tarihi itibari ile bende 200 saatlik eğitimi sonrası MOTORLU TAŞIT SÜRÜCÜLERİ DİREKSİYON EĞİTİMİ ÖĞRETİCİLİĞİ sertifikasını almış bulunmaktayım..

11 Yıllık A2-B ehliyet sahibiyim..

Emniyet Mensubuyum..

Sertifikayı Kiraya ve lazımsa görev almak vermek istiyorum.

İlgilenenler olursa 0507 472 21 24 no'lu telefona ulaşabilirsiniz..

Ayrıca Türkiye'nin neredeyse her ilinde sertifika sahibi arkadaşlar bulunmakta..

İlgilenen varsa yardımcı olurum...

s3s4s5
Daire Başkanı
27 Haziran 2018 14:30

Çağrı Alpçetin Bey;

Sertifikanızı kiraya vermek yasal suçtur.Yazdıgınuz telefon numaranız ve iletişim bilgilerinz ile yasal süreç başlatılacaktır.Suç duyurusu yapılmış olup işleme girecektir.Süreç hakkında bilgilendirme tarafınıza yapılacaktır.

İyi günler dileriz....

s3s4s5
Daire Başkanı
27 Haziran 2018 14:32

:) şaka şakaaaa.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi