Editörler : cihan27E.Kayı Han

Yasaklı
18 Mayıs 2018 00:53

İkramiye memura da verilmeli

Emekliye 800+800 verselerdi memura da 800 + 800 düşecekti. (13 miyon emekliden 200+200 tl kesip 3 milyon memura da 800+800 e denk geleceti ve herkese 800 tl verileceti) Yani aynı miktarda para. Şaşılacak şey doğrusu.Bu resmen dalga geçmek gibi bir şey.Ayrıca yeter artık demek lazım İşçinin ne özelliği var da yılda 4-6 ikramiye memura zırnık yok. Memur en düşük maaş alan kesim. Koca bir tezat. Lütfen adalet ve kalkınma partisi diye ortalıkta gezmeyin ve oy beklemeyin. Bu resmen rezalet ve dalga geçme mevzusu. Olay parayı da geçti ''Memurdan ne alıp veremediğiniz var. MESELE İKİNCİ SINIF MUAMELESİ GÖRMEK.''

Ali7817
Aday Memur
18 Mayıs 2018 01:04

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.
Sayın hocam, ben size katılmıyorum. Bence ikramiyeye gerek yok bizim açımızdan. Olsaydı elbette iyi olurdu. Ama hep daha fazlasını istiyor insan.

xrainmannnx
Yasaklı
18 Mayıs 2018 01:08

Niye senden 1000 tl fazla alan işçi ikramiye alıyor da gerek var da sana bana bize yok. Ben olayın gerekliliğine değil hakkanyete vurgu yaptım. İkisi ayrı şeyler.

Ali7817, 6 yıl önce
Sayın hocam, ben size katılmıyorum. Bence ikramiyeye gerek yok bizim açımızdan. Olsaydı elbette iyi olurdu. Ama hep daha fazlasını istiyor insan.

xrainmannnx
Yasaklı
18 Mayıs 2018 01:10

Benim anlamadığım, işçi ev geçindiriyor da memur çadırda mı yaşıyor, işçinin çocuğu okuyor da memurun çocuğu okumadan okumuş mu sayılıyor, işçinin yemek yemeğe hakkı var da memur taş kökümü yesin, yani işçi insan da memur insan değil mi, ne farkımız var yılda 4 ikramiye ve yanında bir sürü sosyal hak iyileştirmeleri, iki kesiminde iş vereni devlet değil mi, yani aradaki farkı anlayamıyorum, niye bu şekilde muamele yapılıyor hiç anlayamıyorum.

Ali7817
Aday Memur
18 Mayıs 2018 02:00

Hocam, mukayese esaslı değerlendirme yaparsanız başınız çok ağrır. Batı mentalitesiyle değil Doğu mantığıyla düşünmek daha çok mutlu ediyor insanı. Kanaat güzel şey.
xrainmannnx, 6 yıl önce

Niye senden 1000 tl fazla alan işçi ikramiye alıyor da gerek var da sana bana bize yok. Ben olayın gerekliliğine değil hakkanyete vurgu yaptım. İkisi ayrı şeyler.

SheyTanTüylü
Yasaklı
18 Mayıs 2018 05:07

Tuzunuz kuru sayın hocam o halde siz maaşınızın yarısını doğu mantalitesiyle düşününüz ve çocuk esirgeme ve yaşlı bakım evlerine yardımda bulunarak daha da mutlu olunuz maneviyat möhüm. Haydi buyrun burdan yakınız sayın HOCAM!

Ali7817, 6 yıl önce
Hocam, mukayese esaslı değerlendirme yaparsanız başınız çok ağrır. Batı mentalitesiyle değil Doğu mantığıyla düşünmek daha çok mutlu ediyor insanı. Kanaat güzel şey.

bulaşıkkk
Yasaklı
18 Mayıs 2018 08:38

Nasıl "keriz" olunur konulu çalışmasını sunmuş arkadaş.

Ali7817, 6 yıl önce

hizmetliyimdir
Aday Memur
18 Mayıs 2018 08:51

memura ikramiye Verirseniz oyumuz akp veririz

hakkaniyet43
Aday Memur
18 Mayıs 2018 09:25

sana ikramiye değil su veren çeşmenin....

hizmetliyimdir, 6 yıl önce

R. Netsk
Aday Memur
18 Mayıs 2018 10:21

Pekala

omer_k
Aday Memur
18 Mayıs 2018 10:54

onların grev hakkı var istediğini kopartıyorlar

xrainmannnx, 6 yıl önce

Benim anlamadığım, işçi ev geçindiriyor da memur çadırda mı yaşıyor, işçinin çocuğu okuyor da memurun çocuğu okumadan okumuş mu sayılıyor, işçinin yemek yemeğe hakkı var da memur taş kökümü yesin, yani işçi insan da memur insan değil mi, ne farkımız var yılda 4 ikramiye ve yanında bir sürü sosyal hak iyileştirmeleri, iki kesiminde iş vereni devlet değil mi, yani aradaki farkı anlayamıyorum, niye bu şekilde muamele yapılıyor hiç anlayamıyorum.

nadirtopal
Aday Memur
18 Mayıs 2018 11:18

+

haiord.
Kapalı
18 Mayıs 2018 11:54

memurda ikramıye almalı hatta en cok memurun hakkı işçilerin nereye nasıl girdiklerini biliyoruz malum. memur 90 alsın bi tarafını yırtsın onca para döksün karşılığı 0. adalet 0.

hizmetliyimdir
Aday Memur
18 Mayıs 2018 12:06

ne alaka geçim derdindeyiz versin ikramiye oy vericez
hakkaniyet43, 6 yıl önce

sana ikramiye değil su veren çeşmenin....

hakkaniyet43
Aday Memur
18 Mayıs 2018 13:22

sana bana vereceği maaşı ikramiyeyi emeğimize karşılık hakkımız olduğu için versin. oy namustur bin lira verdi diye oy mu vereceğiz tabiki herkes oyunu özgürce istediği partiye verebilir ama bunu bir şeyin karşılığı vermeyin iyi o zaman seçim rüşvetini kim fazla verirse ona verelim olurmu öyle şey haa geçim derdi derken tüm memurlar en azından senin sıkıntıdalar siz ve sizin gibi düşünenler böyle davrandığınız için memur bu gün bu kadar itibarsız

ne alaka geçim derdindeyiz versin ikramiye oy vericez

doks
Kapalı
18 Mayıs 2018 13:26

Bari biraz pahalıya satsaydınız oyunuzu.

cem296
Daire Başkanı
18 Mayıs 2018 13:35

okuma yazmam yok ,ampüle bas dediler bende bastım de gec :))

memurum deme bari

silivripdr
Daire Başkanı
18 Mayıs 2018 15:01

muhtarlara para lazım

Kürşad19
Aday Memur
18 Mayıs 2018 15:58

Kamuda İkramiye almayan sadece memurlardır..

Buda çalışanlararasında ayrımcalık ve huzursuzluğa neden oluyor..

Hükümetten Milyonlarca Memur Müjdeli Haber bekliyor...

İkramiye Memurlara da Verilmeli !!!

Bayram Sadece İşçinin-Emekinin Değil, Memurunda Bayramı olsun Yüzü Gülsün !!!

tnjktby
Aday Memur
18 Mayıs 2018 16:00

Memura ikramiye verilsin . Hemde en kısa zamanda verin bizde bayramı yaşayalım .

19bjk033
Aday Memur
18 Mayıs 2018 16:23

Anca böyle memur forumlarında dile gelir bu. Bizi ne haber yapan var , Ne bir yerlerine takan. Yazıklar olsun. Hakkım haram zıkkım olsun.

Toplam 81 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi