Editörler : swat3410
16 Ekim 2007 16:09

Polisler için özel statülü iller hangileri?

Arkadaşlar nüfusa kayıtlı olduğumöuz ilde görev yapamama halinin istisnasının özel statülü iller olduğu söyleniyor. Bu illerin neresi olduğunu bilen var mı?

kademX
Şef
16 Ekim 2007 18:19

Ankara, İstanbul ve İzmir

tria_06_40
Kapalı
16 Ekim 2007 18:43

bursa ile gaziantep te var bildiğim kadarıyla

ahmet3521
Aday Memur
17 Ekim 2007 09:20

SORU : Kendisi veya eşinin doğum yeri yada nüfusa kayıtlı olduğu il, Kayseri veya İçel olan personel bu illere atanabilir mi?

CEVAP : Devlet İstatistik Enstitüsünün vermiş olduğu rakamlara göre İçel ve Kayseri ilinin nüfusu 500.000?i geçmediğinden, eşi veya kendisi Kayseri veya İçel doğumlu yada Kayseri veya İçel nüfusuna kayıtlı olan personel bu illere atanamaz. Ancak Kayseri ve İçel illerimiz Özel Statülü il olduğundan, personelimiz bu ilerde daha önce görev yapmış olsalar dahi (Teklifli Personel Hariç) ikinci defa bu illere atanabilirler. Kendisi veya eşinin doğum yeri yada nüfusa kayıtlı olduğu il; Adana, Ankara, Antalya, Bursa, Diyarbakır, Gaziantep, İstanbul, İzmir ve Konya olan personel bu 9 ile atanabilir.

Yukarıdaki soru ve yanıtı egm'nin sıkça sorular bölümünden. Anlayamadığım örnekteki içel veya kayseri doğumlu yada nüfusa kayıtlı olması durumunda yine atanamaması mı? Yoksa özel statülü il olduğu için atanabileceği midir?

serttepki1905
Genel Müdür
17 Ekim 2007 10:45

kırklareli çorum çorum yozgat bilecik burdur

bingöl tunceli siirt hakkari v.b.

xman_ege
Aday Memur
17 Ekim 2007 10:53

istanbul izmir ankara bursa adana su an,önceden bunlara ek olarak konya diyarbakır falan da vardı ama yok su an

ahmet3521
Aday Memur
17 Ekim 2007 11:09

arkadaşlar asıl öğrenmek istediğm bu özel statülü illerde doğan veya nüfusa kayıtlı olduğu il olması durumunda (aynı şartlardaki polis olan veya olmayan eş için de ) atama yapılıp yapılamayacağıdır? İl örneği olarak da Kayseri olsun mesela

ahmet3521
Aday Memur
17 Ekim 2007 13:26

Forum yöneticisi konuyu ana sayfaya taşıdığı için teşekkür ederim.

Ancak; bu kouyu irdelemek açısından diyorum ki: nüfusu 1 milyonu aşmayan şehirde doğan veya eşinin nüfusa kayıtlı olduğu ilde hiçbir zaman görev yapamayacak mı? mesela eşimiz başka bir kurum görevlisi olsa ve ataması nüfusa kayıtlı olduğu ile yapılsa ne olacak? Eşimiz bir yerde biz bir yerde olur mu hiç? Eğitim öğretim kurumlarınada mı (polis okulları)yapılmaz. Bu işe bir çare bulmak gerekir diye düşünüyorum.

polkan
Kapalı
17 Ekim 2007 14:13

arkadaşlar polis okulları içinde geçerlimi bu konu bilen varmı acaba

abrahamix
Aday Memur
17 Ekim 2007 16:32

Ben bir polis memuru yakınıyım öncelikle!

Nüfusun 1 milyon olması meselesinde sözkonusu olan;il merkezinin nüfusu mu? yoksa tüm ilçe köyler dahil mi?

cevap yazan olursa sevinirim!

Mustafa Aktaş
Aday Memur
17 Ekim 2007 17:28

Arkadaşlar mrb. Özel statü iller konusunda nüfusun merkez nüfusu kabul edilir. İlçe ve köyler v.b. dahil edilmez. Nüfusu 1.000.000 dan az olan illerde Polis Memurunun doğum ve nüfus kayıt yeri ise görev yapması söz konusu değildir. Kendisiyle bağlantısı olmayan bir il diyelim. İlin nüfusu 1.000.000 dan az. Eğer eşinin memleketi ise (nüfusa kayıtlı) görev yapamaz. Ancak eşinin doğum yeri olupta memleketi değil ise görev yapabilir.

ahmet3521
Aday Memur
17 Ekim 2007 17:35

Mustafa Aktaş arkadaşım verdiğin bilgiler için tşk. ederim. ama bunun hiç istisnası yok mu?

Mustafa Aktaş
Aday Memur
17 Ekim 2007 18:02

İstisna derken eş açısından soruyorsan, eşin bir kurumda sözleşmeli yada asaleti henüz tasdik edilmemiş ise sen ona tabi olursun, bu da yine polis memurları için aynı şartlarda geçerlidir. Sonuçta Polisler için istisna söz konusu olamaz. 657'ye tabi olsalar bile PVSK (Polis Vazife ve Selahiyet Kanunu) önünü keser.

ahmet3521
Aday Memur
18 Ekim 2007 13:17

şu nüfus kaydından nedir çektiğimiz? eşim ayrı yerde ben ayrı yerde, nerde bunun anayasadaki aile birliği vs. haklar? Diğer kurumlardaki personellerin böyle bir sıkıntısı yok, 8 saat mesai, tatiller... ya biz? En azından polis okullarını bu kapsama dahil etmeseler

nymhepa
Aday Memur
18 Ekim 2007 15:47

eşim polis memuru.ben antalyalıyım.antalyaya tayin isteyebiliyor muyuz?antalya bundan önceki yıllarda özel statülü iller arasında değildi.çünkü nüfüsü 1 milyonu geçmiş değildi.değişti mi bu durum?bilgi verirseniz çok memnun olacağım.

Akdenizli_Polis
Yasaklı
18 Ekim 2007 17:25

öncelikle özel statülü iller;istanbul,ankara,izmir,adana,bursa..kendi memlekentinde görev yapabilmen için MERKEZ NÜFUSU 1 MİLYONU geçmesi gerekiyo.şuan bu 5şehirden başka il yok özel statülü olarak..örnek;adanalıyım şarktan önce 3 yıl görev yaptım kendi memleketimde..

gencmehmet
Aday Memur
18 Ekim 2007 20:20

arkadaslar tayin olmak istediğiniz ilin nüfüsünün 1 milyonu geçmeside önemli diil suan çünkü burada emniyet işlem yaparken kendi elindeki il listelerini baz aldıklarını biliyorum.ellerinde sanırım sizin tahmin ettiğiniz gibi güncel bir listede yok

polısamca
Aday Memur
18 Ekim 2007 21:45

şuanda ıstanbul.ankara.ızmır.adana.bursa illerı ozel statulu nedenıyse en son yapılan nufus sayımı yanı 2000 yılını baz almışlar 1000000 merkez nufusa sahıp olan iller.daha öncelerı 2004 tayın dönemıne kadar özel statulu 10 veya 11 il vardı nufusu 1000000 az olduğu ıcın kaldırıldı.ancak 2007 nufus sayımının sonuçlarına göre bence konya,antalya ,mersın gıbı iller tekrar özel statulu ıl olur

ahmet3521
Aday Memur
19 Ekim 2007 09:06

günaydın arkadaşlar. gençmehmet arkadaşım şu an genel müdürlüğümüzün elindeki listede hangi iller var biliyormusun?

tek anestezi
Aday Memur
19 Ekim 2007 20:26

İstanbul izmir ankara adana büyük illerdir heralde

akcam33
Aday Memur
20 Ekim 2007 12:15

Bence polis memurlarının kendi memleketlerinde görev yapıp yapmamaları konusunu tamamen saçmalık buluyorum. Tamam devletin icra ve zor kullanma gücüyüz. Ama ilçeye kayıtlı isem ilçemde yaptırmazsın, gönder diğer ilçelere il merkezinde kayıtlı isem il merkezinde yaptırmazsın olur biter. işe bu taraftan bakacak olursak adliyelerde çalışan mübaşirler de çalışmasın o zaman kendi memleketinde. bir mahkeme kararı alıyon adam haberi anında uçuruyor araki mal bulasın araki adam bulasın. Değil mi????

Toplam 36 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi