Editörler : Pangaea
15 Kasım 2019 10:08

25 binde Türkçe kontenjanı kaç olur?
Tahminlerinizi alalım değerli meslektaşlarım.
15 Kasım 2019 11:35

1400-1500 olabilir.

tooblue
Memur
15 Kasım 2019 12:32

Ben kısılacağını düşünüyorum. 1300 bence.

atanamamismemur
Kapalı
15 Kasım 2019 12:33

1200 ile 1300 arası bekliyorum.

nikneyme
Şef
15 Kasım 2019 14:05

1350 Benim tahminim de.

AtheusMagnus
Aday Memur
15 Kasım 2019 14:34

1300 üstü olur gibi.

MammaMai
Memur
16 Kasım 2019 18:20

Geçen sene 20 binde 1100 kontenjan aldığını göre doğrusal oranlarsak 1375 civarı bir sayı olur. Kayma, 3. Sınıflar ve Ağustosta atanıp sınava giren öğretmenlerimizi göz önünde bulundurursak ile 1500-1800 e kadar olan öğretmenlerin şansı var diye düşünüyorum. Ek olarak Ziya Hoca son konuşmalarında ve dünkü bütçe toplantısında Türkçe ve 4 beceriye oldukça önem verdiklerini vurguludı. Kontenjanda beklenmedik bir değişiklik olacaksa olumlu yönde olacağı kesin.

tooblue
Memur
16 Kasım 2019 18:26

Maşallah hocam, çok iyimsersiniz. Her sene Türkçe dilimiz, önemsemeliyiz, diyip kontenjanımız kısıyorlar. Söylemlere kanmadan beklentiyi düşük tutmakta fayda var bence.

MammaMai, 4 yıl önce
Geçen sene 20 binde 1100 kontenjan aldığını göre doğrusal oranlarsak 1375 civarı bir sayı olur. Kayma, 3. Sınıflar ve Ağustosta atanıp sınava giren öğretmenlerimizi göz önünde bulundurursak ile 1500-1800 e kadar olan öğretmenlerin şansı var diye düşünüyorum. Ek olarak Ziya Hoca son konuşmalarında ve dünkü bütçe toplantısında Türkçe ve 4 beceriye oldukça önem verdiklerini vurguludı. Kontenjanda beklenmedik bir değişiklik olacaksa olumlu yönde olacağı kesin.
16 Kasım 2019 18:52

beklentiyi düşük tuta tuta branşımızı mahvettik zaten. türkçe eskiden en çok atanan 2-3 branştan biriydi, şimdi en çok atama yapan 6. branş oldu.

ortaokulda en fazla ders bizim, emekli olan branşların içindeki oranımız fazla, en az 7-8 bin açığımız var, en fazla seçmeli ders bizde var, 1 senedir 4 temel beceri diye dolanıyor bakan.

beklentiyi az tutmak yerine branşın hak ettiği kontenjanı savunun. bırakın artık kendinizi küçük görmeyi. bu ülkede bütün dersler seçmeli olsa türkçe yine zorunlu olur, korkmayın.

tooblue, 4 yıl önce

Maşallah hocam, çok iyimsersiniz. Her sene Türkçe dilimiz, önemsemeliyiz, diyip kontenjanımız kısıyorlar. Söylemlere kanmadan beklentiyi düşük tutmakta fayda var bence.

atanamamismemur
Kapalı
16 Kasım 2019 18:54

Ağzına sağlık hocam.
SelimPusat34, 4 yıl önce

beklentiyi düşük tuta tuta branşımızı mahvettik zaten. türkçe eskiden en çok atanan 2-3 branştan biriydi, şimdi en çok atama yapan 6. branş oldu.

ortaokulda en fazla ders bizim, emekli olan branşların içindeki oranımız fazla, en az 7-8 bin açığımız var, en fazla seçmeli ders bizde var, 1 senedir 4 temel beceri diye dolanıyor bakan.

beklentiyi az tutmak yerine branşın hak ettiği kontenjanı savunun. bırakın artık kendinizi küçük görmeyi. bu ülkede bütün dersler seçmeli olsa türkçe yine zorunlu olur, korkmayın.

tooblue
Memur
16 Kasım 2019 20:50

Bir şeyden korktuğum yok. Geçen sene toplanıp Hamza hocaya gidildi. Etkindik alan olarak. Yine de kontenjan düşürüldü. Hak savunmakla gerçeği görmek aynı şey değil.

SelimPusat34, 4 yıl önce

KıymasızLahmacun
Aday Memur
17 Kasım 2019 08:45

Türkçenin açığı fazlaydı. Yıllar önce o açığı sınıfçılar doldurdu. Şimdi emekli olan kadar atama yapılıyor. Biz mahvetmedik yani.

SelimPusat34, 4 yıl önce

LOKITURKS
Memur
17 Kasım 2019 09:22

Şimdi türkçe 1500 diyor fen bilgisi 1500 diyor ilk matçılar 2500 diyor dikab 3000 rahat gözüyle bakıyor ilk sınıf 3000-5000 diyor ingilizce bu sene rekor 3000 altı olmaz diyor olul öncesi bu sene önemli diyor onlarda 2500 rahat olur diyor beden eğitimi 1000 diyor özel eğitim 1500 rehberlikçiler 1500 diyor sosyal bilgiler 1000 diyor birde allahtan lise branşları artacak dediler 25 binde lise branşına kaç bıraktınız merak ediyorum ki daha diğer branşları saymadım. Hayırlısı olsun bakalım
PilavlıkPirinç, 4 yıl önce

1400-1500 olabilir.

adliyekatip
Kapalı
17 Kasım 2019 11:42

Arkadaşlar, henüz atama sayısı belli olmadan böyle başlıkların açılması bence biraz olumsuz bir durum. Atama sayısının ortalama %5.50'i Türkçe öğretmenleri için veriliyor. Fakat geçmiş yıllara baktığımızda bu yüzdeden fazla olan alımlar olduğu gibi bu yüzdeden az alımların yapıldığı da olmuş. Yani kısacası MEB açıklamasını beklemek ruh sağlığımız için en iyisi olacaktır. İnşallah, en az 40 bin ve üzeri bir atama olur. Allah, hakkımızda hayırlısını versin.

şaşkın tarihçi
Genel Müdür
18 Kasım 2019 03:54

1000 gibi olur.
Toplam 14 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi