Editörler : "eskiyara"Pangaea
04 Aralık 2018 10:38

Okul müdürü ve yardımcılarındaki metal yorgunluğu

Her 4 yılda bir yeniden değerlendirmeye tabi tutuldulduklarını biliyorum Yanlışmı hatırlıyorum acaba? Bence bu süre fazla bile.

Dışarıya vitrin proje aktiviteler hayli fazla. Çünkü eğitimimin özüne, niteliğine değil ama idarenin "bak biz neneler yapıyoruz diye okul web sitesine reklamına yarıyor.

Bir de okulun vitrinine değil, içine bakalım. Zamanla oluşan samimiyetlerden, hemşoculuklardan kaynaklanan görev kayırmacaları, nöbet ve ders programındaki hep yanlı ince ayarlamalar? Tesadüftür diyorsun Ama bir daha bir daha hep benzer tesadüfler.

Sonuç; Huzursuzluk.

HAni nerede adalet?

selamdar
Yasaklı
04 Aralık 2018 12:47

Katılmamak ne mümkün...ekseriyet torpil = suçluluk psikolojisi ile iş başında ki bunu bilmeyen yok

Taskavra
Aday Memur
04 Aralık 2018 15:31

Onların son nefes alış verilerişleri. Seçim sonrası bak nasıl şoka giriyorlar

E K S E L A N S
Müsteşar
04 Aralık 2018 15:33

Bende yıllar önce idarecilik yaptım ama, şimdikiler gibi yanlı nöbet programı hazırlayan idarecilerle çalışmadım. Söylüyorsun bariz haksızlığı???

Sanamı soracaktım? diyor.

goksu_gzl
Daire Başkanı
04 Aralık 2018 17:54

Adamların özgüveni tam.Müfettiş yok soruşturma korkusu yok.Git istediğin yere şikayet et boş

codexR
Aday Memur
04 Aralık 2018 19:46

İdareler misal benim çalışmakta olduğum M.T.A.L. bu konuda belirgin problemler yaşamaya başladı. En çok eksikliği hissedilenlerden birisi işbilen memur yokluğu tahmin ediyorum ki pek çok müdür bu durumdan muzdariptir ha keza tam tersi iş bilmeyen müdür ve idarecilerden yakınan memurda vardır.İkinci olarak Milli Eğitim Bakanlığının görev tanımlaması yapmaması ve öğretmen dışında ki unvan sahiplerine haksız tutumu çok etkili. Sanıyorum şuanda iyi günler denebilir. Şuan mutemetlik, taşınır işlemleri, satın alma ve 200 kişilik bir pansiyondan sorumluyum. Aralık ayı itibariyle 132 personlelimiz var tek memurun yetişmesi ne mümkün. Eğitimi verilmeyen sistemler iş olarak veriliyor ve olan devlete oluyor bakanlığa oluyor.

UcaS
Genel Müdür
05 Aralık 2018 19:22

Hocam... kolayı var. İlçe milli eğitime yazarsın bir dilekçe. Bir müfettiş verilir.

Haftalık ders programları istenilir. Nöbet listesinde hangi öğretmenlerin dezavantajlı olduğu yada varsa bir iltimas...

İmzası olan idareci hayli uzağa gider. Orada yapar durur ince hesaplarını.

Dezavantaj belirgin ise.

Mobbing davası açarsınız.

Emekli olsa ve ölse bile tahsil edilir Mobbing tazminatları. Bilginize.

hugo.almeida
Kapalı
05 Aralık 2018 20:23

Çalışan insan yorulur. Dolayısı ile olmayan yorgunluktur.

guerlian
Şube Müdürü
05 Aralık 2018 20:58

Ne iş yapıyorsunuz da yoruluyorsunuz merak içindeyim. Bütün gün odada lak lak.

nare
Şef
05 Aralık 2018 23:59

Hangi ara çalışmışlar da yorulmuşlar!

nare
Şef
06 Aralık 2018 00:04

Dedikodu yapanlara derse geç gitme bonusu veren ayrıca o isimleri en iyi, en çalışkan ve bilumum sözde olumlular listesinin başında dillendiren idareci kitlesine şahit olmuş bu gözler inanmaz o yorgunluğa!

ALİYAS
Daire Başkanı
06 Aralık 2018 00:25

Güzel cevap tebriklerr
hugo.almeida, 5 yıl önce

Çalışan insan yorulur. Dolayısı ile olmayan yorgunluktur.

selamdar
Yasaklı
06 Aralık 2018 00:32

Yandaş muhakkik görevlendirme dururken müfettişle mi uğraşırlar hocam. Keşke sizin belirttiğiniz doğru olsa lakin bilindiği gibi, müfettişler yeni adıyla içi boşlatılan 'denetmenler' artık süs bitkisi...

Havuza mavuza çekilme ayağına onu da kılıfına uydurdular malumun ilamınca.

UcaS, 5 yıl önce

Hocam... kolayı var. İlçe milli eğitime yazarsın bir dilekçe. Bir müfettiş verilir.

Haftalık ders programları istenilir. Nöbet listesinde hangi öğretmenlerin dezavantajlı olduğu yada varsa bir iltimas...

İmzası olan idareci hayli uzağa gider. Orada yapar durur ince hesaplarını.

Dezavantaj belirgin ise.

Mobbing davası açarsınız.

Emekli olsa ve ölse bile tahsil edilir Mobbing tazminatları. Bilginize.

E K S E L A N S
Müsteşar
06 Aralık 2018 17:22

Kurtlukta düşeni yemek kanundur.Şikayet durumunda etrafın boşalıveriyor birden. Çünkü o koltuğu bekleyen talipliler oldukça fazla. Ayağın bir kaymaya görsün. En yakın zannettiklerin senin koltuğuna oturacak adamı çoktan hazırlamışlardır.

Birden bire sende mi Brutus dersiniz.

İdareci, hem bilgili ve güler yüzlü olmalı ve özellikle her öğretmeni ile de mesafeli, eşit ve sürekli olarak adil - şeffaf olmalıdır.

lpdeniz
Memur
06 Aralık 2018 17:41

metal yorgunluğu nedir arkadaş. Mental yorgunluk tamam da Metal yorgunluk nedir

deniz sim
Aday Memur
06 Aralık 2018 17:48

bende de ametal yorgunluğu var :))

handyun
Aday Memur
08 Aralık 2018 07:47

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
Dakika okulda durmayan bir öğrenciye dokunmayan varsa yoksa maaşı ders programı diyen öğretmen müsveddeleri forumda Show başlatmışlar

ilim
Şef
08 Aralık 2018 12:13

EKSELANS çok güzel özetlemiş.

hugo.almeida
Kapalı
09 Aralık 2018 00:49

Öğretmenler dakika okulda durmuyor, İdareciler duruyor 5'e kadar. Ertesi gün geliyoruz okul aynı hiç değişmemiş. Okul aynı okul. Sahi ne yapıyorsunuz siz okulda?

Google'a öğretmen hikayeleri yazın. İnsanların hayatlarına dokunan istemediğiniz kadar anı bulursunuz. Bir de okul müdürü falan yazın. Ne bulursunuz? :)

Bir de merak ediyorum. Siz lisans eğitimi idarecilik üzerine mi yaptınız yoksa bir zamanlar öğretmenlik üzerine yapmış müsvedde miydiniz? Yok siz idealist, öğrencilerin hayatına dokunan bir öğretmen iseniz: ne işiniz var o odalarda. Sınıflara bekleriz. Ha yok ben zaten öğretmenim diyorsanız ne biçim müsveddesiniz ben tam anlayamadım sizi.

handyun, 5 yıl önce
Dakika okulda durmayan bir öğrenciye dokunmayan varsa yoksa maaşı ders programı diyen öğretmen müsveddeleri forumda Show başlatmışlar

akatlıbey
Yasaklı
09 Aralık 2018 00:59

Edebi dairence dur

handyun, 5 yıl önce

kazım1977
Aday Memur
09 Aralık 2018 19:25

9 yıl öğretmenlik 8 yıldır yöneticilik yapan biri olarak söylüyorum. Ne zaman fırsat verilirse yöneticiler öğretmenleri, öğretmenler yöneticileri eleştirir. Biri diğerine bütün gün oturuyor, yada okula gelmiyor der, diğeri 3 çocuğu eğitemiyor der :)

Öğretmen olarak çalıştığım dönemde hiçbir yöneticimle tartışmadım, zira eleştirinin yanında önerimle gittim.

BAZI öğretmenlerin temel sorunu düşünmeden, denemeden, yapılan her şeyi eleştirmeleri ve taş koymaları. Fakat emir yukarıdan geliyor anlamak istemiyorlar. Ya da yeni bir uygulama zor geliyor :)

Gelelim öğretmenlerin eleştirdiklerine. 8 yıldır yöneticilik yaptım. Tüm öğretmenler beni sever demem. Nefret eden bile oldu :) Çünkü adaleti sağlayıp herkese eşit görev verdiğinizde, eski yöneticisine yalakalık yapıp işten yırtan öğretmenlerin hedef tahtasında oluyorsunuz (umurumda mı, değil) Ama çalıştığım okullardaki tüm öğretmenler kayıtsız şartsız güvendiler. Çünkü emir İl Milli Eğitimden de gelse yaptığımız toplantı sonucunda, uygulanabilirliği risk oluşturuyorsa ya da ek iş getirip sonucu yarar sağlamıyorsa yapmadım, yaptırmadım da.

İster öğretmen olun ister yönetici, açık arayan değil açık kapatan olursanız iş yeri barışı sağlanıyor ve orada çalışmak zevk veriyor. Oturuyor dediğiniz yöneticinin otururken velinin sizi şikayet etmemesi için döktüğü dilleri görmezseniz, yarım çalışıyor dediğiniz öğretmenin o sınıfta çocuklara ne kadar emek verdiğini görüp takdir etmezseniz, bu forumda birbirinizi daha çooook linç edersiniz. (bahsettiğiniz türde yönetici ve öğretmen var mı, maalesef var. Tıpkı sınıfta olmak istemeyen öğrenci gibi...)

Toplam 50 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi