Editörler : swat3410
28 Ekim 2020 16:54

Polislik Büyükşehir mi Küçükşehir mi ?

Arkadaşlar herkese merhabalar;

Yıllardır bu forumu düzenli takip eden birisi olarak bu forumdaki ilk konum ve ilk mesajım.

Üniversitede maliye bölümünü bitirmiş bi kardeşiniz olarak bu sene KPSS'ye girdim ve Türkçe'den patlayanlar kervanına bende katıldım ve 77 puan aldım.Hedefim Polislik veya Askerlik hangisi olursa fark etmez belki ikiside olmayabilir sonuçta nasip.

Benim abimde siz değerleri abilerim gibi polis ve kendisi Diyarbakır'da şark görevini bitirdikten sonra küçük şehir yazmak yerine ilk tercihle İstanbul'a gitti.Düşüncesi ise bu dünyaya 1 kez geliyoruz daha az yoğun çalışıp evden işe işten eve yaşamak yerine daha yoğun çalışır en azından boş zamanımda hayatın tadını çıkarırımdı ve bu mantıkla İstanbul'a gitti.

Bende aynı abim kafasındayım.Eğerki Allah nasip ederde Polis olursam eğer daha az çalışıp küçükşehirde yıllarımı heba edeceğime büyükşehirde yaşamak isterim.

Peki sizlerin görüşü nedir ?

yetkilibiabi
Aday Memur
28 Ekim 2020 16:56

Mesafe olarak büyükşehire yakın olan küçükşehir

Özkehli.21
Kapalı
28 Ekim 2020 17:42

Hadi inşallah Allah sizingibilerin sayısını artırsın ki tercih dışı bu illet şehre atamalar bir nebze olsun son bulsun...

sege.23
Memur
28 Ekim 2020 18:01

Vallaha hocam forumda takip ettiğim kadarıyla bu atamaların belli mantığı yokmuş.Tercihlere İstanbul yazıp tercih dışı Ankaraya giden gördüm.Her yazana çıksa belkide bu kadar tercih dışı olayı yaşanmazdı.

Özkehli.21, 3 yıl önce
Hadi inşallah Allah sizingibilerin sayısını artırsın ki tercih dışı bu illet şehre atamalar bir nebze olsun son bulsun...

Özkehli.21
Kapalı
28 Ekim 2020 18:09

Malesef ki öyle hangi psikoloji tercihinde olanı vermiyor alakası olmayanı zorla gönderiyor anlamak mümkün değil
sege.23, 3 yıl önce

Vallaha hocam forumda takip ettiğim kadarıyla bu atamaların belli mantığı yokmuş.Tercihlere İstanbul yazıp tercih dışı Ankaraya giden gördüm.Her yazana çıksa belkide bu kadar tercih dışı olayı yaşanmazdı.

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
28 Ekim 2020 18:35

İstanbul candır can gerisi heyecan

ekal
Şef
28 Ekim 2020 20:54

Yaşınla alakalı kendine bir psikolojik sınır belirle örneğin 40 a kadar mümkün olduğunca hareketli yerlerde gör öğren koştur,40 dan sonra süper ligde takımı olmayan bir şehrin dış ilçesinde inzivaya çekil....

partal84
Şef
28 Ekim 2020 20:59

her daim küçük yerleşke.. az insan çok huzur
28 Ekim 2020 21:32

Gezmeyi tozmayı seviyorsan İstanbul ev kuşu isen küçük şehir tercih et.

sege.23
Memur
28 Ekim 2020 22:16

Kısacası gelen yorumlar sonrasında anladığım bu olay gerçekten kişiden kişiye değişiyor.Eğerki ben geziyim, yozuyum dersen büyükşehir iş fazla olmasın sosyal hayatım az olsun dersen Küçükşehir.

NoteGear
Şef
28 Ekim 2020 23:05

Küçükiehirdede büyğk şehir de de çalışan biri olarak söylüyorum Küçükşehir özellikleri İş yönünden rahat olursun yogun olmazsın ama iş de bilmezsin öğrenecek kadar cok iş görmezsin iş olmadıgından amir müdür sürekli karışır yok sacın uzun yok pantolonun sçle yok kepin yok vs vs. Küçükşehirde iş olmadıgından temci komcu olay yerici vs branşın olsa da abuk sabuk uygulamalara devriyelere asayiş görevlerine yazılırsın çünkü bransının gerektirdiği iş yoktur şehrinde şark yapmadıysan 3 4 yılda hemen postalarlar Büyükşehir özelliği İş yogundur meslekte herseyi istanbul ankara gibi yerlerdeysen 6 ayda her sucu öğrenir 6 ayda kkucuk sehrin 10 yıllık memurundan dha fazla sey bilir kendini savunabilirsin. Hareketlidir mesai çabuk bitet branşın varsa o işte calısırsın kucuk sehir gibi ota seye gitmessin işini yaparsın. Sosyal hayatın da renkli olur iş çok oldugundan amir müdür kıldan tuyden sana karıscak vakti olmaz. İstanbulda calısıyorum istanbul candır derim son 8 24 katarlarından sonrada heryer hemen hemen rahat calısır şubeler yogun onlarında illaki kendi aralarında dinlendiren bi sistemleri vardır. Benim tercihim butuksehir olur.
Toplam 10 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi