Editörler : E.Kayı Han
28 Mayıs 2020 02:52

Kurumlar Arası Geçiş Sözleşmeli M.
Adalet bakanlığı bünyesinde cte de sözleşmeli olarak çalışan İKM nin mezuniyeti olan ilk ve acil yardım yani 112 Paramedik olarak Sağlık Bakanlığına geçişi mümkün müdür ? Mevzuat nedir bilen var mı - Teşekkürler

İkm2638
Aday Memur
28 Mayıs 2020 07:15

Sözleşmeli olmanın en büyük avantajı budur istifa ettikten sonra istediğin yere geçe bilirsin

SerdarT23
Aday Memur
28 Mayıs 2020 10:36

657 sayılı Kanunun 74. maddesinde belirtilen "Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür. Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların isteği de şarttır."
İkm2638, 4 yıl önce
Sözleşmeli olmanın en büyük avantajı budur istifa ettikten sonra istediğin yere geçe bilirsin

Demirbüken06
Kapalı
28 Mayıs 2020 11:16

hiçbir yere geçemezsin

İkm2638
Aday Memur
28 Mayıs 2020 11:59

Saçmalamayın bizim kurumda sözleşmeli İKM olup öğretmen sağlıkçı astsubay olup gidenler var hiç biride sıkıntı yaşamadı

İkm2638
Aday Memur
28 Mayıs 2020 12:02

Gardaşım sen kazan git sonucuda yaz bu foruma görsünler

Pmedicc
Aday Memur
28 Mayıs 2020 14:36

bende sözleşmeli olarak katiplik yapıyorum.

paramedik olarak sağlık bakanlığına geçip 112 de görevimi yapmak istiyorum. çok arastırdım ama neticeye ulasamadım. aldığım bilgiler sonucunda kpss puanı ile atanıp, sağlık bakanlığına geçmek. fakat istifa etmeden kurumlar arası geçiş yapma şansımız nedir bilen arkadaşlar aaydınlatabilir mi?

matheusus
Memur
01 Haziran 2020 01:43

657 sayılı kanunu bir daha oku bak bakalım sözleşmeli çalışan için ne yazıyor. Ayrıca senin şuan derece kademen var mı maaş bordrona bir bak istersen.

SerdarT23, 4 yıl önce
657 sayılı Kanunun 74. maddesinde belirtilen "Memurların bu Kanuna tabi kurumlar arasında, kurumların muvafakatı ile kazanılmış hak dereceleri üzerinden veya 68 inci maddedeki esaslar çerçevesinde derece yükselmesi suretiyle, bulundukları sınıftan veya öğrenim durumları itibariyle girebilecekleri sınıftan, bir kadroya nakilleri mümkündür. Kazanılmış hak derecelerinin altındaki derecelere atanabilmeleri için ise atanacakları kadro derecesi ile kazanılmış hak dereceleri arasındaki farkın 3 dereceden çok olmaması ve memurların isteği de şarttır."

SerdarT23
Aday Memur
01 Haziran 2020 01:45

Gerek kalmadı artık TSK ya geçtim
matheusus, 4 yıl önce

657 sayılı kanunu bir daha oku bak bakalım sözleşmeli çalışan için ne yazıyor. Ayrıca senin şuan derece kademen var mı maaş bordrona bir bak istersen.

matheusus
Memur
01 Haziran 2020 01:56

Kurum içi yer değişikliği

Ek Madde 3 ? (Ek: 2/3/2009-2009/14799) Sözleşmeli personelin kurumlar arası yer değişikliği yapılamaz.

SÖZLEŞMELİ PERSONEL ÇALIŞTIRILMASINA İLİŞKİN ESASLAR

https://www.mevzuat.gov.tr/MevzuatMetin/21.5.715754.pdf

mndshkn
Aday Memur
11 Haziran 2020 11:05

çok kez cevap verdi̇m bu konuya ama bi̇ kez daha yazi̇m. arkadaşlar sözleşmeli̇ memur hi̇çbi̇r yere geçi̇ş yapamaz. ancak başka ünvan da bi̇ yer kazanir i̇sti̇fa eder di̇ğeri̇ne ertesi̇ gün başlayabi̇li̇r. zaten sözleşmeli̇ memurun en büyük avantajida budur. sözleşmeli̇ memurun amaci: kurumlarda i̇ş yoğunluğu nedeni̇yle aci̇l şeki̇lde yapilan alimlardir. eği̇ti̇m görmeden i̇şe başlar, asalet tasdi̇k olunmasi beklenmez, personeldi̇r ama memur deği̇ldi̇r. yani̇ kurumlar sözleşmeli̇ memuru devlet memuru şekli̇nde deği̇lde i̇hti̇yaç olan bölümde kullanmak üzere i̇şe aldiği i̇çi̇n başka bi̇r kurumada yollamaz. umarim anlaşilmiştir.

benkatip
Şef
11 Haziran 2020 21:34

İyide hocam herkes 15 gün beklersin, vs. diyor. O nasıl oluyor o zaman?

mndshkn, 4 yıl önce
çok kez cevap verdi̇m bu konuya ama bi̇ kez daha yazi̇m. arkadaşlar sözleşmeli̇ memur hi̇çbi̇r yere geçi̇ş yapamaz. ancak başka ünvan da bi̇ yer kazanir i̇sti̇fa eder di̇ğeri̇ne ertesi̇ gün başlayabi̇li̇r. zaten sözleşmeli̇ memurun en büyük avantajida budur. sözleşmeli̇ memurun amaci: kurumlarda i̇ş yoğunluğu nedeni̇yle aci̇l şeki̇lde yapilan alimlardir. eği̇ti̇m görmeden i̇şe başlar, asalet tasdi̇k olunmasi beklenmez, personeldi̇r ama memur deği̇ldi̇r. yani̇ kurumlar sözleşmeli̇ memuru devlet memuru şekli̇nde deği̇lde i̇hti̇yaç olan bölümde kullanmak üzere i̇şe aldiği i̇çi̇n başka bi̇r kurumada yollamaz. umarim anlaşilmiştir.

Nasah1994
Memur
11 Haziran 2020 22:40

Aynen arkadaş güzelce anlatmış ki bırak sözleşmeliyi polislikten istifa edip arkasından öğretmenliğe başlayanı biliyorum eğer kendi alanında ataman yapılıyorsa kimse birşey diyemez.

mndshkn, 4 yıl önce

matesahin
Aday Memur
20 Haziran 2020 01:39

kurumlar arası geçiş yok. kpss girip atananlar için ise ; sözleşmeli memur istifa eder gider diğer kurumda başlar. kadrolu memur kadrolu bir yere muafakiyet ister öyle gider. kadrolu memur sözleşmeli bir yere usulüne uygun istifa eder, istifa onay belgesi gelene kadar bekler, bu belgeyle ilişiği kesilmiştir, sonrada çıkar diğer sözleşmesini imzalayıp sözleşmeli yere başlar. Ben böyle biliyorum.
Toplam 13 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi