Editörler : oto-danisman-expert

scoban05
Aday Memur
11 Kasım 2018 18:06

Bi kaç soruya birden cevap vereyim: 1. E devletten alınan belgeler geçerlidir 2. Hem kd hem yd sb için nitelik belgesi gerekiyordu bizde. 3. Ben de askerlik yapmamıştım tescilliydi sıkıntı olmadı. 4. Tercih konusunu daha önce de anlattım 3 kuvveti de kazanabilirsiniz kendiniz seçersiniz ama ayni kuvvet içinde tercih sıranız önem arz ediyor kk sırası önemli değil. 5. Sağlıkla alakalı sorularınız için TSK sağlık yönetmenliğini okuyun internette var 6. Sözlü mülakat için ayrı bi yazı yazıcam mükemmel geçen hatta tebrik aldığım mülakatımda nasıl konuştuğumu ne giyindiğimi nasıl davrandığımı ayrıca paylaşıcam.

staban42
Aday Memur
11 Kasım 2018 20:09

Hem subaylığa hem astsubaylığa başvurdum ikisine de başvurmamda bir sorun olurmu sizce ? Birde bölümler hakkında kısaca bilgi verebilirmisiniz? Mesela kara k.k da personel ne iş yapar. Hava k.k astsubaylıkta havaalanı trafik radar sistem, hava trafik, kontrol ihbar, muhabere merkezi işletme ve kripto, telefon santrali ve yer altı kablo gibi bölümlere başvurdum internetten bilgi edinemedim sizin bilginiz varmı? Şimdiden teşekkür ederim biraz uzun oldu kusura bakmayın ?

hygge
Şef
11 Kasım 2018 20:22

sınıflar hakkında detaylı bilgi alabilir miyiz eğitim süresi ne kadar eğitimde neler görülüyor kılavuzda hiçbiri yazmıyor

hygge
Şef
11 Kasım 2018 20:26

sadece subay sınıfına başvurdum. sırasıyla hava personel, hava ikmal, deniz ikmal, kara maliye, kara personel ve kara ikmal sınıflarına başvurdum duyduğum kadarıyla bu sınıflara başvuru koşulları tutan herkesi ankaraya çağıracaklar belirli bir kat yok doğru mu? bir de ben bir üniversitede düz memurum mülakat aşamasına gelirsem komisyonda bir olumsuzluk oluşturur mu?

elfnl
Kapalı
11 Kasım 2018 20:48

Transkriptin resmini sisteme yüklesem olur mu acaba

meltem_54
Müsteşar Yardımcısı
12 Kasım 2018 12:50

bence burada insanların asıl öğrenmek istedigi şey birsürü sınıf, bölüm var ve bunlar ne iş yapar, nerede görev alır. zorlukları vs.. çünkü internette bu konuda çok sağlıklı bilgiler yok.. benim kardeşim astsubaylıga başvurmayı düşünüyor. hava harpte uçak bakım var ve birsürü bölüm burada çalışan biri ne iş yapar görevi nedir yada kara kuvvetleri muharebe sınıfı

FRAY1453
Aday Memur
12 Kasım 2018 13:35

hocam merhaba bnde bişey sorcam şimdi biz bedelliye başvurduk. ama başvurmasaydık polisliğin mülakatına giremeyecektik.sizce mülakkatta bedelliyi sıkıntı yaparlar mı benim gibi başvuran çok arakadaş var

atalak
Memur
12 Kasım 2018 13:40

Sözlü mülakattan geçebileceğini düşünmüyorum.
FRAY1453, 5 yıl önce

hocam merhaba bnde bişey sorcam şimdi biz bedelliye başvurduk. ama başvurmasaydık polisliğin mülakatına giremeyecektik.sizce mülakkatta bedelliyi sıkıntı yaparlar mı benim gibi başvuran çok arakadaş var

FRAY1453
Aday Memur
12 Kasım 2018 13:43

neden

atalak, 5 yıl önce
Sözlü mülakattan geçebileceğini düşünmüyorum.

wallace45
Aday Memur
12 Kasım 2018 13:56

arkadaslar subaylikta bolumumuze uygun olmayan siniflari yazarsak ne olur diger siniflarda bir hak k

wallace45
Aday Memur
12 Kasım 2018 13:57

hak kaybina ugrar miyiz

hfa3
Kapalı
12 Kasım 2018 14:00

Geçen yıllarda Özel Kuvvetlere alım olduğu gibi 2018 için de alım olacağının haberi verilmişti ta sene başında ama Kasımın ortasına geldik Kara,Deniz,Hava açıldı ama ÖKK hala yok. İlanının açılıp açılmayacağı konusunda bilgisi olan var mı acaba?

İkincisi bu ilana başvurup Kara Piyadeden daha sonra ÖKK bünyesine girebiliyor muyuz buna dair gönüllü olduğumuzu belirtebiliyor muyuz?

berkvarli
Aday Memur
12 Kasım 2018 14:39

cevap verirseniz çok iyi olur şimdiden teşekkürler

ben önlisans bil. programcılıgı mezunu olarak astsubaylıga basvurdum

onlisans kpss puanım henuz acıklanmadıgı ıcın kpss lise uzerınden basvurdum puanımda 62 puan çıkma ihtimali var mıdır başvurup tercıh yaptıgım yerler

hava k.k.liği/muhabere/bilgi sistem i̇şletim

hava k.k.liği/muhabere/bilgi sistem yazılım

deni̇z k.k.liği/bi̇lgi̇ teknoloji̇si̇

kara k.k.liği/muhabere/bilgi sistem operatörü

kara k.k.liği/mali̇ye

kara k.k.liği/muhabere/muhabere merkezi

Yunus.ysr
Kapalı
12 Kasım 2018 14:41

Kardeşim bu konuyu öğrendin mi? Benim de kafamı kurcalıyor.Eğer öğrendiysen blgi verir misin?

krika, 5 yıl önce

Kk sırası önemsiz ise en aşağıda yaptığım iki sıralama fark etmiyor öyle mi ?

Yani beni eğer çağıracaklarsa Hava piyade ve Kara piyade için çağıracaklar. Örneğin Hava piyade için çağırmazlarsa bu durumda Hava h.savunma ve Kara piyade için çağıracaklar. Kara piyade için de çağrılmazsam Hava h.savunma ve Kara h.savunma için çağrılacağım... böyle gidecek. Yani her kk için ilk yazdığım sınıfa çağrılacağım, çağrılamazsam kk içindeki ikinci sınıfa geçecek... diye gidecek.

Ama eğer sıralamalar fark ediyorsa birinci listeme göre beni ilk olarak hava piyade eğer giremiyorsam sonra kara piyade buna da giremediysem sonra hava h.savunma ... şeklinde sırayla çağıracaklar.

İkinci listeme göre ise önce hava piyade olarak çağıracaklar, giremezsem hava h.savunma olarak çağıracaklar, giremezsem hava istihbarat olarak çağıracaklar ... böyle gidecek ve hava kuvvetleri bitecek. Hiçbirine giremediysem beni kara piyadeye çağıracaklar, giremezsem kara h.savunmaya çağıracaklar ... şeklinde ilerleyecek.

Uzun yazdım, özür dilerim ama bu konu gerçekten kafamı karıştırıyor. Okuyana teşekkür ederim.

1. Hava - Piyade

2. Kara - Piyade

3. Hava - h.savunma

4. Kara - h. savunma

5. Hava İstihbarat

6. Hava H. İstihbarat

7. Hava Kontrol İhbar

8. Kara Topçu

9. Kara Tank

10. Kara Bakım

----------------------------------------

1. Hava - Piyade

2. Hava - h.savunma

3. Hava İstihbarat

4. Hava H. İstihbarat

5. Hava Kontrol İhbar

6. Kara - Piyade

7. Kara - h. savunma

8. Kara Topçu

9. Kara Tank

10. Kara Bakım

İce.Berg
Aday Memur
12 Kasım 2018 14:45

Şubat celbine başvuru yapacaklar mülakat tarihlerinden nasıl etkilenir? 18 Ocağa kadar mülakatların süreceği belirtilmiş. Sağlık muayenesine kalanlar şubat celbinde birliğe teslim olursa muayene izni alabilir mi? Yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Yunus.ysr
Kapalı
12 Kasım 2018 14:49

Tercih yaparken önemli olan husus ne? Karışık olarak tercih yapıp o tercihin sırası mı yoksa HKK içerisindeki sıralama mı önemli? Yani ilk önce HKK ilk 5 sıra içerisinden değerlendirilip daha sonra DKK içiçerisindeki 5 tercih içerisinden değerlendireceğiz yoksa karışık olarak 1'der 15'e kadar brans sıralaması mı yapacağız.Yani demek istediğim ;

1.SIRALAMA

1-HKK - PERSONEL

2-DKK-İKMAL

3-KKK MALİYE

2,SIRALAMA

1-HKK PERSONEL

2-HKK -İKMAL

3-HKK HAVA SAVUNMA

Tarzında bir tercih mi olmalı.Umarım derdimi anlatabilmişimdir. 1.SIRALAMA MI ÖNEMLİ YOKSA 2. SIRALAMI MI? Şimdiden teşekkürler,

jonah69
Aday Memur
12 Kasım 2018 20:11

Arkadaşlar kılavuzda bununla alakalı bilgi vardı sanırım. Kuvvet komutanlıklar içerisindeki tercihlerimiz önemli. Yani Deniz, Hava veya Karaya öncelik vermiyoruz. 3 kuvvet komutanlığında da yaptığımız tercihler gelebilir, bu durumda seçim tercihi bizim olacak.

Yunus.ysr, 5 yıl önce

Tercih yaparken önemli olan husus ne? Karışık olarak tercih yapıp o tercihin sırası mı yoksa HKK içerisindeki sıralama mı önemli? Yani ilk önce HKK ilk 5 sıra içerisinden değerlendirilip daha sonra DKK içiçerisindeki 5 tercih içerisinden değerlendireceğiz yoksa karışık olarak 1'der 15'e kadar brans sıralaması mı yapacağız.Yani demek istediğim ;

1.SIRALAMA

1-HKK - PERSONEL

2-DKK-İKMAL

3-KKK MALİYE

2,SIRALAMA

1-HKK PERSONEL

2-HKK -İKMAL

3-HKK HAVA SAVUNMA

Tarzında bir tercih mi olmalı.Umarım derdimi anlatabilmişimdir. 1.SIRALAMA MI ÖNEMLİ YOKSA 2. SIRALAMI MI? Şimdiden teşekkürler,

Yunus.ysr
Kapalı
12 Kasım 2018 21:34

Kamu Yönetimi mezunuyum ve Deniz Kuvvetler Komutanlığında benim bölümüm yok. Deniz Kuvvetleri(SAT) tercih etmek istemiyorum.Ne yapmalıyım ? İkmal ,istihkam vs sınıflarını seçersem sıkıntı olur mu ???

bombacı1
Aday Memur
12 Kasım 2018 23:22

olur

Yunus.ysr, 5 yıl önce

Kamu Yönetimi mezunuyum ve Deniz Kuvvetler Komutanlığında benim bölümüm yok. Deniz Kuvvetleri(SAT) tercih etmek istemiyorum.Ne yapmalıyım ? İkmal ,istihkam vs sınıflarını seçersem sıkıntı olur mu ???

Yunus.ysr
Kapalı
12 Kasım 2018 23:23

O zaman başvuru yapmayalım :)

bombacı1, 5 yıl önce

olur

Toplam 258 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi