Editörler : Pangaea
25 Ağustos 2011 12:40

Sendika ya üye olmanın ne faydası var...?lütfen 2 dakikanı ayırır mısın

arkadaşalr negibi faydası var olmalımıyım...3. yılım olcak buyıl hala olmadım bisendikaya üye..parasal getirileri varmı...

zeybek_09
Şube Müdürü
25 Ağustos 2011 12:49

parasal getiriden ziyade parasal götürüsü var:)boş yere aidat ödenip duruyor..

bigogübo
Şef
25 Ağustos 2011 12:49

pirim falan veirliomuş....

_ladybird_
Genel Müdür
25 Ağustos 2011 12:56

ve siyasi olarak da o sendikanın etiketini alnında taşırsın.. Bu bi gerçek hiiiç karşı çıkmasın kimse.

bigogübo
Şef
25 Ağustos 2011 12:58

ya siyasi olarak herşey var onu bilioruz..akp sendikasına üye olurum şahsen napıcan işler anca böle yürüo bu ülkede...ben geitrisine bakarım bu işin...

25 Ağustos 2011 13:01

evet hocalarımi olmak mı lazım olmamak mı? uzun vadede üye olmak olumlu ise oluruz. görev yapan, herhangi bir sendikaya üye olan arkadaşımız yok mu?

antalya8507
Kapalı
25 Ağustos 2011 13:02

Değerli arkadaşım sendika üye olduğun vakitte senin maaşından yaklaşık 9 liralık bir sendika kesintisi yapılır fakat sen 15 lira fazla para alırsın sendikalı olduğun için maddi olarak bir ayda 6 tl cepte diyebiliriz ayda 6 lira 12 ayda ise 72 lira yapar .Kame haber sitelerinde ve sendika web sayfalarında ve bu sendikaların temsilcilerinin söylediğine göre ilerleyen zamanda sendikalı memurlara haklar da verilecek artacak toplu görüşme primi toplu sözleşme primi gibi tabi bunlar ileri demokrasilerde avrupa batı ülkelerinde var şu an bizde sendika bilinci yok yasal düzenlemeler yapılması gerekiyo se bir sendikaya üye ol ama üye olduğun sendikanın gerçekten bir faydasını görmek istiyorsan o sendikanın mücadeleci hak arayan haksızlığa tahammülü olmayan bir sendika olmasına dikkat et senin hakkının kuruşu kuruşuna savunsun senin özlük haklarından zerre kadar kayıp olduğunda kıyameti koparabilen meydanlara inebilen meydanlara inmeyi teşvvik eden hak verilmez alınır sloganıyla harekey eden bir kitlesel hareket olmasına dikkat et benim söyleyeceklerim bunlar yine merak ettiğin şeyler olursa sorabilirsin

fm58
Aday Memur
25 Ağustos 2011 13:02

bende üye felan olmak istemiyorum. burada ilçe milli eğitim müd. geçen sene sözleşmeli öğretmenleri çok sıkıştırmış şu sendikaya üye olun diye. bir arkadaşta korkmuş sözleşmemi fesh eder diye kabul etmişti.

fen.65
Şef
25 Ağustos 2011 13:06

her ay 9 tl kesilir ama 3 ayda bir prim var bu maddi yönü bir de sorun yaşarsan soruşturma v.s sendikan arkandadır avukatı seni savunur başka da bi getirisi yok şu an için.

hangi sendika konusuna gelince de antalya8507 hocama katılıyorum hakkını savunacak bir sendika olsun hocam.

bigogübo
Şef
25 Ağustos 2011 13:09

evet bide hak hukuk bedava avukat falan olayıvar.arkanda duracak birilerinin olmsı güzel..ben doğudayım hangi sendika sizce idealdir.doğu batı farkedermi...prim olayı ii çünkü kesintiden fazla geitrisi oluormuş prim falan veriolarmış 3 ayda bir 90 lira olcağı sölenior geitisi..

25 Ağustos 2011 13:11

o zaman olalım yani, stajyerliğimiz kalkmadan da olabiliyor muyuz peki?

25 Ağustos 2011 13:13

hocam eğitim sen... bi araştır derim ben

fen.65
Şef
25 Ağustos 2011 13:13

aday öğretmenler üye olamıyor hocam:(

bigogübo
Şef
25 Ağustos 2011 13:15

tamam çevremede sorayım ben yinede...üye olcam..maddi manevi getirisi var.bişe olsa arkamızda durur...

25 Ağustos 2011 13:19

tabi hocam olmaz mı kesinlikle getirisi çok bi de dier öğretmenlerle birlik içinde oluom sosyal aktiviteler tartışma ortamları...

bigogübo
Şef
25 Ağustos 2011 13:20

sosyal aktivite olarak doğuda napıcaklarki sanki?

fm58
Aday Memur
25 Ağustos 2011 13:27

ben sendikaların avukat felan ayarladıklarını bilmiyordum. birde sendikacılıkta siyaset felan da var ya ne bilyim işte kendi görüşüme uygun olanı seçsem başım ağrır mı diyede düşünmeden edemiyorum.

bigogübo
Şef
25 Ağustos 2011 13:32

avukat falan verior ücretsiz...sendikanın avukatları...kendi görüşün değil siyasi iktidara bakcaksın bence işler öle yürüor...

nunucuk
Memur
25 Ağustos 2011 13:40

bigogübo musun nesın iki lafından biri işime yarasın bana yarasın ben işime bakarım iktidar iktidar deyip durmuşun.ya resmen senden iğrendim seni öğretmen yapan bu sistemin...senin gibi hödükler yüzünden bu ülke bu halde.ulan herkes işime bakarım derse napcaz lan biz.sıradan biri olsa bukadar sinirlenmezdim.ama bunu yapan bir öğretmense ve bu kadar kişlilksizse artık dayanamam.salak herifffffffffffffffffffffffffffffffffffff

souslesoleil
Kapalı
25 Ağustos 2011 13:54

ahah.. aynısını ben yazacaktım üşendim dedim değmez...

elinize sağlık...

sen iktidarın sendikasına aman diyim. yoksa diğer sendikalara girersen zindana atarlar ha ona göre.. :)

ayımça
Şube Müdürü
25 Ağustos 2011 13:58

getirisine bakıyorsanız siz doğru malum sendikaya... diğerleri kabul etmez zaten.

Toplam 51 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi