Editörler : supporters.
«525354555657585960616263»

drmemur1
Aday Memur
15 Ocak 2021 13:06

Sistemde yazan numaraları defalarca arayarak ulaştıım ben

kirmizibeyaz98, 3 yıl önce

Hocam hangi numaradan ulaşıyorsunuz acaba ÜAK a. web sitesindeki numaralar açılmıyorr. Sağlık bilimlerini aramak istiyorum.

2873
Memur
15 Ocak 2021 13:28

Kıymetli Hocam,

Esas Yönünden: Doçentlik Yönetmeliğin 6. maddenin 3. fıkrasında; Jüri üyelerine, değerlendirme raporunu hazırlamak üzere her aday için azami bir ay süre verilir. Doçentlik komisyonu, gerekli hallerde bir aya kadar ek sür verebilir. Değerlendirme raporunu süresi içinde Doçentlik Bilgi Sistemine yüklemeyen jüri üyesinin görevi sonlandırılır ve yedek üyelerin raporları sırasıyla değerlendirmeye alınır denilmektedir. Bu durumda yedek jüri üyesinin raporu, olumlu veya olumsuz olsun, yok hükmündedir.

2547 Sayılı YÖK kanununun 24. maddesi de aynı şeyi söylemektedir.

Usul Yönünden: 2018'den önceki yönetmeliklerde yedek jüri üyelerinin raporlarının hangi durumlarda değerlendirmeye alındığını kronolojik olarak sıralayacaksınız. İlave olarak avukatınızın ekleyeceği içtihatlar. Danıştay ... şöyle demiştir. Anayasa mahkemesi şöyle demiştir şeklinde. ..............

2020 Mart Döneminde itibaren ÜAK asgari ve etik yetkisini jüri üyelerine verdiği için itirazların çoğunluğu karşılık bulmadı. Aşağıdaki linke bakınız.

https://www.uak.gov.tr/Sayfalar/Haberler/docentlik-basvurusu-yilda-3-17112020.aspx

Jüri Sürecinde, 3 yıl önce

Hocam bilgi için çok teşekkür ederim. Hakkımı yedirmek istemiyorum tabii ki. Fakat yedek jüri asgari verebildiğine ve komisyonun bunu üst yazıyla bana gönderdiğine göre ?asgari veremez? dememizi neye dayandırıyoruz?

agha
Kapalı
15 Ocak 2021 14:33

Hcm,

Bütün jüri raporları girildikten sonra asgari şarta mı bakılıyor. Ancak, forumdan öğrendiğim kadarı ile asgariden kalındığında diğer jüri raporları beklenilmeden, komisyon toplanıp asgari şarttan adayı bırakıyor.

Bir yakınım 2020 mart ayında başvuru yaptı, 5 ay sonra yani bu hafta içi bir jürinin asgari raporu geldi, raporda jüri dergi indeksli olmasına rağmen indeksiz dedi. İtiraz etmeden, dava hazırlıklarına başladık.

Acaba 5 ay sonunda bütün jüri raporları gönderdi mi?

Anladığım kadarı ile 3 olumlu jüri raporu olursa ve mahkemede aklanıldığında ÜAK geri atmış olacak.

2873, 3 yıl önce

Aynen katılıyorum. Resmi olarak öğrenme şansınız yok. Ancak şu aşamada gayri resmi öğrenebilirsiniz. Size bir jüri rapor gönderildiyse bunun manası 5 asıl ve 1 yedeğin en azından asgari yönünden olumlu olduğudur. Ancak başarılı başarısız durumu meçhul. Jürilerden veya yakın çevrelerinden öğrenmeye çalışacaksınız. Slm

Tourniquett
Daire Başkanı
15 Ocak 2021 17:48

Çok teşekkür ederim hocam bilgilendirme için.

Akademi Laws, 3 yıl önce

Asgariden dava kazanan oluyor. dava ettiğinizde önce bilirkişi atanıyor. Bilirkişi ücretlerini siz ödüyorsunuz. Davaya ÜAK avukatı da savunma sunuyor. Ancak genelde klasik bir savunma oluyor. Eğer bilirkişiler sizi haklı görürse genelde dava da lehinize sonuçlanıyor.

süreç 6 ay ila 1 yıl sürebilir.

Tourniquett
Daire Başkanı
15 Ocak 2021 17:53

Hocam başlıca yazar olmanız konusunda bir sorun yok. Sorun burada jürinin yanlış değerlendirme yapması. Ikinci itiraz diye bir durum söz konusu değilmiş. Üaktaki memur bana 2. Itiraz hakkınız yok dedi. Elime gelen ilk itirazın reddi ile ilgili belgede de yazmıyor böyle bir şey maalesef. Ben dava açıyorum. Sizin de yedek jürinizdi sanırım. Hem yedek jüri olması bakımından hem de yanlış değerlendirme yapması bakımından haklı bulunacağınızı düşünüyorum hocam

drmemur1, 3 yıl önce

Kararlar çoktan yazıldı bitti dedi hocam. Çok üzgünüm ben de postalanması zaman alıyor sanırım. Mahkeme yolu dışında bi yolumuz kalmadı gibi görünüyor.Tekrar itiraz etsek birşey değişir mi ne olur bilmem. Demekki başlıca yazar olamıyoruz tez danışmanı olduğumuz yazıda sağlık bilimleri alanında neden böyle bir buton var lisansüstü öğrenci seçilebiliyor yayıngirilirken o zaman neden açık açık sağlık bilimlerinde 1a ya tez danışmanı olduğunuz yayını başlıca yazar olarak belirtemezsiniz demiyorlar. Ben sisteme yükleme yapmadan doçent olan bir iki kişiye de sordum evet koyabilirsin biz de koyduk dediler.

Tourniquett
Daire Başkanı
15 Ocak 2021 17:57

Hocam ben itiraz dilekçemde emsal karar bulup eklemiştim. Hiçbir şey değişmedi...

Jüri Sürecinde, 3 yıl önce

Sayın Hocam, nasıl ulaşacağım bu karara? İtirazımda belki faydası olur. Ama bildiğim kadarıyla yedek jüriler asgari ve etik vererek süreci durdurabiliyorlar. Bende de asgari vererek başvurumu iptal ettirdi.

Tourniquett
Daire Başkanı
15 Ocak 2021 18:05

Hocam asgaride tüm jüriler raporlarını tamamladığında ve bu da komisyonda görüşülüp karara bağlandığında sisteme giriliyor. Bende asgari veren jüri ağustosta girmiş raporunu. Ancak ben aralıkta öğrendim sistemden. Yani tüm jüriler raporlarını tamamladığında

agha, 3 yıl önce

Hcm,

Bütün jüri raporları girildikten sonra asgari şarta mı bakılıyor. Ancak, forumdan öğrendiğim kadarı ile asgariden kalındığında diğer jüri raporları beklenilmeden, komisyon toplanıp asgari şarttan adayı bırakıyor.

Bir yakınım 2020 mart ayında başvuru yaptı, 5 ay sonra yani bu hafta içi bir jürinin asgari raporu geldi, raporda jüri dergi indeksli olmasına rağmen indeksiz dedi. İtiraz etmeden, dava hazırlıklarına başladık.

Anladığım kadarı ile 3 olumlu jüri raporu olursa ve mahkemede aklanıldığında ÜAK geri atmış olacak.

Dean_CORSO
Şube Müdürü
15 Ocak 2021 18:27

Sayın hocam

Süreç bilgisi https://forum.memurlar.net/konu/2335406/91.sayfa linkinde mevcut

agha, 3 yıl önce

Hcm,

drmemur1
Aday Memur
15 Ocak 2021 20:20

Benim asil jürimdi asgari veren hoca. Üstelik yanlış bir puanlama silsilesi ile başvurumu iptal ettirmeyi başardı. Mesela tezimden ürettiğim yayınımı scı expanded yayın olmuştu 1b ye koyup bana 5 puan vermiş. Oysaki ben onu 1. Bölüme hiç koymamıştım. Tezdanışmanı olduğum 2 scı expanded yayınıda da başlıca yazarlığımı yok sayınca 1. Bölümden 40 puan kriterini karşılamıyor diyip silip atmış dosyamı. Ben mayısta tekrar başvuracağım puan ekleyerek eğer kabul olmuş yayınlarım basılırsa tabi. Umutlar tükendi. Yazık olan 10 ay. Size başarılar dilerim mahkeme sürecinde. Benim anladığım asgari toplantısında dilekçelerimizin yüzüne bile bakılmamış.

Tourniquett
Daire Başkanı
15 Ocak 2021 21:18

Evet hocam dilekçelerin maalesef yüzüne bakılmıyor. Ama dava etseniz kazanacağınız kesin. Ayrıca Mayıs'ta yine başvurabilirsiniz dava ile aynı anda. Bu arada İdari yargı davalari icin avukatlık ücretleri şehirden şehire ve avukattan avukata göre 3bin ile 10bin TL arasında değişiyor. Maddi Durumu olan hocalar için haber vermek istedim. Hepimize sabırlar diliyorum

drmemur1, 3 yıl önce

Benim asil jürimdi asgari veren hoca. Üstelik yanlış bir puanlama silsilesi ile başvurumu iptal ettirmeyi başardı. Mesela tezimden ürettiğim yayınımı scı expanded yayın olmuştu 1b ye koyup bana 5 puan vermiş. Oysaki ben onu 1. Bölüme hiç koymamıştım. Tezdanışmanı olduğum 2 scı expanded yayınıda da başlıca yazarlığımı yok sayınca 1. Bölümden 40 puan kriterini karşılamıyor diyip silip atmış dosyamı. Ben mayısta tekrar başvuracağım puan ekleyerek eğer kabul olmuş yayınlarım basılırsa tabi. Umutlar tükendi. Yazık olan 10 ay. Size başarılar dilerim mahkeme sürecinde. Benim anladığım asgari toplantısında dilekçelerimizin yüzüne bile bakılmamış.

Jüri Sürecinde
Aday Memur
15 Ocak 2021 21:58

Üzüldüm hocam. Diyecek bir şey yok..

Cevap yazan hocalarıma da teşekkür ederim.

drmemur1, 3 yıl önce

agha
Kapalı
15 Ocak 2021 23:33

Tşklr hcm.

Tourniquett, 3 yıl önce

Hocam asgaride tüm jüriler raporlarını tamamladığında ve bu da komisyonda görüşülüp karara bağlandığında sisteme giriliyor. Bende asgari veren jüri ağustosta girmiş raporunu. Ancak ben aralıkta öğrendim sistemden. Yani tüm jüriler raporlarını tamamladığında

drmemur1
Aday Memur
16 Ocak 2021 11:49

Asgari sonrası yeniden başvurunca tamamen yeni jüri üyeleri atanıyor değil mi?

16 Ocak 2021 12:16

evet

Dean_CORSO
Şube Müdürü
16 Ocak 2021 13:01

Evet ancak yeni yayın (makale) eklememeniz durumunda yeniden asgariden kalma ile kalma olasılığınız çok yüksek bilginize. Doçentlik komisyonu doğrudan asgariden bırakabilir.

https://forum.memurlar.net/konu/2342492/51.sayfa

https://forum.memurlar.net/konu/2342492/52.sayfa

Sayfaları inceleyiniz.

drmemur1, 3 yıl önce

Tourniquett
Daire Başkanı
16 Ocak 2021 16:06

Hocam aşağıdaki linkte fizilal isimli hocamızın yyazdıklarınıbir okuyun isterseniz. Ona 3 başvurusunda da aynı jürilerden gelenler olmuş.. ilginç bir durum maalesef

https://forum.memurlar.net/konu/2342492/49.sayfa

drmemur1, 3 yıl önce

Umut-N2017
Şef
16 Ocak 2021 16:51

hocam çok geçmiş olsun. Üzülmemek elde değil ama yine de sağlığınız için üzülmemeye çalışın İnanın bu arada sağlığımız gidiyor. İnşallah bir sonraki dönemde su gibi geçer süreciniz...

drmemur1, 3 yıl önce

Umut-N2017
Şef
16 Ocak 2021 16:54

Kesin farklı olacak diye bir kural . Ama farklı da geliyor.

drmemur1, 3 yıl önce

drmemur1
Aday Memur
16 Ocak 2021 17:29

Teşekkür ederim cevaplar için. Her yeni jüri yeni endişe demek hayırlısı hepimiz için.

fizilal
Aday Memur
18 Ocak 2021 01:31

Ekim 2019'da saçma bir gerekçe,

Mart 2020'de doçentlik alanı 2018'de tanımlandı öncesini kabul etmiyorum diye gerekçe.

Tüm itirazlarıma gerekçeye dayandırmadan komisyonda görüştük red ettik diyorlar.

En son 15 Ocak'ta cevap vermişler. Mahkemeye başvurmak için kaç gün sürem var?

Tavsiye ettiğiniz bir hukuk bürosu var mı?

Toplam 2687 mesaj
«525354555657585960616263»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi