Editörler : F16 Gökçen
08 Şubat 2011 23:50

Depresyon ilaçları uyku yaparmı??

ya arkadaşlar ben bugün depresyon ilaçları kullanmaya başladım.deysrel,sefal,depreks adlı ilaçlar.bunlar uyku yaparmı?gündüz sürekli uykum geliyo.halsizlik var ayakta duramıyorum.iyi olacam diye gittim acaba ilaçlardanmı yoksa biraz üşütmüşüm ondanmı olmuş olabilir.doktor arkadaşımız varsa bilgilendirebilirmi acaba???

ayteni
Kapalı
09 Şubat 2011 00:21

Geçmiş olsun, evet o ilaçların içindeki etken maddeye bağlı olarak uykunuzu getirir..akşamları araç kullanmayın ve acil şifalar diliyorum ama çok kısa sürede geçmez tedaviniz uzun sürebilir..

Yapılan araştırma sonuçlarına göre insanlar yaşamları boyunca 4-5 defa depresyona giriyorlarmış,kafanıza bir şey takmayın lütfen...

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
09 Şubat 2011 10:19

Şu ilaçlardan benim ihtiyacım va ruyumak için uykum hafif ilacı alınca deliksiz uyutuyormu hangisi en iyi uyutansa ismini yazarmısn

faruk7077
Şef
09 Şubat 2011 23:16

çok sağolun ya kafaya takmamamk elde değil her kes üstüme geliyo sanki.baş ağrısı sırt ağrısı uyku hissi çok.inşllh geçer.arabam mazotlu kardeşim ilacın adı DEYSREL 50 mg.ama kullanmadan önce doktora sorsan iyi olur.yan etkileri olabilir.bu ilacı alınca 15 dkka içinde uyutuyo valla...

melek sezen
Yasaklı
10 Şubat 2011 09:23

evet depresyon ilaçlarının geneli uyutuyor diye biliyorum.

ayteni
Kapalı
10 Şubat 2011 10:04

Arkadaşlar doktora gitmeden asla rast gele ,arkadaş önerisine göre hiç bir ilacı kullanmayın...Kullandığınız her ilaç bir zehirdir ,her kişide farklı yan etki yapar ve bu tür ilaçlarında dr.kontrolünde alıp ,yine dr .kontrolünde doz ayarlaması yapılarak bırakılır...Lütfen sağlığımıza özen gösterelim....

Hepinize geçmiş olsun ve acil şifalar..

ayteni
Kapalı
10 Şubat 2011 10:07

Pardon bir şey daha ilave etmek istiyorum..

Bu tür ilaçların bazıları bağımlılık yapıyor,sonradan bırakamazsınız..Dr a gitmeden asla kullanmayın...

ARABAM MAZOTLU
Müsteşar Yardımcısı
10 Şubat 2011 19:50

sağolasın sanırım recetesiz satılmıyordur bu ilaç

ayteni
Kapalı
11 Şubat 2011 09:09

Antidepresen ve diğer bazı gurup ilaçlar reçeteye tabidir..

faruk7077
Şef
13 Şubat 2011 00:17

evet doktor kontrolünde olmalı yoksa yan etkisi felaket.ben yaşadım.kasılma yaptı.sürekli kontrolsüz göz kapaklarını açıp kapama.konuşmada zorluk.dili kontrol edememe.daralma vs..bu ilaçları kullanan arkadaşlara tavsiyem sakın ha metpamid mide ilacını bu ilaçlarla kullanmayın sonucu çok kötü...

renni
Aday Memur
13 Şubat 2011 18:48

prozac kullanırsanız uyku yapmaz ve aksine enerjik olursunuz geçmiş olsun

faruk7077
Şef
15 Şubat 2011 23:10

yan etki yaparmı bu dediğiniz prozec ilacı?kaç mg kullanmalıyım?deysrel 50mg,sefal,benexol,depreks bu ilaçları kullanıyorum.cevaplarsanız sevinirim...

mustaçelik
Aday Memur
26 Şubat 2011 16:20

Merhaba

Psikiyatri uzmanıyım. Kullandığınız depreks prozac ilacının muadilidir. Her ikisi de fluoksetin içerir. Uykuyu artırıcı bir etkisi yoktur. Desyrel trazodon içerir. Uyku yapıcı etkisi sebebiyle kullanılan bir antidepresandır. Depreks (prozac) ya da desyrel alan kişilerin araç kullanmalarında bir sakınca yoktur. Bağımlılık potansiyeli bulunmamaktadır. Sefal daha çok nöroloji ya da beyin cerrahi uzmanlarınca tercih edilen bir ilaçtır. Halsizlik yapabilir. Sefal kullanırken araç kullanmada sorun olabileceğine dair uyarı bulunmaktadır.

Geçmiş olsun

faruk7077
Şef
26 Şubat 2011 23:14

teşekkür ederim doktorum.ya görevli olduğum için sabahları kalkamıyorum.deysrel çok uyku yapıyo yarıya indirdm yine uyuyorum alışınca düzelir inşllhh..

Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi