Editörler : Pangaea
12345678910111213»

Maliycii
Memur
31 Temmuz 2019 14:07

Hocam puanı yüksek olanlar bi şekilde atanıyor bari 70 üstü alanlar sevinsin. Merkezide atanma ihtimali çok düşük zaten
Cbc-58, 5 yıl önce
O kadar da düşmesin hocam

Cbc-58
Şef
31 Temmuz 2019 17:04

Valla hocam şimdi mülakata kalıyosun benim puan 87 adam 88le torpil yaptırsa en azından derim ki adamın puan zaten yüksek. Ama 78le mülakata gelip birde torpil sokup senin önüne geçince zoruna gidiyor insanın. Dediğinizde haklısınız yoksa
Maliycii, 5 yıl önce
Hocam puanı yüksek olanlar bi şekilde atanıyor bari 70 üstü alanlar sevinsin. Merkezide atanma ihtimali çok düşük zaten

kurtulus92
Aday Memur
31 Temmuz 2019 17:35

biz inşaat mühendisleri 90 üstü puanlarla bu alıma talibiz haberiniz olsun çünkü sıfıra yakın artık bizden alımlar .90 üstü 400 kişi beklemede

Cbc-58
Şef
31 Temmuz 2019 17:58

Napalım yani kardeşim ağıt mı yakalım. Allah hayırlı mübarek etsin :)) nasibi olan girer ötesi olmaz
kurtulus92, 5 yıl önce

biz inşaat mühendisleri 90 üstü puanlarla bu alıma talibiz haberiniz olsun çünkü sıfıra yakın artık bizden alımlar .90 üstü 400 kişi beklemede

Maliycii
Memur
31 Temmuz 2019 18:04

Tabiki hocam o yönden sıkıntısı var
Cbc-58, 5 yıl önce
Valla hocam şimdi mülakata kalıyosun benim puan 87 adam 88le torpil yaptırsa en azından derim ki adamın puan zaten yüksek. Ama 78le mülakata gelip birde torpil sokup senin önüne geçince zoruna gidiyor insanın. Dediğinizde haklısınız yoksa

işsizzz5555
Aday Memur
31 Temmuz 2019 19:58

arkadaşlar whattsap grubu actık gelmek isteyen özelden mesaj atarsa linki paylaşabilirm

cnkmo
Şef
31 Temmuz 2019 22:06

5 ay yatılı eğitim dandik bi şehirde cezaevinde memur olsan ne onun yerinde kendi şehrmde gardiyanlık daha mantklı geliyor başvurmazdım

Özbekkk
Aday Memur
31 Temmuz 2019 22:08

profilinizi göremiyorum bana link atar mısınız mesajdan
işsizzz5555, 5 yıl önce

arkadaşlar whattsap grubu actık gelmek isteyen özelden mesaj atarsa linki paylaşabilirm

01 Ağustos 2019 01:57

85 puan 30 bin değil yalnız 18 bin ayrıca insanların moralini düşürmek size hiçbir şey kazandırmaz

sosyalhizmetcii, 5 yıl önce
85 alan 30 binden fazla sıralaması nasıl hala 82 83 e düşer diyorsunuz atanan olmadı daha merkezi de 92 93 ler duruyor.

rhapsody52
Aday Memur
01 Ağustos 2019 09:29

Şimdi ilimizde cumhuriyet başsavcılığı varsa başvurabiliyoruz değilmi?

Maliycii
Memur
01 Ağustos 2019 12:03

Başvurular Türkiye geneli mi olacak yani gardiyanlık gibi bi ile başvurup ordaki sıralama mı dikkate alınacak yoksa Türkiye geneli sıralamaya mı gireceğiz?

Smh1
Şef
01 Ağustos 2019 12:20

Diyelim atandık rastgele bir ile mi atıyorlar bizi? Rotasyon var mı çakılı mı? Bu konuları bilen var mı?

Baho21
Şef
01 Ağustos 2019 13:42

Hocam linki bana da atin
işsizzz5555, 5 yıl önce

src4220
Aday Memur
01 Ağustos 2019 14:06

Arkadaşlar öncelikle başvuran, başvurmayı düşünen tüm arkadaşlar hakkında hayırlı olsun. Ben 2014 yılında son kez dışarıdan alınan idare memurlarındanım, bizim dönemden sonra idare memurları alımları görevde yükselme suretiyle yapıldı, bizim dönemimizde 100 kişilik alım için mülakat sıralaması 82'lere düşmüştü ancak uzun zamandır kpss ile ilgilenmediğim için kaçta kapayacağı hakkında yorum yapamam. bahsedildiği gibi 5 aylık bir eğitiminiz olacak( 3 ay teorik, 2 ay staj şeklinde) bu süre zarfında öğrenci harçlığı alacaksınız. miktarını herhangi bir polis okulu öğrencisine sorarsanız öğrenebilirsiniz yada bahsedilen katsayı ile çarparak hesaplayabilirsiniz. 3 ay boyunca eğitim merkezinde dilerseniz yatılı olarak kalıp eğitim alacaksınız, aldığınız derslerden vize finale gireceksiniz, ayrıca eğitim sonunda size liste verilip staj yapmak istediğiniz kapalı ceza infaz kurumlarını yazmanız istenecek, 2 ay boyunca staj yapacaksınız ve burada da kurum müdürü tarafından staj puanı verilecek, eğitim sonunda tüm bu notlar toplanarak sırala oluşturulup sizden o zaman belli olacak kurumları tercih etmeniz istenecek. ilanda da belirttiği gibi eğitimi bırakmanız yada atandıktan sonra istifa etmeniz durumunda sizden tazminat alınacak. göreve gelince:

1- yönetici olarak yetiştirilmek üzere alınacaksınız,

2- müdürler dışında herkesin üstü olacaksınız

3- işin mutfağından gelmeyip amir statüsünde olduğunuz için haklı olarak infaz koruma memurları tarafından çok iyi gözle görülmeyeceksiniz( askeriyede asteğmenin astsubaylar tarafından hoş görülmediği gibi)

4- kuruma göre değişmekle beraber hükümlülerle birebir iletişim halinde olacaksınız

5- bol bol nöbet tutacaksınız(kurum kurum nöbet sistemi değişir)

6- şimdilik rotasyona tabi bir kadro değildir( son bir yıldır rotasyon getirileceği konuşuluyor )

7- giriş yılımdan da anlaşılacağı üzere 3 yıl sonra müdür olacağınız garantisi yok, benim devremin girebileceği görevde yükselme sınavı ancak bu yıl açıldı

8- masa başı iş olarak düşünenler başvurmasınlar mesainiz çoğu maltada geçecek,

9- dışarıda yüzüne bile bakmayacağınız kimi zaman yolunuzu değiştireceğiniz psikopatlarla, mafya mensuplarıyla, terör örgütü üyeleriyle, bir kaşık suda boğmak istediğiniz sapıklarla uğraşacaksınız bunları göze almayan başvurmasın

10- mesleğin güzel tarafına gelince insanla uğraşıyorsun bir tane dahi hükümlüyü topluma kazandırmanın ıslah etmenin huzuru paha biçilemez,

11- dışarıdaki insanların( her ne kadar kıymet vermeselerde) rahatı için çalışmanın onların sokakta daha güvenli dolaşmaları için çaba vermenin vicdani rahatlığına paha biçilemez

12- bu kadar paha demişken hepinizin merak ettiği konuya değiniyim bekar bir idare memuru için maaş 4000 liranın bir tık altında,( cokta takmayın sizin atanmanız gelecek yılın ortalarında olacağı için muhtemelen iki zam daha görmüş olursunuz.

benden bu kadar kulaktan dolma bilgileri fazla dinlemeyin gidip çalışan birinden öğrenin, hepinizin hakkında hayırlısı

tinas42
Şef
01 Ağustos 2019 14:13

Kamu yönetimi, idari bilimler, eğitim fakültelerini örgün olarak tamamlayanların başvuruda bulunmasını tavsiye edebilirim. Bunun dışında teknik bilimler ve açık öğretim fakültesi mezunları kesinlikle uzak dursunlar. amiyane tabirle kamyon çarpmışa dönersiniz. (insani ilişkileri olumlu ve Psikodinamik yapısı sağlam olanlar) tercih etsin.

miralaypatton
Şube Müdürü
01 Ağustos 2019 14:26

Hocam merhaba öncelikle bilgilendirme için çok teşekkürler. bildiğiniz gibi kurum mülakat ile alım yapıcak sizce mülakata nasıl hazırlanmalıyım kurumun personel alırken özellikle dikkat ettiği bir konu var mı? birde torpil olayı çok olur mu

src4220, 5 yıl önce

Arkadaşlar öncelikle başvuran, başvurmayı düşünen tüm arkadaşlar hakkında hayırlı olsun. Ben 2014 yılında son kez dışarıdan alınan idare memurlarındanım, bizim dönemden sonra idare memurları alımları görevde yükselme suretiyle yapıldı, bizim dönemimizde 100 kişilik alım için mülakat sıralaması 82'lere düşmüştü ancak uzun zamandır kpss ile ilgilenmediğim için kaçta kapayacağı hakkında yorum yapamam. bahsedildiği gibi 5 aylık bir eğitiminiz olacak( 3 ay teorik, 2 ay staj şeklinde) bu süre zarfında öğrenci harçlığı alacaksınız. miktarını herhangi bir polis okulu öğrencisine sorarsanız öğrenebilirsiniz yada bahsedilen katsayı ile çarparak hesaplayabilirsiniz. 3 ay boyunca eğitim merkezinde dilerseniz yatılı olarak kalıp eğitim alacaksınız, aldığınız derslerden vize finale gireceksiniz, ayrıca eğitim sonunda size liste verilip staj yapmak istediğiniz kapalı ceza infaz kurumlarını yazmanız istenecek, 2 ay boyunca staj yapacaksınız ve burada da kurum müdürü tarafından staj puanı verilecek, eğitim sonunda tüm bu notlar toplanarak sırala oluşturulup sizden o zaman belli olacak kurumları tercih etmeniz istenecek. ilanda da belirttiği gibi eğitimi bırakmanız yada atandıktan sonra istifa etmeniz durumunda sizden tazminat alınacak. göreve gelince:

3- işin mutfağından gelmeyip amir statüsünde olduğunuz için haklı olarak infaz koruma memurları tarafından çok iyi gözle görülmeyeceksiniz( askeriyede asteğmenin astsubaylar tarafından hoş görülmediği gibi)

4- kuruma göre değişmekle beraber hükümlülerle birebir iletişim halinde olacaksınız

6- şimdilik rotasyona tabi bir kadro değildir( son bir yıldır rotasyon getirileceği konuşuluyor )

7- giriş yılımdan da anlaşılacağı üzere 3 yıl sonra müdür olacağınız garantisi yok, benim devremin girebileceği görevde yükselme sınavı ancak bu yıl açıldı

9- dışarıda yüzüne bile bakmayacağınız kimi zaman yolunuzu değiştireceğiniz psikopatlarla, mafya mensuplarıyla, terör örgütü üyeleriyle, bir kaşık suda boğmak istediğiniz sapıklarla uğraşacaksınız bunları göze almayan başvurmasın

10- mesleğin güzel tarafına gelince insanla uğraşıyorsun bir tane dahi hükümlüyü topluma kazandırmanın ıslah etmenin huzuru paha biçilemez,

11- dışarıdaki insanların( her ne kadar kıymet vermeselerde) rahatı için çalışmanın onların sokakta daha güvenli dolaşmaları için çaba vermenin vicdani rahatlığına paha biçilemez

12- bu kadar paha demişken hepinizin merak ettiği konuya değiniyim bekar bir idare memuru için maaş 4000 liranın bir tık altında,( cokta takmayın sizin atanmanız gelecek yılın ortalarında olacağı için muhtemelen iki zam daha görmüş olursunuz.

benden bu kadar kulaktan dolma bilgileri fazla dinlemeyin gidip çalışan birinden öğrenin, hepinizin hakkında hayırlısı

123asdf
Şef
01 Ağustos 2019 15:43

Öncelikle teşekkürler bu bilgileri verdiğiniz için. Hazır bir idare memuru bulmuşken bir iki soru da ben sorayım zaman ayırabilirseniz çok güzel olur başvuracak arkadaşlar için.

1) Nöbet olayı tam olarak nasıl oluyor 12/24 12/48 gibi hangi şekilde ve nöbet tutulan günden sonra izin var mı ve ayda ortalama kaç gün nöbetle geçiyor

2) Örneğin A şehrine atandık. Bu şehirde kaç yıl çalıştıktan sonra tayin isteyebiliyoruz ve tayin becayiş gibi olaylar kolay gerçekleşiyor mu?

Teşekkürler tekrar.

src4220, 5 yıl önce

tbkr86
Aday Memur
01 Ağustos 2019 18:01

nasıl yani isteyen yatılı isteyen gidip gelir yatılı şart değil gibi bi ibare vardı ilan metninde ?

çoluk çocuk var herkes bekar olacak diye düşünmemişlerdir umarım

betülavcı, 5 yıl önce

Arkadaşlar kurumu aradım;

Eğitim sadece ankarada olmuyor başka 3-4 şehir daha saydı oralardada eğitim olacak dedi.

Eğitim tamamen yatılı oluyor günlük gidip gelme olmayacak dedi

Hangi şehirler için açıldı bu ilan dedim büyük çoğunluğu doğudaki şehirler batıda çok az yer var dedi.

Harçlıklar daha tam belli deği bişey söyleyemem şimdi dedi.

Bu ne saçma şey ya ilan metninin tam zıttını söyüyor adam anlayabilmiş değilim.

Cbc-58
Şef
01 Ağustos 2019 18:24

Öyle bişey söylüyorsun ki eğer herkesin şartlarına uymaya çalışsalar yolu bulamazlar:))) evlisini bekarını düşünecek diye ince düşünmek zorunda değil ki kurum. Şartlara uyan başvursun hocam
tbkr86, 5 yıl önce

nasıl yani isteyen yatılı isteyen gidip gelir yatılı şart değil gibi bi ibare vardı ilan metninde ?

çoluk çocuk var herkes bekar olacak diye düşünmemişlerdir umarım

cnkmo
Şef
01 Ağustos 2019 20:33

bana eksi veren ezikler yukarıda idare memuru arkadasın yazısını okuduktan sonra ne düşündü acaba .D

Toplam 1761 mesaj
12345678910111213»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi