Editörler : swat3410

85200258
Genel Müdür
04 Haziran 2020 09:47

Bu kredi için bilgi ediniyim dedim yine meslekte hacı , hocalar çıkmış vaazlar vermiş. Zamanında fetonun deynekcileri aynı vaazları veriyordu şimdi farklı cemaatciklerin müritleri türedi. Hocalık yapıp vaaz vermek istiyorsan neden polis oldun? Git imam ol anlat sabaha kadar. Günümüz teknolojisinde herşeyi araştırıp öğrenme şansı var herkesin. Herkes biliyor haramı helali değerli bilgilerinizi kendinize saklayın bırakın başlıktaki konu hakkında bilgisi olan yorum yapsin.

mert.okan353535
Aday Memur
04 Haziran 2020 11:10

Biliyor da uygulayan yok; )

burkinafiso
Aday Memur
04 Haziran 2020 11:58

niye meslek sahibi olunca ateist mi olunması gerekiyor. birisini dini bir konuda uyarmak için mesleksiz mi olmak gerekiyor yada imam , veya tarikatci
85200258, 4 yıl önce
Bu kredi için bilgi ediniyim dedim yine meslekte hacı , hocalar çıkmış vaazlar vermiş. Zamanında fetonun deynekcileri aynı vaazları veriyordu şimdi farklı cemaatciklerin müritleri türedi. Hocalık yapıp vaaz vermek istiyorsan neden polis oldun? Git imam ol anlat sabaha kadar. Günümüz teknolojisinde herşeyi araştırıp öğrenme şansı var herkesin. Herkes biliyor haramı helali değerli bilgilerinizi kendinize saklayın bırakın başlıktaki konu hakkında bilgisi olan yorum yapsin.

killuminati
Memur
04 Haziran 2020 14:23

katılım bankaları gerçekten söyledikleri gibi murabaha ve mudarebe sistemini hayata geçiriyorlarsa bir sıkıntı yok. ama hocaların çoğu bu bankaların işlemleri şüpheli diyor. yani gönül rahatlığıyla kimse bunlara caizdir diyemiyor. çünkü kağıt üstündeki uygulamalarla gerçek hayattaki uygulamalar farklı diyorlar. ayrıca kar payı ile faiz aynıdır diyen ahmakların temelde bir din eğitimi almadıkları belli oluyor. cünüp iken istediğin kadar yıkan yine cünüpsün. ama niyetini getirip gusül alarak yıkanırsan temizlenirsin. bir kadınla nikahsız ilişki zina olur ve büyük günahtır. ama nikah kıyarsan yani akit birliğine varıp anlaşırsan o kadın sana helal olur. bu iş bu kadar basit. bu din aklınıza uymuyorsa gidin makarnaya tapın kardeş. dünyada 70 bin tane din var, istediğinizi seçin beğenin. ayrıca arkadaşımızın biri faiz haramdır dediği için 6 adet eksi almış. isterseniz milyar tane eksi verin, faiz haramdır. polis olacağınıza imam olsaydınız diyen ibiş; polis olunca dinin hükümleri kalkmıyor. istersen kralın oğlu ol, herkes bu dinden hesaba çekilecek.

Cevikvehırslı
Aday Memur
04 Haziran 2020 15:02

Benim de kredi puanım 1100 lerdeydi borcum şuan yok bankayla görüştüm 200 250 bin arası kredi çıkacağını söyledi bana Kullanmak isterdim ama o para bana yetmez zaten kalabalık aileyiz bu parayla ev alsam kim oturacak. Yani kredi puanına baltır benim kredi puanına yakınsa sende az buçuk ne çıkacağını tahmin edebilirsin.

Rskolnikov
Şef
04 Haziran 2020 15:13

Got lalesi 82200258 .biz bildigimizi dilimizindondugu kadar soylemeye calisiyoruz.Ne fetocu olduk ne baska murit Kuran i kerim ve hadislerden ornek verdik. O hoca, bu seyh,bu efendi demedik.Bu konularin konusulmasina katlanamayan haciya,hocaya tahammulu olmayan Ahmaklar her zaman oldu olacak.Sen istedigin kadar haciyi hocayi kucumse senin konustuklarin eşşek anirmasindan farkli degil benim için.

85200258, 4 yıl önce

Rskolnikov
Şef
04 Haziran 2020 15:23

Devrem bunlar fetoye laf cakar,simdiki tarikatçilara laf soyler; ama işlerini gordurmek icin peslerinde dolanir dururlar.Bunlar boyle konusur ama menfaat ugruna kendini onlardan gostermek icin namaza abdestsiz gidenlerdendir.cook gorduk zamaninda senin gibilerini.Namaza dine tahammulun yoksa biraz onurlu omurgali ol da gorusunun dogrultusunda git.

killuminati, 4 yıl önce
katılım bankaları gerçekten söyledikleri gibi murabaha ve mudarebe sistemini hayata geçiriyorlarsa bir sıkıntı yok. ama hocaların çoğu bu bankaların işlemleri şüpheli diyor. yani gönül rahatlığıyla kimse bunlara caizdir diyemiyor. çünkü kağıt üstündeki uygulamalarla gerçek hayattaki uygulamalar farklı diyorlar. ayrıca kar payı ile faiz aynıdır diyen ahmakların temelde bir din eğitimi almadıkları belli oluyor. cünüp iken istediğin kadar yıkan yine cünüpsün. ama niyetini getirip gusül alarak yıkanırsan temizlenirsin. bir kadınla nikahsız ilişki zina olur ve büyük günahtır. ama nikah kıyarsan yani akit birliğine varıp anlaşırsan o kadın sana helal olur. bu iş bu kadar basit. bu din aklınıza uymuyorsa gidin makarnaya tapın kardeş. dünyada 70 bin tane din var, istediğinizi seçin beğenin. ayrıca arkadaşımızın biri faiz haramdır dediği için 6 adet eksi almış. isterseniz milyar tane eksi verin, faiz haramdır. polis olacağınıza imam olsaydınız diyen ibiş; polis olunca dinin hükümleri kalkmıyor. istersen kralın oğlu ol, herkes bu dinden hesaba çekilecek.

85200258
Genel Müdür
04 Haziran 2020 15:51

Ulan lale meslek hayatım boyunca sürgün yerlerde çalıştım. Sizin gibi adamlar bulunduğu kabın şeklini aldığından herkesi kendiniz gibi zannediyorsunuz. bukalemun gibi renk degisirsiniz. Aaaa akliuzun arkadaş şimdi 5 yaşındaki cocukda haram olduğunu biliyor faizin adam krediyi sormuş gelip diyanetin saçma sapan fetvasını yorumluyorsunuz. Adam konut kredisi demiş başlikta faiz haram mı helal mi dememiş... Dindarlığıni Allah'a kanıtla , buraya gelip show yapmanın anlamı yok
Rskolnikov, 4 yıl önce

Devrem bunlar fetoye laf cakar,simdiki tarikatçilara laf soyler; ama işlerini gordurmek icin peslerinde dolanir dururlar.Bunlar boyle konusur ama menfaat ugruna kendini onlardan gostermek icin namaza abdestsiz gidenlerdendir.cook gorduk zamaninda senin gibilerini.Namaza dine tahammulun yoksa biraz onurlu omurgali ol da gorusunun dogrultusunda git.

85200258
Genel Müdür
04 Haziran 2020 16:03

Ayrıca yaşamadan geçemeyeceğim. Burada fetva verenlere bir yakını " ben maddi anlamda sıkıştım kredi cekmemem için bi 1000 TL ver " desin hemen paramı altına yatırdım , gümüşten bozdurdum , yan yattı çamura battı derler. Hani müslüman kardesin zordayken yardım yapmaliydin. Papucumun imamları sizi...

Lemoon33
Aday Memur
04 Haziran 2020 16:15

Bugün ev baktım müteahhit diye yazılan ama dolandırıcı diye okunan şerefsizler 0,64ü kafasının estiğine göre kendi belirlediği miktarda kullandırtıyormuş.

burkinafiso
Aday Memur
04 Haziran 2020 16:21

s....r g.t
85200258, 4 yıl önce
Ayrıca yaşamadan geçemeyeceğim. Burada fetva verenlere bir yakını " ben maddi anlamda sıkıştım kredi cekmemem için bi 1000 TL ver " desin hemen paramı altına yatırdım , gümüşten bozdurdum , yan yattı çamura battı derler. Hani müslüman kardesin zordayken yardım yapmaliydin. Papucumun imamları sizi...

Rskolnikov
Şef
04 Haziran 2020 17:11

Beni tanimiyorsun kime ne sartlarda ne kadar borc verdigimi bilmedigin halde bana iftira atiyorsun.Bir kenarda dursun elbet iftiracilar hesap gunu geldiginde hesap verecekler.Yazdiklarimi nerenle okudun? diyanetin fetvasina itimat edilmemesi gerektigini ben yazdim.Hangi sartlar olusursa faiz olmaz onu anlattim.Delili de yazdim. Daha nasil bir kanit sunalim Kuran ve hadisten baska?Sen baska yerinle okuyup anlayamadigin icin boş lakirdi yapiyorsun.Haaa surgun yeri demissin 8 .yil bitti hassasta hem feto ye hem de meto ya denk geliyor.

85200258, 4 yıl önce

ercinersan
Aday Memur
04 Haziran 2020 18:01

bankayla görüştüm 11. aya kadar devam eder çünkü emlak sektörü bunu istedi devletten diyorlar.
Yavuzdmr, 4 yıl önce

Bu kampanya kaç ay geçerli süresini biliyormusunuz

hedef2024
Memur
04 Haziran 2020 18:39

Mecbur kaldığım için 2 yıl önce devlet bankasından kredi çektim Adı ne olursa olsun nereden çekilirse çekilsin faizin her türlüsü haramdır Allah günahımı affeder inşallah.

angarabebesi060606
Daire Başkanı
05 Haziran 2020 05:03

Tipik fetocu karakteri herkese fetcu damgalamaya çalışırlar: D
85200258, 4 yıl önce

angarabebesi060606
Daire Başkanı
05 Haziran 2020 05:05

Kardeşim senin dinin yardımdan bahseder değil mi bana bi 5000 yardım etsene şu dini ağZına alanlar kuytuda neler yapıyor kim bilir
burkinafiso, 4 yıl önce
niye meslek sahibi olunca ateist mi olunması gerekiyor. birisini dini bir konuda uyarmak için mesleksiz mi olmak gerekiyor yada imam , veya tarikatci

angarabebesi060606
Daire Başkanı
05 Haziran 2020 05:06

Diyanet ev için kredi çekilebilir dedi siz diyanetten iyimi bileceksiniz la

angarabebesi060606
Daire Başkanı
05 Haziran 2020 05:07

Türkiyede kredi çekmeden yada çalmadan hiç bir memur zaten ev alamaz kardeşim hesap ortada
hedef2024, 4 yıl önce

Mecbur kaldığım için 2 yıl önce devlet bankasından kredi çektim Adı ne olursa olsun nereden çekilirse çekilsin faizin her türlüsü haramdır Allah günahımı affeder inşallah.

burkinafiso
Aday Memur
05 Haziran 2020 07:16

tamam
angarabebesi060606, 4 yıl önce
Kardeşim senin dinin yardımdan bahseder değil mi bana bi 5000 yardım etsene şu dini ağZına alanlar kuytuda neler yapıyor kim bilir

85200258
Genel Müdür
05 Haziran 2020 14:05

Kaç yıllık memurlar.net uyesisin bilmem , polis misin onu da bilmem , ben 10 yıllık uyeyim. feto dönemindeki mesajlarimi buraya link olarak atar seni g.t etmesini de bilirim. Ayrıca ben burada kimseye fetocu demedim , geçmişte fetonun deynekcileri in yaptığıni şimdi farklı cemaat üyeleri yapıyor dedim. Yaran mi varda gocundun onu da anlamadım.
angarabebesi060606, 4 yıl önce
Tipik fetocu karakteri herkese fetcu damgalamaya çalışırlar: D
Toplam 40 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi