Editörler : supporters.
20 Ocak 2021 12:17

Akademide Torpili Olmayana Yer Yok mu?

Araştırma görevliliği için birçok sınava girdim elendim vazgeçtim öğretim görevlisi olayım dedim girmediğim sınav gitmediğim il kalmadı. Listede 1. Sıradayken bilim sınavından sonrayedekte kalıyorum. Yok mu torpilsiz ilan vazmı geçmeli ? Umutsuzluk depresyona sokuyor...

kıravatlı_amele
Daire Başkanı
20 Ocak 2021 14:36

Arş Gör ve Öğr Gör ben de çok kovaladım. Baktım olmuyor, KPSS'ye çalışıp öğretmen oldum. Doktoram bitince tüm üniversitelere özgeçmiş gönderdim. Türkiye'nin en doğusundaki bir üniversitedeki bölüm, öğrenci alabilmek için öğretim üyesi güçlüğü çekiyormuş. Beni kabul etti. TORPİLSİZ olarak, memleketimden 1800 km uzakta bir yerde Dr Öğr Üyesi olarak çalışıyorum.

Sonuç olarak, TORPİL yoksa ancak bu şekilde bir kadro bulunabiliyor maalesef.

Hakkınızda hayırlısı, pes etmeyip daha çok çabalamaktan başka yapacak bir şey yok ne yazık ki.

serenyl
Aday Memur
20 Ocak 2021 18:24

Hocam doktoraya başladım inşallah nasipte varsa bir şekilde olur. Torpillilere hakkım helal değil. Teşekkür ederim cevapladığınız için

birkullanici
Aday Memur
20 Ocak 2021 20:46

Hocam daha yeni torpilsiz bir şekilde araştırma görevlisi kadrosuna atandım. Umudunuzu kaybetmeyin. Elbet bir gün olacaktır

skywalk11
Daire Başkanı
20 Ocak 2021 21:47

Hocam ben 13 universiteye basvurdum. 12sinde 1. Sirada mulakata girdim. Hepsinden elendim. Kpss ile ogretmen oldum. Daha sonra universiteye bir sekilde torpilsiz girebildim. Yani evet torpil var ve evet torpilsiz de girilebiliyor. Basarilar.

serenyl
Aday Memur
21 Ocak 2021 00:57

Pes etmeyeceğim emeklerimin karşılığını görmek istiyorum sağ olun hocalarım umutlandırdınız

Someone0606
Memur
21 Ocak 2021 05:10

Ben torpilsiz girdim..

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
21 Ocak 2021 11:10

Torpil ile bir yerlere gelene kesinlikle hakkımı helal etmiyorum açık net

muhcamci
Daire Başkanı
21 Ocak 2021 13:05

YLSY ile torpilsiz, mülakatsız sadece ALES puanıyla ÖSYM üzerinden online başvuruyla girdim. Not: Artık mülakatla alınıyor. Onun dışında akademi çoğunlukla torpil döndüğünü görüyorum. Diğer hocaların dediği gibi bi zaman Doğu'da ihtiyaçtan dolayı öğretmenlikten torpilsiz alımlar olmuş ama onun dışında zor. Daha öncesinde ben de senin gibi Türkiye'nin her yerindeki öğr. gör. kadrolarına postayla başvuru yaptım. Fakat ben olurda benden başkası başvurmamıştır diye deniyordum. Eğer benden başkası da başvurmuşsa boşuna o illere gidip masraf yapmayayım dedim. Zaten o zamanlar isimler açıklanıyordu ve internetten küçük bir araştırma ile aslında kim alınacağını veya akademideki deyişle kime "kadronun çıktığını" anlayabiliyordun. Eskiden ÖYP vardı ve onda da torpil yoktu ama ona hocalar karşı çıktı ve kaldırıldı çünkü mevzusu uzun bir karşılıklı çıkar ilişkisi sistemi var. ÖYP veya YLSY ile gelenler bu sistemin dışından geldiği için pek sevilmediler.

muhcamci
Daire Başkanı
21 Ocak 2021 13:24

"mevzusu uzun bir karşılıklı çıkar ilişkisi sistemi" derken hoca-asistan ilişkisinden bahsediyorum yanlış anlaşılmasın. Asistan hocanın her türlü ama her türlü işini yapar ve sonunda o da hoca olunca asistanından her türlü ama her türlü işini yaptırtır. Her türlüden kasıtım; akademik (proje, makale, kitap chapter, hakemlik, ders verme, öğrenci danışmanlığı dahil her şey hoca adına), idari (tüm evrak işlemleri, imza, şifre gerektiren hususi işler dahil), özel işler (fatura yatırmadan, çocuk bakmaya kadar gerdek gecesi işi haricinde her şey). Şimdi tüm bunları yapmış kişiyi mi alacak yoksa Ales ve diploma puanın yüksek diye dışarıdan birini mi, kararı sen ver. Bu sistem oldukça bir kaç istisna durum haricinde farklı bir şey beklemeyin. Gözlemlediğim kadarıyla ÖYP, YLSY, öğretmenlikten geçen bir kaç istisna haricinde sistem bu şekilde işliyor. Askerde rütbe değil tertipçiliğin geçerli olduğu bir sistem gibi. Adam profesör oluyor hocasına nezaket icabı ziyarete gidiyor. Selam sonrası otur bilgisayarda yapılacak işler var deyip, eskiden asistanı olan ama şimdi profesör olan kişiye ayak üstü iş yaptırması gibi artık bilinç altına işlenmiş bir şey. Diğer bir örnek, yurt dışında doktorasını yapan kişiye sen asistanlık yapmadın, diğerleri yıllarca asistanlık yaptı, yeni gelen kadroyu onlara vereceğiz sen biraz bekle demeleri gibi.

serenyl
Aday Memur
21 Ocak 2021 21:17

Asistan değil yüksek lisans öğrencisiyken bile profesör olan hocamın gerekli gereksiz bütün işlerine koştum biliyorum araştırma görevlisinde neden kendi öğrencisini, tanıdığını tercih etmek isteyeceğini. Ama bir de kendini kanıtlayan adaylar var. Diliyle, Alesiyle, Akademik çalışmalarıyla. Umuyorum bu düzen böyle devam etmez ve hak eden, bu işi severek yapacak olan kişiler bir köşede unutulup gitmezler...

ayberk33
Daire Başkanı
22 Ocak 2021 00:08

Özellikle Myo lardaki öğretim görevlisi kadroları o şehrde eşrafın, siyasetçilerin, üniversite bürokrasisinin akraba, çoluk-çocuk, eş ve dostlarının üşüştüğü kadrolar oldu, buralara kapak atıp Haftada 2 gün sözde ders veriyor gibi yapıyorlar,tanıdığım bir çoğu ek iş yapıyor

muhmuh34
Kapalı
22 Ocak 2021 09:46

Bir ylsy bursiyeri olarak ve araştırma görevlisi kadrosuna torpilsiz giren biri olarak mühcamci hocama katılıyorum. YLSY ile atananları torpilsiz diye sevmiyorlar bundan dolayı kadro yükseltmede yıllardır bekletiyorlar. Ülkenin acınası gerçekleri

bookworms
Memur
22 Ocak 2021 15:36

Torpil maalesef her iş grubunda hakim.ama akademide daha fazla.pek çok üniversiteye dosya yolladım, olmadı.3 yıl önce de çok ilginç bir durum yaşadım.doğuda bir şehre yolladım dosyamı. kargo firmasının elinden kargoyu almaya çaycı gibi bir adam yollamışlar.kargocu işkillenmiş vermemiş dosyayı.zaten çöpe atacaktık demiş alamaya gelen adam.kargo kuryesi beni aradı böyle böyle içinde evrak var çöpe de atamam size geri yollayayım.ücret vs de istemiyoruz.

skywalk11
Daire Başkanı
02 Mart 2021 23:13

Evet ÖYP kapsamında atanmistim. Yakın zamanda da docentligimi aldım. Maalesef üniversiteler çürümüş kurumlar. Liyakatin alımlarda göz ardı edildiği, aile kurumuna dönüşmüş yüksek lise olarak tanimlayabiliriz üniversiteleri.

Mahmutt Kaya
Daire Başkanı
03 Mart 2021 04:21

2 yıldır öğretim görevliliği için uğraşıyorum. Gitmediğim il girmediğim sınav kalmadı. Ben diyeyim 15 siz deyin 20 sınava girdim. (Bu arada 3.21 akademik ortalama ve 93 ales ile ön değerlendirmelerde hep 1.yim) Birçok defa torpile maruz kaldım hakkım yenildi. En sonunda belkide gittiğim şehirler arasında en iyisi gittiğim üniversiteler arasında en büyüğünü kazandım. Hatta bugün atamam oldu suan evrak teslim etmeye gidiyorum. Belkide onca kötü şehir ve üniversitelerde yapılan torpiller benim burayı kazanmamı sağladı. Diyeceğim o ki siz çalışın elinizden geleni yapın Allah öyle olmasa bile başka şekilde karşılığını verir. Hiçbir emek boşa gitmez.

yesildenizz
Aday Memur
03 Mart 2021 20:55

Hocam kendim atanmış gibi sevindim.. Allah gönlünüze göre versin
Mahmutt Kaya, 3 yıl önce
2 yıldır öğretim görevliliği için uğraşıyorum. Gitmediğim il girmediğim sınav kalmadı. Ben diyeyim 15 siz deyin 20 sınava girdim. (Bu arada 3.21 akademik ortalama ve 93 ales ile ön değerlendirmelerde hep 1.yim) Birçok defa torpile maruz kaldım hakkım yenildi. En sonunda belkide gittiğim şehirler arasında en iyisi gittiğim üniversiteler arasında en büyüğünü kazandım. Hatta bugün atamam oldu suan evrak teslim etmeye gidiyorum. Belkide onca kötü şehir ve üniversitelerde yapılan torpiller benim burayı kazanmamı sağladı. Diyeceğim o ki siz çalışın elinizden geleni yapın Allah öyle olmasa bile başka şekilde karşılığını verir. Hiçbir emek boşa gitmez.
08 Mart 2021 00:55

?Paralel örgüt tam bir Cizvit Tarikatı?dır. Tıpkı Cizvitler gibi çocukları erken yaşta kendi eğitim kurumlarında eğitmekte, onları ağabeyler, ablalar vasıtasıyla sıkı elemeden geçirmekte, en sadıklarının eğitim göreceği alanı, evleneceği kişiyi dahi belirleyerek onları bir kripto eleman olarak stratejik devlet kademelerine yerleştiriyorlar. Bu süreçte de eğitim aşamasında sınav sorularının elde edilmesi, devlet kademesinde rakiplerin iftira yöntemiyle yarışamaz hale getirilmesi gibi ?amaca ulaşmak için her yol mubahtır? anlayışıyla hareket edilmektedir. Bu örgütte takiye en önemli davranış biçimidir. Örgüt İslami cemaat kisvesi altında saklanmaktadır.

08 Mart 2021 02:22

Mevlana, Yunus Emre, Pir Sultan Abdal'ın, Anadolu 'İslam'ının (bir lokma bir hırka, komşusu açken tok yatan bizden değildir) olduğu bir tapografyada, materyalist sol (komünizm) da, materyalist sağ (kapitalizm) da, materyalist din (kalvinizm) de çökmeye mahkumdur. Kayserililer'in deyişi ile her daim "Bitli baklanın kör alıcısı" çıksa da, bu yazılımın bu coğrafyada alıcısı çıkmaz! "Aydınlanmak" için bu kadar karmaşaya, strese gerek yok! Esnekliğini kaybetmiş her görüş, düşünce sistemi, dogma plastiktir! Bu coğrafyada, bu yüzden "veli"lik de "deli"lik de iç içedir.

https://hyetert.org/2020/07/01/patrik-sahak-ii-ve-bedros-sirinoglunun-yolu/

https://dergi.halimiz.com/gizli-talimatname/?unapproved=2926&moderation-hash=4c4a862155541b801e53a23701be4752#comment-2926

Amaaanya
Yasaklı
12 Mart 2021 15:03

ylsy bursunda kalacak yer bize mi ait yoksa devlet mi karşıliyor bilgiliniz var mı?

muhmuh34, 3 yıl önce

Bir ylsy bursiyeri olarak ve araştırma görevlisi kadrosuna torpilsiz giren biri olarak mühcamci hocama katılıyorum. YLSY ile atananları torpilsiz diye sevmiyorlar bundan dolayı kadro yükseltmede yıllardır bekletiyorlar. Ülkenin acınası gerçekleri

muhcamci
Daire Başkanı
12 Mart 2021 21:14

Devlet sadece burs veriyor. Sen o bursla ister bankta yat, ister akrabanda kal, ister ev tut, istersen de yurtta kal tamamen senin ilgilendiriyor. New York ve Londra gibi bir kaç şehir haricinde burs genelde rahat rahat yetiyor. Londra da ev içinde oda kiralama gayet yaygın ve o şekilde olursa verilen burs yeterli olur.

Amaaanya, 3 yıl önce

ylsy bursunda kalacak yer bize mi ait yoksa devlet mi karşıliyor bilgiliniz var mı?

Toplam 23 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi