Editörler : Pangaea
«810781088109811081118112811381148115811681178118»

Dvminternal
Aday Memur
08 Mayıs 2021 12:48

Arkadaşlar benim anlamadığım nokta şu. Sizler neden bir kişinin dediğini baz alıp da umutsuzluğa kapılıyorsunuz ne zaman puanlar yanmış da bu dönem yanacak ?

Alım geç olabilir (ki bana kalırsa öyle olacak (sadece tahmin)) ancak puanlar yanmaz. Ne olur sayıyı az tutabilirler (inşallah olmaz) fakat puanlar yanmaz. Hangi kpss dönemi yanmış da bu dönem yanacak.

Arada gelip bu başlığı okuyorum da gereksizce birbirinize sataşıp birbirinizi geriyorsunuz. İşte twitterdan etkinlik yapalım sayıyı artıralım ya da birisi çıkıyor bir taş atıyor burası yangın yerine dönüyor.

Biri çıkıyor zmlere diğerlerinden çok sayı verilsin diye twitterdan etkinliğimizi sıklaştıralım baskımızı artıralım diyor. Eğer ki twitter etkinliğiyle bu işler yürüseydi herkes sabah akşam etkinlik yapardı. Devlet alacağı sayıyı belirler ona göre alıma çıkar. Yahu bunlar twitterdan çok etkinlik yapmışlar dur şunlara 50 kontenjan daha çok verim demez. (burdan etkinlik yapmayı bırakın beyhude bir çaba demiyorum naçizane görüşüm)

Hepimiz öyle ya da böyle üniversite okuduk o sıraların tozlarını yuttuk. Birazcık diplomanızın ağırlığına göre hareket edelim. En azından buralarda yapılan tartışmalar kimseye bir yarar sağlamaz bilakis insanın sinirlerini gerer.

Heidee, 3 yıl önce

Kadrolular için tayin hakkı verilmiş darısı sözleşmeli arkadaşlar sonra biz için ama Facebook bilal yöneticimiz olumsuz konuşuyor 2020 alım bile olmazmış gidişat öylr iöiş neden bu kadar olumsuz konuşuyor anlamadım

08 Mayıs 2021 12:49

Buctayinxyqzisi her yıl bu dönemde çıkan kadrolular için olan aynı tipteki yazi. 4a lilar için. 4b liler alim için total sayi belirlenir bakan mujde der bi kqc haftaya bizlere tayin yerleri açılır pbys uzerinden yeni alimlar olmadan bizim işler çoktan bitmiş olur. Alim olmadan bizleri tayin etmezler. Emin olun çok çok zor is. Mujtemel simdi kadrolular tayin olan olck olmayan kalacak sonra norm kadrolar istenecektir. Tüm ilçelerden. Sonra alim için hazırlık baslar. Sağda solda 2020 kpss ile alim çok zor diyip karamsarlık yaratanlar acaba neye dayandirarak bunu söylüyor bakan bile demişti her dönem belli bir işleyiş çerçevesinde ihtiyaçlar doğrultusunda alimlar devam edecek diye. Yani bu yıl sonu olma ihtimali zor ama seneye subat mart en geç mujde gelir soyliyim.

Dvminternal
Aday Memur
08 Mayıs 2021 12:50

Dördüncü paragraftaki verdiğim örnekti sadece o da bu başlıkta olduğum için o örneği verdim. Yanlış anlaşılmalara sebep olmasın

Dvminternal, 3 yıl önce

Arkadaşlar benim anlamadığım nokta şu. Sizler neden bir kişinin dediğini baz alıp da umutsuzluğa kapılıyorsunuz ne zaman puanlar yanmış da bu dönem yanacak ?

Alım geç olabilir (ki bana kalırsa öyle olacak (sadece tahmin)) ancak puanlar yanmaz. Ne olur sayıyı az tutabilirler (inşallah olmaz) fakat puanlar yanmaz. Hangi kpss dönemi yanmış da bu dönem yanacak.

Arada gelip bu başlığı okuyorum da gereksizce birbirinize sataşıp birbirinizi geriyorsunuz. İşte twitterdan etkinlik yapalım sayıyı artıralım ya da birisi çıkıyor bir taş atıyor burası yangın yerine dönüyor.

Biri çıkıyor zmlere diğerlerinden çok sayı verilsin diye twitterdan etkinliğimizi sıklaştıralım baskımızı artıralım diyor. Eğer ki twitter etkinliğiyle bu işler yürüseydi herkes sabah akşam etkinlik yapardı. Devlet alacağı sayıyı belirler ona göre alıma çıkar. Yahu bunlar twitterdan çok etkinlik yapmışlar dur şunlara 50 kontenjan daha çok verim demez. (burdan etkinlik yapmayı bırakın beyhude bir çaba demiyorum naçizane görüşüm)

Hepimiz öyle ya da böyle üniversite okuduk o sıraların tozlarını yuttuk. Birazcık diplomanızın ağırlığına göre hareket edelim. En azından buralarda yapılan tartışmalar kimseye bir yarar sağlamaz bilakis insanın sinirlerini gerer.

Heidee
Şube Müdürü
08 Mayıs 2021 14:55

Hocam fikirlerinizde haklısınız. Ihtiyaç ne ise o alınır sonuçta planlama diye bir şey var. Bizler neden mücadele ediyoruz unutmasınlar atama beklediğimizi bilsinler diye. Biz krndimizi yaksak ihtiyaç yoksa almaz bakanlık. İhtiyaç olduğunu ve planlı programlı şekilde her kpss sonrası alım yapılmış. Mücadeleyi sesizce beklemediğimizi hakkımız olduğunu hatırlatmak :)

Dvminternal, 3 yıl önce

Dördüncü paragraftaki verdiğim örnekti sadece o da bu başlıkta olduğum için o örneği verdim. Yanlış anlaşılmalara sebep olmasın

alpreis17
Memur
08 Mayıs 2021 15:01

Umudunu yitirmiş insandan tehlikelisi yoktur.

Mücadeleye devam ben 2000 deyim 7500 diyorum. 1000 arkadasin hayati kurtulsa ne mutlu bize. Karamsar mesaj atanlarida anliyorum. İşsiz kalmak çok zor. Fakat ne olursa olsun Mücadeleye Devam...

xpresshero
Genel Müdür
08 Mayıs 2021 16:01

Ihtiyaç ne ise o alınır diye bir şey yok. Bunu kafanızdan çıkarın. Ihtiyaç 10551 idi alındı mı? Norm kadro cetvellerinde 20.000 ihtiyaç çıkıyor her sene, alınıyor mu?

Arkadaşlar ihtiyaç var zaten. Hem de o kadar çok ihtiyaç var ki bu alımlar devede kulak bile değil aslında.

Bu işlerin artık biraz daha siyasi ve toplumsal olarak düşünüldüğü aşikar. 15 öğrencili okulda 3 öğretmen olmasından anlıyoruz bunu. Yani isteyince, ses çıkarınca oluyor anlayacağınız.

Konuşmacıı
Kapalı
08 Mayıs 2021 23:55

Sizinle aynı fikirdeyim hocam bir camide bile imam müezzin temizlikçi şu bu derken dolduruyorlar buna gerek varmı sanki adamlar politik davranıyor alım üstüne alım. susarsak çok az veya hiç alım yapılmaz hiçbir dönem alımsız geçmedi diyenler var haklı olabilirler ama herşeyin bir ilki var burası türkiye.davayı kazanmalarına ragmen bakanlık almamak için elinden geleni yapıyor bizede salgın şu bu bahanelerle çok az istihdam yaratabilir.hadi baskı alım sayısını etkileyor ise bari erken alım olsunda önümüze bakalım.

xpresshero, 3 yıl önce

Ihtiyaç ne ise o alınır diye bir şey yok. Bunu kafanızdan çıkarın. Ihtiyaç 10551 idi alındı mı? Norm kadro cetvellerinde 20.000 ihtiyaç çıkıyor her sene, alınıyor mu?

Arkadaşlar ihtiyaç var zaten. Hem de o kadar çok ihtiyaç var ki bu alımlar devede kulak bile değil aslında.

Bu işlerin artık biraz daha siyasi ve toplumsal olarak düşünüldüğü aşikar. 15 öğrencili okulda 3 öğretmen olmasından anlıyoruz bunu. Yani isteyince, ses çıkarınca oluyor anlayacağınız.

Nikotine
Memur
09 Mayıs 2021 00:17

Baskı olmassa bakanlık alım yapmaz? Rüyalarına girmek lazım.Bu kuraklıkta çiftçiyi bilgilendirmek lazım

Zirmuh2675
Aday Memur
09 Mayıs 2021 02:00

Gönül isterdiki 2021 de alım

olsun fakat hiçbir duyum hiçbir iz hiçbir

isaret yok Tabiki de Sesimizi duyurmaya en

guclu sekilde devam etmeliyiz Alimsiz bir

donem simdiye kadar olmadi insallah gene alim olacaktir Keşke ilce Mudurluklerinde

Doguda Bu kadar ihtiyac varken 2021 de

olsaydi Hayirlisi Artık Bir Arkadasim Önceki alimda ilce Müdürlerinin 4 kisi talep ettigini

fakat 1 kisi onayladiklarini ve 1 kisi aralarina geldigini söylemisti Neden bukadar kısıyorlar Hayret ediyorum

chelse
Genel Müdür
09 Mayıs 2021 10:59

Her sene aynı senaryo bakanlık 36 ayda bir atama yapmayı gelenek haline getirdi.

Nikotine
Memur
09 Mayıs 2021 20:40

pergem sayfasında 4 a tayinleri temmuz ayında bitiyor diyo

Esen0646
Genel Müdür
09 Mayıs 2021 20:41

4a tayinleri yani kadrolularin tayinleri mi

Nikotine, 3 yıl önce

pergem sayfasında 4 a tayinleri temmuz ayında bitiyor diyo

Nikotine
Memur
10 Mayıs 2021 00:38

evet kadroluların

Esen0646
Genel Müdür
10 Mayıs 2021 01:12

O zaman 2021 için umut nerdeyse yok gibi inşallah 2022 de atama olur

Nikotine, 3 yıl önce

evet kadroluların

10 Mayıs 2021 01:26

Yahu şu 4a lilarin tayin olayını neden konuşuyorsunuz bu kadr alımları buna baglayirsunuz :). Her yıl mayıs ayında 4a liderin tayin dönemidir açılır heryil. Zaten kadrolular düzen var yani. Hiçbir alakası yok alimla. Hatta bu tayin işlerinden sonra sıra alim yapma çalışmalarında ve bununla beraber 4b lilerin tayin planlaması yapılacak. Hersey sırayla çok karamsar qrkadaslar var.

Esen0646
Genel Müdür
10 Mayıs 2021 01:49

Bunun umutsuzlukla bir alakası yok zamanla var kadrolularin tayin işlemleri bitmeden sıra size de bize de gelmez 2021 de atama hayalleri olanlar için dedim sonuçta temmuzda biterse norm kadro belirlemeye falan geçerler o da 2-3 ayı bulur ve bu sene atama hayalleri çöp gerçekçi konuşuyorum umutsuz değil.umutsuz olsam 2022 de olmaz der geçerim

HEİSENBERGwalt, 3 yıl önce

Yahu şu 4a lilarin tayin olayını neden konuşuyorsunuz bu kadr alımları buna baglayirsunuz :). Her yıl mayıs ayında 4a liderin tayin dönemidir açılır heryil. Zaten kadrolular düzen var yani. Hiçbir alakası yok alimla. Hatta bu tayin işlerinden sonra sıra alim yapma çalışmalarında ve bununla beraber 4b lilerin tayin planlaması yapılacak. Hersey sırayla çok karamsar qrkadaslar var.

Yüce Hülagü Han
Daire Başkanı
10 Mayıs 2021 02:44

Acaba bu aylarda bi alım olursa seneye tekrar olur mu yoksa 2023 e mi kalır

Esen0646
Genel Müdür
10 Mayıs 2021 07:24

Olmaz 2017 de atama oldu bizde 2018 de beklemiştik hatta o zaman fakibaba 10000 sözü var diye her tarafta haber olmuştu falan ama olmadı boş yere son dakika ya kadar umutlanip 2018 kpss yi hic ettik tavsiyem puanınız 79-78 in altındaysa şimdiden kpss ye çalışmaya başlayın geç kalmayin

Yüce Hülagü Han, 3 yıl önce

Acaba bu aylarda bi alım olursa seneye tekrar olur mu yoksa 2023 e mi kalır

Minerenk
Aday Memur
10 Mayıs 2021 11:16

Çay fabrikasına başvuran var mı arkadaslar

Ziryük
Aday Memur
10 Mayıs 2021 19:57

Alım mı var Çaykur'a.?
Minerenk, 3 yıl önce

Çay fabrikasına başvuran var mı arkadaslar