Editörler : "eskiyara"Pangaea
02 Ocak 2019 19:57

Sözleşmeli Öğretmen görev süresi
Arkadaşlar bildiğiniz üzere sözleşmeli öğretmenler olarak ailelerimizden uzak kalıyoruz. Bizler öğretmen olarak fazlasıyla hayatlarımızdan fedakarlık yapıyoruz. Sözleşmeli öğretmenlik süreleri ile ilgili düzenleme okulların hizmet bölgelerine göre düzenlenmelidir. 3 yıl zorunlu hizmeti okulda çalışan kişi ile 7 yıl zorunlu hizmeti olan bir okulda çalışan nasıl eşit olabilir. Hizmet bölgeleri hali hazırda MEB'in uyguladığı ve yeni güncellediği bir sistemdir. Sözleşmeli öğretmenlik kaldırılmalı ve gerekli ise zorunlu hizmet bölgelerine göre çalışma dönemleri uygulanmalıdır. Şu an uygulanan sisteme göre 3/6'da çalışan öğretmenler zaten en zor şartlarda çalışmaktadır. Ancak 3+1 yıl zorunluluğu, zorunlu hizmetini bitirmiş öğretmenlerimize eziyetten başka bir şey değildir.

bacadir68
Aday Memur
03 Ocak 2019 15:06

öğretmenlerimiz durumdan memnun anladığım kadarıyla.

1stanbu1
Şef
03 Ocak 2019 16:04

3+1 dogubeyazıt ağrıdayız kimisi ise aynı şartlarda kırklareli vize de yani avrupada doğuyu tamamlamış olacak adalet değil tabiki

bacadir68, 5 yıl önce
öğretmenlerimiz durumdan memnun anladığım kadarıyla.

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
04 Ocak 2019 01:11

Atanana kadar 40 takla atıp sonra da şikayet etmeyin artık,ben de 4 yıl sözleşmeli çalıştım,şükredin

bacadir68
Aday Memur
04 Ocak 2019 07:08

40 takla atmadım ama tam 11 kez kpss'ye girdim atanabilmek için. bu yeterli mi? size göre kan davaları haklı o zaman. benim babam öldü, kanlımınkide ölsün öyleyse. amacımız şartları iyileştirmek, kimseyle sidik yarıştırmak değil. her nerde ne iş yaptınız bilmiyorum ama devlet bulunduğun bölgenin şartlarından dolayı zorunlu hizmet 3 yıl diyorsa bizler neden en az 4 yıla zorlanıyoruz? batıda güzel bir şehirde 4 yıl sözleşmeli çalışırsan sorun yok. gel ırak ya da iran sınırında her türlü fiziksel koşulun problem olduğu yerde çalış o zaman anlarsın. ki birde evliysen ve çocukların varsa o zaman görürüm seni. eee bekara avrat boşamak kolay demiş atalar sonuçta!
murattkucukk, 5 yıl önce

Atanana kadar 40 takla atıp sonra da şikayet etmeyin artık,ben de 4 yıl sözleşmeli çalıştım,şükredin

bacadir68
Aday Memur
04 Ocak 2019 07:13

ülkemin güzel insanları, fedakar öğretmenleri kendi çocuklarından ayrı kalarak başkalarının çocukları için BAZILARININ HARİTADA DAHİ YERİNİ BULAMAYACAK YERLERDE hizmet ediyorlar. bende sözleşmeli çalıştım demekle olmaz. şunu unutmayın ki misal boğaziçi üni.'de çalışan öğrwtim görevlileride SÖZLEŞMELİ ama boğaz manzaralı CUDİ ya da KATO değil.

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
05 Ocak 2019 00:51

Bilip bilmeden atıp tutmuşsunuz yine ben d 4 yıl bir köyde çalıştım ve iran sınırındaydı kaldı ki o zaman 2 yılda tayin isteniyordu sözleşmeliydim çalıştım tekrar kpss ye girip kadroya geçtim askerlik falan araya girdi 4 yıl kaldım,12 yıllık öğretmenim,atanırken şartlarını bilerek atandığınız bir durum bu ben atandığımda da sözleşmeli atandığımı bilerek atandım evet çalışırken kadrolulardan ayrı tutulmak zoruma gidiyordu yine hiç atanamama fikri çok ürkütücü geliyordu şükrediyordum,eş durumu olmayacağını da biliyordunuz atanırken ama artık neredeyse şehit haberi altına sözleşmeliler eş durumu istiyor yazacaklar,siz de biliyorsunuzki eş durumu kullanılmaya çok müsait bir atama türü normal tayinden çok daha fazla sirkülasyon oluyor,Hüseyin çelik derdi ki zamanında eşimden ayrıyım diye ağlıyor nerede eşin ankara da sen neredesin van da eeee o vana gelsin yok öyle olmaz tabi,her evli insan neden tüm şartlarının iyi olması gerektiğine inanır anlamıyorum,evli olmak sizi statü sahibi yapmaz,unutmayın

bacadir68, 5 yıl önce
ülkemin güzel insanları, fedakar öğretmenleri kendi çocuklarından ayrı kalarak başkalarının çocukları için BAZILARININ HARİTADA DAHİ YERİNİ BULAMAYACAK YERLERDE hizmet ediyorlar. bende sözleşmeli çalıştım demekle olmaz. şunu unutmayın ki misal boğaziçi üni.'de çalışan öğrwtim görevlileride SÖZLEŞMELİ ama boğaz manzaralı CUDİ ya da KATO değil.

bacadir68
Aday Memur
05 Ocak 2019 07:12

bahsettiğin dönemde kadrolu atanma ihtimalinde vardı. sözleşmeli olmayı tercih yaparak siz istediniz. bizlerin alternatifi yok malesef. gerçi sizler gibi dar görüşlü mesletaşlarımız bunu anlamazlar. çünkü sadece ve sadece kendi çıkarlarını düşünürler. bizlerin doğuda ya da batıda olmasının sana bir zararı var mı? yok. gerçi bunu idrak edecek kapasiteninde olduğu şüpheli ki sizi ilgilendirmeyen bir konu için konuyu sabote ediyorsunuz. size hodri meydan. klavyeden atıp tutmak kolay, 12 yıllık öğretmen olduğunuzu ve sözde İran sınırında 4 sözleşmeli çalıştığınızı gösterir belge koyun buraya. malesef ki benzer durumu yaşayan birinin empati yapması daha kolay olmalı ama karakter meselesi işte. birde şöyle düşünün madem ben çektim sizde çekin diyenler, ülkemizde öğretmen olupta bir çok kanser hastası meslektaşımız var. dua edinde onlarda size ah etmesin ben böyle oldum, sizlerinde başına gelir inşaallah diye. anladın?

bacadir68
Aday Memur
05 Ocak 2019 07:17

benim buradaki talebim meslek şartlarını iyileştirmek. kimsenin cebinden birşey çalmak değil ya da kimseyi zarara sokmak değil. evet ben bile bile lades dedim diyeceksiniz. kardeşim ben mülakata girdiğimde zaten evliydim ve çocuğum vardı. o zaman devlette bile bike lades dedi, verirdi -5 puan atanamazdım konu kapanır giderdi. ayrıca ANLAMASI KIT arkadaşlar için ilk mesajımı ADAM gibi okusunlar. ben sözleşmeli öğretmenlik kalksın diyorum zorunlu hizmet süresi kalksın demiyorum. sadece adalet istiyorum.

bacadir68
Aday Memur
05 Ocak 2019 07:21

demekki siz öğretmenlik mesleğinde devlette çalışırken zorunlu hizmetinizi en azından doğuda yapmadınız. buyrun doğuya koşulsuz tayin hakkınız var, kullanın. siz sözleşmeli atandıktan sonra tekrsr kpss ile atandığınızda mesleki haklarınızdan vazgeçmiş olduğuz. keşke biraz bekleyip diğer sözleşmeliler gibi kadroya geçerken haklarınızıda alabilseydiniz. açıkça ifade ediyorum siz kadrolu öğretmen olarak zorunlu hizmetinizi zor şartlarda YAPMADINIZ.
murattkucukk, 5 yıl önce

Bilip bilmeden atıp tutmuşsunuz yine ben d 4 yıl bir köyde çalıştım ve iran sınırındaydı kaldı ki o zaman 2 yılda tayin isteniyordu sözleşmeliydim çalıştım tekrar kpss ye girip kadroya geçtim askerlik falan araya girdi 4 yıl kaldım,12 yıllık öğretmenim,atanırken şartlarını bilerek atandığınız bir durum bu ben atandığımda da sözleşmeli atandığımı bilerek atandım evet çalışırken kadrolulardan ayrı tutulmak zoruma gidiyordu yine hiç atanamama fikri çok ürkütücü geliyordu şükrediyordum,eş durumu olmayacağını da biliyordunuz atanırken ama artık neredeyse şehit haberi altına sözleşmeliler eş durumu istiyor yazacaklar,siz de biliyorsunuzki eş durumu kullanılmaya çok müsait bir atama türü normal tayinden çok daha fazla sirkülasyon oluyor,Hüseyin çelik derdi ki zamanında eşimden ayrıyım diye ağlıyor nerede eşin ankara da sen neredesin van da eeee o vana gelsin yok öyle olmaz tabi,her evli insan neden tüm şartlarının iyi olması gerektiğine inanır anlamıyorum,evli olmak sizi statü sahibi yapmaz,unutmayın

bacadir68
Aday Memur
05 Ocak 2019 07:23

araya askerlik girdi. hooop aslında 4 değil ama askerliğide ekledin mi azıcık ucundan 4 mü oluyor. askerlik göreviniz neredeydi, hakkari mi, şırnak mı, van mı, siirt mi, vs.? yoksa bir sahil bölgesi mi?

bacadir68
Aday Memur
05 Ocak 2019 07:37

madem sözleşmeli öğretmenliği herkes bu kadar istiyor, meb'e şu an mail atıyorum. çıkarılmak istenen öğretmenlik meslek kanununa "her 5 yılda 1 öğretmen alan yeterlilik sınavı yapılsın, başarılı olamayanlara kademe durdurma uygulaması" yapılsın. madem öğretmen kalitemizi artırmak istiyoruz mesleki alan bilgi düzeyi düşmüş öğrermenlerimiz en azından kendilerini yenilerler.

bacadir68
Aday Memur
05 Ocak 2019 08:00

sözleşmeli öğretmenlik sisteminden bu kadar memnun olan meslektaşlarım. sizde SÖZLEŞMELİ ÖĞRETMEN olabilirsiniz. kpss'ye girip yeterli puanı almanız gerekli tabi, yapabilirseniz! sonrası çok basit kadrolu öğretmenlikten istifa edip, beklemeden sözleşmeli olarak atanabilirsiniz.

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
07 Ocak 2019 01:53

Birincisi ben sizi aşağılama veya o tarz birşey yapmıyorum nedir bu kin anlamış da değilim ama 2007 yılında sözleşmeli atandım çünkü puanım ona yetti sonra kpss ye tekrar girip kendi okulumda kadrolu oldum daha fazla puan alarak tabiki herkes kadrolu olmak ister inaşşak siz de olursunuz ama o zaman sözlemeli olan öylece kalıyordu onu bile bile gittim ben çünkü atanamamış olma fikri çok daha ürkütücü sizin zamanınızda ise devlet kadrolu almadı şartları biliyorsunuz ve öyle tercih yaptınız ayrıca sonunda sizi kadroya alacağını da söylediler bizde öyle bir durum da yoktu,askerlik araya girdi deyince asker değildim asker öğretmendim yani kendi okulumda öğretmenlik yaptım yine gerçekten de 4 yıl kaldım sizi inandırmak zorunda değilim ama eş durumu gerçekten inanılmaz kullanılan bir tayin 4 yılda 4 sosyalci gördüm hepsi evlendi gitti evlendi kaçtı eş durumu bir verilsin doğuda öğretmen kalmaz emin olun ki 4+2 ydi süre 3+1 yaptılar hala şehit haberi altına bile şözelmeliler eş durumu istiyor yazıyorlar çok ayıp artık gerçekten..

bacadir68, 5 yıl önce
araya askerlik girdi. hooop aslında 4 değil ama askerliğide ekledin mi azıcık ucundan 4 mü oluyor. askerlik göreviniz neredeydi, hakkari mi, şırnak mı, van mı, siirt mi, vs.? yoksa bir sahil bölgesi mi?

bacadir68
Aday Memur
07 Ocak 2019 08:40

meslektaşlarınıza destek vereceğinize, ayrım yapan sizlerdeki bu kini bende anlamıyorum?

bacadir68
Aday Memur
07 Ocak 2019 08:45

benim sürem dolmak üzere ama önemli olan bizlerin yaşadıklarını mesleğe yeni başlamış arkadaşlarımız yaşamasınlar. bencil insanların anlamadıklar bu! sizler bilir misiniz bir annenin çocuğundan uzak kalmasının ne olduğunu, bilir misiniz her gece yatmadan önce babasıyla konuşan çocuğun ağlayarak uykuya dalmasını... bilmezsiniz ama böyle bencilce davrandıkça gelecekte çocuğunuzla yaşayacağınız benzer durumlarda bugünler aklınıza gelecek vicdanınız varsa.

bacadir68
Aday Memur
07 Ocak 2019 08:47

şartları biliyordunuz ne demek? başka şart mı var? at gözlüğünü çıkar arkadaşım çıkar! laf ebeliği yapma bana.
murattkucukk, 5 yıl önce

Birincisi ben sizi aşağılama veya o tarz birşey yapmıyorum nedir bu kin anlamış da değilim ama 2007 yılında sözleşmeli atandım çünkü puanım ona yetti sonra kpss ye tekrar girip kendi okulumda kadrolu oldum daha fazla puan alarak tabiki herkes kadrolu olmak ister inaşşak siz de olursunuz ama o zaman sözlemeli olan öylece kalıyordu onu bile bile gittim ben çünkü atanamamış olma fikri çok daha ürkütücü sizin zamanınızda ise devlet kadrolu almadı şartları biliyorsunuz ve öyle tercih yaptınız ayrıca sonunda sizi kadroya alacağını da söylediler bizde öyle bir durum da yoktu,askerlik araya girdi deyince asker değildim asker öğretmendim yani kendi okulumda öğretmenlik yaptım yine gerçekten de 4 yıl kaldım sizi inandırmak zorunda değilim ama eş durumu gerçekten inanılmaz kullanılan bir tayin 4 yılda 4 sosyalci gördüm hepsi evlendi gitti evlendi kaçtı eş durumu bir verilsin doğuda öğretmen kalmaz emin olun ki 4+2 ydi süre 3+1 yaptılar hala şehit haberi altına bile şözelmeliler eş durumu istiyor yazıyorlar çok ayıp artık gerçekten..

murattkucukk
Müsteşar Yardımcısı
07 Ocak 2019 13:06

Valla benim kinim doğuyu hiç görmeden tüm öğretmenliğini batıda geçirmek isteyenlere!!! Hayatında anakara dan öteye gitmemiş tipler ben her şartta çalışırım demesin,sözleşmeli öğretmenlikten başka seçenek yoktuysa ve bu kadar kötüyse yazmasaydınız bekleseydiniz,ben bencil değilim ama herkes bir şekilde atanyım deyip doğuya ya hiç gitmemek ya da en fazla 1 yıl kalmak istiyor ve şuna emimin ki sizin yazdığınız gibi acıklı durumlar oabilir ama 10 kişi eş durumu yapacaksa en fazla 4üdür yarısından çoğu doğudan kaçmak için evleniyor,gereksiz yere duyar kasmayın,en az 3-4 yıl herkes zorunlu olarak doğuda çalışmalı kesinlikle ne iyi ya İzmir den dışarı çıkmammış ahkam kesiyor millet boş yapmayın!...

bacadir68, 5 yıl önce
benim sürem dolmak üzere ama önemli olan bizlerin yaşadıklarını mesleğe yeni başlamış arkadaşlarımız yaşamasınlar. bencil insanların anlamadıklar bu! sizler bilir misiniz bir annenin çocuğundan uzak kalmasının ne olduğunu, bilir misiniz her gece yatmadan önce babasıyla konuşan çocuğun ağlayarak uykuya dalmasını... bilmezsiniz ama böyle bencilce davrandıkça gelecekte çocuğunuzla yaşayacağınız benzer durumlarda bugünler aklınıza gelecek vicdanınız varsa.

ilker8135
Müsteşar Yardımcısı
07 Ocak 2019 14:38

Hocam bırak boşver, bunların derdi belli eş durumu aile uzak falan hepsi mağdur edebiyatı. Atanana kadar şam olsa giderim derler sonra da burda sezercik tribine girerler. Yıllarını doğuda heba etmiş öğretmen var sırf negatif ayrımcılıktan dolayı kontenjan açılmıyor diye tayin olamıyor. Neden? Çünkü bu arkadaşlar mağdur edebiyatı ile 3-5 puanla en iyi yerlerde yaşasınlar diye. Madem hak hukuk var o zaman 8-10 senesini doğuda geçirip hala kontenjanların il dışında yansımaması nedeniyle haksızlığa uğrayanlar söylesin bunu. Daha dün bir bugün iki. Biraz yavaş olun bakalım. oyun ortasında kural değiştirme çabaları bunlar. Köylü kurnazlığı başka bir şey değil.

murattkucukk, 5 yıl önce

Valla benim kinim doğuyu hiç görmeden tüm öğretmenliğini batıda geçirmek isteyenlere!!! Hayatında anakara dan öteye gitmemiş tipler ben her şartta çalışırım demesin,sözleşmeli öğretmenlikten başka seçenek yoktuysa ve bu kadar kötüyse yazmasaydınız bekleseydiniz,ben bencil değilim ama herkes bir şekilde atanyım deyip doğuya ya hiç gitmemek ya da en fazla 1 yıl kalmak istiyor ve şuna emimin ki sizin yazdığınız gibi acıklı durumlar oabilir ama 10 kişi eş durumu yapacaksa en fazla 4üdür yarısından çoğu doğudan kaçmak için evleniyor,gereksiz yere duyar kasmayın,en az 3-4 yıl herkes zorunlu olarak doğuda çalışmalı kesinlikle ne iyi ya İzmir den dışarı çıkmammış ahkam kesiyor millet boş yapmayın!...

bacadir68
Aday Memur
07 Ocak 2019 17:16

bu noktada sana giren çıkan ne? giren girdiği gibi çıkıyor mu bilmem ama giren baya canını yakıyor belli ki. ne işle uğraştığınız bile mechul, gelmiş burada sizinle alakası olmayan bir konuya polemik yaratıyorsunuz. sen doğuda nereyi gördün CANIM? görmediysen gel ben sana göstereyim hem gezmiş hem görmüş olursun.
ilker8135, 5 yıl önce

Hocam bırak boşver, bunların derdi belli eş durumu aile uzak falan hepsi mağdur edebiyatı. Atanana kadar şam olsa giderim derler sonra da burda sezercik tribine girerler. Yıllarını doğuda heba etmiş öğretmen var sırf negatif ayrımcılıktan dolayı kontenjan açılmıyor diye tayin olamıyor. Neden? Çünkü bu arkadaşlar mağdur edebiyatı ile 3-5 puanla en iyi yerlerde yaşasınlar diye. Madem hak hukuk var o zaman 8-10 senesini doğuda geçirip hala kontenjanların il dışında yansımaması nedeniyle haksızlığa uğrayanlar söylesin bunu. Daha dün bir bugün iki. Biraz yavaş olun bakalım. oyun ortasında kural değiştirme çabaları bunlar. Köylü kurnazlığı başka bir şey değil.

bacadir68
Aday Memur
07 Ocak 2019 17:18

sözleşmeli öğretmenlik uygulaması bitmeli. meslekte olan her bireye öğretmenlik yeterlilik sınavı yapılmalı. malum alan bilgisi olmayan sadece 3-5 Türkçe-Matematik yaparak öğretmen olanlar var.
Toplam 41 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi