Editörler : supporters.
10 Kasım 2011 11:49

Borsada kar payı dağıtan Şirketler

Borsada düzenli olarak nakit kar payı yada temmettü dağıtan şiketler hangileri?

Kar payı dağıtan şirketlerin hisselerini almak mantıklı bir yatırım mıdır?

ism.kara
Memur
11 Kasım 2011 10:20

borsayla ilgilenen yok galiba

f1979
Müsteşar Yardımcısı
11 Kasım 2011 10:38

borsa yatırım amaçlıdır borsa kumar değildir.bazıları borsayı kumar olarak görür ama borsa yatırım için vardır.bireysel emeklilik olarak düşünebilirsiniz...temeli sağlam şirketler iyidir ....

ism.kara
Memur
11 Kasım 2011 10:50

sizin önerileriniz nderi borsa şirketleriyle ilgili

f1979
Müsteşar Yardımcısı
11 Kasım 2011 10:57

borsa için yatırım amaçlı tavsiye bulunmak yasaktır.şunu al bunu al demek olmaz. ben kendim tupras türk telekom bunun yanında bir iki şirket hissesi bulunduruyorum.

herkes almak istediği hissenin şirketini araştırmalı ona göre alım yapmalı

ism.kara
Memur
11 Kasım 2011 13:42

Pkei kar payı dağıtan şirketler ver mı bildiğiniz ve önereceğiniz

ceyhun 1907
Yasaklı
11 Kasım 2011 16:11

yıllık düzenli olarak karpayımı alırım hissenin düştüğü çıktığı beni alakadar etmez diyorsanız tüpraş alın. her yıl düzenli olarak temettü verir.

y.t.d.

f1979
Müsteşar Yardımcısı
11 Kasım 2011 20:34

tüpraş petun bazı banka hisseleri vs.. bir çok şirket temettü veriyor

fellipemelo
Yasaklı
12 Kasım 2011 12:25

gentas düzenli kar ve her sene yüzde 8 garanti temettü hep yukarı giden grafik..al unut

ism.kara
Memur
15 Kasım 2011 09:18

gentas süper o zman

emosh1
Aday Memur
20 Kasım 2011 11:34

kar payı dagıtan olarak bıldıgım ıs-c dır.her yıl 1 nısanda temettu verır ve ben mutlaka onu degerlendırırım.

bychat
Aday Memur
20 Kasım 2011 20:22

alkim

afyon

karton

tüpraş

koçhol

froto

adanaçimentolar

sabancı

mardin

adel

ttraktör

trakyacam

aygaz

ttelekom

konya

düzenil olarak kar payı dağıtan benim aklıma takılan ve sevdiklerim...

tabi birde bilanço açıkladığında karlılık oranlarını kontrol ediyorum, hangisi daha fazla kar etmişse bilançosuna bakıp ona göre pozisyon alıyorum...

ism.kara
Memur
22 Kasım 2011 13:01

İyi şirketler bulunduğunda borsa diğer yatırım araçlarından daha iyi galiba

ism.kara
Memur
06 Aralık 2011 10:23

Borsa önümüzdeki günlerde nasıl olacak?

ism.kara
Memur
08 Aralık 2011 13:25

Bu seviyelerde borsaya girilir mi

ism.kara
Memur
09 Aralık 2011 08:57

Borsaya girmeli mi sizce

tarihci557
Aday Memur
11 Aralık 2011 02:02

Borsada en iyi kar payı veren şirketlerin başında Mardin Çimento(MRDIN) gelir %80-90 oranında kar payı verir. Güzel bir yatırım aracıdır.

Ayrıca FROTO da güzel bir hissedir.

Herhangi bir hisseye para bağlamadan önce mutlaka araştırın. Temettü verir mi? Bölünme yapar mı? Bedelli mi bedelsiz mi bölünme yapar bunlara bakın ve uzun vade de yatırım yapacaksanız o parayı en az 5 sene unutun ve 5-6 sene sonra diğer yatırım araçlarından çok daha fazla kar elde ettiğini göreceksiniz...

Ben şahsen bu kadar zaman bekleyebilecek bir birikimim olmadığı için her ay maaş yattığı gibi MARDIN çimentodan alım yapıyorum 100-200 Allah ne verdiyse altın almak gibi düşünebilirsiniz :))

ism.kara
Memur
12 Aralık 2011 10:59

Teşekkür ederim tarihçi arkadaş

şirketler konusunda nerelerden araştırma yapabilirim güvenilir siteler, dergiler önerecekleriniz var mı?

ism.kara
Memur
13 Aralık 2011 11:25

Hisse alınacak şireketleri iyi tespit edebilirseniz borsa karlı yatırım

tarihci557
Aday Memur
13 Aralık 2011 15:04

iş yatırım sitesinden şirketler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Ayrıca kap var (kamu aydınlatma platformu) buraya tüm şirketler bilgilerini vermek zorundadır buradan da şirketler hakkında bilgi edinebilirsiniz...

antonchigurh
Aday Memur
15 Aralık 2011 00:15

temettü şirketleri aşırı değer kazanmaz ama her yıl düzenli olarak %10 üzeri en kötü ihtimal temettü dağıtırlar,örneğin,FROTO %20 temettü dağıtsın 5 yıl gibi uzun vadede sadece temettü gelirleriyle paranızı 2 ye katlarsınız,hissede fiyatlanırsa kaymağıdır.

FROTO,MARDIN,TTRAK,ADANA,ADEL vs hisseler düzenli temettü dağıtırlar.

bunların arasından seçimde en temel ölçüt ise kriz ve ekonomik darlıklarında dahi temettü ödeyen şirketleri tercih edebilirsiniz!ama bu hisseler hiç bir zaman ralli yapmaz,tabi dip te yapmaz :)

yatırım tavsiyesi değilidir.

Toplam 25 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi