Editörler : Pangaea

Kapalı
05 Kasım 2018 12:23

Sıralamalarda atananlar

Arkadaşlar sıralamalara atananlar da dahil mi?? Ben hala çözemedim. Çoğu kişinin sıralaması kötü ama yine de bilemiyorum. Bazı haber siteleri bazı bölümlerin tahmini taban puanlarını çok yüksek yazıyor acaba o haber siteleri şuan sıralamalar nasılsa onu mu yazar? Yoksa atananları da hesaba katıp da mı yazar?

Naz.ing
Aday Memur
05 Kasım 2018 14:49

Siralama 2018 in siralamasi. Atananlar dahil değil ancak atandığı halde girenler varsa onlar aradan çıkar kayma olur. Ama geçen seneki kadar olması mümkün değil. Siralamalar alan ortalaması düşmüş olan bölümlerde kötü geldi ortalaması dusmemis bolumlerde sıralama normal gelmiş.Ortalama düşünce az nete çok puan geldi ve puanlar iyi olmasına rağmen siralamalar kötü geldi. Taban puanların yükselmesi bekleniyor bu durumda. Sitelerin puan tahmini de gerçekçi değil onlar kayma vs gibi durumları hesaba katmadan geçen seneki düşük puanlari baz alarak tahmin yurutuyor kaymanin bu sene az olacağını taban puanlarin artacagini hesaba katamiyor.

05 Kasım 2018 21:17

Hocam peki bir güncelleme olacak mı?

Naz.ing, 5 yıl önce

Siralama 2018 in siralamasi. Atananlar dahil değil ancak atandığı halde girenler varsa onlar aradan çıkar kayma olur. Ama geçen seneki kadar olması mümkün değil. Siralamalar alan ortalaması düşmüş olan bölümlerde kötü geldi ortalaması dusmemis bolumlerde sıralama normal gelmiş.Ortalama düşünce az nete çok puan geldi ve puanlar iyi olmasına rağmen siralamalar kötü geldi. Taban puanların yükselmesi bekleniyor bu durumda. Sitelerin puan tahmini de gerçekçi değil onlar kayma vs gibi durumları hesaba katmadan geçen seneki düşük puanlari baz alarak tahmin yurutuyor kaymanin bu sene az olacağını taban puanlarin artacagini hesaba katamiyor.

Bilg_müh87
Aday Memur
06 Kasım 2018 02:31

Geçen seneki gibi kayma olmayacağı fikrine nasıl vardınız hocam? Benim tahminim ise geçen seneki duruma oldukça benzer bir durumun ortaya çıkacağı yönünde. Tabi sadece analizlere göre tahminde bulunuyorum. Bilgi sahibi olmak için soruyorum: Sizin somut bir değerlendirmeniz var mı pek kayma olmayacağına yönelik?

zbuyuk
Aday Memur
06 Kasım 2018 09:31

Alanı olan bölümlerde bende fazla kayma olmayacağı düşüncesindeyim. Sebebi ise alan sınavının 20 bin atamadan sonra olması ve doğal olarak atananların çoğu alan sınavına girmemesi hocam. Ama alan sınavı olmayan bölümlerde yine geçen seneki gibi kayma olacaktır diye düşünüyorum.
Bilg_müh87, 5 yıl önce

Geçen seneki gibi kayma olmayacağı fikrine nasıl vardınız hocam? Benim tahminim ise geçen seneki duruma oldukça benzer bir durumun ortaya çıkacağı yönünde. Tabi sadece analizlere göre tahminde bulunuyorum. Bilgi sahibi olmak için soruyorum: Sizin somut bir değerlendirmeniz var mı pek kayma olmayacağına yönelik?

Naz.ing
Aday Memur
06 Kasım 2018 11:36

zbuyuk hocamız yazmış cevabı. Ayni fikirdeyim.

Bilg_müh87, 5 yıl önce

Naz.ing
Aday Memur
06 Kasım 2018 11:44

Tekrar bir sıralama yayinlanmiyor. Tabi bu siralamalarimiz değişecektir çünkü kayma olursa daha iyi olacaktir siralamalar. Atandığı halde giren,elenenler vs çıkıp gerçek siralamamiz oluşacaktır.

abdullah132413, 5 yıl önce

Hocam peki bir güncelleme olacak mı?

Betelgeus
Daire Başkanı
06 Kasım 2018 13:43

2017'de atamalar sınavdan sonra olduğu için herkes sınava girmişti. Dolayısı ile atananlar sıralamaya dahildi. Bu yüzden büyük kaymalar oldu bazı bölümlerde. Bu yıl atamalar alan sınavından önce oldu. Alan sınavı olanlar için geçen yıla benzer bir durum yaşanmayacaktır. Yani kayma bekleyenler bence beklememeli. Çok az kayma yaşanır.

matyen
Aday Memur
06 Kasım 2018 15:08

Dershane ve özel okul öğretmenleri tekrardan ogretmenlik hakkı geliyor sanirim

Sergi89
Kapalı
06 Kasım 2018 15:10

Naz hocam peki siz sıralamaların içinde atananların da olduğunu düşünüyor musunuz? Veya o atananlar sıralamalarda sizce tahminen ne kadardır?

Akrep233
Daire Başkanı
06 Kasım 2018 15:28

Hocam bu haksız alımlar bitmeyecek mi? Ücretli dersaneciler memur öğretmenler ?
matyen, 5 yıl önce

Dershane ve özel okul öğretmenleri tekrardan ogretmenlik hakkı geliyor sanirim

ylmz3434
Aday Memur
06 Kasım 2018 16:42

2018 sınavina girmedim 2017 puani ile atanabiliyordum puanim yuksek yani ama istedigim il acilmayinca tercih yapmadim tekrar basvuracam istedigim yer olmazsa yine tercih yapmayacam
Sergi89, 5 yıl önce

Naz hocam peki siz sıralamaların içinde atananların da olduğunu düşünüyor musunuz? Veya o atananlar sıralamalarda sizce tahminen ne kadardır?

Okulsuztoplum
Aday Memur
06 Kasım 2018 18:31

Hocam benim de puanım yüksek. Bazı sebeplerden dolayı merkezi tercih yaptığım için atanamadım. Bu atamada aynı şekilde tercih yapmaya cesaretim yok. Size sormak istediğim bu sebepten dolayı atanamama mülakatta olumsuzluk yaratır mı komisyona karşı?
ylmz3434, 5 yıl önce
2018 sınavina girmedim 2017 puani ile atanabiliyordum puanim yuksek yani ama istedigim il acilmayinca tercih yapmadim tekrar basvuracam istedigim yer olmazsa yine tercih yapmayacam
06 Kasım 2018 20:08

sıralama nasıl ve ne zaman değişecek ki?

Naz.ing, 5 yıl önce

Tekrar bir sıralama yayinlanmiyor. Tabi bu siralamalarimiz değişecektir çünkü kayma olursa daha iyi olacaktir siralamalar. Atandığı halde giren,elenenler vs çıkıp gerçek siralamamiz oluşacaktır.

Naz.ing
Aday Memur
06 Kasım 2018 20:22

İlla atananlar da sıralamada vardir ama çok fazla değildir geçen seneye kıyasla. Sayısını tahmin etmek çok zor. Atananlardan bazıları o kadar hazirlandik alana da girerim diyor bazıları zaten atandim gerek yok diyor. Benim girdiğim alan sınavında 6-7 sira boştu. Muhtemelen atananlar girmedi. Umarım kayma yine fazlaca olur. Aksi taktirde taban puanlar yükselecektir.Puanlar normal gelirken alan siralamalari kötü geldi.Bunun sebebi inşallah kaymanin çok olacağına işarettir.

Sergi89, 5 yıl önce

Feyzablbl
Şef
06 Kasım 2018 20:42

Arkadaşlar özellikle öabtsi olan alanlarda kayma falan olmayacak bu iki iki daha dört 2018 sıralamasında 2017nin ne işi var lütfen kendimizi buşekilde kandırmayalım belli ki bu sene netler düşünce puanlar yüksek geldi branşa göre Alımlaraçıklandıktan sonra sıralamada değilsek mecburen tekrar çalışmaya başlayacağız

ylmz3434
Aday Memur
07 Kasım 2018 00:39

komisyon sormuyor böyle seyleri sadece sorulara cevap verin yeter tercih yapip yapmama onlari alakadar edecek bir durum degil hocam
Okulsuztoplum, 5 yıl önce
Hocam benim de puanım yüksek. Bazı sebeplerden dolayı merkezi tercih yaptığım için atanamadım. Bu atamada aynı şekilde tercih yapmaya cesaretim yok. Size sormak istediğim bu sebepten dolayı atanamama mülakatta olumsuzluk yaratır mı komisyona karşı?

Akrep233
Daire Başkanı
07 Kasım 2018 00:44

Cpk doğru hocam , cuma sıralamada olmayan arkadaşlar çalışmaya başlamalı bence ..
Feyzablbl, 5 yıl önce

Arkadaşlar özellikle öabtsi olan alanlarda kayma falan olmayacak bu iki iki daha dört 2018 sıralamasında 2017nin ne işi var lütfen kendimizi buşekilde kandırmayalım belli ki bu sene netler düşünce puanlar yüksek geldi branşa göre Alımlaraçıklandıktan sonra sıralamada değilsek mecburen tekrar çalışmaya başlayacağız

Okulsuztoplum
Aday Memur
07 Kasım 2018 17:30

sağ olun hocam
ylmz3434, 5 yıl önce
komisyon sormuyor böyle seyleri sadece sorulara cevap verin yeter tercih yapip yapmama onlari alakadar edecek bir durum degil hocam
Toplam 18 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi