Editörler : E.Kayı Han
01 Temmuz 2020 19:41

4/B'den 4/A'ya geçiş

Arkdslar suan 4b lı olarak calısmaktayım Baska Bı kurumda 4a ya tabi memurluk kazandıgımda beklemem gerekiyormu ıstıfa sureci v. S hakkında bilgi verebilecek varmı tesekkuler

Drjacob
Aday Memur
03 Temmuz 2020 09:49

Bu mesaj 20'nin üzerinde eksi oy aldığı için gizlenmiştir.

geçiş yapamazsın diye biliyorum , ama farklı bir yorumu olan varsa beni de etiketlesin

Pater familas
Aday Memur
03 Temmuz 2020 11:18

Kadroludan sözleşmeliye, sözleşmeliden kadroluya geçişte herhangi bir yasak ya da süre sınırı yok. İstifa dilekçeni verir, istifanın kabulünden itibaren de atanmış olduğun diğer göreve başlayabilirsiniz. Bildiğim kadarıyla 4/B'den 4/B'ye ve 4/A'dan 4/A'ya geçilmek istenildiğinde sorun var onun haricinde farklı statü olduğundan geçiş hakkınız vardır diye biliyorum.

Suleyman canpolat
Aday Memur
03 Temmuz 2020 12:58

Geçiş yapan varsa sureci anlatabılırmı

sözleşmelişef
Aday Memur
06 Temmuz 2020 13:11

Pater nickli arkadaş gerekli bilgileri vermiş. Ben de yakın dönemde 4/B den 4/A ya geçiş için tercih yapmayı düşünüyorum. Bu durumda herhangi bir engel söz konusu değil. 4/B'den istifa edip diğer atandığınız kuruma direkt olarak başlıyorsunuz diye biliyorum.
Suleyman canpolat, 4 yıl önce

Geçiş yapan varsa sureci anlatabılırmı

Suleyman canpolat
Aday Memur
06 Temmuz 2020 20:18

Tesekkurler

Capella123
Aday Memur
09 Temmuz 2020 12:03

4 / B den Kit kurumlarına geçiş içinde aynı şey söz konusu mu acaba onlarda sözleşmeli diye geçiyor o nedenle sordum
sözleşmelişef, 4 yıl önce
Pater nickli arkadaş gerekli bilgileri vermiş. Ben de yakın dönemde 4/B den 4/A ya geçiş için tercih yapmayı düşünüyorum. Bu durumda herhangi bir engel söz konusu değil. 4/B'den istifa edip diğer atandığınız kuruma direkt olarak başlıyorsunuz diye biliyorum.

thusen
Memur
09 Temmuz 2020 17:32

4/b den 4/a ya Ocak ayında geçiş yaptım. 30/12/2019 tarihinde istifamı verdim. Ertesi gün ayrıldım. Bakanlıktan herhangi bir dönüş beklemedim çünkü sözleşmeli istifa verip çıkabiliyor. O konuda sorun olmaz. 06/01/2020 tarihinde yeni kurumuma aday memur olarak başladım.

İstifa dilekçesi verip bekleme olayı kadroluda var. Sözleşmeli beklemek zorunda değil.

thusen
Memur
09 Temmuz 2020 17:34

Ayrıca kadrolu memurluğu kazanırsan kazandığın kurumdan gel başla diye tebligat gelene kadar sözleşmeli çalıştığın kuruma istifa verme. Gel demelerini bekle. Bir sorun olursa sözleşmeliye geri dönemezsin.

sözleşmelişef
Aday Memur
10 Temmuz 2020 10:41

ÖSYM sonuçları açıkladıktan sonraki işleyiş nasıl oluyor? Süreç ne kadar zaman alıyor?
thusen, 4 yıl önce

Ayrıca kadrolu memurluğu kazanırsan kazandığın kurumdan gel başla diye tebligat gelene kadar sözleşmeli çalıştığın kuruma istifa verme. Gel demelerini bekle. Bir sorun olursa sözleşmeliye geri dönemezsin.

memur792
Aday Memur
12 Temmuz 2020 11:25

Kadrolu memurluktan istifa edip sözleşmeli kazandığım memurluğa geçebilirmiyim? İnternetten net bir bilgiye ulaşamadım.

sözleşmelişef, 4 yıl önce
ÖSYM sonuçları açıkladıktan sonraki işleyiş nasıl oluyor? Süreç ne kadar zaman alıyor?

ynsafsar
Aday Memur
12 Temmuz 2020 11:52

4b de çalıştıgınız süre aday memurluktan sayılır 1 seneyi doldurduysanız yeni atandıgınız kuruma söyleyin aday memurlugunu kalkar

thusen, 4 yıl önce

4/b den 4/a ya Ocak ayında geçiş yaptım. 30/12/2019 tarihinde istifamı verdim. Ertesi gün ayrıldım. Bakanlıktan herhangi bir dönüş beklemedim çünkü sözleşmeli istifa verip çıkabiliyor. O konuda sorun olmaz. 06/01/2020 tarihinde yeni kurumuma aday memur olarak başladım.

İstifa dilekçesi verip bekleme olayı kadroluda var. Sözleşmeli beklemek zorunda değil.

Madharitaci
Aday Memur
13 Temmuz 2020 17:03

Sözleşmeyi feshetmek için mevzuatın ek madde 6 da 1 ay önceden haber verme şartına uymaya gerek yok mudur?

thusen, 4 yıl önce

denizyolcusu
Aday Memur
14 Temmuz 2020 09:38

bende 4 b den 399 a geçiş yaptım kit kadro karşılığı sözleşmeli olarak geçer o yüzden 4b den daha farklı ama kadroludan da bi farkı yok açıkcası istifa edip ertesi gün atandığın kurumda işe başlayabilirsin
Capella123, 4 yıl önce
4 / B den Kit kurumlarına geçiş içinde aynı şey söz konusu mu acaba onlarda sözleşmeli diye geçiyor o nedenle sordum

Capella123
Aday Memur
14 Temmuz 2020 11:30

Teşekkür ederim bilgilendirdiginiz için.
denizyolcusu, 4 yıl önce
bende 4 b den 399 a geçiş yaptım kit kadro karşılığı sözleşmeli olarak geçer o yüzden 4b den daha farklı ama kadroludan da bi farkı yok açıkcası istifa edip ertesi gün atandığın kurumda işe başlayabilirsin
14 Temmuz 2020 15:59

geçersin sorun olmaz peki 4a işci statüsünden istifa eden birisinin geri dönme şansı varmı ??

thusen
Memur
14 Temmuz 2020 23:45

Öyle bir şeyi hiç duymadım hocam ayrıca aday memurlukta verilen eğitimler var. Doğru bir bilgi olduğunu sanmıyorum.

ynsafsar, 4 yıl önce

4b de çalıştıgınız süre aday memurluktan sayılır 1 seneyi doldurduysanız yeni atandıgınız kuruma söyleyin aday memurlugunu kalkar

soshizmet
Aday Memur
23 Temmuz 2020 18:05

4B-45A lı olarak çalışan birisi dhmi kadrosu için başvuru yapabiliyor mu?

06Göçebe
Kapalı
26 Temmuz 2020 00:54

İstifanızın kabul olduğu ve iş çıkışınızın gerçekleştiğini nereden öğrendiniz ? Kurum istifayı kabul etmeme gibi durumu olabilir mi ?

thusen, 4 yıl önce

06Göçebe
Kapalı
26 Temmuz 2020 00:55

Diğer bir sorum 4 seneden fazladır sözleşmeli çalıştım..Aday memurluk direk kalkıyor ve kademe derece olarak 4 sene mi alınır?

thusen
Memur
26 Temmuz 2020 19:59

Dilekçemi verdim bakanlığa yazdılar haber bekliyoruz dediler. Acelem yoktu diye üstelemedim. Aynı kurum başka ildeki bir arkadaş istifa verdi. Çıktı aynı gün. Onun komisyonunda çalışan personelle görüştüm. O iş bilen biriydi. Benim komisyonu aradı söyledi. Benim komisyondakiler de ikna oldu ertesi gün bir şey demeden ayrıldım. Dilekçemi vermiştim zaten. Kadrolu memurluk değil 4b. Sözleşmeye göre çalışıyorsunuz. Sözleşmenizi okuyun istifa edemezsin, onay bekleyeceksin gibi bir durum yok. Senin kadrolu olarak kazandığın yere gitmene engel olamaz.

Varsayalım ki belgeleri verdin. Kurum 5 gün sonra çağırdı gel başla dedi. Sana tebligat gönderiyorlar başlaman için 15 gün süre veriyorlar. Bir şey olsa bile 15gün halledersin.

İkinci sorunla alakalı olarak ben 4.5 sene adliyede çalıştım da diğer bakanlığa geçtim. Diğer arkadaş sallamış siz bakmayın ona. Sıfırdan aday memur olarak başladım. Önceki çalıştığın sadece yıllık izin hesabına katılıyor. 20 gün yıllık izin hakkı ile başlıyorsunuz. Hatta erkekler 12 aydan fazla askerlik yapana da aynı hakkı veriyorlar. Kamu hizmeti sayılıyor sonuçta. Aday memurluğu hiçbir şekilde atlayamazsınız kadrolu memurluğa atandıysanız.

En son 2011 yılında sözleşmeli personeli kadroya geçirdiler o zaman aday olma durumu yoktu ve çalıştıkları derece kıdeme sayıldı. Benim çalıştığım 4.5 seneyi derece kıdeme saymıyorlar. 10/3'den başladık.

06Göçebe, 4 yıl önce

Diğer bir sorum 4 seneden fazladır sözleşmeli çalıştım..Aday memurluk direk kalkıyor ve kademe derece olarak 4 sene mi alınır?

Toplam 62 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi