Editörler : Pangaea

mymiari
Aday Memur
11 Haziran 2021 16:41

1- Arıtma ve içmesuyunda depolar vs. elektrikle ilgili kontrollük ve işlemleri yaparlar.

2- Maaş o civarlarda

3- 657 sayılı kanunda işten çıkarma şartları neyse o suçlar işlenmediği sürece sözleşme otomatik her sene uzar.

4-Tamamen bölgeye bağlı bir durum. iş yoğunluğu olan yerlerde kontrollük için fazla gidilir.

eem.eng, 3 yıl önce
Hocam merhabalar. 1) Elektrik mühendisinin iş tanımı nedir ne yapar. 2) Denildiği gibi ortalama 8500 e mi denk geliyor net maaş 3) Sözleşme yenilememe gibi bi durum olabilir mi? 4) Arazi olayı cok var mı? Şehir dışına fazla gidiliyor mu arazide? (elektrik müh için) Şimdiden teşekkürler.

eem.eng
Aday Memur
11 Haziran 2021 16:46

Cevaplar için teşekkürler
mymiari, 3 yıl önce

1- Arıtma ve içmesuyunda depolar vs. elektrikle ilgili kontrollük ve işlemleri yaparlar.

2- Maaş o civarlarda

3- 657 sayılı kanunda işten çıkarma şartları neyse o suçlar işlenmediği sürece sözleşme otomatik her sene uzar.

4-Tamamen bölgeye bağlı bir durum. iş yoğunluğu olan yerlerde kontrollük için fazla gidilir.

GeomatikEng
Şube Müdürü
11 Haziran 2021 21:53

Hanzel senin başka işin gücün yok mu ha bire millete yanlış bilgi veriyorsun. İnsanları trolluyorsun.

Ne işsiz bir insansın sen

hanzel, 3 yıl önce

Maaş kısmı yanlış diye duydum iller bankasında çalışanlar 12 Bin alıyo diyolaa

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
11 Haziran 2021 21:57

Orda çalışan bi arkadaşım demişti bana maaşı. Sizin orda çalışan bi arkadaşlarınızın dediği gibi, ben trol diyo muyum sana ? Senin gibi duyduğumu söyledim sadece
GeomatikEng, 3 yıl önce

Hanzel senin başka işin gücün yok mu ha bire millete yanlış bilgi veriyorsun. İnsanları trolluyorsun.

eem.eng
Aday Memur
12 Haziran 2021 00:39

Bu insanları takmayın cevap verdikçe kendilerini bişey zannediyolar. Umursamayın.
GeomatikEng, 3 yıl önce

Mühendis inşaat.1
Aday Memur
14 Temmuz 2021 09:49

Herkese merhabalar. Benim kurumda çalışan mühendislere bir kaç sorum olacak. Öncelikle işe alınma durumunda işe giren mühendisi kurumda ne bekliyor. Herhangi bir eğitim süresi olacak mı yoksa hiçbir eğitim görmeden direkt işe mi başlayacak. Ayrica inşaat mühendisliği için sorumluluğu çok denilmiş. Acaba bu konuda bilgisi olan birisi var mı. İnşaat mühendisinin kurumdaki ağır sorumluluğu nedir. Tam olarak ne iş yapar. Şimdiden teşekkür ederim.

wolf chandler
Kapalı
14 Temmuz 2021 10:24

direkt işe başlıyosun, ilk 1-2 ay çok ağır iş verilmez ama bildiğim kadarıyla bir eğitim yok. sorumluluğunun çok olma sebebi yapılan işin kontrolü direkt sende. hakedişini kabulunu yaptığın işte çıkabilecek bi sorunda kabak senin başına patlayabilir ama inşaat mühendisliğinin doğasında bu var zaten

Mühendis inşaat.1, 3 yıl önce

Herkese merhabalar. Benim kurumda çalışan mühendislere bir kaç sorum olacak. Öncelikle işe alınma durumunda işe giren mühendisi kurumda ne bekliyor. Herhangi bir eğitim süresi olacak mı yoksa hiçbir eğitim görmeden direkt işe mi başlayacak. Ayrica inşaat mühendisliği için sorumluluğu çok denilmiş. Acaba bu konuda bilgisi olan birisi var mı. İnşaat mühendisinin kurumdaki ağır sorumluluğu nedir. Tam olarak ne iş yapar. Şimdiden teşekkür ederim.

blackfoam
Memur
14 Temmuz 2021 10:37

Genel Müdürlükte çalışan biri kontrolörlük yapmıyorsa ne iş yapıyor? Sorumluluk alanı nedir?

wolf chandler, 3 yıl önce

direkt işe başlıyosun, ilk 1-2 ay çok ağır iş verilmez ama bildiğim kadarıyla bir eğitim yok. sorumluluğunun çok olma sebebi yapılan işin kontrolü direkt sende. hakedişini kabulunu yaptığın işte çıkabilecek bi sorunda kabak senin başına patlayabilir ama inşaat mühendisliğinin doğasında bu var zaten

wolf chandler
Kapalı
14 Temmuz 2021 10:50

reis bu kadarını bilmiyorum ya ama duyduğum genel müdürlük, bölge müdürlüklerine daha resmi oluyor

blackfoam, 3 yıl önce

Genel Müdürlükte çalışan biri kontrolörlük yapmıyorsa ne iş yapıyor? Sorumluluk alanı nedir?

cengiz.44.06
Aday Memur
14 Temmuz 2021 11:22

Sonuçlarla ilgili bir bilgisi olan arkdaş varmı Ziraat Bankasıda bizle bitti mülakatı hemen açıklandı.

gudik2
Memur
14 Temmuz 2021 11:26

daha önce inşaat müh olarak çalışmamış biri zorlanır mı sizce, internette projelendirmesi vs de yapılır yazıyordu o genel müdürlüktemi oluyor

wolf chandler, 3 yıl önce

wolf chandler
Kapalı
14 Temmuz 2021 18:06

hocam işi öğretirler. sorumluluk almamak için, iş yoğunluğundan kaçmak için kurumlarda mühendislerin ben bunu bilmiyorum diyip işten sıyrıldıklarını duymuştum ama parayı helal kazanmak maalesef kolay değil...

gudik2, 3 yıl önce

daha önce inşaat müh olarak çalışmamış biri zorlanır mı sizce, internette projelendirmesi vs de yapılır yazıyordu o genel müdürlüktemi oluyor

ahmet1562x
Aday Memur
23 Temmuz 2021 16:47

Hocam sizce botaşta Mühendis olmak mı yoksa iller bankasında olmak mı daha avantajlıdır? Hem maaş hem iş tatmini vs açılardan.

takrul
Aday Memur
23 Temmuz 2021 18:19

Botaş biraz daha yorucu olabilir belki ama botaşında güzel imkanları var tabi .
ahmet1562x, 3 yıl önce
Hocam sizce botaşta Mühendis olmak mı yoksa iller bankasında olmak mı daha avantajlıdır? Hem maaş hem iş tatmini vs açılardan.

gudik2
Memur
23 Temmuz 2021 18:25

yine alınırmı teknik uzman yardımcısı, bölge müd. de çalışan mühendislerin yükselme şansı oluyor mu?

CivilEngineer23, 3 yıl önce

Biliyorum hocam sizin verdiğiniz bilgiler doğru. +1 ledim zaten :) Ben de teknik uzman olarak çalışıyorum kurumda. Son alınan teknik uzman yardımcıları bizlerdik.

4611eem4611
Yasaklı
24 Temmuz 2021 10:16

İlbank dhmiden sonra bir mühendisin çalışabileceği en iyi kurum bence

gudik2
Memur
24 Temmuz 2021 12:32

hocam

3 maaş kar dağıtımı toplam ne kadar ediyor?

sigorta ve kontrolorluk ödemesi adetten midir, daha önceki yıllarda verilmiyor muydu?

Mimar.cık, 3 yıl önce

Başvurmayı düşünen herkese iyi akşamlar.

Yaklaşık 8 yıldır iller bankasında çalışıyorum. Kurumumuz da teknik uzman, uzman yardımcısı ve mühendis olmak üzere farklı kadrolar var. Teknik uzman olarak çalışan personel 10.000 TL biraz üstünde maaş alıyor. mühendis arkadaşlarda 8.500 TL civarında bu maaş + 4 ikramiye ile yakalanan rakam. Ayrıcabankamız her yıl sigorta ve kontrollük geliri adı altında ek ödeme yapıyor bu 2020 yılı için 3 maaş oldu ama diğer seneler ne olur olmaz yönetim kurulumuzun kararı ile belirleniyor. göreve gittiğinizde yol harcirahı 70 TL nin biraz üstünde bunu 4 katına kadar birotelde kalabiliyorsunuz. Onuda kurumumuz karşılıyor. İller bankası 6107 sayılı kanuna tabi bir kamu kurumudur. Yıllardır bankanın kapanacağı söylentileri var ama bu söylentilere itibar etmemenizi öneririm çünkü özellikle son 3 yıldır çevre ve şehircilik bakanlığıile oldukça koordineli ve yoğun bir biçimde çalışıyoruz. Ayrıca belediyelerin hemen hemen tüm ihtiyaçları için kredi ve hibe imkanı veren başka bir kurumda yok bu sebeple kapanması pek mümkün durmuyor. İş güvencesine gelince yüz kızartıcı bir suç işlemediğiniz sürece iş aktiniz her yıl yenileniyor. Kimse sizi sebepsiz yere işten atmıyor. Tayin olayları biraz karışık eş durumu sağlık vs sebepler tamamen idarenin insiyatifinde olan bölge müdürünüz yada daire başkanınız size izin vermediği sürece tayin olayları biraz ağır özellikle doğudaki bölgeler için. Bir mühendis için çalışılmaya en uygun ve en kaliteli kamu kurumlarından birisidir arkadaşlar. Ayrıca bu yıl bankamız personeli için özel sağlık sigortası imkanınıda getirdi.

Başvuracak arkadaşlara şimdiden başarılar.

tomjoad
Aday Memur
27 Temmuz 2021 22:08

Ne zaman açıklanır bilgisi olan var mı ?

hanzel
Müsteşar Yardımcısı
28 Temmuz 2021 15:20

Ne alaka? Kaç tane kurum bilip tanıyorsun ki sen. Kendi başvurduğunuz bi yeri göklere çıkarmasanız olmazdı tabi. Sonuçta siz başvurdunuz oraya siz tabiki en iyi olmak zorunda orası

4611eem4611, 3 yıl önce

İlbank dhmiden sonra bir mühendisin çalışabileceği en iyi kurum bence

29 Temmuz 2021 08:45

Adam doğru söyluyor niye eksiliyorsunuz ben İSKİ de çalışıyorum bana göre de en iyi kurum bura mesela iş yükü normal seviyede , SDS si tavan bayramlarda ikramiyesi var , arazisi var yemek yol harcaması yok. Kime göre neye göre derler adama . Bu kadar yükseğe cıkarıp beklentiyi yukseltmeye gerek yok. Memleketi küçük iller olan arkadaşlar için (bölge müdürlüğü olmayan yerlerde) ilbank ta tayin imkanı yok mesela bunu söyluyor musunuz hiç?

hanzel, 3 yıl önce

Ne alaka? Kaç tane kurum bilip tanıyorsun ki sen. Kendi başvurduğunuz bi yeri göklere çıkarmasanız olmazdı tabi. Sonuçta siz başvurdunuz oraya siz tabiki en iyi olmak zorunda orası

Toplam 149 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi