Editörler : "eskiyara"Pangaea

ufuk_87
Aday Memur
12 Eylül 2017 09:46

null mert. Bu kadar iğrenç ve yalan beyanlarla dolu bir yorumu İl içinde uzak bir yere verilme korkusunu iliklerine kadar hissetmiş birisinden başkası yazamaz. Sen bizim çektiklerimizi çek de sonra bir yorum hakkın olsun. Şahısların terazisi şaşsa da Allah ın terazisi şaşmaz. Süt kokan bebelerin bile ahını aldığının farkında değilsin.

Bay-08
Aday Memur
12 Eylül 2017 10:40

Bazı mesafeler var hocam mesela aramızda 50 km var ama ulaşım güçlüğü nedeniyle hergün gidip gelinemiyor. Bunun yerine eşin özrü dışındaki yerleri de yazabilmeliyiz ki yaklaşabilelim. Bence bunu da gündem etmeliyiz. Çünkü gözümüzün önünde öyle boş kadrolar kalıyor ki bir yan ilçede

fef09, 7 yıl önce

Arkadaşlar Cuma'ya kadar km sınırı için uğraşmalı belli sınırın üstündekiler ilçe emrine verilmeli

fef09
Aday Memur
12 Eylül 2017 12:06

Siz de haklısınız hocam o da olabilir il dışı gibi her yeri yazsak ya bilmiyorum bir şey yapılmalı yeter artık

Bay-08, 7 yıl önce

Bazı mesafeler var hocam mesela aramızda 50 km var ama ulaşım güçlüğü nedeniyle hergün gidip gelinemiyor. Bunun yerine eşin özrü dışındaki yerleri de yazabilmeliyiz ki yaklaşabilelim. Bence bunu da gündem etmeliyiz. Çünkü gözümüzün önünde öyle boş kadrolar kalıyor ki bir yan ilçede

merkezil
Aday Memur
12 Eylül 2017 12:43

Il ici magdur edilmemeli..

Özge G.A
Aday Memur
12 Eylül 2017 13:25

Mevcut ilçe dışı yakın olan ilçeleri de yazabilmeliyiz, destekliyorum. Eş durumu istediğim ilçe daima norm fazlası oluşturularak kapatılıyor. Ama 5 dakika uzağındaki yan ilçede daha çok boşluk oluşuyor. Yakınındaki ilçeyi yazma hakkı da verilmeli. Bizim durumumuzuda bir gören olsun artık. İl emrine verilen bir şahıs türlü torpillerle 100km uzağındaki ilçeye kadro ayırtarak geliyorsa söylenecek söz kalmıyor! Ki bu kadro her atama döneminde büyük bir hevesle bekleyen il içilerin hakkıyken!

Sekerci11
Aday Memur
12 Eylül 2017 13:38

Senin nerede çalıştığını merak ettim kesin memleketindesin okulunda evinin dibinde benim puanım 203 il içi mağduruyum eşim günlük 300 km yol yapıyor hergün kazasız belasız eve gelsin diye dua ediyorum sen. Milletin sıkıntılarından zevk alıyorsun galiba

""M-_E-_R-_T-__", 7 yıl önce

1- iliçi madurları 1-2 yıl doğu güneydoğuda çalışıp özür durumundan batıya gelen öğretmenlerdir. yeterli puanları olmadığı için her yıl atanamazlar, bunun adı maduriyet olur. twitter da çokça kez yazarlar ama hiç hizmet puanlarını paylaşmazlar

2-bakanlık atamayı hizmet puanına göre yapar. ortada haksızlık veya kanunsuzluk yoktur.

3- iliçi madurları, il dışından gelenleri çokça eleştirirler halbuki hepsi de bulunduğu ile il dışından gelmişlerdir. Sonra merkeze gelemeyince madur edebiyatı yaparlar.

4- bakanlık bu yıl en doğru olanı yaptı, boş kadroları direk il dışından gelenlere vermek yerine il dışından gelenleri ilçe havuzundan toplayıp iliçinden atanamayanlara da aynı kadrolara başvuru hakkı tanıdı, yalnız bizim iliçi madurları bunu da kabul etmedi, çünkü puanlarına güvenmiyorlar

5-"ilçe emri" şimdi olması demek tüm ülkede +50.000 norm fazlası demektir. ben karşıyım, şimdiye kadar hiçbir dönem uygulaması yapılmamış olup sosyal ağ ve medya baskısıyla ile yaptırılmaya çalışılmaktadır. Küçük bir taviz verilip yapılmaya çalışılsa hükümetin devlet imkanlarını çarçur ettiği şekilde tüm kesimlerce yorumlanacak, ve uygulamayı yapanların, uygulamanın altında imzası olanların başı kesinlikle derde girecektir. İller arasındaki bir öğretmeni ile getirmek ile iliçindeki memuru başka bir ilçe emrine almak aynı şey değildir. dmk kanun gereği memur istediği ile girebilmekte ve kanunun gereği yerine getirilmektedir. DMK ya göre memuru ilçe emrine alma gibi bir zorunluluk yoktur.

İlkraydn
Aday Memur
12 Eylül 2017 15:38

Mazeretleri sebebiyle il içi atama mağduriyeti yaşayan öğretmenleriz. Ancak bu konu kişisel bazda ele alınıp benim benimki 10 metre yakın, seninki 5 km uzak bencilliği ile tartışılabilecek bir konu değildir.Eşlerinin zorunlu atamaya tabi olarak atanması, sağlık gibi sebeplerle il içinde günde sabah 1 sa- 2 sa, 2,5 saat veya daha fazla süre yol gidip aynı veya daha fazla sürede evine dönen, dönmek zorunda olan veya ailesinden ayrı yaşamak zorunda olan, aynı zamanda bu yolculuğun veya ayrı yaşamanın maddi külfetine katlanmak zorunda olan, Kar, buzlanma, yağmur, fırtına gibi iklim şartlarında kaza, yaralanma ölüm gibi riskleri almak zorunda olan öğretmenler var. Bu durumumuz tüm öğretmen ve idarecilerce ve bakanlıkça da biliniyor, ancak görmezden gelinmesi, bireysel problemlermiş, öğretmenlerin keyfe keder istekleriymiş gibi düşünülmesi çözümü kolaylaştırıyor, çünkü hiç bir şey yapmadan herkes kendi derdiyle baş başa kalıyor.

Sayın Müsteşar İl içinde yeni bir tercih hakkı verileceğini belirtti belirtmesine ancak, bu şekilde olmayan normları önceki dönemlerde de tercih edemediğimiz herkesin malumu. 15- 16 Eylül İl içi mazeret tercihinin amacı kangren olmuş problemimizi çözmek değil, son bir iki yıldır il emri atamasıyla il içinde ortaya çıkan haksızlıkları, tepkileri azaltmak, il içinde yapılan yerleştirmeler sebebiyle ortaya çıkabilecek idari davaların (bakanlık iptale yönelik dava açılabileceğini belirtmişti) önüne geçmek veya savunmaya gerekçe hazırlamak olabilir.

Bakanlığımızın yıllardır göz ardı edilmiş bu problemi çözmek için hiç yoktan bir köşesinden tutmasının zamanı gelmiştir. Bakanlık ve taşra teşkilatıyla yapılacak kısa bir çalışmayla en azından bir ulaşım süresi, uzaklık km sınırı konularak il / ilçe emri uygulanabilir. Yapılacak en küçük çalışma öğretmende güven ve adalet duygusunu artıracak, kendisini her şeyiyle eğitime verecektir. Yoksa günde 1,5saat - 2,5 saat yolculukla görevine giden, akşam geriye nasıl döneceğini, maddi boyutunu, geride kalan ailesini düşünen öğretmenden eğitim öğretim adına ne beklenebilir.

turgutt24
Aday Memur
12 Eylül 2017 15:47

Arkadaşlar il içi başvurusu yaptık ancak mebbis çıktılarında il dışı başvuru diye geçiyor sizde de mi böyle

merkezil
Aday Memur
12 Eylül 2017 22:38

Il ici magdurlarinin sesini duyun artik..

.

Tulumculuklu
Memur
13 Eylül 2017 00:37

Ilce emrinden baska care yok arkadaslar herkesin kendine gore zor durumlari var birbirimize anlayis gostermeliyiz.kimse magdur olmasin insallah ilce emri gelir hepimiz mutlu oluruz

merkezil
Aday Memur
13 Eylül 2017 16:09

Ilce emriyle norm fazlasi olarak okullara atama olmali..

kArtAl8703
Memur
13 Eylül 2017 17:34

Ya şunu anlamıyorum il dışından gelenleri ilçe emrine verdiler bize de tercih açılmış güya ya kadro mu var neyi tercih edecem ben. İl emrinden gelenler benden az puanlı ama ilçedeler şu an ya günahımız ne anlamadım artık çok zoruma gidiyor.

atakorkut
Aday Memur
13 Eylül 2017 18:07

Aynen bi de dalga geçer gibi yeniden başvuru belge istiyorlar olmayacağını bildikleri için tercihle başvuruyu da aynı gün yapmışlar resmen dalga geçiyorlar

kArtAl8703, 7 yıl önce

Ya şunu anlamıyorum il dışından gelenleri ilçe emrine verdiler bize de tercih açılmış güya ya kadro mu var neyi tercih edecem ben. İl emrinden gelenler benden az puanlı ama ilçedeler şu an ya günahımız ne anlamadım artık çok zoruma gidiyor.

dumurbtl
Memur
13 Eylül 2017 18:08

Değerli hocalarım bilen varsa allah aşkına cevap versin haziranda il dışı yaptım ağustosta eşim eş durumu yaptı aynı ildeyiz ama faklı ilçelerde 15 -16 eylüldeki eş durumuna başvuru yapabilir miyim ? Yoksa şubatı mı beklemem gerek

kArtAl8703
Memur
13 Eylül 2017 18:32

Hocam psikoloji kalmadı bi haber çıkıyo olacak diyoruz sonra hayal kırıklığı. Bu da aynı olacak neymiş il dışından gelenlerle aramızdaki adaletsizlik kalkacakmış. Nerde kalktı adaletsizlik adamlar zaten avantajlı ilçe emrine girmişler. Resmen şampiyonluğu garantilemiş takımın formaliteden maça çıkması gibi.

atakorkut, 7 yıl önce

Aynen bi de dalga geçer gibi yeniden başvuru belge istiyorlar olmayacağını bildikleri için tercihle başvuruyu da aynı gün yapmışlar resmen dalga geçiyorlar

merkezil
Aday Memur
13 Eylül 2017 20:02

Il ici yer degistiremeyenlerin sesini duyun..artik yer degistirelim..10. yila girecegim..

sevgi_sevgi
Aday Memur
13 Eylül 2017 23:39

Ağustos'ta il ici es durumuna basvurmustum olmadi,simdiki basvuru icin onceki evraklar gecerli dediler, boyle bi durumla karsilasan oldu mh

merkezil
Aday Memur
14 Eylül 2017 09:09

Il icinde yer degistiremeyen magdurlar ilce emrine verilmeli..

Toplam 78 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi