Editörler : supporters.
02 Eylül 2004 15:06

İŞ bankası
merhaba arkadaşlar iş bankası başlığı vardı önceden ama artık yok anlayamadım neden?neyse.iş bankasını kazanıp izmirde yerleştirme bekleyenlerden biriyim ben de bi gelişme var mı bilgisi olan arkadaşlar yazarlarsa sevinirim .daha ne kadar bekleyebilirim bilmiyorum!başka alternatifim de yok ya neyse!hoşçakalın

severin
Aday Memur
02 Eylül 2004 19:47

gamze, işbankası memurluksa bende yaşadım o tecrübeyi kafana takma eğitime çok geç çağırıyorlar..yalnız ben iş ortamına uyum sağlayamadığım için ayrıldım bir ay sonra...

KAMUCU2000
Memur
03 Eylül 2004 06:49

merhaba gamze ve diğer iş madurları.ben de iş bankasından çağrılmayı bekliyordum.ankara dayım ben.fakat bana geçtiğimiz cuma günü sürpriz bir şekilde iş banktan kağıt geldi.sınavlarda başarılı olduğum için kutluyorlar! ve diyolarki:Şu anda boş kadromuz olmadığı için size dönemiyoruz,bilgileriniz veri tabanımızda saklı eğer bir kadro boşalması olursa sizi çağırabiliriz.maalesef böyle o kağıt sana ve diğerlerinede gelebilir...

gamze04
Aday Memur
03 Eylül 2004 16:47

evet arkadaşlar gözüm aydın aynı kağıttan bana da dün geldi!hakkım saklı kalacakmış ancak şu anda boş kadro yokmuş!ne hoş...

nimda
Aday Memur
03 Eylül 2004 19:01

pardon arkadaslar ama bu gelen mektupta olumsuz olan nedir ben anliyamadim. bana da geldi ayni mektuptan, ankara icin bekliyorum ben de. zaten kadro olmadigini biliyorduk. kadro acilinca oncelik sizde, yerlestiricez diyolar iste, daha ne diyecekler? hakkimizin sakli oldugunu da yazmislar, zaman sinirlamasi da yok. 1 ay 10 ay 1 sene herneyse, elbet kadro acilir di mi? niye boyle herseyi olumsuz yorumlayip moral bozuyosunuz bilmiyorum..zaten beklemekten aylardir yiprandik bi de boyle olumsuz yorumlar yazilinca iyice sinirlerimiz bozuluyo.

sweezy
Memur
03 Eylül 2004 23:52

arkadaslar sizleri aydınlatmak istiyorum oncelikle gercekten ne kadar saygın bır kurumun sınavını kazandıgınızı unutmayın ve bununla gurur duyun ve sırada kac kısının bekledıgını sızlerle o gubn sınava kac bın kısının gırdıgını unutmayın ve halka daha sınav acılsa da gırsek dıye bekleyen bır o kadar da kısı var ve halınıze sukredın.
ve emın olun kı sıze donecekler yakında emeklı olacak bır kıtle var ve hakkınız kesınlıkle sakjlı kalacak hıc merak etmeyın mutlaka ararlar hıc ummadıgınız bır anda

sweezy
Memur
03 Eylül 2004 23:55

arkadaslar bıraz esrarengız bır cvp ooldu hepınıze basarılar ....

turnam
Aday Memur
04 Eylül 2004 20:12

severin,

neden uyum sağlayamadın çalışma ortamına ?
Konuyu biraz açar mısın?

Euclid
Daire Başkanı
04 Eylül 2004 20:18

Sweezy, pek duygusul yazmışın! Kurum kültürünü özümsemen kolay olacak girince bu bankaya :) Merak ettiğim şu: Girmek için can atan arkadaşların endişelerini iyi anlıyorum. Bankacılık hakkında ne kadar fikir sahibisiniz ? Bu yazıları okuyan tecrübeli bankacı arkadaşlar da fikir yazarsa, daha verimli bir sohbet olacak... En iyisi her hangisi olacaksa başınıza o gelsin! (kötü bir Türkçe oldu)

yalavacli
Aday Memur
05 Eylül 2004 19:01

yaa arkadaşlar siz sınava hangi tarihte girdiniz ben 21 ağustosda girdim ve sonuç bekliyorum eğer sizde bu tarihde girdiyseniz ben yarın bankayı arayıp sonucu öğreneyim bize internetten açıklanacak dediler ama ,inşallah kazanırım ben antalyada girdim . bana dua edin

KAMUCU2000
Memur
05 Eylül 2004 20:56

yalavaclı,sen daha yeni girmişsin sınava.bizler şubat ayında girdik.yani anlıycan daha biz bekliyoz.sende bekliyceksin.bu iş bankasınıda anlamak mümkün değil,kadro yok diyolar hala sınav açıyorlar,ilginç...

nimda
Aday Memur
05 Eylül 2004 23:17

sweezy merhaba, mesajin icin cok sagol, icimizi rahatlattin. agustos ayinda ankaradan girenlerden bir grubu arayip baslattilar. o aralar emeklilik vs. dolayisiyla kadro acilmisti cunku. gene bir emeklilik olayi var mi hakikaten yakinlarda? kadro bekliyoruz ama bunun icin emeklilik, seflik sinavi falan olmasi lazim. o konuda duydugun ya da birsey varsa bizimle paylasir misin..tesekkurler.

ezmag
Aday Memur
06 Eylül 2004 11:39

Merhaba arkadaşlar, bende 21 Ağustos'da yapılan sınava girdim, banada herhangi bir cevap gelmedi, bu gün İnsan Kaynaklarını aradım kazananlara telefonla haber vermeye başladıklarını söylediler mülakata çağırıyorlarmış, kazanamayanlara ise mektupla bildirdiklerini söylediler, bu arada benim size sormak istediğim İş Bankası sınavının mülakatının nasıl yapıldığı bilgisi olan varmı ?varsa kısaca anlatırmı? birebirmi yoksa grup halindemi mülakata alıyorlar? Bir de ne tip sorular soruyorlar? cevaplarınız için şimdiden teşekkür ederim

CUVALDIZ
Şef
06 Eylül 2004 18:26

şimdi bazı arkadaşlar iş bankası hakkında bilgi istemiş,buyrun:
Bankanın çalışma ortamı ağırdır.Şubede çaycı bile dalga geçer memurla!Her ayın başında-bildiğim kadarıyla-fazladan mesai yapılır...ODTÜlü bir arkadaşım gitmişti,8 ay çalıştı,sonra ayrıldı,dil tazminatı falan herşey tamamdı,fakat arkadaşıma iş ortamı çok monoton gelmiş.öyle ben 4-5'de gidiyorum diyemiyorsun!..yani standart bir saatin yok...kapıda yazılı olana kanmayın...ayrıca iş bankası gidik diye duyumlar dolaşıyor...gidik derken şunu söylüyorum olaki bddk el koydu bankaya yada daha güçlü bir bankayla birleşme durumu oldu o zaman eyvah ki ne eyvah!!!şimdi bana iş bankası güçlü banka teranelerinden bahsetmeyin,ona kalsa EMLAKBANKASI da atatürkün zamanında eytam ve yetim bankası diye kurulmuştu,şimdi tarih oldu...emlak bankası ile ziraat bankası birleşti,tabiiki ziraat bankası çatısı altında birleşti,emlakbankasından bir tane bile adam bırakmadılar,emeklilik-ifp-kötü şube vb.ayrıca şubede hele bir hesap tutmasın,tutturana kadar bırakmazlar!..

maaşı iyidir,dil tazminatı falan olursa tabii!askerlik yapmadıysan yarım adamsın,az para verirler,ilerde sandıktan emeklilikte iyi para verirler.olabilirseniz müfettiş veya uzman olun,o zaman çok çok çok iyi olur.ama memursanız sadece iyi olur.

ayrıca on-line bankacılık,bireysel bankacılık,kurumsal bankacılık gibi kavramlar bankacılığın nereye gittiğini göstermiyor mu?

Euclid
Daire Başkanı
07 Eylül 2004 22:44

cuvaldıza yanlış bilgi vermisler.
subede caycı bile memurla dalga gecer, lafın ne anlatır anlamadım, kac tane sube var?
aysonu mesaileri sadece isbankası na mı ait?
is ortamı monotondur diye birsey yok, çalıştığı yer ve gorevine gore değisir, yerin işin servisin vs. değisir zaten.
emlak bankası iş bankası arasında soylediğin konuda fark var, ayrıca iş bankası gidicifalan diye de duymadım. Banka kalmaz o zaman zaten ulkede. askerliğini yapmayan yarım maaş mı alıyor? O nasıl oluyor? Sana kim bahsetti bu bankadan daha evvel? :)

aylinn
Daire Başkanı
07 Eylül 2004 22:48

o bankada dalga geçmeyi bırakın en ufak harekette banka müdürü güme gider..o bankayı mesnetsiz kimse anlatmasın...iş bankası bankalar ıcınde çalışanına en cok degerı veren kurumdur..sağlık ayrıcalıklarından tutun bankada sendikalaşmaya kadar iş bankası apayrı bir bankadır..

kurum71
Aday Memur
08 Eylül 2004 01:22

Bankada çalışarak hayatınızı karartmak mı istiyorsunuz? O halde hepinize başarılar.. İş Bankası'nı çok bilmem ama bankacılığın ne olduğunu çok iyi bilirim. Sabah 9'dan önce masanızda olursunuz. Çoğu bankada öğle tatili artık yok, müşteriler sabahın köründen sıra olur, akşam son dakikaya kadar da kalırlar. Bu da demek ki, 8.45'ten en iyi ihtimalle 19'a kadar neredeyse aralıksız çalışacaksınız. En iyi ihtimal dedim çünkü çoğu kişinin ortalama çıkış saati 20'dir. Ya çok işi vardır ya da amirine iş yapıyormuş gibi görünmek için kalıyordur. Sinirlerinizin yıpranma katsayısı çok yüksektir çünkü bu ülke a ile b'yi biraraya getiremeyen cahillerle ve katıksız ruh hastaları/odunlarla dolu. Bu işte çalıştığınızda iflah olmaz bir insansevmez olacaksınız. Zır zır çalan telefonlar beyninizi oyacak. Aysonu, ay ortası, Pazartesi, Cuma, bayram tatili öncesi, bayram tatili sonrası, yılsonu, yılbaşı vs. derken o çok değerli yaşamınızın göz göre göre nasıl geçtiğine şahit olacaksınız. Bütün bunlar olurken manevi tatmin koca bir sıfır olacak. İşinizde kendinizi hiç geliştiremeyeceksiniz. Adınız çok büyük olasılıkla Pazarlamacı olacak (çünkü bankalarda yükselme kadroları Operasyon değil Pazarlama) ve en iyi yaptığınız şeyin sadece çene yapmak olduğunu farkedeceksiniz bir süre sonra. Ha bu arada, alacağınız maaş, 7-8 yıllık çalışmadan sonra hala 1 milyarın biraz üstü olacak, o da (yine İş bankası'nı hariç tutarsak) pek çok bankada yıl başında % 3-4 gibi komik bir zamdan sonra, yok vergi dilimiydi, yok SSK prim artışıydı, daha 5. ayda yok olacak. Eh bunun üstüne bir de ikinci altı ayda zam alamazsanız (şaşırmayın, pek çok anlı şanlı banka ve özel sektördeki pek çok şirketin çalışanına bu yıl reva gördüğü uygulama bu), yılın son iki ayında yıl başındaki maaşınızın da altına indiğinizi göreceksiniz.

Bankacılık hayatı hepinize hayırlı olsun....

kurum71
Aday Memur
08 Eylül 2004 01:22

Bankada çalışarak hayatınızı karartmak mı istiyorsunuz? O halde hepinize başarılar.. İş Bankası'nı çok bilmem ama bankacılığın ne olduğunu çok iyi bilirim. Sabah 9'dan önce masanızda olursunuz. Çoğu bankada öğle tatili artık yok, müşteriler sabahın köründen sıra olur, akşam son dakikaya kadar da kalırlar. Bu da demek ki, 8.45'ten en iyi ihtimalle 19'a kadar neredeyse aralıksız çalışacaksınız. En iyi ihtimal dedim çünkü çoğu kişinin ortalama çıkış saati 20'dir. Ya çok işi vardır ya da amirine iş yapıyormuş gibi görünmek için kalıyordur. Sinirlerinizin yıpranma katsayısı çok yüksektir çünkü bu ülke a ile b'yi biraraya getiremeyen cahillerle ve katıksız ruh hastaları/odunlarla dolu. Bu işte çalıştığınızda iflah olmaz bir insansevmez olacaksınız. Zır zır çalan telefonlar beyninizi oyacak. Aysonu, ay ortası, Pazartesi, Cuma, bayram tatili öncesi, bayram tatili sonrası, yılsonu, yılbaşı vs. derken o çok değerli yaşamınızın göz göre göre nasıl geçtiğine şahit olacaksınız. Bütün bunlar olurken manevi tatmin koca bir sıfır olacak. İşinizde kendinizi hiç geliştiremeyeceksiniz. Adınız çok büyük olasılıkla Pazarlamacı olacak (çünkü bankalarda yükselme kadroları Operasyon değil Pazarlama) ve en iyi yaptığınız şeyin sadece çene yapmak olduğunu farkedeceksiniz bir süre sonra. Ha bu arada, alacağınız maaş, 7-8 yıllık çalışmadan sonra hala 1 milyarın biraz üstü olacak, o da (yine İş bankası'nı hariç tutarsak) pek çok bankada yıl başında % 3-4 gibi komik bir zamdan sonra, yok vergi dilimiydi, yok SSK prim artışıydı, daha 5. ayda yok olacak. Eh bunun üstüne bir de ikinci altı ayda zam alamazsanız (şaşırmayın, pek çok anlı şanlı banka ve özel sektördeki pek çok şirketin çalışanına bu yıl reva gördüğü uygulama bu), yılın son iki ayında yıl başındaki maaşınızın da altına indiğinizi göreceksiniz.

kurum71
Aday Memur
08 Eylül 2004 01:23

murbo
Şube Müdürü
08 Eylül 2004 02:43

Harbiden iyi özetlemişsin.Yalnız birşeyi unutmuşsun.İşsizliğin ne demek olduğunu ve bazılarının paraya ihtiyacı olabileceğini.Haydi iyi geceler.

murbo
Şube Müdürü
08 Eylül 2004 02:44

Harbiden iyi özetlemişsin.Yalnız birşeyi unutmuşsun.İşsizliğin ne demek olduğunu ve bazılarının paraya ihtiyacı olabileceğini.Haydi iyi geceler.
Toplam 121 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi