Editörler : E.Kayı Han
02 Ocak 2011 23:30

Nişan Duası.

nişan merasimlerinde nasıl dua yaparız.dua metin olarak paylaşısanız memnun olurum.nişan merasiminde

keremmisali
Genel Müdür
02 Ocak 2011 23:32

evet.. düğün merasimlerinde de yapılan dua gelin evden çıkarılırken v.s. arkadaşlar döküman varsa paylaşırsanız çok makbul olur.. eyvallah..

ahsen_ank
Şube Müdürü
02 Ocak 2011 23:50

LÜTFULLAH ŞENTÜRK DİNİ HİTABET AL BU KİTABI ÖĞREN İMAMLIĞI SAYIN HOCAM DAHA NE DİYİM SİZE...

ebu-fisar
Müsteşar Yardımcısı
03 Ocak 2011 00:53

ismail lütfi çakan dini hitabet

birkulnet
Şube Müdürü
03 Ocak 2011 05:01

ebu-fisar, kardeşim siz nerdesiniz yahu... Evlenmişsiniz... Rabbim hayrlı mübarek eylesin...

Mahzun_
Müsteşar
03 Ocak 2011 07:54

Nikah duasından sonra yapılan bu dua, nişan duasında da yapılabilir. Hatırladığım kadarını yazıyorum.

"Allahummecal hezel akde meymunen va mübareke, vacal lehuma ulfeten va muhabbeten va karara, vale tecal beynehume nefraten ve firara.

Allahumme ellif beynehuma keme ellefte beyne ademe ve havva'e, va keme ellefte beyne Muhammedin. s.a.v. va hadicetül kübra, ve keme ellefte beyne aliyyin va fatimetuzzehra.

Allahumma ati lehume evladen salihe, va rizkan vasie, va umran tavile, ( burada bir bölüm vardı hatırlamıyorum sonu şöyleydi) kullihe deliylen va imeme.

Subhane rabbike rabbil izzeti amme yasifun, vaselemun alele murselin. val. el.

* Wolüme one _
Kapalı
03 Ocak 2011 13:24

"Rabbena heblena min ezvacina ve zürriyetina gurrete ağyunin vecalna lilmütekiyna imama." Mahzun hocamın hatırlayamdım dediği kısım bu.hizmet içi eğitim merkezinde bize söyledikleride bu(mahzunun yazdığı) dua idi. nişan nikah, söz gibi merasimlerde okunur.

ebu-fisar
Müsteşar Yardımcısı
04 Ocak 2011 11:37

eyvallah kardeş okul, evlilik, görev hepsi birden olunca böyle oluyor

Toplam 7 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi