Editörler : oto-danisman-expert
19 Ocak 2020 15:51

TSK Muvazzaf Subaylık ve Jandarma

Bu sene muvazzaf subay başvurusu yaptım ve bütün aşamaları geçtim. Aksilik olmazsa Deniz vya Hava Kuvvetleri'nin gelme ihtimali var. Yeni ilan olarak da Jandarma Subaylık geldi. Bilgisi olan arkadaşlardan bilgi rica ediyorum, Jandarma'da subay olmanın TSK'dan avantajı dezavantajı var mıdır? Özlük hakları olarak hangisi daha iyidir? Teşekkürler.

Bychtylvc
Aday Memur
19 Ocak 2020 16:47

biri sözleşmeli diğeri muvazzaf
19 Ocak 2020 18:47

Muvazzaf her türlü iyidir. Sözleşmelide fesih endişesi hep olur. Ayrıca, jandarma maaşı daha fazladır, eğer öğrenmek istediğin husu bu ise... Jandarma kolluk kuvvet olduğu için meskun mahallerde polis gibi yetkilidir. TSK mensupları, iskan edilmiş alanlarda son çare olmadıkça silahlı müdahale edemez.

Mhmt7225
Aday Memur
19 Ocak 2020 18:54

Yanlışın var kardeşim. Tsk'da görevli muvazzaf Subayın maaşı daha fazladır diye biliyorum
Muallimiferik, 4 yıl önce

Muvazzaf her türlü iyidir. Sözleşmelide fesih endişesi hep olur. Ayrıca, jandarma maaşı daha fazladır, eğer öğrenmek istediğin husu bu ise... Jandarma kolluk kuvvet olduğu için meskun mahallerde polis gibi yetkilidir. TSK mensupları, iskan edilmiş alanlarda son çare olmadıkça silahlı müdahale edemez.

19 Ocak 2020 19:01

Genelde subaylarının çoğu karakol amirleri olduğu için, tazminatlarla daha fazla oluyormuş.

Mhmt7225, 4 yıl önce
Yanlışın var kardeşim. Tsk'da görevli muvazzaf Subayın maaşı daha fazladır diye biliyorum

Mhmt7225
Aday Memur
19 Ocak 2020 19:22

Kardeşim jandarma subaylıkta karakol amirliği söz konusu olabilir fakat en basit örnekle sözleşmeli muvazzaflık yönünden bile incelediğin vakit Tsk muvazzaf Subaylık çok ağır basar. Özlük haklarını da sayabilirsin. Tazminat ta sayabilirsin
Muallimiferik, 4 yıl önce

Genelde subaylarının çoğu karakol amirleri olduğu için, tazminatlarla daha fazla oluyormuş.

erdem1212
Aday Memur
19 Ocak 2020 20:53

Muvazzaf kardeşim

19 Ocak 2020 21:20

sözleşme ve kadro kıyası varsa her zaman kadrolu olanı seçerim

braveheart1234
Daire Başkanı
19 Ocak 2020 21:40

Teşekkürler cevaplar icin, muvazzaf her türlü iyi o zaman.

Frkby
Aday Memur
20 Ocak 2020 11:15

Yav işiniz gücünüz maaş vatan uğruna gitmk vrken siz para düşünüyorsunuz bir operasyon olduğunda kaçarsınız la

braveheart1234
Daire Başkanı
20 Ocak 2020 11:22

Yav senin vasfın ne acaba merak ediyorum? Senin gibiler kaliteyi yerle yeksan etti eskisi gibi tercih edilmiyor bu kurumlar. Derdim para değil ama para kazanmak da önemli etkenlerden biri. Türk Subayı gerek maddi gerek manevi açıdan tatmin edilmeli, çünkü çok kritik görevler alacaklar ve yüksek bilinç gerektiren kararlar verecekler. Daha yazacak çok şeyim var da sicilim bozulsun istemem.
Frkby, 4 yıl önce

Yav işiniz gücünüz maaş vatan uğruna gitmk vrken siz para düşünüyorsunuz bir operasyon olduğunda kaçarsınız la

20 Ocak 2020 12:31

Birader, duyar güzel duyar da bu post için işe yaramaz. İki meslek arasında kıyas yapıyor arkadaş ve bu iki meslek tanımları gereği militer yapılardır. Ayrıca mantığın yine yanlış, şu haliyle herkes sivil burda, velev ki kaçtı, bu gayet olması gereken ve normal davranış olur. Ola ki kazandı ve eğitim aldı, o zaman eğitimli bir Türk askeri olarak kaçmaz. He illa diretiyorum diyorsan, kişi kendinden bilirmiş o işi diyorum.

Frkby, 4 yıl önce

Frkby
Aday Memur
20 Ocak 2020 13:29

Ben polisim ne yapıcan siz paraya bakıyorsunuz olay bu .benım arkadas vrdı parada gözü olduğundan komondo oldu daha cok para almak için sonra gitti vuruldu evde yatıyor şimdi

braveheart1234
Daire Başkanı
20 Ocak 2020 14:28

Daha doğru düzgün yazmaktan acizsin uğraştırma, yorum yapma lütfen.
Frkby, 4 yıl önce

Ben polisim ne yapıcan siz paraya bakıyorsunuz olay bu .benım arkadas vrdı parada gözü olduğundan komondo oldu daha cok para almak için sonra gitti vuruldu evde yatıyor şimdi

Pski
Aday Memur
20 Ocak 2020 16:37

batıdaki karacı teğmen ile jandarma teğmenin arasında 600 lira oynar.Jandarmada asayiş tazminatı olur

Mhmt7225, 4 yıl önce

Mhmt7225
Aday Memur
20 Ocak 2020 18:15

Ben olayın parasında değilim sadece duyumumu söyledim kardeşim. Önemli olan verilen kutsal görevin başarıyla yerine getirilmesi layık olunması tek temennimiz.
Pski, 4 yıl önce

batıdaki karacı teğmen ile jandarma teğmenin arasında 600 lira oynar.Jandarmada asayiş tazminatı olur

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi