Editörler : swat3410
«222324252627282930313233»

Musti839
Aday Memur
19 Kasım 2021 22:28

Arkadaşlar benim bu icra ile ilgili aklıma takılan soru. Emniyetin vereceği ceza ilden ile farklılık gösterir mi ? Ayrıca bizim bankalarla olan bu problemimize kurumunda ceza vermesi ayrı bir tantana. Borcu olan zaten onu bir şekilde öder. Borçları ödemek değilde emniyete laf anlatmak daha can sıkıcı. Verdikleri cezaya karşı bölge idareden lehimize bir karar çıkar mı acaba

İst3447
Yasaklı
25 Kasım 2021 12:47

İcra konuları ile ilgili

Bilgili ve tecrübeli bir arkadaş varsa yazabilir mi acil lütfen

Quarizma1
Aday Memur
25 Kasım 2021 23:28

Benim anladığım

Sözleşmede bankanın eline temerrüt faizi ve fazlaca .. imzalandığından sözleşmedeki rakam geçerli olacak en son Vakıfbank yuzde27+ (cari faizin artması halindr yüzde 50) şeklinde tebellug ettim daha da itiraz etmedim sonumuz hayrolsun

Babayorgun61, 2 yıl önce

Bankanın kredi dosyasında temerrüt faizi yüzde 30 diyor. Ama merkez bankasının uygulaması gerektiği faiz oranı uygulamaları gerekiyor diyorlar. İcranın bize gönderdiği faiz oranı ile merkez bankasının belirlediği faiz oranı ortusmedigi taktirde itirazımız olacak elebett. Bu itiraz süresince süreç ne kadar surer. Ve ikinci sorum eğer itirazımız kabul oluncaya kadar icra dairesi herhangi bir faiz oranından faiz koyuyormu ya da sonuçlanmasını mı bekliyor itirazın. Farzı misal itirazımız sonuçlanması 3-4 ay buldu bu süreçte maaş haczi de gecikirmi belli bir faiz oranı netleşmedigi için

İcraMeemuru
Aday Memur
26 Kasım 2021 01:36

buyut
İst3447, 2 yıl önce

İcra konuları ile ilgili

Bilgili ve tecrübeli bir arkadaş varsa yazabilir mi acil lütfen

İst3447
Yasaklı
26 Kasım 2021 01:42

Merhaba öncelikle cevap verdğin için teşekkürederim

Bazı problemlerden dolayı vb?

Çektiğim krediler maaşımı geçti ödemede sıkıntı çekecem bu ay itibariyle

Okudupum yorumlardan hacze düşünce maaşın 4/1 kesiliyor

Ama yorumlarda şu dikkatimi çekti kredilern büyük çoğuluğu maaş bankam ( vakıfbank) hacze düşmeden yada düştükten sonra hesaba bloke koyabilir mi koyarsa bu bloke her zaman devam edecek mi

Ne kadar sürer bloke

Nasıl bir yol izlemeliyim

Her şeyi akışına bırakırsam maaştan 4/1 mi keslir

Yada bir yerlerde itiraz yada müdahalem olmazsa maaşıma sürekli bloke kalır mı

İst3447
Yasaklı
26 Kasım 2021 01:59

Merhaba öncelikle cevap verdğin için teşekkürederim Bazı problemlerden dolayı vb? Çektiğim krediler maaşımı geçti ödemede sıkıntı çekecem bu ay itibariyle Okudupum yorumlardan hacze düşünce maaşın 4/1 kesiliyor Ama yorumlarda şu dikkatimi çekti kredilern büyük çoğuluğu maaş bankam ( vakıfbank) hacze düşmeden yada düştükten sonra hesaba bloke koyabilir mi koyarsa bu bloke her zaman devam edecek mi Ne kadar sürer bloke Nasıl bir yol izlemeliyim Her şeyi akışına bırakırsam maaştan 4/1 mi keslir Yada bir yerlerde itiraz yada müdahalem olmazsa maaşıma sürekli bloke kalır mı
İcraMeemuru, 2 yıl önce
buyut

İcraMeemuru
Aday Memur
26 Kasım 2021 11:55

Kredi takibe düştülten sonra bloke koyamaz , koyarsa kaldırılır
İst3447, 2 yıl önce
Merhaba öncelikle cevap verdğin için teşekkürederim Bazı problemlerden dolayı vb? Çektiğim krediler maaşımı geçti ödemede sıkıntı çekecem bu ay itibariyle Okudupum yorumlardan hacze düşünce maaşın 4/1 kesiliyor Ama yorumlarda şu dikkatimi çekti kredilern büyük çoğuluğu maaş bankam ( vakıfbank) hacze düşmeden yada düştükten sonra hesaba bloke koyabilir mi koyarsa bu bloke her zaman devam edecek mi Ne kadar sürer bloke Nasıl bir yol izlemeliyim Her şeyi akışına bırakırsam maaştan 4/1 mi keslir Yada bir yerlerde itiraz yada müdahalem olmazsa maaşıma sürekli bloke kalır mı

İst3447
Yasaklı
26 Kasım 2021 11:57

Tamamdır teşekkür ederim
İcraMeemuru, 2 yıl önce

İst3447
Yasaklı
26 Kasım 2021 11:59

Bloke olsa icraya düştükten sonra kendiliğinden mi kalkar Bizim ekstra dilekçe yaMamız mı gerekecek
İcraMeemuru, 2 yıl önce

rdlsrld
Aday Memur
26 Kasım 2021 16:56

2 tane icra dosyam var.biri yaklaşık 4 yıldır kesiliyor.2.siradaki dosya için maaş bankama bloke koydurmuslar bunu avukatla görüştüm kaldırmayız yasal diyorlar 1. Dosya maaşımdan kesildiği halde ne yapmam lazım bilen varmi

istpolisi3455
Aday Memur
26 Kasım 2021 23:33

Merhaba arkadaşlar.ben icraya düşmek üzereyim.250 bin civarı borcum var.Aklimda deli sorular var. Bu konuda icraya düşmüş tecrübeli arkadaşlardan yol yordam tavsiye alabilir miyim.bundan sonra İdari ve maddi süreç baska yıpratıcı boyutta olacak sanırım

Özelden de cevap verebilir siniz.Memnun olurum

Afitaper96
Memur
26 Kasım 2021 23:57

Bende bu meblağa yakın bir meblağ ile icralık oldum 2 yıl önce ama maaşta şahıs icrası olduğundan bankalar sıradalar ilk başlarda psikolojiniz bozulur huzursuz olursunuz ama daha sonra alışıyorsunuz o kadar arayıp konuşuyorlar ki artık aramaları size sıradan gelmeye başlıyor idari yönden en fazla kınama alırsınız oda kasetten ödeyemezseniz borcunuzu sıkıntı yapmayın başa gelen çekilir hayatınızdan daha kıymetli değildir sadece yaptıklarınızdan ders alın yeter herşeyin zamanla düzeleceğini göreceksiniz
istpolisi3455, 2 yıl önce

Merhaba arkadaşlar.ben icraya düşmek üzereyim.250 bin civarı borcum var.Aklimda deli sorular var. Bu konuda icraya düşmüş tecrübeli arkadaşlardan yol yordam tavsiye alabilir miyim.bundan sonra İdari ve maddi süreç baska yıpratıcı boyutta olacak sanırım

Özelden de cevap verebilir siniz.Memnun olurum

istpolisi3455
Aday Memur
27 Kasım 2021 00:09

Özelden Bi kaç soru sorabilir miyim süreç ile ilgili

Seasea16
Aday Memur
27 Kasım 2021 01:19

Benim icralar yaklaştı Aralık 15 de 3. Taksitleri de aksatmis olacağım için Aralık sonuna doğru icralar gelmeye başlar. Faiz oranına İtiraz eden arkadaşlar vardı burada onlarda herhangi bir gelişme varmı acaba. Face de icra iflas hukuk diye bur grup var oradan takip ediyorum bu tarz olayları. Hatta bir avukat ile görüştüm.. faiz işi için sözleşmeye bakmak gerekir genelde tüketici aleyhine olanlar iptal olur dedi.. hatta faize itiraz edip kazanırsak yüzde 20 tazminatı da Bizim kazandigimizi söyledi.

kilicharun
Şube Müdürü
27 Kasım 2021 10:16

en fazla kinama mi? ben tek dosyadan 6 ay kidem tenzil aldim.
Afitaper96, 2 yıl önce
Bende bu meblağa yakın bir meblağ ile icralık oldum 2 yıl önce ama maaşta şahıs icrası olduğundan bankalar sıradalar ilk başlarda psikolojiniz bozulur huzursuz olursunuz ama daha sonra alışıyorsunuz o kadar arayıp konuşuyorlar ki artık aramaları size sıradan gelmeye başlıyor idari yönden en fazla kınama alırsınız oda kasetten ödeyemezseniz borcunuzu sıkıntı yapmayın başa gelen çekilir hayatınızdan daha kıymetli değildir sadece yaptıklarınızdan ders alın yeter herşeyin zamanla düzeleceğini göreceksiniz

Seasea16
Aday Memur
27 Kasım 2021 15:16

Ödeme emirlerindeki bir noktaya daha dikkat çekmek istiyorum, aldım banka ile yapılan sözleşmeyi okudum. Sözleşmedeki temerrüt faizi için geç ödeme yapılan ayın taksidi için uygulanır diyor yani ana paraya temerrüt faizi demiyor sözleşmede. Ayrıca sözleşmede yine 2 ay ödenmeyen taksitler sonrasında 30 gün süre verilir ana paranın ödenmesi için eğer bu sürede de ödenmezse bu sözleşme fesih edilir yazıyor. Yani bankaya olan borcumuz icraya intikal ettiğinde sözleşme üzerinden temerrüt faizi işletmesi yasal değil gözüküyor, yapması gereken TCMB nin açıkladığı temerrüt faizini uygulamasıdır.. tüm icraya düşmüş düşecek arkadaşlara kolaylıklar diliyorum. Borcumuz borç ama bu yasal tefecilere de herşeyi kaptırmamak lazım ses çıkarmak hakkımız aramak gerekli diye düşünüyorum

saruk khan
Şef
27 Kasım 2021 15:25

Yalan söylemiş yasal değil. Cimere şikayet BDDK. Bankanın genel müdürlüğüne maaşında icra yazısını gönder arkana yaslan
rdlsrld, 2 yıl önce

2 tane icra dosyam var.biri yaklaşık 4 yıldır kesiliyor.2.siradaki dosya için maaş bankama bloke koydurmuslar bunu avukatla görüştüm kaldırmayız yasal diyorlar 1. Dosya maaşımdan kesildiği halde ne yapmam lazım bilen varmi

Musti839
Aday Memur
27 Kasım 2021 22:33

Bölge idareye ceza için itirazda bulundun mu. Olumlu sonuç alınacağına dair yazılar okumuştum

kilicharun, 2 yıl önce
en fazla kinama mi? ben tek dosyadan 6 ay kidem tenzil aldim.

istpolisi3455
Aday Memur
28 Kasım 2021 12:35

İcra ya düşmüş polis arkadas yok mu.

İdari ve mali yönden ne ve nasıl oluyor süreç

Bilgi akışında bulabilmek adına.

Yardımlarınızı ve önerilerinizi ihtiyacım var

yasar3431
Memur
30 Kasım 2021 17:15

Merhaba aynı 3 adet farklı bankalardan kredi kullandım...kullanmak zorunda kaldım ...daha sonraki günlerde kredi kartimdan ve kmh kullanımı yaptım....acaba emniyet benim kasıtlı yaptığımı dusunrmu bu durumu dolandırıcılık diye nitelendirebilir mi soruşturma konusu yaparmi
Toplam 1615 mesaj
«222324252627282930313233»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi