Editörler : crops35
08 Mart 2010 09:53

Arkadaşlar a.t.t olmak istiyorum lütfen bilgi verirmisiniz

Arkadaşlar üniversite son sınıf öğrencisiyim fakat a.t.t bölümünün avantajları cok olduğu ıcın bu bolumu okumak bu dıplomaya sahip olmak istiyorum yeniden öss girsem bu bolümü seçeblirmiyim bu konular hakkında detaylı bilgim yok bu yüzden bilgi verirseniz sevinirim

erdenar
Kapalı
08 Mart 2010 11:06

hocam profilde inşaat müh yazıyor.Acaba o bölümü bitirdiniz mi yoksa henüz okuyor musunuz ona göre cevap vereceğim sorunuza..

rüzgar_54
Aday Memur
08 Mart 2010 12:19

evet hocam doğrudur sektörel bır durgunluk olduğu ıcın bu yonde bır eğilim göstermekteyim dışardanda aof kamu okuyorum sağlık bak mufettıslık sınavlarına gırebılmek ıcın amacım sağlık sektorunede gırbılmek

erdenar
Kapalı
08 Mart 2010 12:51

Hocam artık malesef şu saatten sonra istesenizde ATT olamazsınız.Lisans mezunu olup olmadığınızı sormamın sebebi şuydu.Ösym diyorki "Bir aday kpssye mezun olunan en yüksek öğrenimden girer" yani 4 yıllık bitince 2 yıllıktan veya liseden sınava girme hakkınızı kaybediyorsunuz.Eğer ataması iyi olan lisans bölümü okursanız ordan sınava girebilirsiniz..

xryy
Memur
08 Mart 2010 20:02

att nedir, arkadaşlar?

erdenar
Kapalı
08 Mart 2010 22:08

acil tıp teknikerliği

xryy
Memur
10 Mart 2010 11:20

Teşekkürler.

rüzgar_54
Aday Memur
10 Mart 2010 16:56

hocam cevap ıcın tesekkur ederım yalnız anlamadığımn bır nokta var ben suan oss ye gırıp att bolumunun yada devamı olan ıkı yıllık bır bolumu oss sınavına gırerek tercıh edemıyormuyum

erdenar
Kapalı
10 Mart 2010 18:13

össde seçmeniz için bir engel yok isterseniz seçersiniz ve bölüme girip bitirebilirsiniz.Sorun kpss kısmında baş gösteriyor.Daha önce inşaat müh mezunu olduğunuz için 2 yıllıktan giremiyorsunuz sınava.En üst seviyeden girmeniz gerekiyor.

Bu arada bende bu yıl 4. sınıfta okulu dondurdum ve sağlık bölümü okumam gerektiğine karar verdim şuan össye çalışıyorum:) Eğer sene sonu istediğim bölümler gelirse okulu bıakmayı düşünüyorum çünkü atama çok az bizim bölümde.Yani sonuçta iyi kazançlı bir meslek olduktan sonra ne kadar zor olursa olsun ben sağlık okumaya razıyım :)

Gerçi ATT bölümüne öyle kolay kolay gidemezsiniz aslında.2008 yılında 450 kontenjanı varmış ve yalnızca 7 kişi alınmış sınavla gerisi sağlık meslekten sınavsız geçişle gelmiş.O 7 kişide sanırım ufuk üniv yani yıllık 4.500 USD ücretle okuyor.Yani benim yaptığım gibi 4 yılı tepip okumaya çalışsanız belki olmayabilirde kesin değil anlayacağınız:)

saygılar..

rüzgar_54
Aday Memur
10 Mart 2010 20:47

sayın erdanar sanırım ıkımızde aynı dusuncedeyız :) bende kayıt dondurmayı bıle dusunuyorum aslında .. bırde acık oğrtm kamu okuyorum bunuda sağlık bakanlığı mufettıslık sınavlarına gırebılmek ıcın yanı su sağlık sektorune bır sekılde gırmek ıstıyorum

sev_999
Yasaklı
10 Mart 2010 21:17

merhabalar.. bende sizin gibi düşünerek matematik son sınıftayken okulu bıraktım (sağlık bölümlerinden anestezi ve ya radyoloji için) yeterli puanıda aldım ve radyolojiyi tercih ettim.. bence eğer sağlık la ilgili bi yer okumak istiyorsan kesinlikle doğru karar vermiş olursun ( iş bulma açısından) tabi severekte yapabileceğin iş ise ballı kaymak olur.. ben severek başladım bu işe ve çoık memnunum bence att yerine anestezi ve ya radyoloji düşün 3. sırayada att yi koy zaten başkada adam akıllı bölüm yok.. bu bölümler bir çok lisans programını 10 ile çarpar 2 ye böler ..

elbistanli_sair
Daire Başkanı
10 Mart 2010 21:21

lisans diploması ile girmedi ise hiçbir sorun olmaz arkadaşlar, ama girerse liseyi ön lisans yapabilir ama lisansı ön lisans yapamaz, diğer şekilde girer vede bal gibi başlayabilir, böyle başlayan çok kişi tanıyorum, dört yıllık mezunu olupta lise mezunu kpss ile giren başarılar

rüzgar_54
Aday Memur
11 Mart 2010 18:59

arkadaslar verdığınız cevaplar ıcın cok tesekkur ederım . acıkcası kafamdakı yapıcaklarımda sızın sayenızde bıraz daha sekıllenıyor.. sımdı anlamadığım ama yanlış anladığım yerler varsa duzeltın . sımdı ılk basta oss gırıyorum ve alığım puanla a.t.t anestezi ve ya radyoloji bolumlerınden bırını tercıhlerımde tutarsa okumaya baslıyorum ve bıttıkten sonra kpps sınavına gırıyorum . yapıcaklarım tamamen bunlar değilmi

sevcan_01
Şef
13 Mart 2010 01:28

anestezi bölümü için 2010 ygs de kaç net yapmak gerekecek acaba genel lise mezunu türkçe matematikçi için

hakansazak
Kapalı
26 Ocak 2014 22:43

kızılayda kan almak için sağlığın hangi bölümünde okumak gerek

GüLsüM-ank
Aday Memur
28 Ağustos 2014 22:44

Arkadaşlar merhaba, 4. sınıf uluslararası ilişkiler öğrencisiyim. Att olmak istiyorum. Nasıl bir yol izlemem gerekiyor? Şansım var mı?

Toplam 15 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi