Editörler : crops35

officerceng
Aday Memur
15 Ekim 2021 20:31

Mülakatta mesleki bilgi olarak ne soruyorlar acaba? YSK'da zabıt katibi olmakla ilgili mi yoksa genel manada zabıt katipliği ile ilgili mi yada genel anlamda devlet memurluğu ile ilgili mi? Var mı bilen fikri olan?

etzel45
Şube Müdürü
18 Ekim 2021 00:55

hocam bugün başvuruların son günü sanırım. genel olarak önerebileceğiniz bir meslek midir? astsubay olmak ya da sağlık bakanlığında çalışmak istiyordum. zabıt katibi memleketime yakın bir ilçe alım yaptığı için düşünüyordum. maaş olarak biraz düşük sanırım tatmin etmeyecek gibi ondan kararsız kalıyorum. bu alım kadrolu sonradan sağlık bakanlığının sözleşmeli alımına tercih yapabilir miyim diye düşünüyorum.

EricCartman59, 3 yıl önce

İçinde Adliye veya Adalet sarayı olan bir şehirdeyseniz , İlçe Seçim Müdürlüğü o adliyenin içerisinde biryerdedir. Ama istediğiniz ilçede adliye yoksa ilçe seçim müdürlüğü hükümet konağındadır. 3. bir ihtimalde Adliye veya Hükümet konağında yer yoksa, ve size ilçede bir yer bulamıyorlarsa, herhangi bir iş merkezinden büro kiralanır...

Büyük adliyelerin içinde olan seçim müdürlüklerinde görevlendirme az yapılır. Ama yapılabilinir, mesela benim bildiğim konyada çok fazla seçim kurulu var, ona görede çok fazla zabıt katibi var. Çoğu adliyede çalıştırılıyor. Ama bazı küçük adliyelerde personel eksikliği yoksa çalıştırılmayabilinir... Gözünüzü kestirdiğiniz yerin, ilçe seçiminin olduğu adliyeye gidip araştırma yapabilirsiniz.

Tanla
Aday Memur
18 Ekim 2021 16:09

Kadrolu alım olduğu için yerleşince tercih yapamıyorsunuz hocam
etzel45, 3 yıl önce

hocam bugün başvuruların son günü sanırım. genel olarak önerebileceğiniz bir meslek midir? astsubay olmak ya da sağlık bakanlığında çalışmak istiyordum. zabıt katibi memleketime yakın bir ilçe alım yaptığı için düşünüyordum. maaş olarak biraz düşük sanırım tatmin etmeyecek gibi ondan kararsız kalıyorum. bu alım kadrolu sonradan sağlık bakanlığının sözleşmeli alımına tercih yapabilir miyim diye düşünüyorum.

etzel45
Şube Müdürü
18 Ekim 2021 17:14

teşekkür ederim hocam. kalsın o zaman zaten pek gitmek istemiyordum.

Tanla, 3 yıl önce
Kadrolu alım olduğu için yerleşince tercih yapamıyorsunuz hocam

kafabirmilyon
Aday Memur
18 Ekim 2021 18:14

Sonuçların açıklanmasına kadar başvuru yapabilmeli... Bir de 2 kez başvurmak isteyenler için de hak verilmeli. V.H.Kİ ve Zabıt katibi olarak başvuru yapılabilmeli. Arkadaşım ikisine de başvurmak istiyor. Hem Zabıt Katibi hem de V.H.Kİ olarak çalışmak istiyor. YSK'nın kapısında yatarım diyor. Evlenmem, eve gitmem, isterlerse YSK'nın kapısında yatma şartı getirsinler hepsini kabul ediyorum diyor. 95 puanı var. Temizlik personeli olarak başvurdu, kazandı gitmedi.

Bayernmünih1
Kapalı
18 Ekim 2021 18:38

Arkadaşlar ben önlisans 88.5 puanım var bulunduğum il 2 kişi alacak ve doğuda sizce olur mu

Bayernmünih1
Kapalı
18 Ekim 2021 18:39

Bide biz şimdi başvurduk mülakatı geçtik açıklanması geç sürüyor diye atansak bile haberimiz olmayacak ve bu sürede başka yere atanırsak sorun olur mu

Dramaturji
Şef
18 Ekim 2021 20:15

Geçenki alımda 1 ayda açıklanmış
Bayernmünih1, 3 yıl önce

Bide biz şimdi başvurduk mülakatı geçtik açıklanması geç sürüyor diye atansak bile haberimiz olmayacak ve bu sürede başka yere atanırsak sorun olur mu

Alptiginn
Memur
19 Ekim 2021 02:29

85 puanla mülakata çağrılma şansım nedir sizce imkansız mı?

Katipos
Aday Memur
19 Ekim 2021 17:11

Ne zaman açıklanır listeler daha önce başvuru yapan var mı

Dramaturji
Şef
19 Ekim 2021 17:55

2019'da 3 günde açıklanmış
Katipos, 2 yıl önce
Ne zaman açıklanır listeler daha önce başvuru yapan var mı

Katipos
Aday Memur
19 Ekim 2021 18:33

Teşekkür ederim
Dramaturji, 2 yıl önce
2019'da 3 günde açıklanmış

iburak99
Aday Memur
02 Kasım 2021 02:14

Listeler açıklamış. 87,21636 puanla kapatmış zabıt katipliği

MahalleGenci
Aday Memur
16 Kasım 2021 13:59

Zabıt katipliği için Whatsapp veya Telegram grubu var mı ?

Gumusbayraktar
Aday Memur
16 Kasım 2021 17:44

hocam siz kurun grubu telegramdan

sonra kurduğunuzu buraya yazın ve girmek isteyenlerin size mesaj atmasını isteyin

mülakata girecek yaklaşık 500 kişi var

yavaş yavaş birçok kişi girer

ayrı bir başlık da açın ysk memur alımı telegram grubu kurdum diye tamamdır

ben yapardım da mobil internetim çok az o yüzden uğraşmak istemedim

MahalleGenci, 2 yıl önce

Zabıt katipliği için Whatsapp veya Telegram grubu var mı ?

Dramaturji
Şef
17 Kasım 2021 08:54

Var grup telegramda özelden iletişime geçin benle
yahyawt, 3 yıl önce

Genel olarak sorulara cevap vereyim. Evet seçim dönemi dışında bazı yerlerde adliyede görevlendirilme olabiliyor ama çok nadir. Daha çok küçük ilçelerde oluyor ve hakimin insiyatifine kalmış bir durum. Maaş konusunda bekar onlisans 4600 civarı. Seçimlerle ek gelirle 5000 bulma ihtimali oluyor. Sorularınız varsa cevaplayabilirim. Teşekkürler

iburak99
Aday Memur
17 Kasım 2021 13:19

Hocam size mesaj atamadım siz yazar mısınız?

Dramaturji, 2 yıl önce

Dramaturji
Şef
17 Kasım 2021 15:22

Buradan ulaşamıyorum size açık değil dm
iburak99, 2 yıl önce

Hocam size mesaj atamadım siz yazar mısınız?

Gumusbayraktar
Aday Memur
17 Kasım 2021 20:05

Hocam bana mesaj atsanıza grup için girmek istiyorum

Bayernmünih1
Kapalı
17 Kasım 2021 21:52

Hocam birşey sorabilir miyim

Dramaturji, 2 yıl önce
Toplam 111 mesaj

Çok Yazılan Konular