Editörler : E.Kayı Han

Zeyneppppela
Aday Memur
16 Haziran 2021 21:01

keşkeee
sınavdansonra, 3 yıl önce

Keşke kurumlar arası becayiş olsa da diğer kurumlardaki şikayet edenlerle becayiş yapsak

pro1907
Daire Başkanı
16 Haziran 2021 22:47

ustam memnun olmama sebebi şudur eskiden beri kafalarda şu oluşmuş memurluk yan gelip yatma maaşı alma yeri olarak bakılmış bu düşünce ile memur olup olayların farklı olduğunu anlayınca bu durumlar çıkıyor ben tek birşeyi anlamıyorum madem istemiyorsun madem şikayetçisin kaldı ki hemen herkes işe girmeden herşeyi araştırıyor kabul ediyor neden mesleğe devam ediyor?

Opus Magnum 2, 3 yıl önce

Herkes daha iyi şartlar ister hakkıdır da ancak ben kamuda memnun olan kimse görmedim DHMİ de ki aim memuru da memnun değil bakanlıkta ki mühendis mimarda hepsi sürekli şikayet ediyor

16 Haziran 2021 23:58

Öyle,illaki her işin sıkıntısı vardır bahsettiğim gibi ben hiç bi kurumda hiç bi unvanda memnun olan görmedim DHMİde ki 12 bin alan aim de memnun değil bi dokunuyorsun bin ah işitiyorsun aslında özelde bi sıkıya gelmek lazım sonra kamuda zor iş var mı yok mu tekrar değerlendirsin herkes, günde 13 saat cumartesi pazar dahi çalıştığın her an kovulmakla tehdit edildiğin bi özel sektör durumu var anana dahi sövüyorlar bilemiyorum bakanlıkta ananıza sövüp 13 saat cumartesi pazar günleri de çalıştırıyorlar mı ama bunlardan sonra değerlendirmekte fayda var,burada arkadaşlara beterin beteri var, şükredip oturun demiyorum tabi ki şartlarınızı iyileştirmek için çabalayacaksiniz tabi ki sıkıntılarınızı dile getireceksiniz ama bahsettiğim durum şudur size en kolay gelen işin bile bi zorluğu vardır ve o işi yaptığınızda bu seferde ondan şikayet edersiniz ömür boyu böyle gitmez özenilen yazılım sektöründe bi müddet çalıştım dışarıdan nasıl görünüyor oo masabaşı vs değil mi rahat oh beyaz yaka,modern, havalı falan akşama kadar elde kahve takıl ama öyle değil böyle işin Allah belasını versin kafamı varya kopartmak istediğim çok zaman oldu beynim resmen zonkluyordu kızarıp bozarıp sinir atakları geçiriyordum arkadaşım kamuda mühendis arazi marazi bi sürü sorumluluk vs diye sürekli şikayet ediyor kısaca hangi işi yaparsanız yapın hep bi kötü yanı olacak bunu bilerek ilerlemekte ve buna uyum sağlamakta fayda var ben mesela yazılım sektörünün zorluğunu araştırır soruşturur bilir ve ona göre girerim takım lideri gece bile arar gözün açılmadan ekran ışığına maruz kalırsın müşteri ne istediğini bilmez paranı vermeyenler olur emeğini sömüren olur bunu bilirsin ve bunlari tolere edebileceğini düşünürek girersin asker olmak istiyorsan yav plaza adamıyım ama asker olayım değil askerlik nedir bi araştırırsin karakterin müsait mi bakarsın arazi,dağ,taş,stres,baskı,hiyerarşi, ağır fiziki şartlar evet kötü yanları bunlarmış dersin bunları kabul ediyorum tolere edebilirim dersin ve girersin garsonluğa ilk girdiğimde neyle karşılaşacagimi biliyordum mesela ayakta durursun sürekli dolanırsın ayak ağrısı olacağını bildim ve bunu kabul ederek girdim sonradan niye ayağım ağriyor demedim hayat böyledir buna göre davranmakta fayda var yoksa herkes kendini yer bitirir bi yandan da tabi ki şartlarınızı iyileştirmek için uğraşacaksınız.

pro1907, 3 yıl önce

ustam memnun olmama sebebi şudur eskiden beri kafalarda şu oluşmuş memurluk yan gelip yatma maaşı alma yeri olarak bakılmış bu düşünce ile memur olup olayların farklı olduğunu anlayınca bu durumlar çıkıyor ben tek birşeyi anlamıyorum madem istemiyorsun madem şikayetçisin kaldı ki hemen herkes işe girmeden herşeyi araştırıyor kabul ediyor neden mesleğe devam ediyor?

orangeblue3
Aday Memur
17 Haziran 2021 00:57

Adına çok sevindim kardeşim. Katiplikten istifa edip de pişman olan tek bir kişi görmedim zaten. Darısı başıma inşallah.

Arkadaşımızın dediği gibi; önce Sağlık.

Bu meslek her geçen gün sağlığınıza zarar veriyorsa, sizi mutlu etmiyorsa, yaptığınız işin stresi ve yoğunluğu yüzünden ailenize vakit ayırmanızı engelliyorsa bırakın. Hayattaki tek iş katiplik değil.

Şunu sorun kendinize; ben ömür boyu sevmediğim bir işe yürütebilecek miyim ?

Cevabınız hayırsa; Bir imkanınızı bulduğunuz anda kendi devriminizi gerçekleştirin..

Hayat çok kısa. Kısa hayatınızı sevmediğiniz şeylerle doldurmayın.

rasul1995, 3 yıl önce

Arkadaşlar sizlerden çok mesaj geliyor. 2018?de istifa etmiştim ve hiç pişman değilim, ayrıca harika işler var tabi ben Ege Bölgesinde yaşıyorum. Ben zerre kadar pişman olmayıp aksine mutlu oluyorum istifa kararımın ne kadar doğru olduğu konusunda.

Tabii bazen katiplikte yaşadığım güzel anılar da aklıma gelmiyor değil. Hayat tecrübesi olarak bakıyorum. Hayat kısa ve geçici arkadaşlar. Önemli olan sağlık, inanın bana.

Sürekli bana baskı kurmaya çalışıp ?sen çık biz gireriz? tarzı iletiler atmış olan Sekreter kız nickli üyeye gelince, umarım zabıt katibi olmuşsundur kardeş :)

furkanemytu
Yasaklı
17 Haziran 2021 02:41

mübaşir nasıl

17 Haziran 2021 13:24

O zaman kamuya alımları tekrar düzenlesinler. Şikayet edeceklerdi madem niye başvurdular. Yapabileceğinden eminse bir kişi o işe başvurur. Ya da başka işlerle uğraşacaklar, anladığı işlerle ticaret gibi yapabilecekler başvursun. Ya da bölüme ve niteliğe göre alınsın. Hep oturularak iş yapılmıyor ki örnek verirsek, Adliyelerde, diyelim ki Arşiv bürosunda katip olarak yerimiz değişti. Orda da dosya getirmek için bile gidip alıyoruz, niye öğrenek diye arşivde çalışanlar bir tecrübe kazanak, diye! Uyuşturucu bürosunda tevzi dosyalarını getirmek için kalemdeki diğer arkadaşlarla beraber dosya getirmeye gidiyorduk. Ek evrak dağıtıyorduk.

18 Haziran 2021 19:57

katılıyorum imzamı atarım fazlası var eksiği yok örnek vereyim sana duruşmada yumruklanan mübaşir bir arkadaş vardı burnu kırılmıştı yine aynı şekilde davalının müdahalesi ile yaralanan katip arkadaş vardı kaleme gelen ipsiz,sapsız tiplerin tartışmalarını,hakaretlerini,tehditlerini saymıyorum bile o kadar iş yükünün içinde bir de bunlarla uğraşılıyor toz pembe değil

Demirbüken06, 4 yıl önce

Adliyede asla ve kat'a diğer devlet dairelerinde memurluğun verdiği rahatlık yok.Tuvalete gidersin "nerdeydin!" postaneye tebligat götürürsün "nerdeydin!" bir işin olur izin alman gerekir "o güne duruşma var veremeyiz sonra bakarız!" rencide edici ve hakaretamiz sözleri buraya yazmıyorum yazsam sayfa dolar.Onun için adliyede memuriyet diye bir olay yoktur.Hiç kimse memur olacağım diye adlilyeye giriş yapmasın.Meslek hayatımda da hiçbir zaman bu işi isteyerek yapanı görmedim.Sorumluluk ve iş yükü bakımından adliye diğer devlet dairelerini 10 a katlar.

24 Temmuz 2021 14:58

Allah bize de nasip etsin.

rasul1995, 3 yıl önce

Arkadaşlar sizlerden çok mesaj geliyor. 2018?de istifa etmiştim ve hiç pişman değilim, ayrıca harika işler var tabi ben Ege Bölgesinde yaşıyorum. Ben zerre kadar pişman olmayıp aksine mutlu oluyorum istifa kararımın ne kadar doğru olduğu konusunda.

Tabii bazen katiplikte yaşadığım güzel anılar da aklıma gelmiyor değil. Hayat tecrübesi olarak bakıyorum. Hayat kısa ve geçici arkadaşlar. Önemli olan sağlık, inanın bana.

Sürekli bana baskı kurmaya çalışıp ?sen çık biz gireriz? tarzı iletiler atmış olan Sekreter kız nickli üyeye gelince, umarım zabıt katibi olmuşsundur kardeş :)

KPSScocuk
Şef
24 Temmuz 2021 15:42

Arkadaşlar size tavsiyem tarla takım varsa gelmeyin,KPSS puanınız yetiyor ise diğer kurumları düşünün fark etmez hangi kurum olursa olsun,özel sektörde daha yüksek maaşlar onları tercih edin en son çare baktınız bunlar olmuyor gelin buyurun yaşlanın hasta olun görmeden size ne desek boş gelin gelin personel eksiği var zaten çok rahat bir kurum 1 yıl sonra eski resimlerinize bakarsınız?

Siz sanıyorsunuz ki abartıyorsunuz inanın zaten personel eksikliği çok fazla gelmeniz herkesin iyiliğine ama bari biz yandık siz yanmayız diyoruz?

Maaşı da yazayım da vergi kesintisi ile 4300 ila 4900 civarı ek ödeme vs hiç birşey yok.

Zaten sözleşmeli artık geriden gelen mobingin kralını siz yiyeceksiniz?

Benim kendi ailem bile inanmıyor aldığım maaşa tv de en düşük memur maaşı 5500 7000 yazıyor yaa kim miş onlar merak etmiyor değilim?

İnşallah bizde kurtuluruz da?

25 Temmuz 2021 13:54

dostum sen memur değilsin ki zaten sözleşmeli personelsin :) birine beddua edeceksen katip ya da mübaşir ol de tamamdır o adam hergün bunalım geçirir en etkili beddua yöntemidir :) allah kurtarsın seni

KPSScocuk, 3 yıl önce

Arkadaşlar size tavsiyem tarla takım varsa gelmeyin,KPSS puanınız yetiyor ise diğer kurumları düşünün fark etmez hangi kurum olursa olsun,özel sektörde daha yüksek maaşlar onları tercih edin en son çare baktınız bunlar olmuyor gelin buyurun yaşlanın hasta olun görmeden size ne desek boş gelin gelin personel eksiği var zaten çok rahat bir kurum 1 yıl sonra eski resimlerinize bakarsınız?

Siz sanıyorsunuz ki abartıyorsunuz inanın zaten personel eksikliği çok fazla gelmeniz herkesin iyiliğine ama bari biz yandık siz yanmayız diyoruz?

Maaşı da yazayım da vergi kesintisi ile 4300 ila 4900 civarı ek ödeme vs hiç birşey yok.

Zaten sözleşmeli artık geriden gelen mobingin kralını siz yiyeceksiniz?

Benim kendi ailem bile inanmıyor aldığım maaşa tv de en düşük memur maaşı 5500 7000 yazıyor yaa kim miş onlar merak etmiyor değilim?

İnşallah bizde kurtuluruz da?

25 Temmuz 2021 17:29

1.5 senede saçlar beyazladı :)

cehennem gibi.

giriş var çıkış yok.

katiplikten kurtulduğumda kendimi hapishaneden çıkmış mahkûm gibi hissedeceğime eminim.

Sürgün-Bilge, 3 yıl önce

dostum sen memur değilsin ki zaten sözleşmeli personelsin :) birine beddua edeceksen katip ya da mübaşir ol de tamamdır o adam hergün bunalım geçirir en etkili beddua yöntemidir :) allah kurtarsın seni

umtönge0133
Aday Memur
25 Temmuz 2021 22:00

istifa etmenizi mi engelliyorlar anlamadım?..

zabitkatibiiiii, 3 yıl önce

1.5 senede saçlar beyazladı :)

cehennem gibi.

giriş var çıkış yok.

katiplikten kurtulduğumda kendimi hapishaneden çıkmış mahkûm gibi hissedeceğime eminim.

umtönge0133
Aday Memur
25 Temmuz 2021 22:07

Ben bu yaz sebze halinde çalıştım. Günlük 130 liraya. sabah 6 akşam 7 toplam 13 saat ve tabii ki izin falan yoktu 2 ay boyunca 1 gün dinlenmeden çalıştım. 30 gün it gibi çalışınca aylığım 4200 liraya geliyor ve o kadar ağır zor ki halde çalışmak.. katipliği kazanınca h.sonlarını çalışma saatlerini resmi tatillerini kısaca memuriyetliği düşününce mutlu olmuştum ama yorumları okuyunca ağlayacak gibi oldum. benim de en büyük hayalim katip olmak değildi ama devletin bi ucundan tutmak istedim. başlangıç için.. ve arkadaşlar istifa etmek zor değil sonuçta sözleşmelisiniz? istifa edemiyorsanız da böyle yorumlar atmak yerine hak aramak daha mantıklı değil mi?..

klinux
Yasaklı
25 Temmuz 2021 23:37

Memurluk dediğin SGK'da olur Valilik'te Belediye'de Olur. Adliyedeki Irgatlık Kıravatlı Hamallıktır.

checkvizor
Şef
26 Temmuz 2021 06:30

Hak dağıtılan yerde hak aramak öyle mi ?

İnşallah her kâtip olmak isteyen olur da anlar milletin burdaki serzenişini.

Öyle uzaktan kimse sizi zorla kâtip yapmadı, memurluk işte, rahat iş işte demeyle oluyormuymus anlarlar.

umtönge0133, 3 yıl önce

Ben bu yaz sebze halinde çalıştım. Günlük 130 liraya. sabah 6 akşam 7 toplam 13 saat ve tabii ki izin falan yoktu 2 ay boyunca 1 gün dinlenmeden çalıştım. 30 gün it gibi çalışınca aylığım 4200 liraya geliyor ve o kadar ağır zor ki halde çalışmak.. katipliği kazanınca h.sonlarını çalışma saatlerini resmi tatillerini kısaca memuriyetliği düşününce mutlu olmuştum ama yorumları okuyunca ağlayacak gibi oldum. benim de en büyük hayalim katip olmak değildi ama devletin bi ucundan tutmak istedim. başlangıç için.. ve arkadaşlar istifa etmek zor değil sonuçta sözleşmelisiniz? istifa edemiyorsanız da böyle yorumlar atmak yerine hak aramak daha mantıklı değil mi?..

umtönge0133
Aday Memur
26 Temmuz 2021 09:48

yok ben senin dediğin hiçbir kelimeyi kullanmadım, meslek sıkıntılı bi meslek zaten ona da bir şey demedim. sadece hapisteymiş gibi konuşanlara gıcıklandım. elbette alternatifi olmadığı için istese de istifa edemeyenler var da alternatifi de yoksa bu biraz da kişinin yetersizliği, şansıdır.

'' katiplikten kurtulacağım günü iple çekiyorum '' çok uçuk bir cümle. bak mesela ben sıkıntılarını bilerek atacam imzamı. bile bile imza atarken sonradan ağlarsam bu benim ahmaklığımdır.imza attıktan sonra da zaten kpssye çalışmaya kendimi daha iyi bir kuruma atmaya çalışıcam. kimse zorla tutmuyor ver istifanı. birçok sebepten dolayı istifa edemiyorsan da mesleği kötüleyecğine şartlarını değiştirmeye çalış. bak istifa eden birçok adma ne kadar mutlu oldugundan bahsetmiş. benim katip tandıgım da var gayet memnun işinden. bakalım ben neler yaşayacam bide gelip burda ağlarsam bomba olur :))

checkvizor, 3 yıl önce

Hak dağıtılan yerde hak aramak öyle mi ?

İnşallah her kâtip olmak isteyen olur da anlar milletin burdaki serzenişini.

Öyle uzaktan kimse sizi zorla kâtip yapmadı, memurluk işte, rahat iş işte demeyle oluyormuymus anlarlar.

daruga0671
Yasaklı
26 Temmuz 2021 18:10

Şu yapılan yorumları Adalet Bakanlığı yetkilileri, Bakan danışmanları flan okumuyorlarmi acaba, personeliyle kopuk (hakim ve savcılar haric) ise aldım tamam ne yaparlarsa yapsınlar kafasında, sosyal, psikolojik ve ekonomik koşullarından bi haber baska bir Bakanlik varmidir acaba ???

26 Temmuz 2021 19:07

Arkadaşım sen daha cin olmadan adam çarpmaya kalkıyorsun tereciye tere satma derdindesin memurluk dediğin yukardaki arkdasın da dediği gibi belediyede,valilikte,sgk da falan olur neden? çünkü buralarda sen memuriyetin verdiği özlük haklarını dibine kadar kullanırsın sendikalar kuvvetlidir daha bunları bilmeden gelmiş bize burada yok istifa falan diyorsun haa bu arada istifa eden de çok her yıl bakanlık neden 10 000 kişi alıyor sanıyorsun ? Çünkü memuriyetin "m" si bile yok maaş desen 4200 lira yol yemek senden gider eline 3500 falan bişi kalır hemen söyleyim hapis falan demişsin evet adliyeler yardımcı personel için hapis gibidir kurallar çok katıdır hataya yer yoktur umarım anladın beni

umtönge0133, 3 yıl önce

yok ben senin dediğin hiçbir kelimeyi kullanmadım, meslek sıkıntılı bi meslek zaten ona da bir şey demedim. sadece hapisteymiş gibi konuşanlara gıcıklandım. elbette alternatifi olmadığı için istese de istifa edemeyenler var da alternatifi de yoksa bu biraz da kişinin yetersizliği, şansıdır.

'' katiplikten kurtulacağım günü iple çekiyorum '' çok uçuk bir cümle. bak mesela ben sıkıntılarını bilerek atacam imzamı. bile bile imza atarken sonradan ağlarsam bu benim ahmaklığımdır.imza attıktan sonra da zaten kpssye çalışmaya kendimi daha iyi bir kuruma atmaya çalışıcam. kimse zorla tutmuyor ver istifanı. birçok sebepten dolayı istifa edemiyorsan da mesleği kötüleyecğine şartlarını değiştirmeye çalış. bak istifa eden birçok adma ne kadar mutlu oldugundan bahsetmiş. benim katip tandıgım da var gayet memnun işinden. bakalım ben neler yaşayacam bide gelip burda ağlarsam bomba olur :))

26 Temmuz 2021 19:11

sen KPSS ye falan çalışamazsın o kafa yorgunluğu ile tabi beden de yorulacak KPSS çalışma işini unut ben istifa ettim başka kurumda yine sözleşmeli başladım yemin ediyorum arada dünyalar var o kadar rahatım ki ırgatlık yapıyormuşusuz meğer

umtönge0133, 3 yıl önce

26 Temmuz 2021 19:14

imza ben kravat bile takmadım çünkü yakıştıramadım kendime yaptığımız iş hamallıktı çünkü

klinux, 3 yıl önce

Memurluk dediğin SGK'da olur Valilik'te Belediye'de Olur. Adliyedeki Irgatlık Kıravatlı Hamallıktır.

Toplam 221 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi