Editörler : E.Kayı Han

Baturgan06
Aday Memur
15 Ocak 2021 02:28

teşekkür ederim

Vedat deniz, 3 yıl önce
Facede mahmut levent bey var. Kendisi ihraç hakim eşide idari ıhraç hakim idari davalarda oldukça tecrübeliler görüşmenizi tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun

Baturgan06
Aday Memur
15 Ocak 2021 02:32

ihraç hakim derken fetö terör örgütünden den dolayı mı ihraç ? öyleyse eksik kalsın

Vedat deniz, 3 yıl önce
Facede mahmut levent bey var. Kendisi ihraç hakim eşide idari ıhraç hakim idari davalarda oldukça tecrübeliler görüşmenizi tavsiye ederim. Çok geçmiş olsun

Yol Gösteren
Daire Başkanı
20 Ocak 2021 14:51

Öncelikle bütün işlemler uyap-vatandaş portalında gözükür.. Davalı İdarenin istinaf dilekçesine sana tebliğ edildikten sonra 30 gün içinde cevap yazabilirsin.. Davalı İdare istinaf dilekçesinde mahkeme kararının hukuka aykırılığı konusunda belirtiği hususlara cevap vermen gereken konular var ise cevap yazmanı tavsiye ederim. Ayrıca mahkeme kararının usule ve hukuka uygun olduğu konusunda istinaf savunma dilekçesi yazmanda iyi olacaktır.. yazmazsan bile istinaf usule ve hukuka uygunluk incelemesi yapacaktır..

Baturgan06, 3 yıl önce

sn yol gösteren kazanmış olduğum ceza iptal davasını istinafa taşımışlar her hargı bır cevap dilekçe savunma yapmama gerek var mıdır ? işlemler uyap ta gözükmeye devam eder mi ? tesekkur ederim .

Baturgan06
Aday Memur
24 Ocak 2021 14:00

üstad çok tesekkür ederim her sey gönlünce olsun.

Yol Gösteren, 3 yıl önce

Öncelikle bütün işlemler uyap-vatandaş portalında gözükür.. Davalı İdarenin istinaf dilekçesine sana tebliğ edildikten sonra 30 gün içinde cevap yazabilirsin.. Davalı İdare istinaf dilekçesinde mahkeme kararının hukuka aykırılığı konusunda belirtiği hususlara cevap vermen gereken konular var ise cevap yazmanı tavsiye ederim. Ayrıca mahkeme kararının usule ve hukuka uygun olduğu konusunda istinaf savunma dilekçesi yazmanda iyi olacaktır.. yazmazsan bile istinaf usule ve hukuka uygunluk incelemesi yapacaktır..

Emr03
Aday Memur
24 Ocak 2021 14:53

Mrblr. Sadece ankesor var dosyamda tanık vs. Yok. Eksik ifadeler var. Bilirkişi raporu yok. Eylül ayinda 6.3 aldim ve ocak 'ta ihraç edildim bakan onayı ile. Kararın kesinleşmesi gerekmez miydi bu durumda olan varsa sonrası için ne yaptı yazabilirmi. Kara kuvvetleri personeliyim

rdemir126.rd
Genel Müdür
24 Ocak 2021 16:52

İstinaf ta. Bozulma ihtimali elbette vaar. Lakin açık ça hatalı karar vermesi lazım ilk derece mahkemesi nin. Yada. İdare arayacak bu memur başımızı çok ağrıtıyor diyecek. Olur mu olur
Baturgan06, 3 yıl önce

sn. yol gösteren maaş kesim cezası verıldi bana 1/30 idare mahkemesi iptal etti .azlık oyu baskan tarafından verilmiş bu önemli mi? karar ıstınıfda da onanma ihtimali ?

gülbet
Aday Memur
02 Temmuz 2021 15:20

merhaba arkadaşlar mal beyanından 12 ay kıdem tenzili cezası aldım idare mahkemesine baş vursam ceza kaldırılır mı ? İdare mahkemesi için avukata gerek var mı nasıl başvurabilirim bilgisi olan var mı?

Memleket.00
Aday Memur
25 Ocak 2022 21:59

Bakanlık İstinafa yürütmeyi durdurma ve iptatalepli giderse, Bölge İdare Mahkemesi nasıl bir yol izler. Önce yürütmeyi durdurma talebini mi görüşür, yoksa yürütmeyi durdurma talebini görüşmeden karar mı verir?

26 Ocak 2022 21:20

Öncelikle davalı idarenin yd istemini değerlendirir, akabinde dosyaya istinaf mahkemesi olarak inceler.

Memleket.00, 2 yıl önce

Bakanlık İstinafa yürütmeyi durdurma ve iptatalepli giderse, Bölge İdare Mahkemesi nasıl bir yol izler. Önce yürütmeyi durdurma talebini mi görüşür, yoksa yürütmeyi durdurma talebini görüşmeden karar mı verir?

Memleket.00
Aday Memur
27 Ocak 2022 18:24

Davalı idare, İdare mahkemesinin kararıni yürütmeyi durdurma talepli istinafa taşımış olup, davalı idarenin istinaf dilekçesi de bana tebliğ edilmedi.

Benim istinaf dilekçesine karşı savunma dilekçemi vermeden dosya bölge idare mahkemesine gitti.

Toplam 30 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi