Editörler : ayşegül bgm
«23242526272829303132333435

hilalbcn
Memur
20 Mayıs 2019 00:36

Gece vardiyasında olan evliler çocuklarına evine daha fazla zaman ayırdığını söylüyorlar burda çalıştığım hastanede 15 gün çalışıp 15 gün izin yapıyorlar 12 saat çalışma ile alışınca zor gelmeyecektir canınızı sıkmayın
Nezirebulut, 5 yıl önce
Teşekkür ederim umarım fark konusunda bizimde öyledir, hastaneye göre değişiyor baya bu olaylar, söyledikleriniz biraz içimi ferahlattı tabiki çok erken ama gece olayı sadece beni çok düşündürüyor, okadar

hilalbcn
Memur
20 Mayıs 2019 00:39

Çalışma arkadaşlarınıza sorun onlar hangi sendikaya bağlılar hangisi hastane ile anlaşmalı onlar size söyleyecektir. Ben iş arkadaşımla birlikte kayıt oldum.
yassemn, 5 yıl önce

Edevlette gorunuyo ama hangi sendikayı secicez bilgi sahibi olan lutfen haber versin çünkü 7 tane belki daha fazla sendika görüyorum ve ne sevicem bilmiyorum

hilalbcn
Memur
20 Mayıs 2019 00:44

Sendika bizim ve diğer işçilerin hakkı neden işten çıkarsınlar ki ben sendikaya üye değilim nasıl oluyor diye sordum aynı serviste çalıştığım bir abiye aç e devletini yapalım hemen dedi
Nezirebulut, 5 yıl önce
Sendikaya üye olma konusunda tavsiyeleriniz düşünceleriniz neler ben hiç sormadım daha bir gün gittiğim için üye olmalı mıyız sizce? Bazı yerler sırf sendika üyeliğinden işten çıkarıldığı oluyormuş

Guroni-
Yasaklı
20 Mayıs 2019 01:27

arkadaslar sız hangı ıl ve hangı bolum gece nobetı felan bahsettınız o yuzden sordum acaba her bolumde varmı

hilalbcn, 5 yıl önce
Gece vardiyasında olan evliler çocuklarına evine daha fazla zaman ayırdığını söylüyorlar burda çalıştığım hastanede 15 gün çalışıp 15 gün izin yapıyorlar 12 saat çalışma ile alışınca zor gelmeyecektir canınızı sıkmayın

Nezirebulut
Aday Memur
20 Mayıs 2019 01:42

Ben bulamadım e devletten
yassemn, 5 yıl önce

Edevlette gorunuyo ama hangi sendikayı secicez bilgi sahibi olan lutfen haber versin çünkü 7 tane belki daha fazla sendika görüyorum ve ne sevicem bilmiyorum

yassemn
Aday Memur
20 Mayıs 2019 13:11

Sendika yaz cikiyo senin. Nerede çalıştığın ve alttada sendika olarak bir sürü seçenek var ama ben ne secicem bilmiyorum

Guroni-
Yasaklı
20 Mayıs 2019 13:22

yetkılı sendıka saglık turk ıs dıye bılıyorum ben

Pirye
Kapalı
20 Mayıs 2019 14:42

Arkadaşlar İstanbul il sağlık aradı şimdi görev yapacağım hastaneyi söyledi yerleştirildiniz dedi çok şükür sabırla bekledim İnşallah hayırlı olur bu süreci bekleyenlere de tez zamanda nasip olsun İnşallah :)

tayıbogluzeynep
Aday Memur
20 Mayıs 2019 14:56

Hayırlı Olsun :)

Pirye, 5 yıl önce

Arkadaşlar İstanbul il sağlık aradı şimdi görev yapacağım hastaneyi söyledi yerleştirildiniz dedi çok şükür sabırla bekledim İnşallah hayırlı olur bu süreci bekleyenlere de tez zamanda nasip olsun İnşallah :)

Pirye
Kapalı
20 Mayıs 2019 15:28

Çok teşekkür ederim :)

tayıbogluzeynep, 5 yıl önce

Hayırlı Olsun :)

Frkn80
Aday Memur
20 Mayıs 2019 16:19

İstanbul klinik Destek Elemanı yeni aranan var mı?

baoglu
Aday Memur
20 Mayıs 2019 19:08

Mobilden cikmiyor.Bilgisayardan deneyiniz.
Nezirebulut, 5 yıl önce
Ben bulamadım e devletten

Guroni-
Yasaklı
21 Mayıs 2019 02:19

hayırlı olsun :) bolum neydı zımmete yenımı dusmustunuz

Pirye, 5 yıl önce

Nezirebulut
Aday Memur
21 Mayıs 2019 08:30

Teşekkürler bende telefondan yapmaya çalıştım:)
baoglu, 5 yıl önce
Mobilden cikmiyor.Bilgisayardan deneyiniz.

Pirye
Kapalı
21 Mayıs 2019 08:52

Teşekkür ederim :) Zimmete düşeli 10 gün oldu geçen hafta tercih için aradılar dün de yerleştirildiğim için aradılar. Görevim Hasta Karşılama ve Yönlendirme.

Guroni-, 5 yıl önce

hayırlı olsun :) bolum neydı zımmete yenımı dusmustunuz

Nihatozkurt
Aday Memur
21 Mayıs 2019 09:25

Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Bende Silivri Dh de bilgi işlem olarak başladım.Dün Türk-iş sendikasına kayıt oldum.Sendika ile görüştüğünüzde tis süresi ile ilgili bir bilgi verdiler mi tahminide olsa veya başka duyumlarınız var mıdır. Çünkü yine çok bilgi kirliliği var,temmuzda diyenler var eylülde diyenler var,2020 de diyenler var. Nedir acaba doğrusu :)

hilalbcn, 5 yıl önce
Arkadaşlar 1 haftadan fazladır çalışıyorum vgki olarak. Bizim hastanede ki taşeron işçilerin kayıt olduğu sendikaya üye oldum dün, bugün beni aradılar. Öncelikle sizi şu karmaşalar söylemlerden bi kurtarayım; ben taşeronla aynı mıyız diye sordum o da kadronuz aynı ama sosyal haklarınız farklı dedi. Bizim sosyal haklarımız daha fazlaymış onlar 2020de sözleşme imzalayınca eşit haklara sahip olacaklarmış bizimle. Bizim sözleşmemiz 2020 ye kadar imzalanmış olacakmış taşerondan geçenler 2020 yi bekleyecek. Sosyal yardım,yol,yakacak daha bir sürü ek ödeme saydı bunlar sözleşmeden sonra alacaklarımız tabi sözleşmeye geçince geriye dönük haklarımızı da alıcaz. Sözleşme öncesi de asgari ücret ve tediye alıcaz. İşten çıkarılma durumunu sordum diyelim ki idareden biriyle sorun yaşadık çıkarırlar mı dedim. O da bana seni o almadı ki o çıkarsın dedi. Büyük bir problemde kurul toplanıyor sendikanın hukuki işlemcileride o toplantı da ve sizi savunuyor.Toplu olarak alınan karar gidiyor sağlık bakanlığına anca öyle çıkarılma yani siz işinizi yapın gerisini boşverin :) Ve sendikaya üye olun arkadaşlar bu sizin yararınıza.

g.su
Aday Memur
21 Mayıs 2019 13:43

arkadaslar kardeşim istanbul şişli klinik destek elemani olarak basladi egtim alicagi ve sonra sariyerdeki sisliye gecicegi dende .suan yaptigi is yani ona soylenen hastalarin tirnaklarini kesmesi, odayi temizlemesi, tuvalaete goturmek, altini temizlemek oldugununu soylemisler sakami mi bu okadar canimiz sikldiki bu gorevde olan birileri varm lutfen yorum yaparmisiniz

Nezirebulut
Aday Memur
21 Mayıs 2019 16:26

Evet doğrudur ok meydanına gelen 3 tane koz arkadaşımız var onlara temizlik bile yapabilirsiniz denmiş ama sonradan yoğun bakımdaki hastaların temizliği olarak değiştirildi
g.su, 5 yıl önce

arkadaslar kardeşim istanbul şişli klinik destek elemani olarak basladi egtim alicagi ve sonra sariyerdeki sisliye gecicegi dende .suan yaptigi is yani ona soylenen hastalarin tirnaklarini kesmesi, odayi temizlemesi, tuvalaete goturmek, altini temizlemek oldugununu soylemisler sakami mi bu okadar canimiz sikldiki bu gorevde olan birileri varm lutfen yorum yaparmisiniz

tayıbogluzeynep
Aday Memur
21 Mayıs 2019 16:45

...

g.su, 5 yıl önce

hilalbcn
Memur
21 Mayıs 2019 20:38

Ben üye olduğum sendikaya ne zaman tis olacağını sordum sorumlu kişi de mahkememiz var Aralık ayında sonuçlanacak eğer kazanırsak o zaman imzalanır kazanamazsak ben size haber vereceğim üyeliğinizi iptal edin başka sendikaya geçin diycem o zamana kadar üyeliğinizi iptal etmeyin yoksa haklarınız yanar demişti bilmiyorum o konu muamma
Nihatozkurt, 5 yıl önce

Merhaba öncelikle hayırlı olsun. Bende Silivri Dh de bilgi işlem olarak başladım.Dün Türk-iş sendikasına kayıt oldum.Sendika ile görüştüğünüzde tis süresi ile ilgili bir bilgi verdiler mi tahminide olsa veya başka duyumlarınız var mıdır. Çünkü yine çok bilgi kirliliği var,temmuzda diyenler var eylülde diyenler var,2020 de diyenler var. Nedir acaba doğrusu :)

Toplam 698 mesaj
«23242526272829303132333435

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi