Editörler : crops35
10 Kasım 2019 17:01

Kütahya Dumlupınar üniversitesi 3. Sınıf öğrencisiyim

Arkadaşlar ben Kütahya Dumlupınar üniversitesi 3. Sınıf öğrencisiyim. Okuduğum bölüm Türkiyede 4 ilde var. Ve Niğdede İcra katipliğini kazandım. Eğitim özrü hakkı var mıdır bu hakkı ne zaman talep edebilirim veya vize ve finaller için izin verirler mi? Lütfen bilgisi olan arkadaşlar bildiklerini paylaşırsa çok memnun olurum. İyi günler sağlıcakla.

Florancenight
Kapalı
10 Kasım 2019 17:22

Ben de ikm

Florancenight
Kapalı
10 Kasım 2019 17:23

Ben de ikm kazandım fakat Ankarada okuyorum okulu dondurmak zorundayım
Florancenight, 4 yıl önce
Ben de ikm

Frknkrgl
Aday Memur
10 Kasım 2019 17:24

Belki değilsindir hocam bi hal çaresi vardır belki arkadaşlar bilgilendirir
Ben de ikm kazandım fakat Ankarada okuyorum okulu dondurmak zorundayım

serkovski
Aday Memur
10 Kasım 2019 17:26

Kaç soru bildin flooren mülakat ta

farkvar6768
Aday Memur
10 Kasım 2019 18:03

Okuduğun üniversiteyi söylediniz mi ? Ben örgün okudumu söylemedim sorun yaratır mı ?

Florancenight
Kapalı
10 Kasım 2019 18:45

Bana okul ile birlikte yürümeyeceği söylenmişti zaten okul Ankara kazandığım yer Sivasta
Frknkrgl, 4 yıl önce
Belki değilsindir hocam bi hal çaresi vardır belki arkadaşlar bilgilendirir

Florancenight
Kapalı
10 Kasım 2019 18:46

Bütün soruları bilmeye gayret etmiştim 1-2 sorum şüpheliydi
serkovski, 4 yıl önce

Kaç soru bildin flooren mülakat ta

Frknkrgl
Aday Memur
10 Kasım 2019 19:19

Eğitim hakkı anayasaldır diye biliyorum
Bana okul ile birlikte yürümeyeceği söylenmişti zaten okul Ankara kazandığım yer Sivasta

Florancenight
Kapalı
10 Kasım 2019 19:21

Zaten git gel yapamazdım uzaktan da okulu yürütemezdim devamsızlıktan kalırdım hayırlısı olsun hakkınızda
Frknkrgl, 4 yıl önce

RakunRoll
Aday Memur
10 Kasım 2019 19:45

Tek çaresi memurlukta 5 yılı doldurduktan sonra (max) 1 yıllık ücretsiz izne çıkabilirsin.

*Kesinlik içermez. Daha detaylı araştırmanı öneririm.

comutansago
Aday Memur
10 Kasım 2019 20:32

Ben adalet 2.sınıf öğrencisiyim adalet mezunu olmak ile okumak arasında mülâkat açısından fark olur mu? Komisyon da adalet okuduğumu gördüler ve aynı zamanda babam da ikm 3 sorudan 2sini cevapladım sizce durum ne olur

mahmutt159
Daire Başkanı
10 Kasım 2019 20:38

Memur surekli olarak universite okur işe gelmez. Mantık yanliş sadece sinavlar için izin verilir vize ve final
Frknkrgl, 4 yıl önce

Frknkrgl
Aday Memur
10 Kasım 2019 20:39

Hay yaşayın hocam çok teşekkür ederim . Eminsiniz değil mi o bile gayet yeterli benim için öğrenmek istediğim buydu?
mahmutt159, 4 yıl önce
Memur surekli olarak universite okur işe gelmez. Mantık yanliş sadece sinavlar için izin verilir vize ve final

mahmutt159
Daire Başkanı
10 Kasım 2019 20:42

Tabi ki de vize final için izin verilir buna mani olmazlar. Kac yuz kişi var memur olup hukuk fakultesi okuyan. Hukuk fakultesi okuma sebepleri hem unvanda yukselebilme kolayligi, farkli meslege gecebilme vs fakat en önemlisi devam zorunluluğu yok. Dersler için izin verme zorunluluklari yok fakat sınavlar için izin alabilirsiniz
Frknkrgl, 4 yıl önce
Hay yaşayın hocam çok teşekkür ederim . Eminsiniz değil mi o bile gayet yeterli benim için öğrenmek istediğim buydu?

Frknkrgl
Aday Memur
10 Kasım 2019 21:04

Çok teşekkür ederim hocam çok sağolun. Benim de devam zorunluluğum yok. Gerçekten rahatladım tekrar teşekkürler
mahmutt159, 4 yıl önce
Tabi ki de vize final için izin verilir buna mani olmazlar. Kac yuz kişi var memur olup hukuk fakultesi okuyan. Hukuk fakultesi okuma sebepleri hem unvanda yukselebilme kolayligi, farkli meslege gecebilme vs fakat en önemlisi devam zorunluluğu yok. Dersler için izin verme zorunluluklari yok fakat sınavlar için izin alabilirsiniz

alioz51
Aday Memur
10 Kasım 2019 23:54

eski günlerim geldi aklıma bende dpü de okudum ve niğdeliyim

Frknkrgl
Aday Memur
11 Kasım 2019 10:13

Siz de böylesi bi durum yaşamış mıydınız :)
alioz51, 4 yıl önce

eski günlerim geldi aklıma bende dpü de okudum ve niğdeliyim

alioz51
Aday Memur
11 Kasım 2019 13:04

hayır okul bitmişti benim

Frknkrgl, 4 yıl önce
Siz de böylesi bi durum yaşamış mıydınız :)

Böte321
Aday Memur
11 Kasım 2019 17:35

bende Bilg. öğr. son sınıf öğrencisiyim. Bende sonuç bekliyorum benim sana bir kaç önerim var eğer devamsızlığını hocaların sıkıntı yapmazsa sadece vize ve finallerine ilk yıl izin vermeyecekleri için 2. yıl yıllık izinler geliyor yıllık izinlerini kullanırsın böylece bitirirsin okulunu. Ama bu sana uymazsa Geçiş yap kazandığın şehre geçiş yapma şansın var çünkü bide ortalaman hariç okula girdiğin puanla geçiş yapma hakkın var bu da her yıl açılıyor üniversitelerde takip et derim. kolay gelsin şimdiden.

Toplam 19 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi