Editörler : crops35
29 Ekim 2012 14:21

Kasım Ayında Yardımcı Hizmetler sınıfı kalkıyor

kasım ayında sendikalar ile hükümet arasında daha önce görüşülen fakat mutabakata varılmayan 161 madde görüşülecek bunların arasında yardımcı hizmetler sınıfının kaldırılıp bu sınıftaki hizmetlilerin memur kadrosuna atanması gündemi var bunun için sendikaları sıkıştıralım kaynak:http://www.memurlar.net/haber/234291/

turkona
Kapalı
29 Ekim 2012 14:51

Yardımcı Hizmetler sınıfı kaldırılırsa ne olur. Olacağı yazdığım linke bakabilirsiniz.

http://forum.memurlar.net/konu/1601017/

Saygılar.

felsefemaduru
Aday Memur
30 Ekim 2012 08:24

Umarım bu konu es geçilmez.psikolojim bozuldu artık.sabırla bekliyorum...

30 Ekim 2012 08:28

yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılıp herkese memur kadrosunun verileceği gündemde yardımcı hizmetler sınıfındaki personel gih' indeki kadrolara atanacak inşallah olur. görevde yükselme ve unvan değişikliği sınavları amirin elinde onlar insafa gelirse yapar yoksa olmaz bu iş her yıl yök tarafından yapılan idari personel görevde yükselme sınavı var rektör ona bile izin vermiyor anlamadım gitti inşallah sonumuz hayırlı olur sayın editör ya nasıl yapalım hakkımızı arayan bir sendika yok mu onu söyleyin bizde o sendikaya üye olalım

arsahmet
Kapalı
30 Ekim 2012 15:28

editör boyle düsünürse halimiz ne ola acep

http://forum.memurlar.net/konu/1601017/

Arkadaşlar;

YH Sınıfı kaldırıldımıydı ne olur biliyormusunuz? bildiğinizi hiç sanmıyorum.

Madde 91- Kadrosu kaldırılan memurlar, en geç altı ay içinde kendi kurumlarında niteliklerine uygun bir kadroya atanırlar. Bu memurlar, kurumlarında atama imkanı bulunmaması halinde aynı süre içinde başka bir kurumdaki kadrolara atanmak üzere Devlet Personel Başkanlığına bildirilir. Bunlar, atama işlemi yapılıncaya kadar kurumlarında niteliklerine uygun işlerde çalıştırılır ve "yeni bir kadroya" atanıncaya kadar eski kadrolarına ait mali haklardan ve sosyal yardımlardan yararlanmaya devam ederler.

657 sayılı DMK'nın 4-C maddesi yukarıda belirtilen işlemin bizzat yapıldığı bir düzenlemedir. "yeni bir kadro" denince aklınıza memurluk geliyor galiba... memurluğu kaldırılanlar 4/C statüsüne geçirilerek birçok haktan mahrum edilmişlerdir.

siz halen memur olabilmek için YHS'nin kaldırılmasını istiyorsunuz. Maalesef, sizin düşündüğünüz gibi bu şekilde memur olamaz aksine müşkül duruma düşersiniz.

lütfen biraz araştırınız sonra pişman olursunuz.

saygılar.

turkona
Kapalı
30 Ekim 2012 18:34

@arsahmet,

Editör olduğum kadar YHS mensubuyum. Editör'ün görevi Forumun Düzenini sağlamakrır. Editör bir hukukçu değildir bunu böyle değerlendiriniz.

Bende sizin gibi bu sorunlarla uğraşıyorum. Bu benim kendi düşüncemdir. sizin alıntı yaptığınız yazım kendi araştırmamdır aslında görünen köy klavuz istemez derler gerçekten doğru bir söz, Araştırmaya da gerek yok, Seka çalışanlarının halini gördüm. Bu bana yeter.

YHS kaldırılsın memur olayım düşüncesi ile Memur olunamayacağını anlattığım yazıyı alıntı yaparak "editör böyle düşünürse halimiz ne ola" demeniz sanki sendika başkanıymışım gibi beni göstermekte, bunu size açıkladım editör forumun düzenini sağlar başka şekilde anlaşılmasın.

saygılar.

turkona
Kapalı
30 Ekim 2012 18:52

Ayrıca;

Bu yazıma destek vermenizi rica ediyorum. Burada sizler için bu yazıyı yazdım. velakin kimsenin tepkisini çekmiyor. Görevde Yükselme sınavları yapılırsa belirli aralıklarla, istediğinize nail olursunuz.

http://forum.memurlar.net/konu/1687483/

YHS nin kaldırılması hususunda Sendikalarınızla görüşünüz. yada kimler bu konu hakkında görüştü ise paylaşsın ki kim ne diyor ve düşünüyor bilelim bu herkes için daha iyi olur.

Saygılar.

arsahmet
Kapalı
30 Ekim 2012 19:20

20 bini aşkın yhs çalısanını seka meselesine dönüstüreceklerini düsünmüyorum bu polemıge de gırmıyorum ılk gunden berı edıtorlerın arkasındayım fakat bence edıtorler sadece yazılı olarak degıl yaptıgı ve gorustugu olayları fiili olarakda çalışmalı en kötüsü ayda bir gün bir yhs sorunu başlıgı acılmıyor ne hıkmetse en dusuk memur maası 1850 haberlerine dahi cevap verılmıyor madem memur 1850 alıyor biz işçi yız o zaman demekki diyoruz.. yok sen o da degilsin diyorlar... ee ek gosterge oda yok.... ee ben lısans mezunu yum .... farketmez istersen prof. ol =) işte sorun bu BİRİ CEVAP VERSİN BİZ KİMİZ YETER ARTIK BU KONU HÜKÜMET POLİTİKASINA KOYULACAK KADAR İÇİNDEN ÇIKILMAZ OLMUŞTUR ARTIK

31 Ekim 2012 08:24

sayın editörüm biz bu konuları memurlar.net içinde gündeme getiriyoruz. ve gerçekten haklı olduğumuza inanıyoruz. peki bizim bu düşündüklerimizi nasıl gündeme getirebiliriz ne yapabiliriz bizim bu fikirlerimiz hep sanal ortamdamı kalacak bir örgütlenme gerekiyor bunun için bizi destekleyen bir sendikanın olması gerekiyor ben üniversitede çalışan bir hizmetli olarak türk eğitim sen sendikasına üyeyim kaça sefer başkana söyledim rektör beye söyle sınav açsın diye adam hiç umursamıyor ne yapalım bunu bende anlamadım siz bir yol gösterin. sizin yukarda açıkladığınız kendi fikrinize de katılmıyorum yardımcı hizmetler sınıfı kaldırılırsa bu sınıfta görev yapan kişilerin hepsine memur kadrosu verileceğini düşünüyorum kasım ayında bununla ilgili bir mutabakat yapılacak ama gerçekleşirmi gerçekleşmezsi onu görücez. Fakat bunun olması için de bizim de sesimizi duyurmamız gerekir ama nasıl?

QQQ22
Yasaklı
31 Ekim 2012 10:23

şimdi sevgili editörümüz haklı ama gözden kaçırdığı bişey var sanırım.bir sınıf kalktığı zaman 4/c dönüşmez.zira işçi sınıfı özelleştirildiği zaman kadrolu işçiler 4/c statütsüne alınır. ama memurlarda durum böyle değildir.kazanılşmış hak orta iken özelleştirme sonucu dahi olsa başka kurumlara ya gönderilir yada sözleşme teklif edilir.mesela illerbankası ilbank odu.sömzleşmeyi kabul etmeyenler başka kurumlaera gönderildi.ama memur hey yhs sınıfını kapatıyoruz sen artık 4/c lisin diyemzler zira ortada anayasa kanun hak ihlali vardır...

31 Ekim 2012 11:00

sevgili editör yanlış düşünüyorsun ve düşüncelerinle milleti yanıltıyorsun yhs kaldırılmasıyla hizmetlilerin tümü genel idare hizmetine geçmesi gündemi var ama sen sürekli farklı şeylerden bahsediyorsun hiç alakası olmayan örnekleri millete sunuyorsun görevde yükselme sınavının açılması için milleti örgütlüyorsun, görevde yükselme sınavının açılması amirin elinde amirinde dünya umrunda değil ancak bu sınavı açılması için kurumların en üst organlarının yönetmelik çıkarması gerekir. Mesala yök iyi bir uygulama yaptı, her yıl idari personel için görevde yükselme sınavı açıyor ama eksik bir uygulama her üniversite kendi amiri istediği zaman yök ile iştişare yaptıktan sonra sınavı girme hakkı oluyor.Bakanlıkların görevde yükselme için devreye girmesi gerekir sınavların her yıl veya iki yılda bir yapılması ve tüm personelin girmesi için bir yönetmelik çıkarması gerekir bu kadar basit amirin eline kalırsa vay halimize

meba_dayı
Aday Memur
31 Ekim 2012 13:23

Sayın İbrahimcank arkadaş size aynen katılıyorum. Üniversitede hizmetliyim editör nerede hizmetli merak ettim doğrusu. Hizmetlinin durumunu hizmetli bilir. Editör kardeş sana gerek yok sen kendi işine bak. Hizmetlilerin talebi yerine ulaşmıştır fakat senin yoğun çaban farklı yönde sana kanım ısınmamakta bilgin olsun.

turkona
Kapalı
31 Ekim 2012 14:08

Benim nerede hizmetli olduğum önemli değil önemli olan konu budur. Burada başka yönlere çekilerek sanki sizleri yanlış yönlendiriyorum gibi bir olgu oluştu. bende hizmetliyim Nerede olduğum ve ne iş yaptığım profilimde yer almaktadır kimseden korkum da yok, benim işim burayla sizi yanlış yönlendirmem söz konusu bile değil, o zaman kendimi de yanlış yönlendirmiş olurum. Burada önemli olan ortak bir payda da fikir alışverişi yapılması, saygımız var düşünceleriniz ne olursa olsun. dediğim gibi bilgi akışı ve çok seslilik,

Görüyorsunuz bu hususta çabam var başka yönde demekle ne kastedildiğini bilmiyorum bildiğim birşey varsa Görevde yükselme sınavlarının açılması ve uygulamada oluşan aksaklıkların giderilerek mağduriyetin giderilmesidir.

Saygılar.

QQQ22
Yasaklı
31 Ekim 2012 14:34

yahu bizim amacımız üzüm yemek bağcıyı dövmek değil ki? editör arakaş kötü bişey demiyor ki.. yok halimizden anlamazmış yok cart curt.. bence editör çok uğraşıyor bizim için...konu nasıl editöre getiriliyor onuda anlamış değilim..

31 Ekim 2012 15:46

Sayın editör yhs kaldırılacak mı? Kasım ayında hükümetle sendikalar görüşecek mi? bu mutabakata varılmayan 161 madde içerisinde yhs nin kaldırılması gündemde mi veya daha doğrusu bu maddelerin içinde varmı? yhs nin kaldırılmasına ne kadar ihtimal ediyorsunuz. Bir de memurlarla hükümet arasında kasımda görüşüleceği söylenen haberin kaynağı nerde çoğu haber görüyorum sanki asparagaz

turkona
Kapalı
31 Ekim 2012 19:50

Sayın Faruk Çelik'in açıklaması,

“161 sorunu da çözeceğiz!”

‘Memurlar ile bu dönemde ilk toplu sözleşmeyi yaptık. Kamu çalışanlarıyla ilk toplu sözleşmemizi geçen yıl gerçekleştirdik. O toplu sözleşmede 161 madde çıktı. Bunlar ağırlıklı olarak devlet memurlarımızın, kamu personelinin yaşadığı sorunlar. Toplu sözleşmeye konu olmayan ayrıca sorunlar çıktı. Bu sorunlarla ilgili danışma kurullarımız var. Kasım ayında başlıyoruz. Yeni Toplu Sözleşmeye kadar 161 sorunu nasıl çözeriz diye o sözleşmeye zemin oluşturacak toplantılara başlıyoruz şimdi. Bu da personel sisteminde sıkıntı olduğunu ortaya koyuyor.’

------------------------------------------------------------------------------------------------Alıntıdır.

Toplu sözleşmelerde maaş zammı dışında konuşulan konular

http://www.memurlar.net/haber/234291/

Yardımcı Hizmetlerin kaldırılmasıyla ilgili bir madde göremedim, zaten bu maddelerin sadece görüşüleceği yani kesin birşey olmamakla birlikte Yardımcı Hizmetlerin sınavsız GİH kadrosuna geçirilmesi hususu var o da muamma,

iyi incelerseniz 4 ve 6. Maddeleri birinde sınavsız GİH'e geçirilmesinden bahsediyor. Diğerinde de Görevde Yükselme ve Unvan değiştirme  sınavlarının yapılması istenmekte, bana çelişkili bir durum gibi geldi. Sizce,

Bu 161 Maddelik görüşmelerin yerine bu zaman diliminde yeni bir 657 yazılır ve yürürlüğe konulur bu daha gerçekci ve samimi olurdu. Yorum sizin,

Saygılar

arsahmet
Kapalı
31 Ekim 2012 23:01

dön dolaş aynı yere dön peki ankaradaki arkadaşlar hiç sendika yetkililerinden bu maddeler le ilgili bilgi alabilen oldumu olan varsa paylaşalım lütfen

adana's
Aday Memur
18 Kasım 2012 20:32

inşallah olur ben de bu konuda umutlanmak istiyorum.Benim gibi psikolojisi bozulan kişi sayısı çok

20 Kasım 2012 09:00

bu ay içinde bu konu görüşülecek sanırım bu hizmet sınıfı artık kaldırılacak

20 Kasım 2012 09:03

çoğu kurumda yardımcı hizmetler sınıfının yaptığı işi temizlik alımıyla temizlik şirketleri yapıyor bundan sonra artık memuruz

necati AKDAĞ
Aday Memur
20 Kasım 2012 09:12

inşallah kaldırılır ama söylenenler kaldırılmayacağı yönünde ibrahim bey

Toplam 71 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi