Editörler : crops35
02 Temmuz 2010 22:55

Güzel Şeyler Olacak

bu başlık tam 8 yıllık kamu bankaları personeli olup bizleri 2002 yılında emperyalizmin dünyada yeniden ekonomik paylaşımının şekillenmesi neticesi ve peşi sıra ülkemiz siyasi ve ekonomisininde ulunan beceriksiz yeteneksiz siyasetçilerinin oluşturduğu yönettiği amerika ve avrupa birliği siyasi bagımlılığın kötü gidişi bahane edilerek uygulamaya koyduklar amerikan patentli reçetenin kemal DERVİŞ le birlikte yarattıkları ekonomik sistemin geri tepmesi sonucu 57.hükümetin siyasi arenadan çekilmesi akabinda amerikanın uyguladığı yeni seneryoda ılımlı islami kesimin oluşturduğu 8 yıllık yeni siyaset adı altında uygulanan ekonomik sistemin devamını getiren şuanki iktidar partisi 8 yıllık iktidarları sonucu özelleştirilecek her hangi bir kurum bırakmamış ve cumhuriyet tarihini en büyük borçlanmalarını yaparak tarihe geçmiş hepimizin bildigi gibi bizler her birmiz her farklı kurmdan çalışıp özelleştirme adı altında başta ekonomik sıkıntılar olmak üzere gönderdikleri kurumlarda birer birer hukukçu olarak alışmaya devam ediyoruz ve özelleştirme adı altında yaptıkları kendi sahsi yatırımlarda günlük basını takip ederseniz başta köşe dönmeler adam kayırmalar yani iktidar olamnın tüm avantajları kullanılarak tam yol durmadan ilerlenilmektedir.

eee artık yüce yaradanın ilahi adeleti her şeyin bir sonu olduğu gibi bu iktidarında yolun sonuna gelindi parti içerisinde istifalar başlamış bulunmakta ne kadar yok deselerde desinler erken seçim erken erken gelmektedir tabi bunlarda kamu bankalarında kadrolaşmaya başlamışlar ne kadar kadrolaşırsa kadrolaşsınlar umarım seçimden sonra yeni iktidarla birlikte bizler için özelleştirme magdurları olanlara "GÜZEL ŞEYLER OLACAK"

sayın KAMU BANKALARI UYUYANLARI VE DİĞER KURUMLARDA OLAN ÖZELLEŞTİRME MAĞDURLARI

artık kendi göbekleriniz kendiniz kesseniz şuan ne kendi hukukumuz nede AHİM de bizler için olumlu bir karar çıkacagını sanmıyorum bu bizlere tam kendi şahsıma ifade ediyorum idarei mahkemeler ve danitay dahil 6 koca yılımı aldı neticesi sadece umutla beklemek olmuştur bu yüzden ben hukukun bizlere verecegi şu an bu günlerde hiç bir şey olmaz ve beklemekte hayal olur

benim sizlere adana ilinde bulunan kamu bankalı arkadaşlar dahil olmak üzere diğer kurumlardaki özelleştirme mağduru telekomcular tekelciler tedaşçılar ve diğer arkadaşlar bir araya gelmemiz önümüzde yakın olan süreçte burdan başlayıp diğer illerdede neler yapılabiliri tartışıp yol haritamızı çizmek yoksa uyumakla tatile girmekle ve başkalarından bir şeyler beklemek hayal olur

özeleime bu konuda birlikte olacak arkadaşlarda acil olarak mesaj bekliyorum artık 8 yıl koca bit yıl oldu arkadaşlar kimimiz emekli kimimiz alıştı diyelimi tercih sizin

saygılar

simurg1975
Aday Memur
03 Temmuz 2010 01:49

Dostum ben de Ziraat Bankasından 2002 yılında İFP olarak postalandım. Dava açtım. 48 ay sonra davayı kazanarak geri döndüm. Bana ödenmesi gereken maaş farkları eksik ödendi. Tekrar dava açtım. Elazığ İdare Mahkemesi, Erzincanda ikamet ettiğim gerekçesiyle yetkisinzlik kararı vererek dosyayı erzuruma gönderdi. Erzincanın Sivas idare mahkemesine başlı olması nedeniyle, Erzurum da dosyayı Danışytaya gönderdi. Danıştay 5. Daire de yetkisizlik kararı vererek dosyayı 10. Daireye gönderdi. 10. Daire ise "Yetkili mahkeme Elazığ idare mahkemesidir" kararı verdi.

Elazığ bu sefer de, dilekçede birden fazla iptal istemi var gerekçesiyle dosyayı bu deva usulden reddederek, konuları bölmemi istedi. Böldüm ve en fazla tutan vergi hesaplamasındaki usulsüzlüğün ve doğurduğu sonuçların iptalini istedim. Elazığ dosyayı yeniden usulden reddederek Elazığ verdi mahkemesine gönderdi. Vergi Mahkemesi de yetkisizlik kararı verdi. Kararda deniyor ki: Her ne kadar dava dosyasının incelenmesinden, bu davanın bir tam yargı davası olduğu, önceki iptal kararının bir devamı olduğu ve yetkili mahkemenin Elazığ İdare Mahkemesi olduğu anlaşıldıysa da; yetkili mahkemesin kesin olarak tespiti amacıyla yetkisizlik kararı verilerek, dosyanın Malatya Bölge İdare Mahkemesine gönderilmesine karar verilmiştir ... Yani 48 ay oldu ancak, dosyam esastan görüşülemedi :))))))))) Size bir yardımım dokunursa ne ala! Ben hazırım ...

i.dasci
Şube Müdürü
03 Temmuz 2010 23:14

merhaba

ayturkr

özal64

zeki-81

uftinci_

mazlumhalkli

halley1

zekiunver

oguzavsar

fresha

özal64

intizarcı

Hayal

cübbek

Teo-Man-Han

paçakazık?

OzGuR___

Fazlı Sarıoğlu

Simurg1975

ÇAĞRIMA CEVAP VERENLERDOSTLAR

Yukarıda ismi ve Nick? i bulunan kamu bankaları ve özelleştirme kapsamına alınıp diğer kamu kurumlarına gönderilen gittikleri kurumlarda ekonomik unvan ve farklı sorunlarla karşılaşıp bu kayıpların çözülmesi noktasında hukuki mücadeleler başlatıp zaman ve maddi kayıplar içerisinde çalışan arkadaşlar bu sorun ve sıkıntıların çözümü birlikte dayanışma içerisinde güçlü ve örgütlü bir araya gelmek ve kendi hakkımızı savunacak muhatap olmak için birlikte dayanışma içerisinde yeniden örgütlü ve bizlerin sıkıntılarımıza çözüm olacak hedef ve yol gösterecek kurumlar oluşturmak sorunlarımıza sahip çıkıp çözümlemek amacında olacak bu yapılanma bizleri ilgilendiren her konuda başta kamu bankalarında çalışmış olan ve amacı personel tasviyesi olan ve diğer kamu kurumlarında özelleştirme adı altında kendi iradesi dışında hak kayıplarına uğrayan bizleri

ifp adı altında tüm kamunun işe yaramaz personelleri sınıfına sokan ülkeyi ne hale getirdikleri ortada olan siyasilerin gün geldiğinde kimlerin ifp olacağını hep beraber göreceğiz bunu için hep birlikte taşın altına elimizi sokmamız gerekecektir özelleştirme adı altında farklı kurumlara giden personel dostlarında özellikle bu olayın içerisinde olmalarını bekliyoruz

Benim mantığımın almadığı tam 8 yılda çözemediğim banka çalışanları dostları birileri itip kakmadıktan sonra hiçbir şekilde hareket yeteneklerini çalıştırmıyorlar adeta hareket kabiliyetlerini kaybetmiş tekrar gelmesini istemiyorlar büyük bir yılgınlık ve tembellik içerisindedirler bu diğer kurumda olan arkadaşlar içinde geçerli oldu galiba artık bu ölü toprağını üzerimizden atmalıyız tembellik ve yılgınlık bizler için olmamalı kamu bankalılar ayrıldığınız şubelerinize gidin bir uğrayın anılarınız tazeleyin ve bir karşılaştırma yapın yıllardır emek verdiğiniz sınavlarla girip işin tüm inceliklerini öğrendiğiniz bu arada nedenini ve sorumlusunu bilmediğiniz birilerinin isteği üzerine ifp olarak gönderildiniz bu işlemleri yapanları onlarında hukuk önünde maddi manevi davalar açacağımızı emekli olsalar bile yaptıkları bu işten sıyrılamayacaklarını 8 yılda kazandıklarının üstüne de daha fazlasını koydurup maddi olarak davalar açacağımızı bilsinler elbette ilahi adalet bizler içinde var olacaktır

bunları aştığımız zaman güzel günlerin geleceğini inananın güzel günlerin olacağını şimdiden inanın

saygılar

i.dasci
Şube Müdürü
03 Temmuz 2010 23:33

sevgili arkadaşım

simurg 1975

senin bu cevabını okudukça basından takip ettiğim bir dava aklıma geldi

SAYIN Cumhuriyet Baş Savcısı İlhan CİHANER beyin dolaşan dosyası gibi dolaştırmışlar senin dosyayıda bence sende yargıtayda davanın takip edilmesini talep et böylece sonuca ulaşırsın tabi şaka bu yapılacak olay belli sayın dostum artık yargıda bizlerin dava dosyalarında ciddi şekilde bakılmıyor ve ilgilenmiyorlar açılan büyük çogunluktaki davalar şuan bizlerin aleylerimizde sonuçlanmaktadır bu hak kaybımızı ve anayasa da olan vatandaşlık haklarımızın yok sayılması bence bunu giderilmesi kendi göbegimizi kendimiz kesmemiz bulunduğunuz yerde kamu bankalılar ve diğer kurumlarda olan arkadaşların bir araya gelmesi ve muhatap alınacagımız sayısal birlikteliği sağlayıp adını ister dernek koyun ister sendika ama mutlaka ve mutlaka bizlerin hak ve sorunlarına çözüm getirecek bir örgütlülük olması gerekmektedir başkalarından bir şeyler beklemek zaman ve maddi kayıplar getirmesinde başka bir şey olmamaktadır aklıma geldi birde emeklilik getirmektedir

sorun acilen bulunduğumuz hangi ilde ilçede kasaba köyde dahi olsak mutlaka bir araya gelip bu olayın temelini atmalıyız buda çok kısa sürede olmalı önümüzde bir seçim olacaktır başarılı olursak kazanan biz olmazsak sonucu sizler degerlendirin artk

saglıcakla kalın

zeki-81
Şef
04 Temmuz 2010 10:48

Sevgli İfp li doslarım birçok arkadaşım beni yazılarımdan takip etmiştir.kendimi anlatmaya qerek yok .nanın çok mücadele ettim.ama olmayıncalmuyor.Ama şunuda bilmenizi isterim kibizim bu durumumuzdan faydalanıp biryerlere gelen sendikacılar da oldu.sözde yardım ediyorlar ama iş hiçte öyle değil.

daha fazla uğraşıp kendimi yıpratmaktansa emekli olmaia karar verdim.7. ayın 16 sında ayrılıyorum.daha davalarım devam etmesine rağmen artık vaz geçtim herşeyi oluruna bıraktım.çğnkğ çok yoruldum.bırak ifp li olmayı zıllarımızı verdiğimiz banka yine yıllarımızı çalışmamış gösterizor. Yan, bu mhaklı mücadelemizde hep zxalnız kaldıki. Bazı arkadaşlarda hep birileri birşey yapsın sonra bakarız mantığı ile hareket ettiler hep.Bu mğcadeleden sözün kısası mağlup olarak ayrılıyorumiTüm dostlara selamlar saygılar.Herşey qönlünüzce olsun............

i.dasci
Şube Müdürü
04 Temmuz 2010 11:57

sevgili Zeki-81

degerli dost uzun süren davalarımızda mücadelede ön saflarda olup yol gösterici ve ışık tutan oldun bundan dolayı şahsım adına teşekürlerimi sunarım

yazmış olduğun yazıyı okudum inan hem üzüldüm hem keyif aldım bir şeyler çıkardım bizlere yapılan haksızlıklarda nerelerde eksik ve yanlış yaptık diye bunu aktaracagım ama önce sen ve diğer ifp li dostların şunu bilmelerini isterim

ülkemizde gelişen memur sendikal hareketi içerisinde

1-1998-2002 yıllarına kadar süreçte TÜM Banka Sendikasının Adana bölge şubesi başkanlığını yaptım ve kurucu üyesi oldum 2002 yıllarında çıkarılan sendika yasasına bütün itiralarımıza rağmen uyarılarımız önerilerimiz sesimiz dinlenilmedi ve çıkarılan yasa ile bizleri büro çalışanları sınıfına koyup binbir emekle ortaya çıkardığımız sendikamız ortadan kalkınca ve akabinde 2003 yılında hızla gelişen kamu bankalarında personel tasviyei adı altın yeniden yapılandırma dedikleri olayda adana ilinde ilk olarak beni ifp yaparaktan bizler geri adım attırma düşünceleri doğdu ve başarılı oldular nedeni gelişen süreçte geleceklerini ayakta tutmanın dışında hiç bir sendikanın sahiplenmediği banka çalışanlarının bir çoğu kişisel anlamda tercih yapmışlar yola yalnız devam etmemizi saglamışlardır bu günki bulundukları mevki ve makamlara gelmeleri bizlerin tasviye edilmesine borçludurlar yoksa buraları rüyalarında göremezlerdi

evet bu aralar bu yıllarda neler yaptığımıza gelince bir örgütlülüğü yakalayamadık ama yaptığımız kişiel toplantılarda yaklaşık 250 kişi bulan tolantılar yaptık bunları burada şuan her an mücadeleye hazır ve sabırsızlıkla bekleyen arakadaşlara borçluyuz adanada geçmişe bakarsan bayagı güzel şeyler yapmanın gururunu yaşadık ve hiç bir zamanda geri adım atmadık burda ifp banka ve diğer kurumlarda olan ifp li arkadaşlara yaptım çağrım sadece kişisel olup hiç bir kurum adına veya sendika için degildir dikkatli olarak lütfen okursan bizlerin gelecegi sadece önümüzdeki süreçte yapılacak olan genel seçim ve buna hazırlıklı olup sayıca örgütlü olarak yapılan haksızlıklara maddi ve manevi kayıplarımızın telafisi hepimiz özellikle 2002 yıllarından ititbaren ekonomik kayıplarımız olmuştur ve sıkıntıları halen devam etmektedir bence emekli olma bekle derim tercih sizin sevgili dostum geri adım atmadım ben atmayacagım da

sevgilerimle

zeki-81
Şef
05 Temmuz 2010 13:31

sayın sevgili i.dascı teşekkür edrim.ama hakiykaten yoruldum.bende sendika temsilciliği yaptım isim vermeyeyim ama şu anda sendika genel başkanı ve federesyon başkanı olan şahısla tüm sendika başkanları ile toplantılar yaptık tv kanallarını aracı ettik.bunları yaptım diyede öğünmüyorum ama boşmuş.bunu öğrendim.sadece basamakmışız.herşey hoş bir seda olarak kalsın.Bundan sonrada bir siyasetci olarak bu işlerle uğraşmayı düşünüyorum.gönlüm her zaman İFP li doslarımla.

cübbek
Şef
05 Temmuz 2010 14:20

i.daşcı arkadaş müğcadele etmez kaçmaktan her zaman daha iyidir ama mücadele ederkende yönümüzü bulmak için bu yolda mağdur olan arkadaşlarında saflarımızda olması gerekiyor.Bence bu bizim son şansımız dediğin gibi AKP artık parçalanıyor ve bir dahaki seçimde meclise girse dahi o gücüyle kesinlikle meclise giremeyecek.Seçimlerden önce örgütlenip en az 200 kişiyle SON KEZ CHP binasına bu işi iyi bir şekilde anlatacak 2-3 arkadaş ayarlayıp dilek ve taleplerimizi mağduriyetimizi ir kere daha dile getirmek mücadele etmenin bize faydası karşı tarafada zararı var bu düşünceyle SON BİR KEZ daha iyice Türkiye çapında örgütlenip hatta çalışanlardan da arkamıza alıp toplu eylem diyorum dostlar kaybedceğimiz ne kaldı ki zaten SON BİR KEZ DAHA İFP li DOSTLAR kalın sağlıcakla.

i.dasci
Şube Müdürü
07 Temmuz 2010 22:36

iyi akşamlar dostlar bakın ne güzel şeyler olmaya başladı ilki Anayasa Mahkemesi gerekeni yaptı ve referandum ve erken genel şecenekleri ortaya konulmaya başlandı gerçi referandum 12.Eylül de olacak fakat baskın bir erken seçimde gündeme gelebilir burda hala bir konun ne kadar ciddi olduğunu anlayamadık veya tatilde oldugunuz için burada bir elin parmakları kadar arkadaşlardan önerilerini bu konuya ne kadar sahip çıkalacagını ve ne yapılması gerekenleri önerdiler hepsine teşekür ederim ben isterdimki burda sayısal anlamda binlerce arkadaşın bir anda kendi sorunlarına sahip çıkıp gereken mücadele istem ve talepleri için bir araya gelmeye çalışacaklardır diye düşünüyorum.

ve en önemli ikinci konu sayın editörümüz hukuk devletinin bilginiz olsun diye basından uyarlamış olduğu hazırlamış olduğu haberi okursanız hayret edeceksiniz ve hala bu kepazeliğe karşı duruş sergilemediğinize pişman olacaksınız çünki bu kurumlar Türkiye Cumhuriyetinin ve vatandaşlarına ait olan kurumlar kamu kurumları bunu iyi öğrenmeleri gerekir bu kurumlar babalarının çiftliği değil ailelerinden mirasda kalmamıştır bunlar gibi daha yüzlercesi var örnek olanlar bunlar gibi.

erken seçim kapıda işşallah bazı şeyler degiştiği zaman dava açmalarımız başlıyacak sayın kişilerden ve kurumlardan sizden ricam ulaşabildiğiniz arkadaşlarınıza ulaşıp bir an önce bir araya gelip yol harıtamızı belirleyelim

saygılar

cübbek
Şef
23 Temmuz 2010 10:20

Bizim bu yolda yapacağımız en büyük adım referandum öncesi HAYIR kampanyasıdır.HAYIR oyları çıkması halinde kamu bankaları mağdurlarına ufakta olsa bir ışık doğacaktır.Bu ikdidarın gitmesiyle karanlıklar gün ışığına çıkacaktır HAYIR kampanyasını yürütmek en iyi mücadeledir.Yolsuzluğa,hırsızlığa,adam kayırmacılığa,talana,karşıysanız 8 senelik bu iktidardan çektiğimiz zulme HAYIR diyorsanız bu mücadeleye en büyük desteği vermiş olursunuz ben çok çektim zaten emeklim geldi bundan sonrakiler uğraşsın demek bunların ekmeğine yağ sürmekten başka bir şey değildir.Vatanını seven çocuklarına bir gelecek bırakmak isteyen sağcı,solcu,gerici,ilerici herkes artık AKP ZULMÜNE HAYIR DİYELİM HAYIR YETER ARTIK SİZDEN BIKTIK DİYELİM.

i.dasci
Şube Müdürü
25 Temmuz 2010 19:00

merhaba

sayın arkadaşlarım kendi adıma yakın gelecekte bizler için yeni bir başlangıç ve vermiş olduğumuz tam 8 yıllık hukuki miücadele destekli hak aramalarımıza neden olur diye temmuz ayı itibariyle yaklaşık bir ay olacak fikrimi ortaya koydum gelin görünki bu 8 yıllık süreç bir çogumuzu büyük bir rehavet ve tembelliğe itmiş ve gittimiz kurumlarda bir çogumuzun maddi ve manevi kayıplarımızı telafi etme gibi girişimleride cılız kalınca ortaya çıkan tablo uyu uyu yat uyu önceliğini hiç kimseye kaptırmadan gelecegimizide en yakın çöp kutusuna atarak hem ikinci sınıf olmayı hemde özelleştirme olayı 8 yıl gibi süren gelişmelerde ortaya konulan bir şey olmadığından hepimiz bir köşede hepimize bir köşe düşüncesi ile uyumaya devam etmekteyiz

özelleştirme ile geçen süreçte ortaya koyduğumuz mücadelelerin yeterli olmayıp cılız kalması bu günki sonucu ortaya koymuş ve hak ettiğimizi alarak biz istemedik onların dayatması ile verilen ve bizlere dayatılan sadece bizlerin gelecegimizle ilgili kararlarda mücadelelerden düşürmüş ve şu an tribünlerde seyirci olarak bu olayları kabullenerek şimdilik seyirci konumunda beklemekteyiz bu beklemeler bu şekilde giderse en büyük enayilik ödülüde bizlere verecekleri kesin bunu hakediyormuyuz bilemiyorum umarım böyle düşüncelere sahip arkadaşlar çıkmaz cevaben yazdığım önerime kendi özelime cevap verecek çok duyarlı ve sevgili dostlarıma verdikleri desteklerine şükranlarımı sunarım

özellikle mücedeleden yılmayan sevgili dostum cübbek, senin önerdiğin şekilde bende hayırcıyım ve bu hayırda hayır olacak neden arkası erken seçim ve bizleri enayi yerine koymak isteyenlere özellikle mal bulmuş mağrip gibi meydanı boş bulanlara ve hak etmediği şekilde olup çeşitli taklalar atarak ünvan ve kadrolara gelenlere bankalara girip te iyikine gittiniz bak nasıl çalışıyoruz diyip ekonomik anlamda ihya olanlara çok farklı sizlerde çok farklı örnekler verebilirsiniz ve bu 8 yılın ekonomik kayıplarının hesabını mutlaka biri verecektir ne şekilde olursa olsun tarafımıza öyle veya böyle bu ekonomik kayıpların ödenmesi gerektiğinden yola çıkarak bende hayır diyorum ve bir çok arkadaşımı tatil rehavetlerinden çıkıp mücedele için özellikle 2 ay gibi kısa sürede ayaga kalkmamız gerektiğini bizler için mutlaka önemli bir fırsat oldugunu sayısal anlamda bir araya gelir isek mutlaka muhatab alınacaımızı ve bir çok olumsuzlukların çözüm bulunacagına inanıyorum sizlerinde buralarda ortaya çıkması gerektiğini bekliyorum

gelecegimiz için onurlu mücadele için

cübbek arkadaşa ve simurg1975ç zeki-81 teşekürlerimi sunarım

i.dasci
Şube Müdürü
24 Ağustos 2010 20:45

Şair Eşref der ki, 'Bir soğan soyuluyor, yaşarıyor gözler, bir devlet soyuluyor, aldırmıyor öküzler.'kıssadan hisse büyük mücadeleler verip

sayısal anlamda bir çogumuzun oturup bir çogumuzunda 8 yıl gibi geçen sürecin kendilerine verilen ile elinden alınan haklarını anlamayan bir çok arkadaşlara kendilerine yapılan farklı anlamlarla işe yaramaz diye nitelendirilip farklı kurumlara gönderilmeyi severek ve isteyerek kabullenip ve üstüne üstlük bir an önce başlayan bu şahısların bizlere vermiş olduğu bilerek veya bilmeyerek engeller bizleri bu günki duruma getirmiş hukuk karşında tabi benim ülkemde inanmıyorum ve hukukun bizler için amaç kendileri için araç olduğuna inandım bu hukuk sistemi ezilenden veya mağdurdan yana olsaydı farklı bir şekilde uygulansaydı hukuk o zaman bizlerin ekonomik anlamda haklarımıza sahip çıkar ve bizler ezilmez nede istemediğimiz veya kabullenmediğimiz kurumlara giderdik bakın özelleştirme ve yeniden yapılanma olayı tam 8 yıl gibi bir süreçte ne degiştide şu an gündemden kalktı şube açmalar personel almalar şube açmalar konusu sitede var çok saygı duyduğum emeğini takdir ettiğim gözlem ve hukuk devleti arkadaşlar tarafından kaleme alındı okuyun da neler çevirdiklerini anlayın geleim özelleştirme konusunun devamına hani iki yılda bitiyor ve sonuçlanıyordu sadece o dönemdeki siyasi ahlaksız ve çapulcuların ülkeyi getirdikleri ve faturasını bize çıkardıkları beceriksizlikleridir yapılan işlemler

ve sizler büyük uyuyan çogunluk bunları bile bile de hala kabulenip farklı yerlerden çareler arıyorsunuz bizler şunu beceremedik br araya gelip bir güç olmayı bunu defalarca yazdım banka çalışanlarının bir çoğu hala seyirci ve seyretmekte ne bekliyorlarsa bu durum 8 yıl oldu hala anlamış degilim ve garibime giden şu an bulunduğumuz siteyi inceliyorum sadece kim nerde ne kazanmış ne yapmış neler olmuş peşindeyiz bunlardan sebebeplenen bir takım sayısal küçük azınlıktada olsa bazı arkadaşlarımız olacaktır ama büyük çoğunluk asla bu hızla gidilirse sadece emekli olacaklardır ve şöyle baktığımda bizler boş adamlar degiliz hepsiznde önce okumamız yazmamız var ve okuduğumuzu anlayacak akıl zeka düşünme hepsi bizde var lakin bunları bir araya getirip ortaya bir düşünce koyup hareket edemiyoruz

sayın arkadaşlar

12-09-2010 tarihinde yapılcak gelecegimiz belirleyecek olan önünüzde bir referandum var bakarsınız arkası genel seçim olabilir o sebep den dolayı bir an önce ülkemizin ve bizlerin kısacası çocuklarımızın gelecegi için başka secenegimiz yok bir yerler veya birilerinden çare aramayın çare sizsiniz ve hızlıca bir birimize kenetlenip bütün hak kayıplarımızın telafisi noktasında istemlermizi kabul ettirmek için mutlaka ve mutlaka çare sizlersiniz

yukarıdaki yapmış olduğum başlık olan alıntı bu 8 yıllık vermiş olduğumzu bu mücadeleye sahip çıkmayan büyük çogunluğa hiç kimseye hakaret veya saygısızlık veya incitecek onur kırma anlamında yazmadım sadece üzerlerine alınması gereken kişilerin duyarsız kalmaması uyanması için yazdım lütfen farklı şekilde algılanmasın

bir çok arkadaşımdan özür dilerim sakın yanlış anlama sebep olmasın yazdıklarım

Toplam 11 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi