Editörler : crops35

Av.mervezeynep
Kapalı
13 Aralık 2018 19:00

83 sıra ıle nıgde hazıne gelebır mı bırde merak ettıgm hazıneler acısından sehırler arası vekalet farkı var mıdır
13 Aralık 2018 19:06

Vekaletin üst limiti tüm kurum avukatları için sabit diye biliyorum. Eğer siz sene boyunca limiti dolduramazsanız havuzda varsa ordan tamamlanır. Hazinede de bildiğim kadarıyla vekalet sıkıntısı yok.

Av.mervezeynep, 5 yıl önce
83 sıra ıle nıgde hazıne gelebır mı bırde merak ettıgm hazıneler acısından sehırler arası vekalet farkı var mıdır

Devletbey2018
Yasaklı
13 Aralık 2018 19:07

Sizin puanınız kaçtı gelme ihtimali olabilir ama belli de olmaz

Av.mervezeynep
Kapalı
13 Aralık 2018 19:25

Hazıne konusunda ne gbı bılgıler edındınz yada edınebıldınız mı
05serkan, 5 yıl önce

Bartın ve Bolu Hazine avukatlığını yazacağım ilk 2 tercihe puanim 93 bu

Av.mervezeynep
Kapalı
13 Aralık 2018 19:26

Anladım cok tesekkur ederım cevabınız ıcın
kadil küdat, 5 yıl önce

Vekaletin üst limiti tüm kurum avukatları için sabit diye biliyorum. Eğer siz sene boyunca limiti dolduramazsanız havuzda varsa ordan tamamlanır. Hazinede de bildiğim kadarıyla vekalet sıkıntısı yok.

Av.mervezeynep
Kapalı
13 Aralık 2018 19:27

92,5
Devletbey2018, 5 yıl önce

Sizin puanınız kaçtı gelme ihtimali olabilir ama belli de olmaz

Devletbey2018
Yasaklı
13 Aralık 2018 19:44

Gelebilir o zaman peki hangi kurumu ve nereleri yazacaksınız biz de ona göre hareket eseriz tercih yapmayız :)

92,5

gürakansu
Memur
13 Aralık 2018 22:59

Bu yaziyi aslinda ben paylasmistim. Arkadas kopyalamis aynisini, sordum cevap da yazmadi. Bartin ve Boluyu tercih edecek olma sebebim sehirlerin yakın olması ve es durumu yapabilecek olmam . Diger kurumlar genelde çakılı oldugu icin ve temmuzdaki atamayi bekleyecek sabrım kalmadığından hazineleri yazacağim.

gürakansu
Memur
13 Aralık 2018 23:03

4.200-4.300 civari maasi var Ocak ayindan sonra 4.500 olur. Vekalet ucreti sıkıntısı yok. Diger kurumlara göre is yükü daha fazla çünkü avukati olmayan baska bakanliklarin dosyalarina bile bakıyorlarmış. Dedigim gibi kurumdan çok tayin imkanı gözetmek zorundayım. Onceligim Meb ve Saglik Bakanlığıydı açılmadı. Hayirlisi artik..

Av.mervezeynep
Kapalı
13 Aralık 2018 23:06

Bndede aynı sorun var es durumu yanı , sizle aynı fıkırdeyım bu nedenle ama hazınenın atıyorum meb dsı gıbı kurumlardan ne gbı dezavantajı var hanı zarurı yazıyorsunz bnm gbı anladığım kadarıyla
gürakansu, 5 yıl önce
Bu yaziyi aslinda ben paylasmistim. Arkadas kopyalamis aynisini, sordum cevap da yazmadi. Bartin ve Boluyu tercih edecek olma sebebim sehirlerin yakın olması ve es durumu yapabilecek olmam . Diger kurumlar genelde çakılı oldugu icin ve temmuzdaki atamayi bekleyecek sabrım kalmadığından hazineleri yazacağim.

Av.mervezeynep
Kapalı
13 Aralık 2018 23:07

Bu cevabı gormeden yazmıstım tamda o sorularıma cevap vermıssınız cok tesekkur ederım
gürakansu, 5 yıl önce
4.200-4.300 civari maasi var Ocak ayindan sonra 4.500 olur. Vekalet ucreti sıkıntısı yok. Diger kurumlara göre is yükü daha fazla çünkü avukati olmayan baska bakanliklarin dosyalarina bile bakıyorlarmış. Dedigim gibi kurumdan çok tayin imkanı gözetmek zorundayım. Onceligim Meb ve Saglik Bakanlığıydı açılmadı. Hayirlisi artik..

gürakansu
Memur
13 Aralık 2018 23:36

Sizin sıralamaniz nedir? Oncelikli hangi illeri yazmayi düşünüyorsunuz?
Bu cevabı gormeden yazmıstım tamda o sorularıma cevap vermıssınız cok tesekkur ederım

Av.mervezeynep
Kapalı
13 Aralık 2018 23:47

Kayserıde oldugum ıcn nıgdeyı yazmak ıstıyorum ılk tercıhe yakın oldugu ıcn gelmezse ıkıncı atamaya kalırım herhalde bırans sıram 83 ,
gürakansu, 5 yıl önce
Sizin sıralamaniz nedir? Oncelikli hangi illeri yazmayi düşünüyorsunuz?

gürakansu
Memur
14 Aralık 2018 00:13

Kayseri de üniversite kadrosu açılmış ama 2 yıl tecrübe arıyor. Sıralamaniz iyi aslinda ama şans isi tamamen hazine kadrolari, hayirlisi olsun
Kayserıde oldugum ıcn nıgdeyı yazmak ıstıyorum ılk tercıhe yakın oldugu ıcn gelmezse ıkıncı atamaya kalırım herhalde bırans sıram 83 ,
14 Aralık 2018 00:15

Mardin, Niğde, Bolu hazine
merveikra186, 5 yıl önce

Acaba öncelikli olarak hangi şehri yazmayı düşünüyorsunuz. Benim puanim da 94.13 tekirdağ hazine yazacağım ilk başa

Muhittin Topalak
Aday Memur
14 Aralık 2018 01:42

Ankara'da yaşadığım için Ankara'daki kurumlara ağırlık veriyorum. Ama açıkta kalma ihtimaline karşı diğer şehirleri de yazabilirim. Hakimlik sınavına iki hafta kaldığı için çok ilgilenemiyorum ama yarın bazı kurumları arayıp bilgi almaya çalışacağım.
Avktylmz, 5 yıl önce
Neye göre bu kurumlara karar verdiniz peki ?

Muhittin Topalak
Aday Memur
14 Aralık 2018 01:53

Yine de buradan da sormak istiyorum. ÖSYM, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere Ankara'daki kurumlar hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı? Ve 54 sıralama ile Ankara'da bir kuruma atanma şansım var mı?
14 Aralık 2018 07:38

Bence o sıralamayla ankaraya atanma sansınız cok yuksek sız atanmıcaksınız da kım atanıcak:)

Muhittin Topalak, 5 yıl önce
Yine de buradan da sormak istiyorum. ÖSYM, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı başta olmak üzere Ankara'daki kurumlar hakkında herhangi bir bilgisi olan var mı? Ve 54 sıralama ile Ankara'da bir kuruma atanma şansım var mı?
14 Aralık 2018 08:12

Ankara da 30 kadro var atanmama ihtimalin yüzde 1

gürakansu
Memur
14 Aralık 2018 09:20

Bence de sansınız yüksek. Benim gibi es durumu sıkıntısı olanlar(ilk 50 icinde tespit ettigim 3 kisiyiz ama herkese ulasabilsek 10 kisiyi rahat bulur) sadece hazineleri yazacak.
Toplam 190 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi