Editörler : crops35

promoon
Kapalı
15 Eylül 2020 16:26

arkadaşlar şu ana dek yazdıklarınızı okudum.

anlayışınız nezdinde gösterdiğiniz çaba için minnettarım.

yılmayalım arkadaşlar

bu konuyu gündemde tutalım ben her yolu deniyorum

heiken
Daire Başkanı
15 Eylül 2020 16:30

Bu konuyu daha etkin gündemde tutmak için ne yapabiliriz arkadaşlar öneriniz varsa paylaşın lütfen.

promoon, 4 yıl önce

arkadaşlar şu ana dek yazdıklarınızı okudum.

anlayışınız nezdinde gösterdiğiniz çaba için minnettarım.

yılmayalım arkadaşlar

bu konuyu gündemde tutalım ben her yolu deniyorum

Selçuk Beyy
Aday Memur
15 Eylül 2020 18:41

Daha öncede yazmıştım. Şahsi fikrim sendikalara bir mesaj atalım sıkıntılarımızı iletelim. Çünkü sendikalar bu konuda çok sessiz.
heiken, 4 yıl önce

Bu konuyu daha etkin gündemde tutmak için ne yapabiliriz arkadaşlar öneriniz varsa paylaşın lütfen.

promoon
Kapalı
15 Eylül 2020 21:48

sağlık-sen hariç..

bugüne dek memurun yararına bir faaliyette bulunduklarına şahit olmadım... bir de hasta kardeşlerimizin hakkını savunacak öyle mi?

ben ankaradan gelecek haberi bekliyorum. mektubu yani.. sonra burada ayrıntısıyla paylaşacağım sizler için...

Selçuk Beyy, 4 yıl önce
Daha öncede yazmıştım. Şahsi fikrim sendikalara bir mesaj atalım sıkıntılarımızı iletelim. Çünkü sendikalar bu konuda çok sessiz.

promoon
Kapalı
15 Eylül 2020 21:51

bu arada dikkatimi çekti, değinmeden geçemeyeceğim..

bu forumda bu başlığın yani engelli memurlar ile ilgili bu kategorinin editörü yok...

her grupta var ama ne enteresandır bizde yok...

galiba birilerinin umrunda değiliz,

olsun varsın, sabırla ısrarla yolumuza devam edeceğiz.

sonuç alana kadar

heiken
Daire Başkanı
16 Eylül 2020 12:02

Kendi kurumumdaki sendika temsilcisiyle konuştum genel başkan yardımcısına durumu ilettiğini söyledi o kadar sendikalardan bir beklentim yok maalesef

Selçuk Beyy, 4 yıl önce

ilyashakan
Aday Memur
16 Eylül 2020 13:36

İdari izin yazısında bazı kurumların kapsam dışında bırakılmasının bir nedeni olmalı. Kronik rahatsızlığı olan biri sırf Sağlık Bakanlığında çalışıyor diye virüsten etkilenmiyor mu? Lütfen biri bu durumu açıklasın...

heiken
Daire Başkanı
16 Eylül 2020 15:31

Cimerden gelen cevap; sağlık bakanlığının bu dönemde daha fazla personele ihtiyacı olduğu için idari izin kapsamını belirlemedede farklı davranabileceği mahiyetindeydi açıklaması bu. Tamamda bu adam covid kapsa zaten kronik rahatsızlığı var iki gün sonra yoğun bakımlık olacak yine kuruma iş yükü olacak senin ihtiyacım var diye çalıştırdığın o bir personel kaç kişinin fazladan çalışmasına devletin kaynağını kullanmasına sebep olacak bakanlık bunu öngöremiyor.

ilyashakan, 4 yıl önce

İdari izin yazısında bazı kurumların kapsam dışında bırakılmasının bir nedeni olmalı. Kronik rahatsızlığı olan biri sırf Sağlık Bakanlığında çalışıyor diye virüsten etkilenmiyor mu? Lütfen biri bu durumu açıklasın...

siyahbeyaz88
Daire Başkanı
16 Eylül 2020 16:58

Sadece sağlık bakanlığında değil her yer böyle istanbulun x belediyesinde çalışan nişanlımın engel raporu ve e nabızda riskli grupta olmasına rağmen idari izin alamıyo

promoon
Kapalı
16 Eylül 2020 19:09

soru:

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne iletilmek üzere:memurlar.net isimli internet sitesinde yer alan bir haberde, 02/06/2020 - 08/06/2020 tarihleri arasında Aile Hekimlerinden alınan COVID-19 Durum Bildirir Tek Hekim Raporlarının geçerli olduğu ve ekte yer alan fakat site tarafından konu ve sayısı kaldırılmış resmi yazı ile durumun tarafınızca İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne bildirildiği haberi belirtilmektedir.Konu hakkında, Sağlık Bakanlığı uhdesinde kronik astım hastası engelli memur olarak çalışan şahsım söz konusu yazıda belirtilen hüküm gereği Aile Hekiminden alınan COVID-19 Durum Bildirir Tek Hekim Raporu geçerli midir? İdari izin alabilmem için bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekir?Bilgilerinize arz eder, iyi çalışmalar dilerim..

cevap:

08.06.2020 tarihinden itibaren ?İdari izne esas COVID-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesinin? e-nabız sistemi üzerinden alınması gerektiği bildirilmiş olup, 02.06.2020-08.06.2020 tarihleri arasında Aile Hekimliğinden alınan ?COVID-19 idari izin? tanısı ile durum bildirir tek hekim raporları geçerli olduğu hususunda kişilere resmi yazı yazılmaktadır. Bu kapsamda; Aile Hekiminden almış olduğunuz Durum Bildirir Tek Hekim Raporunuzla birlikte Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne başvurmanız halinde durumunuz yeniden değerlendirilecektir. Bilgilerinize.

bu geçen hafta cimerden gelen cevaptı. şimdi ankaradan gelecek mektubu bekliyorum. geldiğinde taratıp size aynen burada harfi harfine paylaşacağım

ilyashakan
Aday Memur
17 Eylül 2020 09:51

Sorunları dile getiriyoruz ve konu olgunlaşmaya bir sonuç vermeye başlayınca Sendika çıkıp kazanımdan bahsediyor. Sürekli cep telefonundan başarımız diye söz ediyor. Eyy sendika temsilcileri biraz hareket..

Sendika üyelerine özel indirimlere ihtiyacımız yok. Bu gibi durumlara sessiz kalan sendika yetkilileri acaba birşeyler yapmanız için neyi bekiliyorsunuz.

Sözüm özellikle Sağlık-Sen'e dir.

perpere
Kapalı
17 Eylül 2020 11:23

Aile hekimi öyle bir tanı ile sürekli raporu veremez, vermiyecektirde çünkü ekranında öyle bir yer yok. Birde çözümler kişiye özel değil tüm kamu personelini engelli ve kronik hastalığı olanları kapsamalı. Kapsamadığından biz bu sorunları yaşıyoruz...birde çocuğu, bebeği, hamile olan engelli kronik sorunluları düşünün, kurumlarda kantinler yemekhaneler kapatıldı....engellisin bilmem kaç km den su taşıyorsun...engellisin temastan kaçıyorsun...hastasın zaten diğer personelden yüzdelik dilime göre geridesin atıyorum %45 raporun %45 geridesin %59 raprun %59 geridesin , %69 raporun o kadar zorlanıyorsun üstüne koah,astım....vb eee noldu hayat kolaymı.....SÜPER kolay çünkü sağlam olan bilmez ilgilenmez...seni fırsatçı olarak görür...bizim aşamadığımızda bu FIRSATCI görülüyoruz.....sanki ekpsss den 70-80-90 puanla girmedik BEDAVADAN atandık....sanki partiler özel kıyakla TRT yemi aldı bizi 35 puan ile hayır.....Yazdığım gibi kurum çalışanları ekpss sınavını bile süper kolay birşey sanıyorlar...kolaylaştırılmış gibi.....Algı ve Algılatılan konusunda Engelli birey olarak malesef kendimizi anlatma yetimiz yok çünkü hepimiz normal birey gibi olmaya çalışıp onların düzeni içine kendi çabamız ile adaptasyon kuruyoruz....yada hayat bu çabayla geçiyor.....

Ben Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şahsına direkt ulaşacak birilerini beklerdim ki yokmuş öğrendim. Engelli memur olunca hemen araya bürokratlar giriyor biz çözeriz diye....ortalıkta görünmemiz pek sıkıcı oluyor sanırsam.

promoon, 4 yıl önce

soru:

Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne iletilmek üzere:memurlar.net isimli internet sitesinde yer alan bir haberde, 02/06/2020 - 08/06/2020 tarihleri arasında Aile Hekimlerinden alınan COVID-19 Durum Bildirir Tek Hekim Raporlarının geçerli olduğu ve ekte yer alan fakat site tarafından konu ve sayısı kaldırılmış resmi yazı ile durumun tarafınızca İzmir İl Sağlık Müdürlüğüne bildirildiği haberi belirtilmektedir.Konu hakkında, Sağlık Bakanlığı uhdesinde kronik astım hastası engelli memur olarak çalışan şahsım söz konusu yazıda belirtilen hüküm gereği Aile Hekiminden alınan COVID-19 Durum Bildirir Tek Hekim Raporu geçerli midir? İdari izin alabilmem için bu konuda nasıl bir yol izlemem gerekir?Bilgilerinize arz eder, iyi çalışmalar dilerim..

cevap:

08.06.2020 tarihinden itibaren ?İdari izne esas COVID-19 hastalığı için risk grubunda olan kronik hastalık durum belgesinin? e-nabız sistemi üzerinden alınması gerektiği bildirilmiş olup, 02.06.2020-08.06.2020 tarihleri arasında Aile Hekimliğinden alınan ?COVID-19 idari izin? tanısı ile durum bildirir tek hekim raporları geçerli olduğu hususunda kişilere resmi yazı yazılmaktadır. Bu kapsamda; Aile Hekiminden almış olduğunuz Durum Bildirir Tek Hekim Raporunuzla birlikte Sağlık Bakanlığı Sağlık Hizmetleri Genel Müdürlüğüne başvurmanız halinde durumunuz yeniden değerlendirilecektir. Bilgilerinize.

bu geçen hafta cimerden gelen cevaptı. şimdi ankaradan gelecek mektubu bekliyorum. geldiğinde taratıp size aynen burada harfi harfine paylaşacağım

promoon
Kapalı
17 Eylül 2020 16:27

o bahsettiğin rapor yazının yayımlandığı süreç içinde elimde mevcut ve ben o rapor üzerinden ankaradan gelecek cevabı bekliyorum.

çözümler kişiye özel değil, tüm engelli personeli kapsamalı demişsin ama sadece bu yüzden mart ayında verilen izin durumunun başkalarınca kötüye kullanıldığını biliyor musun... mesela zamanında doktorlara parayla sahte engelli raporu düzenletenler de zamanında sitelerde çokça haber oldu... hatta eminim bu idari izin hakkından zoraki ve haksızca yararlananları da vardır

üçüncüsü engellilik kavramı bir değildir anlatabiliyor muyum, bu hastalık süresince en basitinden ortopedik engeli olan bir kişiyi kronik rahatsızlıklar statüsünde değerlendirip izin verilemez. idari amir ben olsaydım da inisiyatifimi bu yönde kullanırdım.

gelelim yüksek merci kavramına, bizim hiç bir zaman bir kıymetimiz olmayacak anlıyor musun. işyerinde görev anlayışında da öyleydi, toplumsal izlem ve gözlem neticesinde de öyleydi, hep ikinci plana atıldık ama artık yeter...

illa ölmemiz mi gerekiyor?

illa bu şekilde mi haber olmamız gerekiyor?

perpere, 4 yıl önce

Aile hekimi öyle bir tanı ile sürekli raporu veremez, vermiyecektirde çünkü ekranında öyle bir yer yok. Birde çözümler kişiye özel değil tüm kamu personelini engelli ve kronik hastalığı olanları kapsamalı. Kapsamadığından biz bu sorunları yaşıyoruz...birde çocuğu, bebeği, hamile olan engelli kronik sorunluları düşünün, kurumlarda kantinler yemekhaneler kapatıldı....engellisin bilmem kaç km den su taşıyorsun...engellisin temastan kaçıyorsun...hastasın zaten diğer personelden yüzdelik dilime göre geridesin atıyorum %45 raporun %45 geridesin %59 raprun %59 geridesin , %69 raporun o kadar zorlanıyorsun üstüne koah,astım....vb eee noldu hayat kolaymı.....SÜPER kolay çünkü sağlam olan bilmez ilgilenmez...seni fırsatçı olarak görür...bizim aşamadığımızda bu FIRSATCI görülüyoruz.....sanki ekpsss den 70-80-90 puanla girmedik BEDAVADAN atandık....sanki partiler özel kıyakla TRT yemi aldı bizi 35 puan ile hayır.....Yazdığım gibi kurum çalışanları ekpss sınavını bile süper kolay birşey sanıyorlar...kolaylaştırılmış gibi.....Algı ve Algılatılan konusunda Engelli birey olarak malesef kendimizi anlatma yetimiz yok çünkü hepimiz normal birey gibi olmaya çalışıp onların düzeni içine kendi çabamız ile adaptasyon kuruyoruz....yada hayat bu çabayla geçiyor.....

Ben Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan şahsına direkt ulaşacak birilerini beklerdim ki yokmuş öğrendim. Engelli memur olunca hemen araya bürokratlar giriyor biz çözeriz diye....ortalıkta görünmemiz pek sıkıcı oluyor sanırsam.

perpere
Kapalı
17 Eylül 2020 17:08

Yazdılarında tamamen haklısın, netice zoraki kazanım elde etmeye dönüyor yine genele gitmiyecek. Sahte raporlluların zaten yatacak yeri yok onlara rapor verenlerinde. Onlar yüzünden bizim gibilerin toplumdaki imajıda sahtekara dönüyor.

promoon, 4 yıl önce

o bahsettiğin rapor yazının yayımlandığı süreç içinde elimde mevcut ve ben o rapor üzerinden ankaradan gelecek cevabı bekliyorum.

çözümler kişiye özel değil, tüm engelli personeli kapsamalı demişsin ama sadece bu yüzden mart ayında verilen izin durumunun başkalarınca kötüye kullanıldığını biliyor musun... mesela zamanında doktorlara parayla sahte engelli raporu düzenletenler de zamanında sitelerde çokça haber oldu... hatta eminim bu idari izin hakkından zoraki ve haksızca yararlananları da vardır

üçüncüsü engellilik kavramı bir değildir anlatabiliyor muyum, bu hastalık süresince en basitinden ortopedik engeli olan bir kişiyi kronik rahatsızlıklar statüsünde değerlendirip izin verilemez. idari amir ben olsaydım da inisiyatifimi bu yönde kullanırdım.

gelelim yüksek merci kavramına, bizim hiç bir zaman bir kıymetimiz olmayacak anlıyor musun. işyerinde görev anlayışında da öyleydi, toplumsal izlem ve gözlem neticesinde de öyleydi, hep ikinci plana atıldık ama artık yeter...

illa ölmemiz mi gerekiyor?

illa bu şekilde mi haber olmamız gerekiyor?

promoon
Kapalı
18 Eylül 2020 17:48

size işyerinde ortak kullanım araçları, mesafe karmaşası gibi durumlardan bahsetmiştim ya, işte bugün cep telefonuma yüklediğim HES'te 1 adet sosyal mesafe uymama sayısıyla karşılaştım.

Herkesten uzaklaşıp sadece masamda iş yapmayı seçen bana, durmadan başka odalardan diğer personeller rica minnet iş yaptırmak için geliyor ve beni böyle zor durumda bırakıyorlar.

yüksek mercilerde söz sahibi olanlar, sözüm sizedir

idari izin hakkımızı elimizden aldınız, kronik astım hastası şahsımı bu ve benzer durumlarla, cehennemle baş başa bıraktınız, resmen ölüme attınız... köylü kurnazı geçinen personellerin elinde psikolojik yönden heba olduğumuz yetmiyor gibi, bir de sosyal mesafeyi hiçe sayarak iş için yanımıza rica minnet sokulmalarıyla baş edemeyecek hale geldik, tavır koysak amirimize kadar yolu var.... bir iki değil, onlarcadan bahsediyorum...

bu mu bize reva gördüğünüz hayat,

size sorsak, ölümümüzden mesul bir fıtrat bir mukadderat...

Allah büyüktür elbet...

haribo01
Kapalı
20 Eylül 2020 19:57

Öncelikle herkese geçmiş olsun yazılanları okudum fakat vicdanım bir şeyler yazmamı söyledi , şimdi anlıyoruz engellisiniz ve bu durum gerçekten çok zor ve devlet sizlere erken emeklilik vergi indirimi gibi haklar tanımış ki günümüzde 65 yaş emekliliği düşünürsek bu çok güzel demek istediğim su bu hastalık bildiğiniz uzere bir artıp bir azalıp geri artıyor ve yıllarca sürecek gibi görünüyor bitse bile bunun gibi farklı salgın hastalıkların çıkacağını iddia edenler var sonuçta ahir zaman neyse farzedelim 4 yıl sürdü sizce bu 4 yıl süre zarfında devletin sizi idari izinli sayarak maaş ödeyip hiç çalışmadan para almanız mantıklı mı engelli olmayıp bu kadar sağlık çalışanı polis asker vefat eden varken benim olme ihtimalim daha yüksek diyip idari izin verilsin demeniz garip degilmi hastalığı olmayanda ölüyor 90 yaşında kurtulan 30 yaşında ölen var yani niye birşeyleri kadere birakmiyosunuz engelli olmanız hasta olmanız evde yatarak yıllarca devletin size para vermesini gerektirmiyor ki keşke çok zengin bı ulke olsak da dediğiniz olsa , esnek çalışma keşke olsa tabi yoğun olmayan kurumlarda ama amir insiyatifinde yapcak bişey yok yani demem o ki özel sektörde normal kamuda hasta olup yaşlı olup bunca çalışan varken ben hastayım deyip ne zaman biteceği belli olmayan bı hastalikta idari izin versinler demeniz yanlış herkes elini taşın altına koysun haa imkanı olan varsada ücretsiz izine çıksın korkuyorsa ama evdede olsanız çalışsanız da bu hastalık herkese bulaşacak gibi duruyor kacari yok

promoon
Kapalı
20 Eylül 2020 20:34

sana yazdıkların minvalinde bir bir izah edeceğim, cevabını vereceğim..

söz: şimdi anlıyoruz engellisiniz ve bu durum gerçekten çok zor ve devlet sizlere erken emeklilik vergi indirimi gibi haklar tanımış ki günümüzde 65 yaş emekliliği düşünürsek bu çok güzel

1. cevap: biz sıhhi açıdan hayatımızı idame ettirmekte zorlanan bir kesimiz. yani öyle sağlıklı olup da hasta insanın halinden betimleme yapmak kolay, hariçten gazel okumak yani anlatabiliyor muyum...

söz: demek istediğim su bu hastalık bildiğiniz uzere bir artıp bir azalıp geri artıyor ve yıllarca sürecek gibi görünüyor bitse bile bunun gibi farklı salgın hastalıkların çıkacağını iddia edenler var sonuçta ahir zaman neyse farzedelim 4 yıl sürdü sizce bu 4 yıl süre zarfında devletin sizi idari izinli sayarak maaş ödeyip hiç çalışmadan para almanız mantıklı mı engelli olmayıp bu kadar sağlık çalışanı polis asker vefat eden varken benim olme ihtimalim daha yüksek diyip idari izin verilsin demeniz garip degilmi hastalığı olmayanda ölüyor 90 yaşında kurtulan 30 yaşında ölen var yani

2. cevap: sana şunu samimiyetle söyleyeyim, sırf bu hastalığın arz ettiği olumsuzluklar nedeniyle memuriyetten istifa edip hayatını izole bir ortamda sağlıklı şekilde sürdürmek isteyenler var.. kendimi kastediyorum anlayacağın... devletin vereceği para şu hastalık indinde bizim için birşey ifade etmiyor artık... tedbir yok, tevekkül yok, halkı gördün mü sen? nasıl sorumsuzca, nasıl keyfekeder yaşıyorlar utanmadan, insan hayatını hiçe sayarak, bir iken bin oluyorlar ve sen hala kader deyip hastalığın sürecinden bahsediyorsun... kader birilerinin tekelinde yürümüyor e mi? biliyor musun engelli olmayıp ölen sağlık çalışanlarının mesuliyeti de devletin inisiyatifindedir, tıpkı bizim başımıza gelecek olası durumdan mütevellit yaşayacağımız şeyin akıbetinin ölüm olacağı gibi, mesuliyeti de kimde olacağını da anlamışsındır, neden bunu görmezden geliyorsun.. kasıtlı düşünüyor olmayasın...

söz: niye birşeyleri kadere birakmiyosunuz engelli olmanız hasta olmanız evde yatarak yıllarca devletin size para vermesini gerektirmiyor ki keşke çok zengin bı ulke olsak da dediğiniz olsa,

3. cevap: bak kardeşim, devlet bana memurluğu altın tepside kırmızı halılarla sunmadı, yani nolur gel memurum ol demedi bana anlıyor musun? ben, biz memuriyeti zorlu sınavlarda "HAKKIMIZLA, ALIN TERİMİZLE" aldık... senin bakış açında olan insan kim gibilerdir biliyor musun, otobüste sağlıklı biri yer istediği zaman, ben engelliyim dediğimde, senin neren engelli, elin tutuyor ayağın tutuyor gözüyle ahkam kesenlerdir. ayrıca sırf elimiz ayağımız tutuyor diye, engelli kartıyla geçerken bizi çevirip ısrarla yüzümüzle kimliğimizi mukayese eden görevlilerdir... çünkü sizin gibilerin gözünde engelli insanlar, kaderinin mahkumu olduğundan, hayat, bizim hayatımız ne yaparlarsa yapsınlar, umrumuzda değilci tayfanın bu tip sözlerinden ibarettir... ben astım hastasıyım anlıyor musun, sen hiç hayatında cehennemi ölçütlerde nefes darlıkları yaşadın mı, annen küçük bir çocukken geçirdiğin havaleler nedeniyle sabahlara kadar başında uyumadan bekledi mi, seni hiç diz boyu karda, ayazda sırtında sağlık ocağına taşıyanın oldu mu, daha 8 yaşında bir akciğerinin yarısını ameliyatlarla feda ettin mi hiç, ya da bak ne diyeceğim, hiç soluk borusu darlığın hasebiyle trakeostomi ameliyatı oldun mu.. bir kaza sebep olmuşken buna, hayatımı allak bullak eden bir kazanın sonucu ile yüzleştin mi, hayır.... bilmezsin, bilemezsin içinde bulunduğumuz sıhhi zorluğun ölümden beter olduğunu... ben 34 yıllık hayatım boyunca hep kaderime lanet okudum biliyor musun, sen de çıkmış neden her şeyi kadere bırakmıyorsunuz diyorsun... ama tevekkülden bahsetmiyorsun, belki de anlamını da bilmiyorsundur... önce anlamını öğren, sonra gel bana klişe, günübirlik kelimeler kur...

söz: esnek çalışma keşke olsa tabi yoğun olmayan kurumlarda ama amir insiyatifinde yapcak b şey yok yani demem o ki özel sektörde normal kamuda hasta olup yaşlı olup bunca çalışan varken ben hastayım deyip ne zaman biteceği belli olmayan bı hastalikta idari izin versinler demeniz yanlış herkes elini taşın altına koysun haa imkanı olan varsada ücretsiz izine çıksın korkuyorsa ama evdede olsanız çalışsanız da bu hastalık herkese bulaşacak gibi duruyor kacari yok

4. cevap: idari amirim de sen değilsin, yetkili merciim de sen değilsin, bakanım da sen değilsin... işe döndüğüm gün bana "ooooh yan gel yat, iyi yattın" diyen iş arkadaşlarının varlığıyla başbaşa iken, bu hastalık süresince ortak kullanımda olduğumuz sürüyle şey varken ve sırf zorla işlerini yaptırmak için o birileri sürekli mesafe kuralını zorluyor, hiçe sayıyorken allah aşkına sen hangi akıl ve izanla, dışarda çalışmak isteyen binlerce insan var kabilinde izahatte bulunuyorsun...

bu da özet:

hani yazın boyunca devamlı küçümsediğin, kaderine razı etmeye çalıştığın kronik rahatsızlık sahibi insanlar var ya, şu hariçten gazel okuduğun... işte bir gün böyle biriyle karşılaştığında allahına dua et ki canını sözlerinle yaktığın o kişinin intizarına uğramayasın.. yoksa sende iki büklüm kalır, o yaşadığın cehennemi azabın nasibini alırsın... allah korusun....

haribo01, 4 yıl önce

Öncelikle herkese geçmiş olsun yazılanları okudum fakat vicdanım bir şeyler yazmamı söyledi , şimdi anlıyoruz engellisiniz ve bu durum gerçekten çok zor ve devlet sizlere erken emeklilik vergi indirimi gibi haklar tanımış ki günümüzde 65 yaş emekliliği düşünürsek bu çok güzel demek istediğim su bu hastalık bildiğiniz uzere bir artıp bir azalıp geri artıyor ve yıllarca sürecek gibi görünüyor bitse bile bunun gibi farklı salgın hastalıkların çıkacağını iddia edenler var sonuçta ahir zaman neyse farzedelim 4 yıl sürdü sizce bu 4 yıl süre zarfında devletin sizi idari izinli sayarak maaş ödeyip hiç çalışmadan para almanız mantıklı mı engelli olmayıp bu kadar sağlık çalışanı polis asker vefat eden varken benim olme ihtimalim daha yüksek diyip idari izin verilsin demeniz garip degilmi hastalığı olmayanda ölüyor 90 yaşında kurtulan 30 yaşında ölen var yani niye birşeyleri kadere birakmiyosunuz engelli olmanız hasta olmanız evde yatarak yıllarca devletin size para vermesini gerektirmiyor ki keşke çok zengin bı ulke olsak da dediğiniz olsa , esnek çalışma keşke olsa tabi yoğun olmayan kurumlarda ama amir insiyatifinde yapcak bişey yok yani demem o ki özel sektörde normal kamuda hasta olup yaşlı olup bunca çalışan varken ben hastayım deyip ne zaman biteceği belli olmayan bı hastalikta idari izin versinler demeniz yanlış herkes elini taşın altına koysun haa imkanı olan varsada ücretsiz izine çıksın korkuyorsa ama evdede olsanız çalışsanız da bu hastalık herkese bulaşacak gibi duruyor kacari yok

haribo01
Kapalı
20 Eylül 2020 21:15

Çok güzel demogojini yapmışsın kardeste beni tanımadan yapmışsın yazık olmuş ;

1-Ben kimseyi kıracak veya intizarini alacak bişey söylemedim fikrimi söyledim.

2-Tevekkul nedir senden iyi biliyorum insanların bilgisini sınama ayrıca kaderine lanet eden bir insandan tevekkül olayına çok vakıf olamayacagindan kendinle çelişiyorsun.

3-Evet ağır kalp ameliyatı geçirdim kalbimi çıkardılar ve kalp akciğer makinasına bağlayıp onardilar kalp ilacı kullanıyorum, ileri derecede bel fitigim ve kaymam var ameliyat olmam gerekiyor , migren atakları yaşıyorum , psikiyatrik tedavi görüyorum ilaçlı kronik ve kurumumda senin gibi dışlayanlarin sıkıntılarıni çok çekiyorum ama bir gün olsun kaderime lanet etmedim.

Şimdi asıl olay şu sen durumu kisisellestiriyosun ama gerçek şöyle;

1- İnsanların engelli olmaları genelde kazalar dışında onda bile tarafların hatasına bakılır kaderdir ve kimsenin suçu değildir ne devletin nede kişinin

2- Mağdur insanlara haklar verilir bunlar bazı ülkelerde fazla iken bazı ülkelerde azdır

3- Amirlerin yada mesai arkadaşlarının acımasız veya yargılayıcı olması onların kişiliklerine alakli bu durumu düzeltme ihtimali yok çünkü insanın olduğu her yerde bu olacak.

4- İnsanlara durumlarından ötürü bazi haklar verilmesi demek o insanlara dahada hak verilmesi gerektiğini göstermez ki ben bunu yukarıda açıkladım her insan çalışıyor ve mecbur yaşam için çalışmak gerekiyor sadece halimize sukredip biraz mantıklı düşünmemiz gerekiyor ve yukarıda tekrar dediğim gibi keşke zengin bir ülke olsakherkese para verebilme imkanı olsa sokağa çıkma yasağı getirip.

Sonuca bakacak olursak kişi kendinden bilir işi ben burda kişisel konuşmuyorum kimseyide yargilamiyorum herkes düşündüğünü ve fikrini yazabilir benim fikrim buydu bu saatten sonrada senin gibi olayları demegoji yoluyla kisisellestiren insanlar olduğu için yazmayacam.

promoon
Kapalı
20 Eylül 2020 21:26

haklı olduğun noktalar elbette vardır ama ben bu konudaki fikrimi sürdüreceğim. ayrıca kişiselleştirmiyorum. benim gibi benzer şeyleri yaşamış yüzlercesinin, binlercesinin adına konuşuyorum...

kader bana ne verdi biliyor musun?

34 yıllık yaşam süresince hastalıktan gayrı, acıdan gayrı hiç bir şey...

kaza konusunda bilirkişi raporlarına varana kadar haklı ve kusursuz olduğumu görsen fikrini değiştirirdin.. ama ne oldu, hayat denilen kavram dahilinde sadece sıkıntı, dünya içinde cehennem...

hayat bana hak etmediğim şeyleri yaşattı ve bu pandemi süresince de yüksek mercilerin vurdumduymazlıklarını yaşayarak heba olmak istemiyorum anlıyor musun?

benim gibi binlercesi de benimle aynı fikirde..

yaşamak istiyorum, sadece yaşamak...

ve bu eylemi birilerinin tahakkümü içine dahil ederek, zorluklara prangalanarak değil...

haribo01, 4 yıl önce

Çok güzel demogojini yapmışsın kardeste beni tanımadan yapmışsın yazık olmuş ;

1-Ben kimseyi kıracak veya intizarini alacak bişey söylemedim fikrimi söyledim.

2-Tevekkul nedir senden iyi biliyorum insanların bilgisini sınama ayrıca kaderine lanet eden bir insandan tevekkül olayına çok vakıf olamayacagindan kendinle çelişiyorsun.

3-Evet ağır kalp ameliyatı geçirdim kalbimi çıkardılar ve kalp akciğer makinasına bağlayıp onardilar kalp ilacı kullanıyorum, ileri derecede bel fitigim ve kaymam var ameliyat olmam gerekiyor , migren atakları yaşıyorum , psikiyatrik tedavi görüyorum ilaçlı kronik ve kurumumda senin gibi dışlayanlarin sıkıntılarıni çok çekiyorum ama bir gün olsun kaderime lanet etmedim.

Şimdi asıl olay şu sen durumu kisisellestiriyosun ama gerçek şöyle;

1- İnsanların engelli olmaları genelde kazalar dışında onda bile tarafların hatasına bakılır kaderdir ve kimsenin suçu değildir ne devletin nede kişinin

2- Mağdur insanlara haklar verilir bunlar bazı ülkelerde fazla iken bazı ülkelerde azdır

3- Amirlerin yada mesai arkadaşlarının acımasız veya yargılayıcı olması onların kişiliklerine alakli bu durumu düzeltme ihtimali yok çünkü insanın olduğu her yerde bu olacak.

4- İnsanlara durumlarından ötürü bazi haklar verilmesi demek o insanlara dahada hak verilmesi gerektiğini göstermez ki ben bunu yukarıda açıkladım her insan çalışıyor ve mecbur yaşam için çalışmak gerekiyor sadece halimize sukredip biraz mantıklı düşünmemiz gerekiyor ve yukarıda tekrar dediğim gibi keşke zengin bir ülke olsakherkese para verebilme imkanı olsa sokağa çıkma yasağı getirip.

Sonuca bakacak olursak kişi kendinden bilir işi ben burda kişisel konuşmuyorum kimseyide yargilamiyorum herkes düşündüğünü ve fikrini yazabilir benim fikrim buydu bu saatten sonrada senin gibi olayları demegoji yoluyla kisisellestiren insanlar olduğu için yazmayacam.

promoon
Kapalı
20 Eylül 2020 21:32

bu arada geçmiş olsuh haribo. kalp durumun için, allah sıhhat ve afiyetinden zeval vermesin...

Toplam 132 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi