Editörler : swat3410

siyahbeyaz88
Daire Başkanı
04 Şubat 2023 12:13

Araba işinde iyi para var ama sermaye lazım o da bizde ne arar en kötü araba olmuş 450-500 bin faizsiz krediyi kim vercekmiş versinler bende bırakayım
Gururu65, 1 yıl önce

Arkadaşlar hamd olsun ne EYT ne yaş neden başka birşeye takılmadan Emekliliğimi doldurup, dilekceyi bu ay veriyorum.Bu meslekte ne elde ettim derseniz kocaman bir hiiiiiiç.Bakın sizlere abiii tavsiyesi Halk Eğitim merkezlerinin kursları var, gidim orda en basitinden mesela CNC kursu alın,inanın Polislikten çok daha fazla maaş kazanırsınız.Esnaflık yaparım derseniz en basitinden Araba alım satım belgesi alın, 2 ayda bir araba satsanız minimum 40 Bin Tl.kâr kalır.Bakın Allah herksin evladını bağışlasın,Nazardan, kötü gözden korusun, memurluk için kesinlikle hiç bir yere müracaat dahi etmedi.Ben ayda 15-20 Bin Tl için bir ay beklemem, baksana bu yaştasın hiç bir şeyin olmamış dedi, dedim oğlum ne istiyorsan onunyap, ben senin destekçinim.Sadece 3 sene önce, şimdinin parası 100 Bin Tl para verdim, başkada zaten param yoktu, şu anda 3 Milyon serveti var.Oto galerici belgesi aldı, bir araba alıyor, ikinci gün müşeri arıyor vallahi 20 Bin Tl. kâra arabayı vermiyor.Sadece soruyorum, diyorumki ben bir aya 19 Bin Maaş alıyorum, sabah akşam mesaimm yok, onun nazı bunun lafı diye, sen niye iki güne 20 Bin Tl Kâra arabayı vermiyoon,diyorki ben 20 Bin Tl için 500 Bin Tl para bağlamam.Sen memur kafasısın, ben esnaf kafası...Sustum ve saygı duydum.Ev almak için krediye bakıyoz, diuorki ben aylık 20 Bin Tl rahat oderim, sen istediğin eve bak.Ve oğlum yaşı daha 22, ondan dolayı demek istiyorumki mesleğe yeni başlayan ve muylu olmayan genç arkadaşlar gidip Halk Eğt.Kurslarına bakın, kosgepten fazisiz krediye ve Lesing almak sartlarını araştırın.Saygılar

Gydm
Müsteşar Yardımcısı
04 Şubat 2023 12:33

Çaresizlik mesleği bu.... Parangalatla bağlamışlar gibiyim. . Çevre anne baba ne der düşüncesi.... Ulan bir kere geldim bu hayata stresli uykusuz sürekli gergin bir hal.... Yaşıyor muyum değilim ancak bu meslekten kurtulduğum zaman yaşarım... Yokluğun gözü kör olsun... Özgür olmak istiyorum. En son senin haberin oluyo 2 kişinin yanına varıyorusun susuyor sevmiyorum kimseyi amiri memuru sizin olsun herşey konuştuğun da sakladığın da ek görevde şu da bu da .... Benden sadece uzak durun .... Kafam neden ağrıyor sürekli neden. ...
04 Şubat 2023 12:49

Arkadaşlar çok da moralinizi bozmayın. Beklentilerinizi düşük tutun. Gidip de salak saçma bi evlilik yapmayın, zengin değilseniz. Al maaşı ye iç gez toz, 55 yaşında da eyvallah de bas git ege kıyılarında ölmeyi bekle. Bu iş hayat kurmaya müsait bir iş değil. Çoluk çocuk yapıp onları da sefalete sürüklemeyin.

siyahbeyaz88
Daire Başkanı
04 Şubat 2023 12:58

Evlilik konusunda haklısın iyi tanımadan evlenmeyin şimdiki kızlar altınları alıp kaçıyor bir de nafakası tazminatıyla uğraşıyorsunuz
parismoskovalondra, 1 yıl önce
Arkadaşlar çok da moralinizi bozmayın. Beklentilerinizi düşük tutun. Gidip de salak saçma bi evlilik yapmayın, zengin değilseniz. Al maaşı ye iç gez toz, 55 yaşında da eyvallah de bas git ege kıyılarında ölmeyi bekle. Bu iş hayat kurmaya müsait bir iş değil. Çoluk çocuk yapıp onları da sefalete sürüklemeyin.

yellow tornado
Aday Memur
04 Şubat 2023 17:11

Ben de 11 yıllık memurum. Polis olmadan önce 2 sene özel sektörde çalışıyordum. Asgari ücret aldığım için gelecek kaygısıyla polisliği tercih ettim. Şöyle bir dönüp bakınca o 2 sene yaşadığım mutluluğu polisken hiç yaşayamadım. Mesaim bittiği halde kendi isteğimle saatlerce eve gitmediğimi bilirdim. Şimdi ise izinli günümde karakolun yakınından geçmek istemiyorum. Ailemi, arkadaşlarımı yılda bir memlekete gidince görür oldum. Burada sırf meslektaşım olduğu için, geçici olduğunu bilerek arkadaşlık yaptığım insanlara katlanmak zorundayım. Hayat akıp gidiyor ve ben normalde adını bilmediğim bir yerde geleceğimi düşünmekten yaşlanıyorum. Bugün şu meslekte kazandığım paranın 2/3'ünü verseler düşünmeden dönerim.

Demem o ki, kendini ve aileni geçindirebileceğin ve severek yapacağın bir iş olanağın varsa hiç düşünme.

Gururu65
Genel Müdür
04 Şubat 2023 17:36

Bakın arkadaşlar eğet memleketinizde bu Trendyol vb.firmalar varsa onları araştırın, inanın Polislikten daha mutlu ve daha çok para kazanırsınız.Yav geçen bi yerde vale vardı biraz soh et ettik, adam inanın 14-15 Bin aylık alıyom dedi.Ben şok oldum, Trendyol kuryeyle konuştum dedi abi bu ay 22 Bin Tl kazandım.Yani bi kendime baktım, birde onlara ve aldığım Maaşa.Kaynıma baktım adam Başçavuş aldığı Maaş 28 Bin Tl.eniştem TAİ' de aldığı maaş 30 Bin Tl.adam su altı kaynakçısı aldığı maaş 50 Bin Tl.Yav herşeyi geç adam Vinç Kule operatörü aldıği maaşı burda söylemeye dilim bile varmıyor.Ondan dolayı hiç arkanıza bile bakmayın, hemen istifa edin.Biraz cesaret yeter arkadaşlar.Hem vallahi hem billahi bugünkü aklım olsa en başta istifa edip giderdim.Ama işte cesaret yoktu.Emekli olsam veya işten atılsam ne yaparım, Limon bile satamam dedim dedim durdum ve satamadımda zaten.Şimdide emekliliği dokdurduk.

Birde bu evlemek isteyen genclet size iki çift sözüm var, sakın erken evlenmeyin.Yok bunun başı kapalı, yok bu dini bütündür diye kız almayın, sonra çok farklı çıkıyorlar.Evlenmek isteyen kızlar şimdi maaşlı erkek arıyor, sizde üniformalı olduğunuzdan hemen sizi ağlarına düşürüyor.En az 1 sene felan gezin tozun, daha sonra evlenmeye karar verin veee en önemlisi Çalışan, memur bir bayan alınki geleceğiniz güzel ve sağlıklı olsun.Yoksa ay başı para yok, huzursuzluk had safhada perişansınız.Bende en başta dedim çalışan niye alıcam, otrusun evinde çalışsin dedik sonra eşek gibi pişman olduk.Arkadaşlar her ay çift maaş alıp, herşeyin enniyisini yiyip içince bizler ancak borç ödemekle meşguldük.Saygılar herkese....

04 Şubat 2023 23:08

Iyi akşamlar 2020 yılında istifa ettim malum gaziliği sayılmayan memurum bu gazilik için mücadele ederken hastaneler mevcut sakatlığı için rapor vermediler EGMde susturmak için disiplin cezaları vererek puanla meslekten attı ama bu disiplin cezalarını idari yargıda kazandım istifam sonrası da sakatlık raporu alamadım mücadelem idari yargıda devam ediyor 10 yıllık memurdum istifa edince baştan pes edip yeşil pasaportla yurt dışına iltica etmeyi düşündüm ama ülkemi sevdiğimden gidemedim ailemi hiç düşünmedim bile ara ara batuma gidip çeşitli mahallelerin dolaştım ve baya Bi kültür yaşam farkı var yurt dışında arkadaşlık dostluk ülkemiz gibi değil o yüzden yurt dışı iltica işinden vazgeçtim CE ehliyetim vardi tır ya da damperli kamyon işi yapayım dedim bir kaç ay damperli kamyon sürdüm orada da türlü entrikalar var kamyon sahibine çalışırsanız devamlı size müdahale eder yavaş gidiyorsun arabayı hirpaliyorsun hızlı gitsen fazla mazot yakıyorsun diye firmaya çalışsan işini iyi yaparsan diğer şoförler neden hızlı çalışıyorsun diye baskı yapar ya da baş şoför ya da başkası tasaron çalışirsan arabadan mazot çekip çalar firmaya gider gösterir............... Kısaca ozetliyeyim yakında evlilik için 5 yıl tecrübeli damat adayı isteyecek özel sektör yaş 25 ila 30 arası olacak yani kendi işinin patronu olmazsan polisliği mumla ararsınız şahsen ben aramıyorum sakatlığı sebebiyle her tarafım ağrıyor ve istirahat ediyorum ve gece uykumu alıyorum istifa sonrası 3 yılda saçlarımda beyazlar azaldı kırışıklıkları düzeldi genclestin resmen iş tavsiyelerim

1-kendi aracınla kargo işi aylık 20 bin net

2-kendi aracınla damperli şoförlük aylık 30 ila 60 bin arası 8-4 çalışirsan 30 bin ekstra gece fabrika çöpü bosaltirsan 60 bine kadar yolu var

3-hayvancılık 10 tane inek bak sütü yağı yoğurdu gübresi polislikten iyi kazandırır Bi tane Afgan çoban tut mis gibi (istifa etmene gerek yok bu iş için)

4-Aricilik mesakkatlidir ve ilgi ister komyenet gerekir mevsimlik getirisi kovan sayısına göre değişir (çoğu eski kulagi kesik memurlar bu işi yapar bu işi milletvekilleri de yapıyor) kovanı 3 bin tl net getirir istifa etmene gerek yok

5-Oto yıkama ac

6-Oto aksesuar dükkanı ac

7-Köy ürünleri satan küçük bir dükkan aç köylerden yumurta topla taze köy yumurtası peynir süt vb. sat

8-ünlü e ticaret firmalarının satış ofisi bayiliğini al alibaba vs. Tavsiyelerim bunlar Allah herkesin yardımcısı olsun çalışma süreleri ile ilgili kanun var uygulayan yok emniyette mahkemeye savunmam söyle yazmıştım sevgili mahkeme 12 saat çalışıp aralıksız Bi 12 saat daha çalışmamı isteyen emniyet polis merkezi kuruluş yönetmeliğini ihlal ediyor çünkü bu yönetmelik vardiyalı çalışan grup memurlarına 12 saat sonunda görevlendirilmek yazıyor emniyet bana disiplin cezasi veriyor ve bu emniyet 9 saat ten fazla araç süren tır şoförlerine takograf kontrolü yapıp tarafımca ceza kesiliyor sa bu ülkede bu yanlışlık olmalı

muti007
Memur
04 Şubat 2023 23:53

Yazılanların hepsini okudum, bende 16 yıllık polisim. İstanbul da bende çalıştım. Çok zor İstanbul da yaşam, hayatla mücadele etmek. Yazdıklarına katılıyorum. Bence 10 yılı doldur askerlikten muaf ol derim. Yurt dışından biri hayırlısı ise evlenmek orada işine sadık olursan yahudiler, Hristiyanlar bizden daha iyi hakkını verirler. İstanbul dan kaçmak istiyorum diyorsan memur eş bulmak için uğraş.Eşim çalışan memur geçinip gidiyoruz ev, araba aldık, şu zamanda 2 milyonu polis bulamaz zor ev alır, Rabbim herkesin yardımcısı olsun. İstanbul da zengin bir aile kızı bulmak için bakacaksın,her önüne gelene de yapışma İstanbul da ki bazı kızlar üniforma hastası.Allah gönlüne göre versin. Ailene danış bir de. Aile herşeydir.

1 Kısık Ses
Aday Memur
05 Şubat 2023 00:06

bu meslekte 7-8 yıldan sonra ne aile kalıyor ne arkadaş. yılda 1 kez memlekete gidiyorsun. gidebilirsen tabi. ilk bir iki yıl gidince hısım akra arkadaşlar oluyor. sonra yavaş yavaş her kes kendi işinin gücünün peşinde oluyor. herkes kendine bir düzen kurmuş oluyor. geliyorsun ortada kimse yok. giderken 15 yaşında olan çocuk evlenmiş çoluk cocugu olmuş. 10. yıldan sonra memlekette kendi akrabalarından başka kimseyi yolda görsen tanımıyorsun. karşından bir genç geliyor abi hoşgeldin nasılsın diyor. sen adamı tanımıyorsun. son gördüğünde 12 yaşında olan teyzeoğlun çıkıyor.. sonraları zaten gitmekte istemiyorsun. senin yaşam tarzın değişiyor. memleketteyken yediğin içtiğin ayrı gitmeyen en yakın arkadaşınla bile konuşacak muhabbet edecek bir ortak noktan kalmıyor. muhabbet eskiden şunu yapardık bunu yapardıktan ileri gitmiyor. en iyisi çalıştıgın yerdeki arkadaşlar diyorsun, izinlerde ananı babanı kardeşlerini gördükten sonra sıkılmaya başlıyorsun. dönüp gidiyorsun çalıştıgın şehre.. zaten daha sonrası da sadece anan baban hayatta iseonlar için birkaçgün gidip geliyorsun. yakın birşehirde değilsen kimsenin düğününe cenazesine bile gidemezoluyorsun. yani yavaş yavaş kopuyorsun memleketinden. bir bagın kalmıyor.

yellow tornado, 1 yıl önce

Ben de 11 yıllık memurum. Polis olmadan önce 2 sene özel sektörde çalışıyordum. Asgari ücret aldığım için gelecek kaygısıyla polisliği tercih ettim. Şöyle bir dönüp bakınca o 2 sene yaşadığım mutluluğu polisken hiç yaşayamadım. Mesaim bittiği halde kendi isteğimle saatlerce eve gitmediğimi bilirdim. Şimdi ise izinli günümde karakolun yakınından geçmek istemiyorum. Ailemi, arkadaşlarımı yılda bir memlekete gidince görür oldum. Burada sırf meslektaşım olduğu için, geçici olduğunu bilerek arkadaşlık yaptığım insanlara katlanmak zorundayım. Hayat akıp gidiyor ve ben normalde adını bilmediğim bir yerde geleceğimi düşünmekten yaşlanıyorum. Bugün şu meslekte kazandığım paranın 2/3'ünü verseler düşünmeden dönerim.

Demem o ki, kendini ve aileni geçindirebileceğin ve severek yapacağın bir iş olanağın varsa hiç düşünme.

İsimsizbiri123
Yasaklı
05 Şubat 2023 00:11

Arkadaşlar 30 temmuzda ihraç oldum. İhrac olmadan once sovüyordum meslege bu iş yapilir mi falan diye herneyse ihrac olduk ozel sektor berbat arkadaslar afedersiniz kopek gibi calistiriyorlar insani ben meslekteyken yatiyormusum haberim yokmus istifa falan etmeyin yatin kalkin şukredin.

MrGandalF
Memur
05 Şubat 2023 04:45

Ne zaman gelecek diyordum mk mantar gibi türüyorsunuz, sen beceriksizmişsin kardeş

İsimsizbiri123, 1 yıl önce

Arkadaşlar 30 temmuzda ihraç oldum. İhrac olmadan once sovüyordum meslege bu iş yapilir mi falan diye herneyse ihrac olduk ozel sektor berbat arkadaslar afedersiniz kopek gibi calistiriyorlar insani ben meslekteyken yatiyormusum haberim yokmus istifa falan etmeyin yatin kalkin şukredin.

Garibantr
Memur
05 Şubat 2023 06:13

Özellikle 10 yıl ve yakını meslekte kalmış olanlar için söylüyorum açık ve net bir şekilde kaybetmeyi göze aldığınız bir sermayeniz yoksa gereksiz aksiyon almayın, işcilik yapmak zannettiğiniz gibi dişarıdan görüldüğü gibi birşey değil, ben mesleğe çok geç yaşta girdim patron eline bakmak nedemek, çalıştığın yerde işinin elinden almak için fırıldaklık yapanlarla mücadele etmek nedemek, sigortamı bu ay yatırmışlarmı diye kontrol etmek nedemek, maaşı gecikmeli alıp kapına dayanan ev sahibine ödeyememek nedemek hukuksuzluk dan bahsediyoruz 12 saatin üstünde izinsiz maaşsız sigortasız çalışmak zorunda kalmak nedemek şikayet ettiğiniz SGK nın başındaki avniler gelip bir bok yapamaması patronun yanına kar kalması nedemek çok iyi bilirim. Şimdi neden cesaret edemediğinizi size söyleyeyim aslında siz bunların başınıza gelmesinden korkuyorsunuz sizde farkındasınız dışarısının kurtlar sofrası olduğunun cesaret imkan varsa iyi şeyler doğru olduğuna kendinizi ikna ettiğiniz kararlar alınacağı zamanlarda etkin olan eylemdir, bir hikaye o yıllardan o zamanki inandığım şeyde şimdikinden farklı olmamakla birlikte bir kamu kurumuna işimi halletmeye gittim kurum dediyse gereksiz şişirilmiş kadrolarla bir yığın insanı vezneye dikmişler mesai saati biri bilgisayardan fal bakiyor diğeri eline çay almış sallana sallana geliyor öteki yandaki arkadaşıyla dedikodu yapıyor bu gizli işsizler yüzünden kurum işgörmüyor mağduriyet yaratıyor, ozman gençliğin verdiği heyecanla başladım bağirmaya kalabalığın ortasın da BURADAKİ APTAL HERİFLER ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞSA 2. AYINI DOLDURMADAN KAPININ ÖNÜNE KOYARLAR diye

kabile
Aday Memur
05 Şubat 2023 07:07

Şu an 38 yaşındayım ve bir buçuk yıllık bekar bir memurum, 16 yıl özelde, geceli gündüzlü, yıpranarak vasat ücretle çalıştım ve artık özelde çalışamam diyerek kpss çalıştım sonrasında da kamuya memur olarak atandım. Şu an ailemden uzakta, büyük bir şehirde hem kendime yetmeye hem de aileme ekonomik olarak destek olma savaşı veriyorum ama memuriyeti özelle asla mukayese edemem.

İsimsizbiri123
Yasaklı
05 Şubat 2023 09:51

Mantar gibi türüyorsunuz derken ? Ulan ibne cok becerikliysen polislikte ne işin var polis olmadan kendini gösterseydin ya dışarda

MrGandalF, 1 yıl önce

Ne zaman gelecek diyordum mk mantar gibi türüyorsunuz, sen beceriksizmişsin kardeş

Sanslies44
Kapalı
05 Şubat 2023 11:21

Devrem seninle ayni sancıları çekiyordum, ayni devreyiz muhtemelen. Hayata 1 defa geliyoruz ve giden ömür geri gelmiyor. Ücretsiz izin mi alsam istifa mi etsem diye düşünürken Geçen sene ihraç oldum. Mahkemeyi açtım Hoop memlekete döndüm.

İnan o kadar rahatladım ki anlatamam. Esnaf kurye işine girdim, Askerlik işini sıkıntı ediyordum onuda bedelli halletim. Kendi memleketinde ailenin yanında olursan asgari ücret bile inan İstanbuldaki 20 binden daha fazla oluyor.

Mahkemeyi kazandim heran başlatabilirler diye bekliyorum ailem görevini yap diyor sirf sosyal çevre baskisi yüzünden ben ise halimden memnunum şimdi o işi kara kara düşünüyorum maalesef. Dönüp haklarımı alıp istifa etmeyi düşünüyorum işlerimde bi akslik cikmazsa.

İsimsizbiri123
Yasaklı
05 Şubat 2023 13:19

Valla devrem bende memleketteyim şu an 5 senelik memurken aciga alindim 2 yil sonra ihrac. Allah a cok sukur evimde var arabamda güzel bi is buldum mu yeter yetmesine ama polislik ayri be gardas

Sanslies44, 1 yıl önce

Devrem seninle ayni sancıları çekiyordum, ayni devreyiz muhtemelen. Hayata 1 defa geliyoruz ve giden ömür geri gelmiyor. Ücretsiz izin mi alsam istifa mi etsem diye düşünürken Geçen sene ihraç oldum. Mahkemeyi açtım Hoop memlekete döndüm.

İnan o kadar rahatladım ki anlatamam. Esnaf kurye işine girdim, Askerlik işini sıkıntı ediyordum onuda bedelli halletim. Kendi memleketinde ailenin yanında olursan asgari ücret bile inan İstanbuldaki 20 binden daha fazla oluyor.

Mahkemeyi kazandim heran başlatabilirler diye bekliyorum ailem görevini yap diyor sirf sosyal çevre baskisi yüzünden ben ise halimden memnunum şimdi o işi kara kara düşünüyorum maalesef. Dönüp haklarımı alıp istifa etmeyi düşünüyorum işlerimde bi akslik cikmazsa.

İsimsizbiri123
Yasaklı
05 Şubat 2023 13:21

millet özel sektörü aşk temali dizilerdeki şirket ortami gibi saniyor :)

Garibantr, 1 yıl önce
Özellikle 10 yıl ve yakını meslekte kalmış olanlar için söylüyorum açık ve net bir şekilde kaybetmeyi göze aldığınız bir sermayeniz yoksa gereksiz aksiyon almayın, işcilik yapmak zannettiğiniz gibi dişarıdan görüldüğü gibi birşey değil, ben mesleğe çok geç yaşta girdim patron eline bakmak nedemek, çalıştığın yerde işinin elinden almak için fırıldaklık yapanlarla mücadele etmek nedemek, sigortamı bu ay yatırmışlarmı diye kontrol etmek nedemek, maaşı gecikmeli alıp kapına dayanan ev sahibine ödeyememek nedemek hukuksuzluk dan bahsediyoruz 12 saatin üstünde izinsiz maaşsız sigortasız çalışmak zorunda kalmak nedemek şikayet ettiğiniz SGK nın başındaki avniler gelip bir bok yapamaması patronun yanına kar kalması nedemek çok iyi bilirim. Şimdi neden cesaret edemediğinizi size söyleyeyim aslında siz bunların başınıza gelmesinden korkuyorsunuz sizde farkındasınız dışarısının kurtlar sofrası olduğunun cesaret imkan varsa iyi şeyler doğru olduğuna kendinizi ikna ettiğiniz kararlar alınacağı zamanlarda etkin olan eylemdir, bir hikaye o yıllardan o zamanki inandığım şeyde şimdikinden farklı olmamakla birlikte bir kamu kurumuna işimi halletmeye gittim kurum dediyse gereksiz şişirilmiş kadrolarla bir yığın insanı vezneye dikmişler mesai saati biri bilgisayardan fal bakiyor diğeri eline çay almış sallana sallana geliyor öteki yandaki arkadaşıyla dedikodu yapıyor bu gizli işsizler yüzünden kurum işgörmüyor mağduriyet yaratıyor, ozman gençliğin verdiği heyecanla başladım bağirmaya kalabalığın ortasın da BURADAKİ APTAL HERİFLER ÖZEL SEKTÖRDE ÇALIŞSA 2. AYINI DOLDURMADAN KAPININ ÖNÜNE KOYARLAR diye

Leon007
Memur
05 Şubat 2023 13:31

Arkadaşlar bu konu tamamen kişinin özeline göre değişir, örneğin istanbulda bekar veya evli eşi çalışmayan istifa edip küçük illerde aile evi vs varsa gidip karı koca asgari ücretli çalışsa hem daha ekonomik hem sosyal yönden çok daha mantıklı olur. Ama memlekette evi yok veya büyükşehirde kira verecekse ve vasıfıssız bir işte çalışacaksan polisliğe dvm. Benim şahsi görüşüm kendi işinizi yapacakssnız ücretsiz izne ayrılın bir senede az çok anlarsınız gidişatı duruma göre devam edersiniz. Ama memurluğu bırakıp asgari ücretle falan özel sektörde çalışmak inanın yukarıda belirttiğim gibi özel durumlar hariç gerçekten çok mantıksız. Elektrik su mobilya tesisat vb türlü esnaflık geçmişinizde varsa denenebilir. Ben 20.yılı doldurmak üzereyim istifa etmeyi düşünürken eyt li olma durumu çıktı, ticaretle ve borsa ile uğraşmayı seçeceğim ama bir miktar birikimim var eşim memur dediğim gibi tamamen kişilerin özel durumuna göre karar verilmesi gerekli.

hamlea26
Daire Başkanı
07 Şubat 2023 21:16

Kasiyerlik için seni bekliyorlardı.Velevki girdin internetten üç harfli market çalışanlarının sıkıntılarını bir okumanı tavsiye ederim.Memurlugun cazibesi kalmaması konusunda haklısın ama.

kosovaliii, 1 yıl önce

kardeşim 9 yıldır meslekteyim dediğine göre benim devremsin. ve bende baya zamandır aynı şeyleri düşünüyorum. lakin askerlikten dolayı zaten ilk 10 yılı doldurmadığımdan dolayı şuan için rafa kaldırdım. gel gelelim olayın gerçek yüzüne. mesleğe istanbulda başladım ve halen istanbulda devam ediyorum. istanbulun artık eskisi sayılırız evlilik çoluk çocuk derken bir düzene girdik. evi arabayı aldık borcu bitirdik. lakin şuan yeni atanmış biri istanbula gelse benim oturduğum ilçede 2+1 ev tutsa minimum diyorum bahçe katı bodrum vs yeni evli bir polis oturmayacağı için vereceği kira 8000 tl bu adam kaç para maaş alıyorda 8 bin tl den sonrası için geçinecek.aldığım maaş eş yardımı çocuk yardımı operasyon parası ile birlikte şuan 19 bin tl. biz biraz şanslıydık bizim zamanımızda ev araba alınabiliyordu. şuan çalıştığım ilçe de ev almak imkansız. istanbulda kendimi zorlayacağıma memlekette babadan kalma ev var 3+1 kocaman bim de kasiyer osam 10 bin tl veriyor istanbulda ki evimi kiraya versem (3+1) 10 bin tl de kira geliri şuan ki maaşımdan daha çok kazanıyorum. burda eş çalışmıyor memlektte eşim de a101 de kasiyer olsa şuanki durumdan çok çok çok daha iyi olurum. memurluğu bitirdiler. şuan bu maaşla polislik yapmak çok saçma geliyor.

08 Şubat 2023 22:25

Büyükşehirler de kira ödeyen memurlar asgari ücretle geçiniyo Eğer memlekette kira vermiyorsan git asgari ücretle çalış daha iyi zaten aynıhesaba geliyor En azından aileden uzak olmak gece mesaisi 2. Şark vs gibi durumları yaşamazsın Kariyer yapma şansı da cabası evet arkadaşlar polislik size kariyer imkanı sunmaz sakın komiser olursun demeyin kalbinizi kırarım ama özel sektör de az çok bir şansınız var zamanın da üniversite kazanamayan yada gitmeyen lise arkadaşlarımdan ben üni de öğrenciyken markette kasiyer tezgahtar olarak başlayanlar mağaza müdürü en kötü müdürü yrd vs oldu Ustanın yanın da çıraklık yapanlar kendi yerini açıp usta oldular hepsi de senden benden iyi durumda bizim de iki yakamız bir araya gelmiyor

Toplam 63 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi