Editörler : Pangaea

09 Ocak 2019 19:45

Tarih için kaynak kitap önerisi

Arkadaşlar, tarihin zayıf, iyice geliştirmek istiyorum, sınava yönelik tavsiye edeceğiniz detaylı anlatımı olan kitap önerisi alabilirmiyim. Ayrıca youtube dan takip edebileceğim kimi önerirsiniz.

ahmetafyon
Yasaklı
09 Ocak 2019 19:49

ramazan yetgin.kitap olarak tek kaynak olmaz zaten 7 8 soru bankası bitirmen lazım.

ahmetafyon
Yasaklı
09 Ocak 2019 19:55

9 ay çalışırsın son 1 hafta tekrar yapmazsan 1 ay çalışan ile aynı neti yapabilirsin. Demem o ki çok erkenden kasma son 2 ay kala hazırlanılacak bir sınav kpss kendine çok uzun planlar yapıp hayatını mahvetme.coğrafya keza öyle. son 1 hafta konuyu bitir yeter.vatandaşlık keza öyle bunlar çok uzun zamanlar aylar çalışılacak dersler değil.türkçe desen zaten çalışılacak bir yeri yok adamlar ali cengiz oyununa çevirmişler türkçeyi çalışılacak bir yeri yok o dersin.kelime oyunları yapıp bulmacaya çevirmişler.tek uzun vadeli çalışacağın matematiktir.onuda çok derinlemesine girersen 10 yılda bitiremezsin.o yüzden rahat ol 2 ay kala ne yaparsan o dur.

matrixnity
Aday Memur
09 Ocak 2019 20:01

kadir koç'un kitapları al videoları dinle efsane bir hocadır kendisi

Elentrik
Aday Memur
09 Ocak 2019 20:15

iyi salladın ha reis 2 ay heeee
ahmetafyon, 5 yıl önce

9 ay çalışırsın son 1 hafta tekrar yapmazsan 1 ay çalışan ile aynı neti yapabilirsin. Demem o ki çok erkenden kasma son 2 ay kala hazırlanılacak bir sınav kpss kendine çok uzun planlar yapıp hayatını mahvetme.coğrafya keza öyle. son 1 hafta konuyu bitir yeter.vatandaşlık keza öyle bunlar çok uzun zamanlar aylar çalışılacak dersler değil.türkçe desen zaten çalışılacak bir yeri yok adamlar ali cengiz oyununa çevirmişler türkçeyi çalışılacak bir yeri yok o dersin.kelime oyunları yapıp bulmacaya çevirmişler.tek uzun vadeli çalışacağın matematiktir.onuda çok derinlemesine girersen 10 yılda bitiremezsin.o yüzden rahat ol 2 ay kala ne yaparsan o dur.

ahmetafyon
Yasaklı
09 Ocak 2019 20:16

sence kaç ay reis

Elentrik, 5 yıl önce
iyi salladın ha reis 2 ay heeee

ahmetafyon
Yasaklı
09 Ocak 2019 20:19

2 ay full gece gündüz benim dediğim.

işten sonra felan değil

ahmetafyon
Yasaklı
09 Ocak 2019 20:26

gerçi kişisel durumuna,çalışma ortamına,kaynak erişimine,çalışma düzenine ve algılama düzeyine göre değişir süre boşa yazmışım haklısın

xrudobx
Memur
09 Ocak 2019 23:15

Piyasa kitapları bazen çok detaylı anlatıyor.ÖSYM,2014 tarih sorularını zor sorduktan sonra tüm kitaplar bence gereksiz ayrıntıya girdi.Yine de ben detaylı çalışacağım dersen İsmail Adıgüzel ''Tarihin Pusulası'' kitabını öneririm.Hem konu anlatımlı olanı hem soru bankasını mutlaka al.Youtube Ramazan Yetgin,Birol Yetimoğlu ve akıcı bir dili olan Hakan Dede gibi hocalar var hangisi sana hitap ediyorsa ona göre bakarsın.

Hangi kitaptan çalışırsan çalış yanında kesinlikle meb lise kitapları bulunsun.Son yıllarda meb kitaplarından bolca soru gelmekte.Şimdiden kolay gelsin :)

Tahsin Özcan
Aday Memur
09 Ocak 2019 23:42

Konu anlatıma gerek yok hocam. Önerilen hocalardan bir tanesinden adam akıllı not alarak dinle öğren dinlediğin adamında 1 soru bankasını al çöz yeter. Aldırış etme bilmem şu kadar kaynak diyenlere.

Hewisel
Şube Müdürü
10 Ocak 2019 00:51

Eğer sen en az 1 sene kendini paralamamışsan ben hiç bir şey bilmiyorum :)

ahmetafyon, 5 yıl önce

ahmetafyon
Yasaklı
10 Ocak 2019 01:01

onun için söyledim zaten

Hewisel, 5 yıl önce

Eğer sen en az 1 sene kendini paralamamışsan ben hiç bir şey bilmiyorum :)

onur113
Memur
10 Ocak 2019 01:29

kardeş ben bir kitap alıp not alarak okudum kitabi her konu sonunda soru çözdüm zaten, bittiğinde baştan tekrar okudum, üçüncü defa döndüğümde her bir üniteyi okumadan önce kendime anlatıyor hızlıca göz gezdirip nereleri atladığıma bakıyordum günde 1.5 2 saat tarihe ayıracak zamanın varsa 500 600 sayfalık ders kitabını bu şekilde 2 ayda ezberlersin sınavda hatırlamak, gereken sorularda yorum yapmak sana kalmış

onur113
Memur
10 Ocak 2019 01:34

bu arada yorumlarda 4 5 farklı soru bankası çöz denilmiş bana göre bu zaman kaybından başka bir şey değil, onun yerine zamanını tekrar ve deneme sınavına harcaman daha iyi olur

Elentrik
Aday Memur
10 Ocak 2019 02:09

ben 11 ay çalıştım 91 aldım atandım arkadaşım son 2 2.5 ay full çalıştı 71 aldı konuları yetiştiremedi tam olarak denemeye zaman olmadı vs vs.
ahmetafyon, 5 yıl önce

gerçi kişisel durumuna,çalışma ortamına,kaynak erişimine,çalışma düzenine ve algılama düzeyine göre değişir süre boşa yazmışım haklısın

Elentrik
Aday Memur
10 Ocak 2019 02:10

4 5 kitap bitir bol tekrar bol deneme son aylar birilerini bul soru cevap yap

Eemem
Şube Müdürü
10 Ocak 2019 08:43

Ramazan Yetkini güzelce dinle, kendin yazarak o adamın yazdıklarına defter olustur. Ayrıca farklı bir yayından da bir kez oku tarihi ve o yayından önemli notları da o deftere yaz. (kaynak herhangi biri olabilir, tarihin pıusulası mesala). Yaklasık 4 tane test kitabını üstüne işaretlemeden bitir. (ramazan yetkin test kitabi ve tarihin pusulası kesin) ilk önce, 3-4 ay kalmadan bu şekilde tarihi bir kez bitir. bu ilk çözmede kitaplarda kaliteli sorular cıkıyor oradaki kaliteli sorulardaki bilgileri de defterine kaydet. Elinde kendin olusturdugun defter sana harika bir kaynak olmus olacak. Son 1-2 ay kala roman okur gibi bu defteri oku ve o test kitapları tekrar çöz. Eminim ki 25 dogru garanti yaparsın. Böyle yazınca uzun gibi görünüyor ama tarih calısmak cok basit. Bir de biraz ilgin olursa tamam.

Böyle yaparak çalısıtıgım ilk yılda 26 d 1y yapmıstım. o 1 yanlıs da fazla bilgiden kaynaklı. 2 sene gecmesine ragmen o defteri okumamla diger kpss sınavında da 3 veya 4 yanlıs yapmıstım tam hatırlamıyorum. Yani taktigi bilirsen 24-25 garanti. Kolay gelsin, Basarılar

mmühtercih
Aday Memur
10 Ocak 2019 11:23

tarihin pusulasını öneririm konu anlatımı kitap olarak. soru bankası olarak da pegemi öneririm tabi tüm yayınların sorularını çöz bitir biz öyle yaptık

bilmuh24
Aday Memur
11 Ocak 2019 04:29

Benim Hocam tamamiyle yeterli konu anlatımı için

ancak test/deneme/branş denemesi için çok çok fazla yayın çözün,

ben öyle yaptım şahsen

bişeyler
Aday Memur
11 Ocak 2019 11:02

Ben tarihten nefret ederdim hiç yapamazdım ezber saçma gelirdi ama bir mantığı olduğunu sonra anladım arkadaşım . Mantığı kavrarsan sıkıntı yaşamazsın. Ramazan Yetgin ile not çıkardım üstüne konu konu Mehmet Celal Özyıldız dan tekrar ettim (tarihi onunla sevdim ,eğlencesine bile izlenir kesin tavsiye ediyorum)Konu anlatımla uğraşmadım ama bilindik tüm soru bankalarını çözdüm(Yargı,murat,tarihin pusulası,isem,pegem,beyaz kalem,doktrin,benim hocam...).Arkadaşlarla soru cevap yaptık.Sonuç; 2018 KPSS 5 yanlış.( Max.10 doğrum filan vardı ilk başlarda)

BenAfk
Memur
11 Ocak 2019 11:11

ismail adiguzel hocanin kitabi cok faydali
Toplam 26 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi