Editörler : Pangaea

elk.müh2406
Aday Memur
11 Ocak 2019 14:18

Tedaşta en son konuştuğum kişi atamalarla ilgili ik daire başkanıydı. Adama şubatta askere gideceğim nasıl bir yol izlemem gerektiğini sorduğumda işe başlayıp gidersen sorun olmaz dedi. Peki dedim işe başlamadan gidersem ne olacak ? adamın bana verdiği cevap şuydu işe başlamadan askere gidersen ben sana napayım dedi sonra da başım çok kalabalık yarım saat sonra arayın dedi. Böyle bir kurum tedaş

yagamisan06
Aday Memur
11 Ocak 2019 15:11

Bin pişman oldum zaten yazdığıma bu kurumu.

insmuhtedas
Aday Memur
12 Ocak 2019 02:46

Arkadaşlar gelen mailde 6.madde şu şekilde:

- www.tedas.gov.tr adresi duyurular kısmından temin edebileceğiniz bilgisayar ortamında doldurulmuş, fotoğrafları yapıştırılmış ve imzalanmış Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (3 suret),

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması diye bahsedilen kısım duyurularda yok,mailin ekinde sadece 'Güvenlik Soruşturması' başlığında bir ek var. Bu ek aslında 'Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması' mı? Değilse arşiv araştırması kısmını nereden bulacağız?

Bu maddede belirtilene göre fotoğrafı çıktı aldıktan sonra mı yapıştıracağız yoksa bilgisayar ortamında mı yapıştıracağız, bu kısım açık şekilde belirtilmemiş.Ayrıca imzayı çıktı aldıktan sonra atabiliriz zaten.Mailde yazandan anlaşılan sanki o da bilgisayarda atılacak gibi :)

Maddelerde hiç belirtilmeyen bir ek daha var:Atama başvuru formu.Bu ek de mi 3 suret olacak?

Bu konular hakkında bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

Barrus
Aday Memur
12 Ocak 2019 12:13

Ben de bu soruların hepsini arayıp sormuştum,

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu diye geçen form bize maille gönderdikleri formun eski adıymış, gönderilen formların doldurulması yeterliymiş.

Fotoğrafla ilgili "bize verilen bilgide formun bilgisayar ortamında doldurulması gerektiği yazıyor, fotoğrafı da bilgisayar üzerinden mi yerleştirmemiz gerekiyor ?" dediğimde, evet öyle yapın denmişti.

Son soruyla ilgili bilgim yok.

Ayrıca siz yine de arayıp net bilgi alabilirseniz ve tekrardan yazarsanız buraya pekiştirmiş oluruz.

insmuhtedas, 5 yıl önce

Arkadaşlar gelen mailde 6.madde şu şekilde:

- www.tedas.gov.tr adresi duyurular kısmından temin edebileceğiniz bilgisayar ortamında doldurulmuş, fotoğrafları yapıştırılmış ve imzalanmış Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu (3 suret),

Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması diye bahsedilen kısım duyurularda yok,mailin ekinde sadece 'Güvenlik Soruşturması' başlığında bir ek var. Bu ek aslında 'Güvenlik soruşturması ve arşiv araştırması' mı? Değilse arşiv araştırması kısmını nereden bulacağız?

Bu maddede belirtilene göre fotoğrafı çıktı aldıktan sonra mı yapıştıracağız yoksa bilgisayar ortamında mı yapıştıracağız, bu kısım açık şekilde belirtilmemiş.Ayrıca imzayı çıktı aldıktan sonra atabiliriz zaten.Mailde yazandan anlaşılan sanki o da bilgisayarda atılacak gibi :)

Maddelerde hiç belirtilmeyen bir ek daha var:Atama başvuru formu.Bu ek de mi 3 suret olacak?

Bu konular hakkında bilgisi olan varsa cevaplarsa sevinirim.

onur113
Memur
12 Ocak 2019 13:03

atama başvuru formunu sordum ben 1 adet dediler ayrıca pdf olduğu için elle mi dolduracağız diye sorduğumda elle doldurun dedi, fotoğrafı ben çıktı aldıktan sonra yapıştıracağım onu da sıkıntı edeceklerse hiç atamasınlar beni

Barrus, 5 yıl önce

Ben de bu soruların hepsini arayıp sormuştum,

Güvenlik Soruşturması ve Arşiv Araştırması Formu diye geçen form bize maille gönderdikleri formun eski adıymış, gönderilen formların doldurulması yeterliymiş.

Fotoğrafla ilgili "bize verilen bilgide formun bilgisayar ortamında doldurulması gerektiği yazıyor, fotoğrafı da bilgisayar üzerinden mi yerleştirmemiz gerekiyor ?" dediğimde, evet öyle yapın denmişti.

Son soruyla ilgili bilgim yok.

Ayrıca siz yine de arayıp net bilgi alabilirseniz ve tekrardan yazarsanız buraya pekiştirmiş oluruz.

12 Ocak 2019 19:25

Orada en son çalıştığı kurum diyor ben halen TMO AAF'de çalışıyorum onu belirtsem ayrılış tarihini de boş bıraksam bişey olmaz heralde.

benrobotdegilim
Aday Memur
14 Ocak 2019 12:26

Beklenen duyuru geldi teslim tarihi hala belli değil

onur113
Memur
14 Ocak 2019 13:20

Bir kaç ufak değişiklik dışında gelen mailin aynısı

benrobotdegilim, 5 yıl önce

Beklenen duyuru geldi teslim tarihi hala belli değil

zekaidede
Aday Memur
14 Ocak 2019 20:27

ilkbahara kadar işe başlarız inşallah

batwo
Aday Memur
15 Ocak 2019 16:38

Atama formu pdf yani çıktı alınacak elle doldurulacak ve resim yapıştırılacakmış. Güvenlik soruşturma formu word olan bilgisayar ortamında doldurulacak çıktısı alınıp resim yapıştırılacak ve imzalanacaktır. Aldığım bilgi bu yöndedir.

karanliksafha
Aday Memur
16 Ocak 2019 19:57

teiaş posta yoluyla atananlara zarf gönderiyormuş aynı şekilde tedaş da gönderiyor mu arkadaşlar bilginiz var mı

16 Ocak 2019 20:56

Bana gelmedi.

karanliksafha, 5 yıl önce

teiaş posta yoluyla atananlara zarf gönderiyormuş aynı şekilde tedaş da gönderiyor mu arkadaşlar bilginiz var mı

batwo
Aday Memur
16 Ocak 2019 22:13

bunun icin emin degilim ama guvenlik sorusturmasi sonucunda teblig edilecek posta yolu ile
karanliksafha, 5 yıl önce

onur113
Memur
16 Ocak 2019 23:33

tebligat ilk atandığın yere gider ararlar zaten istersen gel elden al hemen başla istersen postayla gönderelim diye ben öyle biliyorum yani

batwo, 5 yıl önce
bunun icin emin degilim ama guvenlik sorusturmasi sonucunda teblig edilecek posta yolu ile

Fatih06935
Kapalı
17 Ocak 2019 12:25

arkadaşlar bu evrakları ne zaman teslim edecekmişiz en son bilgi alan oldu mu

onur113
Memur
17 Ocak 2019 13:31

en iyi ihtimalle cuma günü duyuru yayınlanır ocak sonu şubat başı gibi çağırırlar, tabii bu kadar ağırdan alan kurumun belgelerimizi güvenlik soruşturması için gerekli yerlere göndermesi soruşturmaların yapılması ve tekrar kuruma bilgi verilmesi sonrasında kurumun atama işlemlerini yapıp bizi çağırmasına kadar geçen sürede 2019/1 tercihleriyle bizden düşük puanlarla çok daha iyi kurumlara atanan adamlarla aynı zamanda işe başlarız

Fatih06935, 5 yıl önce
arkadaşlar bu evrakları ne zaman teslim edecekmişiz en son bilgi alan oldu mu

batwo
Aday Memur
18 Ocak 2019 17:28

30 ocak olarak tarih belirlenmis. Komisyon saatleri, ogle yemekleri, aksam yemegi, konaklama gibi detaylari da dusunmusler. Hayirlisi olur insallah.

onur113
Memur
18 Ocak 2019 18:19

bence bu takvim hiç iyi olmamış, sonuçta kimin ne zaman alınacağı belli değil dokuzda gidip yedi buçuğa kadar bekleyenler olacak, akşam yemeğine katılım zorunluysa herkes bekleyecek

zekaidede
Aday Memur
19 Ocak 2019 13:47

Belgelerdeki başvuru ünvanı kısmına ne yazacağız? Mühendis olarak yazdım ama emin de olamadım.

onur113
Memur
19 Ocak 2019 16:26

hangi belgeler, bu arada e devletten sicil kaydını falan çıkarırken kurum adı için ne yazdınız? Tedaş mı yoksa türkiye elektrik dağıtım aş mi

zekaidede, 5 yıl önce
Belgelerdeki başvuru ünvanı kısmına ne yazacağız? Mühendis olarak yazdım ama emin de olamadım.
Toplam 166 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi