Editörler : ayşegül bgm

Kapalı
29 Nisan 2007 11:11

Doktorun eş durumu ataması hakkında her şey...

ben kayseride erciyes üniversitesi tıp fakültesinde 6. sınıfta okumaktayım 2 ay sonra mezun olacagım eşim burada kadrolu hemşire olarak çalışıyor. ağustos ayı sonunda benim doktor olarak muhtemel mecburi hizmet atama kuram var eşime üniversite başka yerde çalışması için atama vermiyor acaba eş durumu dolayısıyla kayseriye atama isteyebilirmiyim.ayrıca atama istemek için evlilikten belli bir süre geçmesi gerekiyormu ilgilenirseniz çok teşekkür ederim şimdiden teşekkürler

xangoch
Şube Müdürü
29 Nisan 2007 13:16

tayin atama yönetmeliğine göre dr ve hemşire çiflerde dr un yanına tayin olur.başka alternatif yok.

drkayzer
Kapalı
30 Nisan 2007 12:46

yanlız kardeş üniveristede çalıştığı için yök e bağlı sağlık bakanlığına değil o yüzden üniversite atama vermiyor ona

dreemir
Aday Memur
30 Nisan 2007 13:15

drkayzer arkadaş.

Fark etmez, doktor stratejik personel olduğu için normal şartlar altında senin eş durumun kabul edilmez. Ancak eşinin hemşirelik okulunda akedemik personel olarak öğretim üyesi pozisyonunda çalışması durumunda bir şansın olabilir. Tayin için şansın epey zor fakat bundan önceki kurada eşi tıbbi sekreter olan doktorun eş durumu talebi nasıl olduysa kabul edilmiş. Bu da ilginç bir durum tabiki.

Evlilikte belli bir süre geçmesine gerek yok.

drkayzer
Kapalı
01 Mayıs 2007 17:01

telefonla sağlık bakanlığından atamayla ilgili bir yetkiliyle görüştüm gerekli evrakların sağlandığı takdirde kurulun değerlendirebilceğini söyledi burdan şansım olabilirmi acaba çünkü üniversite hiçbir hemşireyi dışarı tayin yada eş durumu vermiyor kesinlikle

ukefeli
Kapalı
01 Mayıs 2007 23:47

Arkadaşım evraklarını hazır tut,mecburi hizmete tabi olduğun için belki mazaretin kabul edilebilir ya da kabul edilmese bile Kayseri'de bir pratisyen kadrosu açılırsa oraya başvurabilirsin. Hakkında hayırlısı olsun.

t.gambiense
Aday Memur
03 Mayıs 2007 12:58

arkadaşım yerköy devlet hastanesine eşi sözleşmeli diye hemşire yanına bartından dr atandı. yeni yönetmeliğe göre gidebilirsin gerekirse emsal göster mahkemede kazanırsın

YASEMİNX
Kapalı
03 Mayıs 2007 14:56

merhaba eskiden az okuyan çok okuyana tabi tiye bir kanun vardı o yüzden doktor eşin yanına gidemiyordu.Ama bunu kaldırdılar 1 sene önce çünkü benim eşimde yanıma gelemiyordu bu yüzden kanun kalkınca tayin oldu,geldi.Ama sizin mecburi hizmet nasıl olur hiç bilmiyorum.

fztgulsan
Aday Memur
03 Mayıs 2007 22:28

nasıl kalkmış bu kanun?öyleyse ben niye evimden ayrıyım?eşimden kıdemli olmanın cezasını çekiyorum.yanına gidemiyorum.yoksa kanunlar herkese ayrı mı işliyor?

drkayzer
Kapalı
05 Mayıs 2007 17:46

teşekkürler arkadaşalar ama biraz daha aydınlatıcı mesajlar olsa daha iyi olurdu

fztgulsan
Aday Memur
07 Mayıs 2007 11:04

arkadaşım,kıdemli eş kıdemsiz eşin yanına gidemiyor.kaldı ki zorunlu hizmetin var,bu durumda olumlu bir gelişme bekleme derim.eş tayini başvurusu için belli bir süre beklemene gerek yok ancak sonuç alamazsın.yargı yolu açık.o da ne zaman sonuçlanır belli olmuyor...ben sonuç alınca bildiririm...

asvega
Aday Memur
08 Mayıs 2007 19:19

merhaba ben iskenderunda ssk lı olarak çalışıyorum 4 yıldır ssk ve 2 yıl aynı işyeri şartına uymaktayım.

nişanlım mecburi hizmetini yapıyor bu yıl sonuna doğru mecburisi bitecek. bittiği zaman eş durumu ataması isteyebilecekmiyiz?? bugün bakanlığı aradım onlar bağkur ve ssklıya karşı tüm eş durumu atamalaları kalktı dedi biriniz bunun şaka/yalan/yanlış olduğunu söylesin hadi...

simurganka
Yönetici
09 Mayıs 2007 10:56

http://www.memurlar.net/haber/49738/ adresine bakabilirsiniz.

gulcan64
Şef
09 Mayıs 2007 13:04

yazık sağlık bakanlığının yaptığına bakın.insanlar evlenirken illaki memur memurlamı evlenecek ne saçma bu insanlarda mantık mı yok acaba

aliha
Şube Müdürü
09 Mayıs 2007 14:10

adamınız yoksa evlanmeyın derım ben.bır dayıbulana kadar.

asvega
Aday Memur
09 Mayıs 2007 17:21

yok böyle birşey ya... kimi kime şikayet edeceğiz onuda bilmiyorum ne zaman evleneceğiz onuda hiç bilmiyorum.. 1,5 yıl mecburiyi bekle sonra yasanın değişmesini bekle... ama devlet memuru olsaydım ailenin birliği esastı. tabii bizim neyimize aile ortamı özel sektörde işte eşşek gibi çalışalım gece gündüz... aile çoluk çocuk bizim neyimize.. bunlar devlet memurlarına yönelik şeyler onlar mutlu olsun yeter...

xangoch
Şube Müdürü
09 Mayıs 2007 19:49

cehenneme hoşgeldiniz.

mrt55
Aday Memur
10 Mayıs 2007 09:31

asvega kardeşim,biz de eşimle aynı durumdaydık.ben işçiyim bir devlet dairesinde eşim de tarım bakanlığında mühendis.tarım bakanlığı yönetmeliğinde eşin de memur olması şartı vardı ve biz 9 aydır tayin yaptıramadık bu yüzden.ama 27 nisanda değişti tarım bakanlığının yönetmeliği,artık ssklı eşi de kabul ediyorlar.dilekçemizi verdik geçen hafta bekliyoruz inş.yakında çıkacak eşimin tayini.İnş. böyle bir düzeltme sizde de olur.Gerçekten çok zor,hele etrafa millete laf anlatmak en zoru.Eş durumundan tayin olmayınca memur değilsin ya küçümseniyosun bile.Ben yaşadım şahsen,inş. sizin de değişir nikahınızdan önce.

Kontrol
Aday Memur
10 Mayıs 2007 11:04

asvega arkadaşım bu yanlış önce onu söyleyeyim.

Sağlık Bakanlığı Myaıs ayı eş durumu uygulamasında;

Eşi Bağ-Kur?lu veya SSK?lı olarak çalışanlar için, eşinin çalışmakta olduğu iş yerinden alınmış görev belgesi, vergi dairesi veya ilgili meslek kuruluşundan alınacak işyerinin faaliyette olduğunu gösterir belge ile ilgili Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak toplamda en az 4 yıl; müracaat tarihi itibariyle son bulunduğu yerde kesintisiz 2 yıl prim ödediğini gösterir onaylı ve tasdikli (tasdikliyenin adı soyadı unvanı belirtir şekilde) belgelerin aslını göndereceklerdir.

ibaresi vardır. Yani bu demek oluyorki şartlar oluştukdan sonra tayin ( eş durumu )isteyebilirsiniz.

Bu da ilan metninin linki. Burdan kontrol edebilirsiniz. http://personel.saglik.gov.tr/mayis07_esdurumu__ilanmetni.asp

dr_yakını
Memur
10 Mayıs 2007 15:06

Atama nakil yönetmeliğine göre doktorlar statejik personel oldukları için bağkur yada SSK'lı eşlerinden dolayı mazeret tayini isteyemezler.

İlan metnindeki, SSK ve Bağkur açıklaması diş tabibi ve eczacılar için konmuş. Metin özenli hazırlanmadığı için sanki herkes için geçerli zannediliyor.

Sonuç olarak SSK ve Bağkurluların eş durumu mazereti doktorlar için kabul edilmemektedir. Böyle bir uygulama bu hükümet zamanında yürürlüğe girmiştir. Bir önceki hükümetin zamanında SSK ve Bağkurlu olmak (hemde 2 yıl) mazeret ataması için yetiyordu.

Doğunun sağlık probleminin çözümünü öncekiler gibi mecburi hizmette bulan bu hükümet, önceki hükümetlerden de ileri giderek 12 eylül döneminde uygulandığı şekliyle mecburi hizmeti uygulamakta, aileleri parçalamakta hiçbir sakınca görmemektedir.

asvega
Aday Memur
10 Mayıs 2007 15:14

kontrol arkadaşım biraz ümit veriyordun ki dr-yakını arkadaşımız tekrar hayallerimizi yıktı. ne biçim bakanlık bu ya kendi içinde bile sürekli çelişki...

Toplam 458 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi