Editörler : ayşegül bgm

Rabken
Yasaklı
23 Haziran 2019 15:33

istanbulda bir egitim ve araştırma hastanesinde kvc yoğun bakimda asistan hekim takıyor diğer hastaneleri bilmiyorum
Kübrasancar, 5 yıl önce

Hastaneye göre değişiyor. Bu nedenle kesin cevabı yok. Yoğun bakımda yüksek ihtimalle hemşirenin görevidir. Şunuda söylemek isterim. Doktorun sonda taktığı yerde doktorlara sorarsan bu soruyu ''tabiki doktor takar, böyle önemli bi işi hemşireye nasıl vereceksin, enf riski var şu var bu var, beceremezler.'' derler :) (yaşanmıştır)

Yorumlardan da görüldüğü üzere nereye çevirsen ego. Bu kibir insanlığımıza biraz fazla değil mi cidden? (İşini hakkıyla yapan, hemşireye yıkmayan, küçük dağlarında yaratıcısını tanıyan, bilen, fedakar, çalışkan doktor arkadaşlarıma çok sevgiler. Dilerim istisna siz değil, burda yazanlardır. )

JohnnyCage
Aday Memur
24 Haziran 2019 00:22

al birini vur ötekine. en büyük başarıları iyi damaryolu açmak olan tipler gelmiş hayat kurtaran doktorlarla kendilerini kıyaslıyor.

slkslk54
Şef
24 Haziran 2019 01:14

Adam orderdaki ilacı yanlış verse bile hemşire ilacı hazırlarken doktor başında bulunmalıdır gibisinden saçma sapan kanunlardan sorumluluk doktora kalıyor o halde bile hemşireler ceza yemeyi başarıyor ben de çok şaşkınım

Rabken, 5 yıl önce
o zaman sana tavsiyem istifa et hemsirelik oku bu kadar iyiyse :)) alt yorumumu gorseydin eger keşke hemsirelerdede böyle bi sey olsa dedim bizimde aramızda hastayla ilgisiz insanlar var kendisine masumca soru sorani tersleyenler var boyleleri aldıkları parayi haketmiyolar. doktor hemsire farketmez. ayrıca bi sey olursa sorumluluğum yok diyosak eger neden ceza alan hemsireler var kendinizle celismeyin hemsirede kendisine yanlis gelen seyde once sözlü soylemeli eger dr hala istiyosa yazılı vermelidir hemsireninde sorumluluğu fazla

Hemşire0508
Kapalı
24 Haziran 2019 10:32

Zeka. Boş konusmalar. Doktorlugun ne kadar kutsal bir meslek olduğunu herkesin basaramicani herkes biliyor. Herkes saygı duyuyor duymalı da. Ama siz de artık uyduruk safsatalarla, iftiralarla hemşireleri asagilamayi bırakın. Ben hiç 200 saat tv izleyen hemsire görmedim. Hemşire görev sınırı neyse onu yapıyor. Yanlış ilaç yazdıysa doktor hemşire hatayı farketmek ve doktoru uyarmak zorunda. Biz böyle eğitim aldık. Üzgünüz ki doktorluk eğitimi almadık. Evet bu bi başarı olurdu. Ama bu eğitimi almadigimiza göre bizden ameliyat yapmamızı mi bekliyorsunuz. Ne bekliyorsunuz. Tabi ki. tedavileri yapacaz. Serum takacaz. Bakım verecez. Sonda takacaz. Hastanın altından alacaz. Başında beklicez. Ne bekliyorsunuz başka. Her nobetimde hastalar benden ne kadar memnun olduğunu anlatıyor. Benim basarım bu. Damar yolu acamasaydim bu başarısızlık olmazdı. O kadar da önemli olmazdı. Başkasına rica ederdim. Hemsirelik damar yolu acmak değil. Saygı duymanız için yalvarmicaz. Siz bilirsiniz. Ama hiçbir hemşireoturup saatlerce tv izlemez. İşi olduğu halde oturmaz. Ben hiç böyle bi yerde çalışmadım. Bilginize.

slkslk54, 5 yıl önce

Adam orderdaki ilacı yanlış verse bile hemşire ilacı hazırlarken doktor başında bulunmalıdır gibisinden saçma sapan kanunlardan sorumluluk doktora kalıyor o halde bile hemşireler ceza yemeyi başarıyor ben de çok şaşkınım

Memurr19
Memur
24 Haziran 2019 13:10

HEMŞİRE nin görevidir.Doktorun böyle bir görevi yoktur.

Memurr19
Memur
24 Haziran 2019 13:13

Esasında hemşirenin görevi doktorun kendisine için vermiş olduğu tedavi ve girişimleri

uygulamaktır.Sonda takmak ilaç uygulamak, takip yapmak pansuman vs..Zaten order ingilizcede sipariş direktiften gelme tedir.

Rabken
Yasaklı
24 Haziran 2019 16:42

buyrun o zaman hemşire olun sonuçta sorumluluk yokmuş. o yüzden ceza almış hemşireler olduğundan bahsettiniz. doktorun görevi başında durmaksa başında dursun o zaman yani bu hemşirenin mi sorunu yoksa sistemin mi sizce?
slkslk54, 5 yıl önce

Rabken
Yasaklı
24 Haziran 2019 16:44

hemşiresiz olmaktan baska baslikta ağlayanlar burada hemşirenin tek yapabildiğinin damar yolu olduğunu yazmis. hemşiresiz ne ameliyat yapabilirsin ne baska bi şey. ayrıca o hayatı tek başına kurtarmiyosun en azindan birlikte çalıştığın insanların emeğine saygın olsun yazik çalışma arkadaslarina.
JohnnyCage, 5 yıl önce

al birini vur ötekine. en büyük başarıları iyi damaryolu açmak olan tipler gelmiş hayat kurtaran doktorlarla kendilerini kıyaslıyor.

abcdefghjklm
Kapalı
24 Haziran 2019 16:46

bu kadar kavgaya gerek yok sondayı ne hemşire ne doktor sadece laborantlar takar

DODEK
Aday Memur
25 Haziran 2019 08:12

artı

günaydın hoşgeldiniz, 5 yıl önce

hemşirelerin işi soru sormak değil iş yapmaktır

bedirhan1292
Memur
25 Haziran 2019 09:49

bu dodek isim degistirip degistirip geliyor ruhsal problemi var galiba Allah sifa versin kardesim
DODEK, 5 yıl önce

artı

DODEK
Aday Memur
25 Haziran 2019 09:55

doktor musun

bedirhan1292, 5 yıl önce
bu dodek isim degistirip degistirip geliyor ruhsal problemi var galiba Allah sifa versin kardesim

yördeki
Memur
25 Haziran 2019 10:10

doktorlara hakaret edince tepki görürsün. herkesi aynı kişi sanmaksa hastalıktır.

bedirhan1292, 5 yıl önce

bedirhan1292
Memur
25 Haziran 2019 10:52

nasil bir ruh yapisi icindesin anlayamiyorum inan Allah yardimcin olsun ne diyeyim ama gecen soyledigimide unutma Agzin dolu iken konusma lutfen iyi gunler dilerim.
DODEK, 5 yıl önce

doktor musun

sunstaken blackmore
Aday Memur
25 Haziran 2019 13:52

Allah yakınlarına sabır versin

bedirhan1292, 5 yıl önce
nasil bir ruh yapisi icindesin anlayamiyorum inan Allah yardimcin olsun ne diyeyim ama gecen soyledigimide unutma Agzin dolu iken konusma lutfen iyi gunler dilerim.
Toplam 75 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi