Editörler : Pangaea
18 Ağustos 2017 14:37

Ücretli öğretmen aynı anda başka bir işte çalışabilir mi?

Değerli hocalarım ve büyüklerim,

Biz köyde ikamet ediyoruz. İlçemizde ihtiyaç hasıl olduğundan dolayı eşimin bu yıl ücretli öğretmenlik yapma ihtimali var. Bunun yanın da okula götürecek olan özel eğitim servisinde rehber personel olarak çalışmasında yasal sorun var mı? Yani aynı anda iki işte çalışabilir mi? Bu konuda yardımcı olursanız çok sevinirim. Şimdiden yardımlarınızdan dolayı teşekkür ederim.

MCankurtaran
Aday Memur
19 Ağustos 2017 02:03

Çalışabilir hocam bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ben ücretli, halk eğitim ve özel bir kursta aynı anda çalıştım.

kamerim
Aday Memur
20 Ağustos 2017 17:04

Sayın hocam bilgilendirme için teşekkür ederim. Bulunduğumuz ilin sosyal guvenlik kurumunu aradık onlarda çalışmasında bir sıkıntı olmaz dedi.

MCankurtaran, 7 yıl önce

Çalışabilir hocam bir sıkıntı olacağını sanmıyorum. Ben ücretli, halk eğitim ve özel bir kursta aynı anda çalıştım.

yellowpaper
Aday Memur
06 Eylül 2017 22:01

Hocam merhaba, ben de şuan dilokulunda çalışmaktayım. Ancak ücretli öğretmenlik de yapmak istiyorum. Dilokulu Meb' e part time öğretmen olarak atamamı yapmak istiyor. Ücretli öğretmenlik için sorun olur mu acaba ? Cevabınızı bekliyorum hocam. Çok teşekkürler, iyi günler dilerim size.

MCankurtaran, 7 yıl önce

MCankurtaran
Aday Memur
06 Eylül 2017 22:59

Merhabalar, haftalık toplam 40 saati geçmeyecek şekilde çalışacaksanız bir sıkıntı sanmıyorum hocam. İlçe MEB'e de sorabilirsiniz.

yellowpaper, 7 yıl önce

Hocam merhaba, ben de şuan dilokulunda çalışmaktayım. Ancak ücretli öğretmenlik de yapmak istiyorum. Dilokulu Meb' e part time öğretmen olarak atamamı yapmak istiyor. Ücretli öğretmenlik için sorun olur mu acaba ? Cevabınızı bekliyorum hocam. Çok teşekkürler, iyi günler dilerim size.

yellowpaper
Aday Memur
07 Eylül 2017 16:15

Sizin iki kuruma da Meb atamaniz yapilmis miydi hocam ?

MCankurtaran, 7 yıl önce

Merhabalar, haftalık toplam 40 saati geçmeyecek şekilde çalışacaksanız bir sıkıntı sanmıyorum hocam. İlçe MEB'e de sorabilirsiniz.

MCankurtaran
Aday Memur
07 Eylül 2017 18:03

Hayır ücretli çalıştım.

yellowpaper, 7 yıl önce

Sizin iki kuruma da Meb atamaniz yapilmis miydi hocam ?

Cat Freak
Aday Memur
07 Eylül 2017 19:43

İki işte çalışma durumunda çift sigorta yatacaktır ama sigorta giriş saatlerinin çakışmaması gerekir.yani atıyorum ücretlide haftada 30 saat girişiniz yapılıyor.diğer çalıştığınız yerle saat bakımından çakışmaması gerekir...ben bu şekilde biliyorum.

descartes34
Aday Memur
07 Eylül 2017 20:34

Çalışabilir diye biliyorum zamanında bir arkadaşım yapmıştı.

keremcem200
Yasaklı
12 Eylül 2017 18:56

ücretli öğretmenlikte ders saati çalışırsınız bilindiği üzere....Ekstra zamanlarda ister ders çalışın isterseniz istediğiniz işte çalışabilirsiniz,ekstra işte part-time iş olur sigorta yatmaz,kısacası ek para kazanabilirsiniz hayatın kuralları

Toplam 9 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi