Editörler : Pangaea
«789101112131415161718»

yigidoiü
Kapalı
16 Ağustos 2019 09:47

arkadaşlar başvurun yapılmayacak bir meslek değil. 2014 yılında dışardan alınan son idare memurlarından biriyim, stresli ama yorucu değil, maaş olarak ne öldürür ne güldürür. 3600-3700 gibi bir maaşla başlarsınız tabi 2020 yılında başlayacağınızı da düşünürsek buna o yılki memur zamlarını da eklemek gerek.

Teabhr
Memur
16 Ağustos 2019 13:56

Bayan olarak başvuru yapacakları tavsiyeniz varmı mülakatta nelere dikkat etmeliyiz
yigidoiü, 5 yıl önce

arkadaşlar başvurun yapılmayacak bir meslek değil. 2014 yılında dışardan alınan son idare memurlarından biriyim, stresli ama yorucu değil, maaş olarak ne öldürür ne güldürür. 3600-3700 gibi bir maaşla başlarsınız tabi 2020 yılında başlayacağınızı da düşünürsek buna o yılki memur zamlarını da eklemek gerek.

yigidoiü
Kapalı
16 Ağustos 2019 14:42

bayan da erkek te yapar, önemli olan mülakat esnasında üyeleri ikna edebilmek ve bu işi yapabileceğiniz izlenimi vermektir.

Teabhr, 5 yıl önce
Bayan olarak başvuru yapacakları tavsiyeniz varmı mülakatta nelere dikkat etmeliyiz

betülavcı
Kapalı
16 Ağustos 2019 14:53

hocam merhabalar forumda merak ettiğimiz konuların çoğuna cevap bulduk ama hala tam anlayamadığımız bir konu var. Tazminat olayı nasıl oluyor . Mesela mülakatı geçtik evrakları teslim ettik ve 2020 mart ayında eğitim başlayacak ancak biz o süreye kadar başka bir yere atandık ya da eğitime gitmekten vazgeçtik başka sebeplerden dolayı, böyle bir durumda tazminat ödeniyor mu.

yigidoiü, 5 yıl önce

rukiye85
Aday Memur
16 Ağustos 2019 16:04

çok abartmayın ve teferruatlara takılmayın bence.kadrolu devlet işi sonuçta.yapılmayacak bir iş değil.değerlendirin bence

yigidoiü
Kapalı
16 Ağustos 2019 16:08

bildiğim kadarıyla tazminat işi memuriyete başladıktan sonra oluyor, zaten eğitim ve staj bittikten sonra atamanız yapılıyor öncesinde memur değilsiniz, eğitim esnasında bırakırsanız sadece eğitim esnasında size yapılan harcamayı ödersiniz, bizde öyle idi.

betülavcı, 5 yıl önce

hocam merhabalar forumda merak ettiğimiz konuların çoğuna cevap bulduk ama hala tam anlayamadığımız bir konu var. Tazminat olayı nasıl oluyor . Mesela mülakatı geçtik evrakları teslim ettik ve 2020 mart ayında eğitim başlayacak ancak biz o süreye kadar başka bir yere atandık ya da eğitime gitmekten vazgeçtik başka sebeplerden dolayı, böyle bir durumda tazminat ödeniyor mu.

serenad42
Aday Memur
16 Ağustos 2019 16:14

Arkadaşlar başvuru için ilçe adliyesine mi gideceğiz?

betülavcı
Kapalı
16 Ağustos 2019 17:06

Hocam birde şehir olayını sorayım size. Eğitim sonunda aldığımız puana göre mi şehir seçme hakkımız olacak. Yani puanı en yüksek kişiden başlayarak şehir seçimi mi sağlanıyor. Birde memlekete ve yaşadığı şehire atanılmaz diyorlar Ben ankarada yaşıyorum memleketim izmir eğer bu şehirlere alım olur ise ben ikisinide tercih edemiyor muyum ?

yigidoiü, 5 yıl önce

bildiğim kadarıyla tazminat işi memuriyete başladıktan sonra oluyor, zaten eğitim ve staj bittikten sonra atamanız yapılıyor öncesinde memur değilsiniz, eğitim esnasında bırakırsanız sadece eğitim esnasında size yapılan harcamayı ödersiniz, bizde öyle idi.

miralaypatton
Şube Müdürü
16 Ağustos 2019 17:34

dostum ilanı dikkatli okursan nereden başvuru yapılacağı açık

1) BAŞVURU YERİ VE TARİHLERİ:

19.08.2019 tarihinde başlayıp 02.09.2019 tarihi mesai saati bitimine kadar Ağır Ceza Cumhuriyet Başsavcılıklarına bağlı bilgi işlem şube müdürlükleri, şeflikleri ve bürolarına bizzat yapılacak, posta yoluyla yapılan müracaatlar kesinlikle kabul edilmeyecektir.

bulunduğun ilçe adliyesinde ağır ceza mahkemesi varsa oradan başvurursun

serenad42, 5 yıl önce

Arkadaşlar başvuru için ilçe adliyesine mi gideceğiz?

VarianWrynn
Aday Memur
16 Ağustos 2019 19:25

Edevletten alınan öğrenim belgesi bunda geçerli olur mu?İkm de sıkıntı çıkmamıştı

Burçakzamanı
Aday Memur
16 Ağustos 2019 21:27

Arkadaşlar kadınlar kadın cezaevinde veya erkek cezaevinde çalışabilir mı herhangi bir ayrım var mı

ÜNAL42
Aday Memur
17 Ağustos 2019 11:27

Kadınlar kadın cezaevinde erkekler erkek cezaevinde görev yapar diye bir durum söz konusu değil. Artı parantez bir kadın idareci erkek cezaevinde daha rahat çalışır.kadın ve çocuk cezaevlerinde çalışmak daha zordur

Burçakzamanı, 5 yıl önce
Arkadaşlar kadınlar kadın cezaevinde veya erkek cezaevinde çalışabilir mı herhangi bir ayrım var mı

ÜNAL42
Aday Memur
17 Ağustos 2019 11:29

eğitim sonundaki sınav puanına göre tercih kılavuzundan tercih yapılır.

betülavcı, 5 yıl önce

Hocam birde şehir olayını sorayım size. Eğitim sonunda aldığımız puana göre mi şehir seçme hakkımız olacak. Yani puanı en yüksek kişiden başlayarak şehir seçimi mi sağlanıyor. Birde memlekete ve yaşadığı şehire atanılmaz diyorlar Ben ankarada yaşıyorum memleketim izmir eğer bu şehirlere alım olur ise ben ikisinide tercih edemiyor muyum ?

ÜNAL42
Aday Memur
17 Ağustos 2019 11:31

senin tercih edeceğin şehirler büyükşehir olduğu için sorun teşkil etmez tercihine yazabilirsin

betülavcı, 5 yıl önce

Burçakzamanı
Aday Memur
17 Ağustos 2019 15:04

Teşekkürler.
ÜNAL42, 5 yıl önce

Kadınlar kadın cezaevinde erkekler erkek cezaevinde görev yapar diye bir durum söz konusu değil. Artı parantez bir kadın idareci erkek cezaevinde daha rahat çalışır.kadın ve çocuk cezaevlerinde çalışmak daha zordur

Shu33
Aday Memur
18 Ağustos 2019 10:25

Hem atanma hem öğrencilik vs.. çok belirsiz ve uzun bir süreç başvuru için karar vermek güç..

miralaypatton
Şube Müdürü
18 Ağustos 2019 11:55

Belirsiz olan bir durum yok mülakatı geçerseniz 5 aylık eğitim var bu eğitim sonunda göreve başlıyorsununuz. bence elindeki puanları değerlendirmek isteyen lisans mezunları için güzel bir kadro

Shu33, 5 yıl önce

Hem atanma hem öğrencilik vs.. çok belirsiz ve uzun bir süreç başvuru için karar vermek güç..

h-time
Aday Memur
18 Ağustos 2019 18:31

arkadaşlar başvuru formunda noktalı kısımları siliyor muyuz? örneğin adımı yazdığım boşluktaki noktalı alandaki noktaların silinmesi gerekir değil mi?

diğer sorum ise boş bıraktığımız alanlarda ki noktalar ne olacak?

miralaypatton
Şube Müdürü
18 Ağustos 2019 18:42

O çizgilerin hepsini sil gerek yok durmasına ha silmezsen birşey olur mu olmaz ama gerek yok.

h-time, 5 yıl önce

arkadaşlar başvuru formunda noktalı kısımları siliyor muyuz? örneğin adımı yazdığım boşluktaki noktalı alandaki noktaların silinmesi gerekir değil mi?

diğer sorum ise boş bıraktığımız alanlarda ki noktalar ne olacak?

h-time
Aday Memur
18 Ağustos 2019 22:14

başvuru formunda bazı kutucuklarda puntolar farklı, örneğin; tc kimlik nonun son iki hanesindeki kutucuklara tıklayınca yazı boyutu 10 punto oluyor ama diğer kutucuklarda 8 punto. bu bilinçli mi yapılmış, düzeltmeyip aynen yazmalı mıyım?

Toplam 1761 mesaj
«789101112131415161718»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi