Editörler : "eskiyara"Pangaea
11 Temmuz 2020 15:11

10bin atama
Bugün açıklama yapıldı 10 bin atama olabilir seneye diye neler düşünüyorsunuz olabilir mi ?

nemrutdağı
Genel Müdür
11 Temmuz 2020 19:25

Pandemi birkaç yıl sürerse 50 yaş ve üzerinde çalışan öğretmen arkadaşlar için EYT kesinlikle gündeme gelecektir. Bunun kaçışı yoktur. Uzaktan açık öğretim şekliyle eğitim planlanıyor. En makul ve uygulanabilir eğitim modeli şimdilik Anadolu üniversitesinin uzaktan açık öğretim modelidir. Bu sistemde örgün eğitimde artık 50 yaşın üzerindeki emeklilikte hizmet yılı dolmuş öğretmenleri hazine bakanlığı onlarca yıl evde tutarak bekletemez. Bu kaçınılmaz EYT gelecektir. Şartlar zorluyor. Pandemi ne zaman ne vakit bitecek belli değil.Ayrıca 3600 ek ödemede çok beklemeyecek. Sözün özü şu. Bu kadar devlet çalışanına hizmet ve verim almadan evde otur diyemez. Akıl bunu işaret ediyor. Pandemi tüm çalışma hayatını derinden etkiledi. Bu söyledekilerimde öyle 2023 seçimlere kadar sürmeyecek. Mutlaka Devlet personel başkanlığı ve hazine bakanlığı Meb personel müdürlüğü çalışmaları başlatmışlardır.

oonuryilmaz
Kapalı
13 Temmuz 2020 00:20

Şu an her şey karışık. Pandemi nedeniyle her şeyin herkesin düzeni yerle bir olmuş durumda. Aday arkadaşları çook üzmüş durumda bu açıklama. Ben olsam ben de üzülürüm ama bu sayı kesinlikle artacaktır diye düşünüyorum. Artmazsa da bir defaya mahsus böyle az bir atama olabilir. Kimse üzülmesin sınava girip kontenjan dahilinde olmayı hedefleyin. Umudunuzu kaybetmeyin.

Toplam 2 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi