Editörler : E.Kayı Han

ayse8678
Memur
02 Temmuz 2013 01:35

sorun kapalı olan bazı kızların ya da açık olan bazı kızların ne yaptığı değil.Allah bunu emrediyoken tam tersini istemek nedir? bi mülüman kötüyse müslümanlık kötüdür diyebilir misin ya da bi türk kötüyse türkler şöyledir böyledir diyebilir misin? başörtüsünü isteyenler ya da başörtülüler bütün açık kızlar kötü şunu bunu yapıyolar diyorlar mı siz neden bikaçının yaptığını sürekli tekrarlayıp başörtü kötüdür bütün başörtülüler aynıdır diyosunuz?

oyoyisteruk, 11 yıl önce

kapalı dolaşan bazılarını da görüyoruz..hepimiz hayatın içindeyiz..sizler kadınların başlarına taktığı baş örtüyle ahlak ve kişilik testi yapabiliyorsunuz..bizler o denli uzman değiliz:=)..

oyoyisteruk
Yasaklı

edebinden mi susar??..

eylemlerden sonra şehir şehir gezip mitingler düzenleyen kim??...

bir avuç çapulcu mu korkuttu Tayyip Erdoğanı?..

Türkiyenin bir çok kentinde onbinle yüzbinler yürüdü..

polis terörüne rağmen..

polis demişken;

ben bu kahraman polisleri diyarbakırda da görebilecek miyim dersiniz?..

:=)..

herseyin_hayırlısı, 11 yıl önce

hadi bakalım hodri meydan,TÜRK milleti bir avuç çapulcuya meydanı boş mu bırakacak,edepli edebinden susar edepsizde ben susturdum sanırmış sizinki o hesap...

ramazzoli10
Yasaklı

kırca ingiltereden...

cumhuriyetçiler.

atatürkün askerleri istanbulu aldı diyordu..

şimdi biri de çıkıp sormuyormu..aldığınız istanbulu ne yaptınız diye...

drogba-1905
Yasaklı
02 Temmuz 2013 01:36

çapulcular fragmanda bi araba dayak yediler filmde de bi kamyon yerler olur biter

:))))))))))))))))))

oyoyisteruk, 11 yıl önce

gezi parkında fragmanı izlediniz yetmedi..filmi de izlemek istiyorsunuz:=)..

gör bakalım noktayı virgülü..

oyoyisteruk
Yasaklı
02 Temmuz 2013 01:37

he he satılık toma var alacan mı:=)..??

drogba-1905, 11 yıl önce

çapulcular fragmanda bi araba dayak yediler filmde de bi kamyon yerler olur biter

:))))))))))))))))))

yüzbinlermi yürüdü?

ya gözünüz bozuk ya sayı saymayı bilmiyorsunuz?

yapacak tabi mitingleri,bakın görün bir avuç hain, biz milyonlarız dedi,hani iyide etti.....

oyoyisteruk, 11 yıl önce

edebinden mi susar??..

eylemlerden sonra şehir şehir gezip mitingler düzenleyen kim??...

bir avuç çapulcu mu korkuttu Tayyip Erdoğanı?..

Türkiyenin bir çok kentinde onbinle yüzbinler yürüdü..

polis terörüne rağmen..

polis demişken;

ben bu kahraman polisleri diyarbakırda da görebilecek miyim dersiniz?..

:=)..

ayse8678
Memur

o da aynı şeyi sawunuyo bence levent kırcaya ne oluyo milletin başının kapalı olması onu ne ilgilendiyor?

hican, 11 yıl önce

istemiyorsan o tür yarışmalara bakmazsın,ister kara çarşafa girersin,ister evlendiğin zaman kocanın sana sunacağı kadar özgür olursun,istersen düşünmezsin bile,istersen bir birey olmazsın.

sana kalmış.

ama kimsenin işine karışamazsın,git nasıl istiyorsan öyle yaşa.

oyoyisteruk
Yasaklı
02 Temmuz 2013 01:45

aynı şeyi savunuyor dediğin şahıs,açık giyinen bayanlara hakaret ediyor ve niceleri aynı şeyi yapıyorr..ee doğal olarak buna karşı bir tepki oluşacak..

ayse8678, 11 yıl önce

o da aynı şeyi sawunuyo bence levent kırcaya ne oluyo milletin başının kapalı olması onu ne ilgilendiyor?

oyoyisteruk
Yasaklı
02 Temmuz 2013 01:47

ben kişiler hakkında genellem yapmayı sevmem..başörtü giyenler kötüdür filan demedim..sözlerimi çarpıtmayın..kendi fikirlerimi anlattım..

ayse8678, 11 yıl önce

sorun kapalı olan bazı kızların ya da açık olan bazı kızların ne yaptığı değil.Allah bunu emrediyoken tam tersini istemek nedir? bi mülüman kötüyse müslümanlık kötüdür diyebilir misin ya da bi türk kötüyse türkler şöyledir böyledir diyebilir misin? başörtüsünü isteyenler ya da başörtülüler bütün açık kızlar kötü şunu bunu yapıyolar diyorlar mı siz neden bikaçının yaptığını sürekli tekrarlayıp başörtü kötüdür bütün başörtülüler aynıdır diyosunuz?

ayse8678
Memur
02 Temmuz 2013 01:47

olay tahrik olup olmama meselesi değil neden kapatmalıyız kim emretmiş ona bakmalıyız.bugün çoğu erkek bikinili bi kadın gördüğündede tahrik olmuyodur çünkü alıştı gözü artık tahrik olmuyo diye kapanmalı kapanmamalı gibi bi kıyaslama yapılamaz

oyoyisteruk, 11 yıl önce

özellikle son yıllarda toplumda tesettürlü dolaşan bayanların sayısında epey bir artış var..

siz ne derseniz deyin içki meselesi dahil birçok konuda bu ülke muhafazar bir çizgiye adım adım götürülmek isteniyor..

Hükümet eliyle bir toplumsal baskı yaratılmak isteniyor..

Tek tipleştirilen bir insan toplumuyla dikensiz gül bahçesi yaratma çabasındalar..

levent kırcayı da bu bağlamda değerlendirin..

Mevzunun inanç boyutuna çok girmek istemiyorum..

fakat şunları söyleyebilirim..

Kadını sadece cinsel bir obje olarak görüp tümüyle kapanmasını telkin edersen,kadını değersizleştirirsin..Kadını birey olmaktan alıkoymanın ilk adımıdır bu..

Ayrıca bir kadının saçının tüm tellerini örtüyor olması esasen erkeklere yapılan bir hakarettir tabii anlayana!!..

Saçtan bile tahrik oluyorsunuz bende saçımı örtüyorum demektir bu..

her şeyi bir yana bırakın..tek soru sorucam..

burada kadının saç telini gördüğü zaman tahrik olan bir erkek var mıdır???...

oyoyisteruk
Yasaklı
02 Temmuz 2013 01:53

örtünme inancının temelinde (dinin kendi mantığında)tahrik edip etmeme meselesi var..göz ziynası denilen mesele..bir önceki sayfada ilgili ayetten bahsettim..

ayse8678, 11 yıl önce

olay tahrik olup olmama meselesi değil neden kapatmalıyız kim emretmiş ona bakmalıyız.bugün çoğu erkek bikinili bi kadın gördüğündede tahrik olmuyodur çünkü alıştı gözü artık tahrik olmuyo diye kapanmalı kapanmamalı gibi bi kıyaslama yapılamaz

ayse8678
Memur
02 Temmuz 2013 01:59

bu ayetleri kendinize göre yorumlamanız yok mu zaten aynı ayette el yüz ve aykları dışında kalan yerlerin örtülmesi gerektiğide yazıyor.kadın kapalı da olsa birini tahrik edebilir bu yüzden bakışlarınızı sakınınız diyo erkekler çıplak kadında da tahrik olmasa çıplak mı dolaşılacak ayrıca dini mantıkla ilişkilendirmeye çalışmak da doğru değildir.

oyoyisteruk, 11 yıl önce

örtünme inancının temelinde (dinin kendi mantığında)tahrik edip etmeme meselesi var..göz ziynası denilen mesele..bir önceki sayfada ilgili ayetten bahsettim..

ayse8678
Memur
02 Temmuz 2013 02:01

Kadınların kapanmasında, erkeklerin tahrik olma şartı yok. Hiç kimse olmasa da, dinimiz, namaz kılarken kapan diyor. Hiç kimse olmasa da evde, açık dolaşma diyor. Bunların erkekleri tahrikle bir ilgisi yok. Tahrik için olsaydı, cariye denilen kadınların başları, kolları, bacaklarının açık gezmesine, o kıyafetle namaz kılmasına dinimiz izin vermezdi. Gaye tahrik olsaydı, bir erkek, ana, bacı, kardeş çocuğu, süt kardeş, hala ve teyzenin saç, kol ve bacakları açık yanlarında oturamazdı. Oturmasına izin verildiğine göre, demek kapanma emrinin mutlaka tahrik ile ilgisi yoktur. Tahrik, belki birçok sebepten biri olabilir.
Demek ki gaye, tahrikle hiç ilgili değildir. Esas gaye, söz dinlemektir. Saçı açmanın insanlara bir zararı yok, saçı kapatmanın mantığı, söz dinlemektir.
bence gayet açıklayıcı bi yazı

oyoyisteruk
Yasaklı
02 Temmuz 2013 02:02

ziynet yerlerini örtsünler yazıyor..ziynet yerleri sözünün yorumunu sana bırakıyorumm..cümleten iyi geceler..

ayse8678, 11 yıl önce

bu ayetleri kendinize göre yorumlamanız yok mu zaten aynı ayette el yüz ve aykları dışında kalan yerlerin örtülmesi gerektiğide yazıyor.kadın kapalı da olsa birini tahrik edebilir bu yüzden bakışlarınızı sakınınız diyo erkekler çıplak kadında da tahrik olmasa çıplak mı dolaşılacak ayrıca dini mantıkla ilişkilendirmeye çalışmak da doğru değildir.

ayse8678
Memur
02 Temmuz 2013 02:04

bi daha oku istersen..............Ve mü'min kadınlara söyle, bakışlarını indirsinler (haramdan sakınsınlar) ve ırzlarını korusunlar. Zahir olan kısımlar (görünen el, yüz ve ayaklar) hariç, ziynetlerini açmasınlar. Ve başörtülerini yakalarının üzerine koysunlar (örtsünler). Ve ziynetlerini, kocaları veya babaları veya kocalarının babaları veya oğulları veya kocalarının oğulları veya erkek kardeşleri veya erkek kardeşlerinin oğulları veya kız kardeşlerinin oğulları veya kadınlar veya ellerinin altında sahip oldukları (cariyeler) veya erkeklerden, kadına ihtiyaç duymayan hizmetliler veya kadının avret yerlerinin farkına varmayan çocuklar hariç, açmasınlar. Ve gizledikleri ziynetleri bilinsin diye ayaklarını vurmasınlar. Ey mü'minler, hepiniz Allah'a tövbe edin! Umulur ki, böylece felâha eresiniz.

ramazzoli10
Yasaklı
02 Temmuz 2013 02:05

esas mesele...açılmanın saçılmanın...neden çağdaşlık gibi gösteriliyor olması...neden başı kapalı biri cumhuriyetin savunucusu olamazda...saçı başı kolu bacağı açık biri cumhuriyetin bekçisi atatürkün askeri olur...

neden böyle bir algı oluşturulmaya çalışılıyor...

bunu konuşmalıyız/düşünmeliyiz/tartışmalıyız..

ayse8678
Memur
02 Temmuz 2013 02:08

tamam sen öyle yorumla ben böyle ozman kaldıki burda ki konu örtünmelimi örtünmemelimi değil herkes inancı doğrultusunda yaşasın tamam ki en çok ister içerim ister kürtaj olurum kime diyen kesim diyen sürekli başörtüsünü istememkten bahsediyo madem bukadr özgürlükçüsün sanane levent kırca size ne levent kırca gibi düşünen kesim isteyen kaptsın başını

oyoyisteruk, 11 yıl önce

ziynet yerlerini örtsünler yazıyor..ziynet yerleri sözünün yorumunu sana bırakıyorumm..cümleten iyi geceler..

GazaGeldik
Aday Memur
02 Temmuz 2013 05:14

haber7- Kırca: Kızlar açık olsun diye uğraşıyorum

Dinci medyanın klasik kışkırtıcı yalan başlığı...

adam "Kızlar açık olsun diye uğraşıyorum" demiyor izleyin.

http://www.youtube.com/watch?v=lkxsM9xs3fM

4:42 den başlıyor

necm-muallim
Aday Memur
02 Temmuz 2013 05:23

Levent sarhoş taklidi yapa yapa bu hale geldi...adamcık hala iyi sarhoş rolünü yapıyor...bu gibi soytarıyı ciddiye almamak lazım

GazaGeldik
Aday Memur
02 Temmuz 2013 05:34

Örtünmenin amacı başkasının bakışlarından korunmak ve ırzı meşru olmayan cinsel isteklerden sakınmaktır.

kendinize göre kuranı kerimi yorumlamayın.

ayse8678, 11 yıl önce

Kadınların kapanmasında, erkeklerin tahrik olma şartı yok. Hiç kimse olmasa da, dinimiz, namaz kılarken kapan diyor. Hiç kimse olmasa da evde, açık dolaşma diyor. Bunların erkekleri tahrikle bir ilgisi yok. Tahrik için olsaydı, cariye denilen kadınların başları, kolları, bacaklarının açık gezmesine, o kıyafetle namaz kılmasına dinimiz izin vermezdi. Gaye tahrik olsaydı, bir erkek, ana, bacı, kardeş çocuğu, süt kardeş, hala ve teyzenin saç, kol ve bacakları açık yanlarında oturamazdı. Oturmasına izin verildiğine göre, demek kapanma emrinin mutlaka tahrik ile ilgisi yoktur. Tahrik, belki birçok sebepten biri olabilir.
Demek ki gaye, tahrikle hiç ilgili değildir. Esas gaye, söz dinlemektir. Saçı açmanın insanlara bir zararı yok, saçı kapatmanın mantığı, söz dinlemektir.
bence gayet açıklayıcı bi yazı

Toplam 85 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi