Editörler : crops35
«752753754755756757758759760761762763»

tuncdemirdeniz
Daire Başkanı
19 Kasım 2012 09:43

insan istedikten sonra herşeye bahane bulur, namaza bel ağrısı, oruca mide sancısı dedinmi iş biter.

Bu 5393lülerde öyle işte, yok daha fazla çalıştık, yok kpss mesleki sınav değil falan feşmekan... Devlet Memuru denilen kişi sınavla atanırken sen hiçbir eleme olmazksızın baba memleketinde tavan maaşı ile sözleşmeye parmak basıyorsan bir de tutup bu elemesiz oturduğun koltukta kalıcı olmak istiyorsan !!! bu haramın da kul hakkının da daniskasıdır.

Ben çoluk çocuğumun boğazından böyle lokma geçirtmem ama her keçi kendi bacağından asılır vesselam.

Mert MİSKİN
Aday Memur
19 Kasım 2012 09:43

letumuna sanane kadro olayı, senmi vereceksin maaşlarını...

tilki06
Daire Başkanı
19 Kasım 2012 09:46

arkadaşlar 657 değiştiği zaman memurluk bitiyor herkes çalışan oluyor ve yeni yasada tüm memurlar birim amirinin tek raporuyla işten atılabiliyor işte durmadan esnek çalışma anlayışı dedikleri bu kısacası yeni yasa istedikleri gibi değişirse herkes sözleşmeliden daha beter bir pozisyonda çalışacak burada bize muhalefet eden arkadaşlar bence yeni yasanın götürülerini değerlendirip onun için mücadele etsinler bizimle uğraşacaklarına onlar bizim kadroya alınmamızı engellemek için çabalaya dursun kendileri dahil herkes sözleşmeli hatta daha düşük stadüde çalışan olacak herkese hayırlı olsun arkadaşlar bu siteden bize muhalefet edenler acaba yeni yasa içinde bu kadar etkili muhalefet edebilecekler mi görecez

biferro
Genel Müdür
19 Kasım 2012 09:53

beles kadro yok arkadasım. buyur birazdan merkezi atama klavuzu acıklanacak. bir suru belediye memuriyet icin kadro acıyor. artı diger kurumlardan da tercih yapıp kendini belediye ile sınırlamazsın. yap tercihini gir kadroya. kimmse de sana torpilli demesin.

mert kardesim, arkadasa maasımı sen mi veriyorsun diye sormusun, aynen kardesim bu milletin verdigi vergilerden maasını alıyorsun.

birazdan yap tercihini gorelim ne kadar mertsin :)

biferro
Genel Müdür
19 Kasım 2012 09:55

tilki aynen katılıyorum. sozlesmelileri kadroya alıyoruz deyip destek istiyorlar. herkesi daha beter yapacaklar :( anlayana kadar is isten gecmis olacak.

tilki06
Daire Başkanı
19 Kasım 2012 10:00

biferro ben sana katılmıyorum öncelikli olarak gbelediyede sözleşmeli çalışanlar ikinci bir sözleşmeli kadroya tercih yapamıyorlar bunu önce o üstün vasıflı kafana sok ikinci olarak devlet teknik personelleri sözleşmeli alıyor onun için hiçbir şekilde sözleşmeli kadroları tercih edemiyoruz ayrıca ben kpss puanı ile belediyeye girdim tamam mı vede daha önce anlattığım gibi hakimlik savcılık tus sınavlarınıda incele onlarada muhalefet et eleşti,r zerre kadar yüreğin varsa, onun için burada bir dahada yorum yapma girt kendi forumunu aç biraz önce belirttiğim sınavlarıda eleştir bir damla erkeksen

tlgaa
Memur
19 Kasım 2012 10:07

tuncdemirdeniz işin yokmu senin..kul hakkı derken yüz kere düşünde konuş..tam tersi sen bu konuşmayla bizlerin hakkını yiyen biri oluyosun farkında değlsin yada bilerek yapıyosun...bee adam sen önce 4 haziran 2011 de 200bin kişiye kadro verilirken bu hakkı niye konuşmadın derler adama..hak hukuk terazin senin bu kadar mı ayarsız...!! bu lafı etmen için giren 200bin kişiyi tek tek nasıl sözleşmeli olmuş sonra nasıl 632 sayılı kanun hükmünde kararnameyle nasıl kadro almışlar bunları tek tek incele..sonra gel burda bu 18 bin kişiyi eleştir haktan kul hakkından basset tamam mı kardeşim..aksi taktirde 18bin kişinin hakkı senin üzerinde olur mazallah..!!

tlgaa
Memur
19 Kasım 2012 10:09

tuncdemirdeniz işin yokmu senin..kul hakkı derken yüz kere düşünde konuş..tam tersi sen bu konuşmayla bizlerin hakkını yiyen biri oluyosun farkında değlsin yada bilerek yapıyosun...bee adam sen önce 4 haziran 2011 de 200bin kişiye kadro verilirken bu hakkı niye konuşmadın derler adama..hak hukuk terazin senin bu kadar mı ayarsız...!! bu lafı etmen için giren 200bin kişiyi tek tek nasıl sözleşmeli olmuş sonra nasıl 632 sayılı kanun hükmünde kararnameyle nasıl kadro almışlar bunları tek tek incele..sonra gel burda bu 18 bin kişiyi eleştir haktan kul hakkından basset tamam mı kardeşim..aksi taktirde 18bin kişinin hakkı senin üzerinde olur mazallah..!!

biferro
Genel Müdür
19 Kasım 2012 10:12

dostum git bunları baskalarına anlat. merkezi atama ile tercih yaparsın yerlesirsen istifa edip yeni yerinde baslarsın. bu sekilde yerlesen 5393luler mevcut. kimse seni engelleyemez. kpss ile belediyeye girdiysen zaten memursun demektir. 5393 e tabiysen kpss ye gerek yok dostum bosuna almıssın puanı. yureyin varsa falan yazmısın kendimi birden dugello da hissettim :). ozgur bir platform sonucta, hakaret olmadıgı surece isteyen istedigini yazabilir. dusuncelere saygı goster arkadasım.

mikail19
Şef
19 Kasım 2012 10:19

Ulan yakında özelde çalışan vatandaşlarada kpss ylemi girdiniz diye soracaksınız

Özelde kpss puanı senden düşük ama 10 kat daha işinin ehli insanlar var

Medem adalet ,özele alımlarda kpssyle olsun ozaman.

Saçmaladınız iyice.Kominist sistemmi bu ya.Bilgisi tecrübesi olan insanlar devlette çalışamazmı.Bırakın devlettede bilgili tecrübeli insanlar yer alsın

biferro, 11 yıl önce

beles kadro yok arkadasım. buyur birazdan merkezi atama klavuzu acıklanacak. bir suru belediye memuriyet icin kadro acıyor. artı diger kurumlardan da tercih yapıp kendini belediye ile sınırlamazsın. yap tercihini gir kadroya. kimmse de sana torpilli demesin.

mert kardesim, arkadasa maasımı sen mi veriyorsun diye sormusun, aynen kardesim bu milletin verdigi vergilerden maasını alıyorsun.

birazdan yap tercihini gorelim ne kadar mertsin :)

fifiruk
Aday Memur
19 Kasım 2012 10:19

http://www.thelira.com/haber/109641/

biferro
Genel Müdür
19 Kasım 2012 10:45

ben kimseye kpss ile mi girdin diye sormuyorum. devlette memur olmanın yolu belli dostum, kpss. bu yol dogrumudur tartısılır ama adil midir kesinlikle adildir tartısılmaz. sozlesmeliler kadroya gecirildi ve buyuk bir yanlıslık yapıldı. o zaman da karsıydım. simdi 5393 e kadro denerek gene buyuk bir yanlısılık yapılmak isteniyor. ben sadece dusuncemi soyledim. senin bu kadar sinirlenmeni anlamıyorum. lanlı lunlu konusmak senin gibi nitelikli arkadasa yakısmıyor.

neyse daha fazla yazmayı dusunmuyorum. bana sanki sozlesmelilere kadro denerek memurları sozlesmeliye gecirecekler gibi geliyor :)

mikail19, 11 yıl önce

Ulan yakında özelde çalışan vatandaşlarada kpss ylemi girdiniz diye soracaksınız

Özelde kpss puanı senden düşük ama 10 kat daha işinin ehli insanlar var

Medem adalet ,özele alımlarda kpssyle olsun ozaman.

Saçmaladınız iyice.Kominist sistemmi bu ya.Bilgisi tecrübesi olan insanlar devlette çalışamazmı.Bırakın devlettede bilgili tecrübeli insanlar yer alsın

özelidarem
Aday Memur
19 Kasım 2012 11:10

bu hak yiyosunuz diyen arkadaşlar, adam KPSS'ye gripte ataması yapılmış geliyo buraya kadronun verdiği güvenle amirinin verdiği işi yok ben yapamam yok ben bu programı kullanmasını bilmiyorum anlatılsa bile anlamam, yok benim bilgim yok, yok başım ağrıyo, yok izine çıkıcam, yok memlekete gidicem birsürü bahaneyle verilen işleri yapmıyarak maaşını her ay çatır çatır alıyo KPSS yle giripte daha bilgisayar açmayı bilmeyen insanlar var.Akşama kadar bugün hangi odada çay kahve içsem bugün kime fal baktırsam diyenler var onlar bunları yaparken onların yapmadığı işleride biz sözleşmeliler yapıyoruz..kadroluda 3 tane iş varken bende 33 tane iş oluyo hayırdır kardeşim bunlara laf diyen yok ses çıkaran yok nedir sıkıntız..adamın emekliliği gelmiş üstünden 5 yıl geçmiş emekli olmuyo o emekli olmadıkça yeni mezun olan mimar, mühendis, tekniker gidip kapı kapı kapı iş arıyoda bulamıyo.ol kardeşim emekli gelsin yerine taze kan teknolojiyi bilen donanımlı seri çevik mühendisler mimarlar teknikerler sen bir işi 1 ayda yapıyosan yeni gelen 2 günde yapsın işler ulaşacağı amaca 28 gün daha çabuk ulaşsın.Yukarda yazdıklarımın dışında gerçekten çalışan kadrolularda var hepsini aynı kefeye koymuyorum tabi ama bu kadar insanın üzerine gelinmez bu anlattığım kişiler hak yemiyoda biz adabımızla çalışıyoruz diyemi hak yiyoruz..!

özelidarem
Aday Memur
19 Kasım 2012 11:12

bu hak yiyosunuz diyen arkadaşlar, adam KPSS'ye gripte ataması yapılmış geliyo buraya kadronun verdiği güvenle amirinin verdiği işi yok ben yapamam yok ben bu programı kullanmasını bilmiyorum anlatılsa bile anlamam, yok benim bilgim yok, yok başım ağrıyo, yok izine çıkıcam, yok memlekete gidicem birsürü bahaneyle verilen işleri yapmıyarak maaşını her ay çatır çatır alıyo KPSS yle giripte daha bilgisayar açmayı bilmeyen insanlar var.Akşama kadar bugün hangi odada çay kahve içsem bugün kime fal baktırsam diyenler var onlar bunları yaparken onların yapmadığı işleride biz sözleşmeliler yapıyoruz..kadroluda 3 tane iş varken bende 33 tane iş oluyo hayırdır kardeşim bunlara laf diyen yok ses çıkaran yok nedir sıkıntız..adamın emekliliği gelmiş üstünden 5 yıl geçmiş emekli olmuyo o emekli olmadıkça yeni mezun olan mimar, mühendis, tekniker gidip kapı kapı kapı iş arıyoda bulamıyo.ol kardeşim emekli gelsin yerine taze kan teknolojiyi bilen donanımlı seri çevik mühendisler mimarlar teknikerler sen bir işi 1 ayda yapıyosan yeni gelen 2 günde yapsın işler ulaşacağı amaca 28 gün daha çabuk ulaşsın.Yukarda yazdıklarımın dışında gerçekten çalışan kadrolularda var hepsini aynı kefeye koymuyorum tabi ama bu kadar insanın üzerine gelinmez bu anlattığım kişiler hak yemiyoda biz adabımızla çalışıyoruz diyemi hak yiyoruz..!

mustafaff
Aday Memur
19 Kasım 2012 11:29

gnowee
Memur
19 Kasım 2012 11:48

http://uye.memurlar.net/profile.aspx?id=1398582

biferro kardeş, 5393lülerin bir kısmı kpss ile alınmıştır. bazı belediyeler 5393/49 uyarınca alınacak elemanlar için ilan yapmış, en yüksek kpss puanından başlayarak belli sayıda aday çağırarak, bunların arasından mülakatla seçim yaparak iş aktini başlatmıştır.

5393/49luların büyük bir kısmı da yıllarca belediyede çalışmış olan geçici işçi sınıfındaki üniversite mezunu teknik personeldir. vasıfsız geçici işçilerin tamamına 2007 yılında kadro verilmiş, fakat üniversite mezunu teknik personel olan geçici işçiler bunun dışında tutularak, siz ancak sözleşmeli olabilirsiniz denmiştir. Bu insanlar da, mecburen sözleşmeli statüye geçmişlerdir.

bunların dışında kpss'siz, belediye yasası uyarınca sözleşmeli personel olarak belediyeye atananlar da var elbet, fakat bu saydıklarımın tamamı, (son grup da dahil olmak üzere) bu sistemin yaratıcıları değil, bu sistemin mağdurudurlar. gelip burda tahrik edici cümleler kurmak egonuzu okşar belki ama işe yaramaz. o yasanın o maddesi yürürlükte olduğu sürece bu alımlar devam edecek. birileri kpss ye çalışarak mağdur edilecek, diğerleri sürekli iş aktinin feshi korkusuyla, aynı işi yaptığı arkadaşından hem maddi hem manevi anlamda daha düşük görülecek, daha fazla çalışıp, daha çok tehdit altında hissedecek...

işin en komik tarafı, kpss ye hazırlananların değil, devlet memurlarının en çok bu işe karşı çıkması. özellikle de mahalli idarelerde çalışanların... hiçbiri de "bu insanlar çalışmıyor, işini iyi yapmıyor" gibi bir itirazla gelmiyor farkındaysanız. "torpillisiniz, o halde köle olmaya devam edin, bizler üstün varlıklarız, bunu kabul edin" deniyor sadece. doğru dürüst bir argümanla değil, hep aynı cümlelerle, can sıkmak, haddimizi bildirmek için geliyorlar. onların gelip bu forumda haktan, adaletten, kul hakkından, Allahtan bahsetmeleri komik oluyor. bir de unutulan başka bir şey daha var, biz zaten işyerlerimizde bütün bunlarla mücadele etmek zorunda olduğumuz için, tecrübeliyiz, kendimizi anlatmaya çalışmaktan bu yüzden vazgeçtik çoktandır. ve bütün bu söylemler çok çok daha fazla mücadele etmemize yarıyor.

zaten bizi en iyi siz bilirsiniz değil mi? bugün "sözleşmeliler hep sözleşmeli kalmaya mahkumdur, hatta daha da kötü koşullarda çalıştırılacaklardır." dense alkışlarla karşılayacak olanlar yok mu? kul hakkı, her gün çalıştığımız işyerlerinde hiçe sayılmıyor mu? adalet istiyoruz diye bağıranların çoğu, yanıbaşında yapılan haksızlığa destek olmuyor mu?

gelip burda forumdakilere laf yetiştireceğinize, "yeni personel rejimi" denen şeyde, olası hak kayıplarınızın önlenmesi için mücadele etseniz de, biz de destek olsak...

19 Kasım 2012 13:29

Arkadaşlar provakatörlük yapan bu karşıt görüşlü insanlara verilecek en iyi cevap onları yok saymaktır! Onların provakatif sözlerine lütfen karşılık vermeyelim.Kanun koyucu sonuç itibari ile kararını vermiş ve yakın zamanda kadrolar gelecektir.Bırakın bağırsınlar dursunlar.Buradan Admin ve Editöre de sesleniyorum! Lütfen burada provakatörlük yapan bu karşıt görüşlü insanlara bu forumda yorum yapdırmayın ve gereğini yapın ! Muhatap kabul etmeyin ve kesinlikle bu provakatörlere cevap vermeyin...

ce48
Şef
19 Kasım 2012 15:10

Burası özgür bir platform. Kimse kimseye buraya yazma deme hakkı yok. Saygı çerçevesinde herkes istediği söyleyebilir.

657 sayılı kanunun eşitlik ilkesine aykırılık teşkil ettiği için şahsım adına, kanun çıksın her türlü yürütmeyi durdurma ve iptal davası açmak için hazırlıklarım tamam. Bu provakatörlük değil, tam aksine Hukuk devleti olduğumuzun ispatıdır. Üst mahkeme karar verir son duruma.

Unutulmasınki Tarım Bakanlığının alımında gün farkıyla kadroyu kaçıranların açtığı davada 1.derece mahkeme kadroyu vermesine rağmen, Danıştay kadroyu iptal etti!

Mutlaka bu belediye sözleşmelilerin kadro talebinin iptali için üst mahkemeye benim gibi başvurcak olanlar çok olacaktır.

Bekleyelim gelişmeleri takip edelim ama burda saygısızlığa ve hakarete gerek yok. Mahkeme de ayrıca dava konusu ve delil teşkil eder.

Saygı çerçevesinde herkes istediğini söyleyebilir.

gabikdenizli
Aday Memur
19 Kasım 2012 15:56

Elinden geleni ardına koyma. 4 Haziranda kadro alanları da ver ama mahkemeye. Gerçi birşey çıkacak olsaydı 4 haziranda kadro alanların kadrosu da iptal olurdu ama olmadığına göre bizimm kadromuz da iptal olmaz çünkü kanun ile olacak. Sen yine de tatmin amaçlı ver mahkemeye.

ce48, 11 yıl önce

Burası özgür bir platform. Kimse kimseye buraya yazma deme hakkı yok. Saygı çerçevesinde herkes istediği söyleyebilir.

657 sayılı kanunun eşitlik ilkesine aykırılık teşkil ettiği için şahsım adına, kanun çıksın her türlü yürütmeyi durdurma ve iptal davası açmak için hazırlıklarım tamam. Bu provakatörlük değil, tam aksine Hukuk devleti olduğumuzun ispatıdır. Üst mahkeme karar verir son duruma.

Unutulmasınki Tarım Bakanlığının alımında gün farkıyla kadroyu kaçıranların açtığı davada 1.derece mahkeme kadroyu vermesine rağmen, Danıştay kadroyu iptal etti!

Mutlaka bu belediye sözleşmelilerin kadro talebinin iptali için üst mahkemeye benim gibi başvurcak olanlar çok olacaktır.

Bekleyelim gelişmeleri takip edelim ama burda saygısızlığa ve hakarete gerek yok. Mahkeme de ayrıca dava konusu ve delil teşkil eder.

Saygı çerçevesinde herkes istediğini söyleyebilir.

Toplam 17945 mesaj
«752753754755756757758759760761762763»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi