Editörler : oto-danisman-expert
09 Kasım 2018 22:51

2018 Muvazzaf subay alımı ile ilgili merak ettiklerinizi sorabilirsiniz

Arkadaşlar ayni heyecanı tatmış, süreci yaşamış ve sonucunda başarmış birisi olarak sizlere yardımcı olmak için makul olan tüm sorularınıza cevap vereceğim.

Yunus.ysr
Kapalı
09 Kasım 2018 22:55

İlk olarak böyle bir post açtığın için var ol kardeşim.Ben aslına bakarsak tecrübesizim ve genel olarak başından geçen süreci anlatmanı isteyebilir senden :) Ve 7-8 Kilo fazlam var.Bugünden itibaren sıkı spor ve diyetle ilgili tarihe kadar kilolarımdan kurtulur muyum ve tahminen ne zaman olacak bu bot kilo ölçümü vs.:)

Subay Adayı
Aday Memur
09 Kasım 2018 23:03

Merhaba ustam. Bu tercih listesindeki sınıflar hakkında hiçbir fikrim yok bu sınıfların eksileri artıları nelerdir çalışma şartları nasıldır sıralamayı neye göre ve nasıl yapmalıyım bana bu konular hakkında bilgi verirseniz çok sevinirim :)

jand17
Aday Memur
09 Kasım 2018 23:10

hocam bende bu tercih sırasını olayını kılavuzda okumama rağmen açık bir cümle olmadığından anlayamadım.

1)Hava öğretmenlik 2)kara öğretmenlik 3) deniz öğretmenlik deyip 4)kara personel 5-tank 6 -topu sıralayıp sonada hava piyadeyi yazıp bitirdim.Acaba kuvvet sırasıyla 1)Hava öğretmenlik 2) hava piyade 3)kara öğretmenlik 4)kara personel 5)kara tank 6 - top 7) deniz öğretmenlik diye gidip ayrı ayrı mı sınıflayayım yoksa bu halde mi kalsın ?tecrübeni bekliyorum.

scoban05
Aday Memur
09 Kasım 2018 23:21

Arkadaşlar tam olarak şöyle tercih yapacaksınız: kk sırası fark etmiyor yani 3 kk içinden en fazla 5er sınıf/branş seçebilirsiniz fakat bunların sırası önem arz ediyor. Yani kk değil fakat kk içindeki s/b tercih sırası önem arz ediyor.

arıstan
Aday Memur
09 Kasım 2018 23:24

https://personeltemin.msb.gov.tr/AnaSayfa/DuyuruDetay/413

personel temin sitesinde duyuru yayınlanmış.

DUYURU

2018 YILI DIŞ KAYNAKTAN SUBAY ASTSUBAY TEMİNİ KAPSAMINDA K.K.K.LIĞINA AİT KAYNAK OKUL PROGRAM TABLOLARINDA GÜNCELEME YAPILMIŞTIR. BAŞVURU YAPAN ADAYLARIN DİKKATİNE

scoban05
Aday Memur
09 Kasım 2018 23:26

Ayrıca kkk için muharip sınıf tercih ederken iyi düşünün. Sizlerden tek ricam bu mesleği gerçekten istiyorsanız ve kabiliyetleriniz hususunda kendinizi yeterli görüyorsanız tercih edin. Sınıf branş tercihlerinizi buna göre yapın. "Ya biyere yerleşeyim boş kalmayayım" kafasından kurtulun. Aksi takdirde tutunamayabilirsiniz. Emin olun çok zorlu bi süreç.

jand17
Aday Memur
09 Kasım 2018 23:35

anladım usta sizin sınıfınız neydi?

09 Kasım 2018 23:43

scoban05 öncelikle böyle bir başlık açıp yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim. Tercihlerimi şöyle yaptım;

DENİZ K.K.LIĞI/DENİZ PİYADE (SAT/SAS)

HAVA K.K.LIĞI/PİYADE

KARA K.K.LIĞI/PİYADE

KARA K.K.LIĞI/HAVA SAVUNMA

KARA K.K.LIĞI/TOPÇU

Deniz piyade hakkında ne düşünüyorsun, bilgin varsa yardımcı olursan (FYT yüzme-eğitimleri vs hk.) sevinirim. Bir de KKK hava savunma nedir ne değildir sağlıklı bilgi bulamadım.

penthos01
Memur
09 Kasım 2018 23:43

Hocam sözlü mülakat aşaması nasıl oluyor? Neler soruluyor?

scoban05
Aday Memur
09 Kasım 2018 23:44

Arkadaşlar şahsımla alakalı, sınıfım, branşım görev yerim vs Bilgi vermeyeceğim bu konuda anlayışınız için teşekkür ederim. Bunun bi meslek etiği olduğuna emin olabilirsiniz. Sadece şunu söyleyebilirim, 3 kuvveti de kazandım ama kara kuvvetlerindeyim.

scoban05
Aday Memur
09 Kasım 2018 23:51

Deniz piyadede yüzme yeterliliği isterler bu bir. İkincisi deniz piyade olup Hakkari'de görev yapan var deniz deyince denizde olacaksın diye bi kaide yok bunu da bilin yani karada da görevlendirilebilirsin müşterek birliklerde. Hava savunma kkk ya ait topçu sınıfına benzer yapıda bi sınıftır. Tugaylara bağlı çalışırlar bataryala ve takımlar halinde. Bazı kolordularda hava savunma taburları da vardır. Bilmen gereken bu kadar. Ayrıca muharebe destek sınıfıdır yardımcı sınıf değildir. Topçu neyse hv svn da odur.
hakandenizgünaydın, 5 yıl önce

scoban05 öncelikle böyle bir başlık açıp yardımcı olmaya çalıştığın için teşekkür ederim. Tercihlerimi şöyle yaptım;

DENİZ K.K.LIĞI/DENİZ PİYADE (SAT/SAS)

HAVA K.K.LIĞI/PİYADE

KARA K.K.LIĞI/PİYADE

KARA K.K.LIĞI/HAVA SAVUNMA

KARA K.K.LIĞI/TOPÇU

Deniz piyade hakkında ne düşünüyorsun, bilgin varsa yardımcı olursan (FYT yüzme-eğitimleri vs hk.) sevinirim. Bir de KKK hava savunma nedir ne değildir sağlıklı bilgi bulamadım.

PepeReis
Kapalı
10 Kasım 2018 00:27

1. Egitim suresi ne kadar ve ne kadar maaş veriyorlar öğrencilik boyunca? 2. Sizin kpss ve fyt puanlarınız nasıldı ? 3. Muvazzaf ve sozlesmeli arasindaki fark nedir? Simdiden cevap icin teşekkür ederim hocam

Mlzgrttt
Aday Memur
10 Kasım 2018 00:40

Herkesin hakkından hayırlısı olsun öncelikle arkadaşlar. Benim birkaç sorum var yardımcı olursanız çok sevinirim. Lisan mezunu olduğum bölümeuygun sınıflara başvuru yaptım başvurunuz değerlendiriliyor yazıyor herhangi bir işlem yapmam gerekiyor mu ? Diğer sorum ise transkript yükleme yapmam gerekiyor mu? Kara kuvvetleri piyade topu kpss kaç puanla kapattı?

Mlzgrttt
Aday Memur
10 Kasım 2018 00:41

Topçu

Yusuf55tr
Aday Memur
10 Kasım 2018 00:50

üniversiteden aldığım diplomamın aslını kaybettım. acaba e devletten aldığım çıktı geçerli sayılır mı yada herhangı bır sıkıntı yaratır mı?

Nophe
Aday Memur
10 Kasım 2018 00:54

Birebir orjinal istediler geçen sene. E devletten tecil vs yaparsın ama orijinali görmek istiyorlar gariptir ki

Yusuf55tr, 5 yıl önce

üniversiteden aldığım diplomamın aslını kaybettım. acaba e devletten aldığım çıktı geçerli sayılır mı yada herhangı bır sıkıntı yaratır mı?

fatihozell
Kapalı
10 Kasım 2018 00:59

ben askerden geleli 2,5 ay oldu benim de nitelik belgesi almam gerekiyor mu acaba?

krika
Aday Memur
10 Kasım 2018 09:11

Kk sırası önemsiz ise en aşağıda yaptığım iki sıralama fark etmiyor öyle mi ?

Yani beni eğer çağıracaklarsa Hava piyade ve Kara piyade için çağıracaklar. Örneğin Hava piyade için çağırmazlarsa bu durumda Hava h.savunma ve Kara piyade için çağıracaklar. Kara piyade için de çağrılmazsam Hava h.savunma ve Kara h.savunma için çağrılacağım... böyle gidecek. Yani her kk için ilk yazdığım sınıfa çağrılacağım, çağrılamazsam kk içindeki ikinci sınıfa geçecek... diye gidecek.

Ama eğer sıralamalar fark ediyorsa birinci listeme göre beni ilk olarak hava piyade eğer giremiyorsam sonra kara piyade buna da giremediysem sonra hava h.savunma ... şeklinde sırayla çağıracaklar.

İkinci listeme göre ise önce hava piyade olarak çağıracaklar, giremezsem hava h.savunma olarak çağıracaklar, giremezsem hava istihbarat olarak çağıracaklar ... böyle gidecek ve hava kuvvetleri bitecek. Hiçbirine giremediysem beni kara piyadeye çağıracaklar, giremezsem kara h.savunmaya çağıracaklar ... şeklinde ilerleyecek.

Uzun yazdım, özür dilerim ama bu konu gerçekten kafamı karıştırıyor. Okuyana teşekkür ederim.

1. Hava - Piyade

2. Kara - Piyade

3. Hava - h.savunma

4. Kara - h. savunma

5. Hava İstihbarat

6. Hava H. İstihbarat

7. Hava Kontrol İhbar

8. Kara Topçu

9. Kara Tank

10. Kara Bakım

----------------------------------------

1. Hava - Piyade

2. Hava - h.savunma

3. Hava İstihbarat

4. Hava H. İstihbarat

5. Hava Kontrol İhbar

6. Kara - Piyade

7. Kara - h. savunma

8. Kara Topçu

9. Kara Tank

10. Kara Bakım

Barış88
Aday Memur
10 Kasım 2018 09:23

e devletten alınan askerlik durum belgesi kabul ediliyor mu bilgisi olan var mı

serkanglr1
Aday Memur
10 Kasım 2018 10:26

Göz sebebiyle askerliğe elverişli değildir denilenler insan değilmiş gibi hiç bir alıma sağlık nedeniyle başvuramıyoruz. Adaletin bu dünya.

Toplam 258 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi