Editörler : Pangaea

Kapalı
02 Eylül 2012 17:43

kpss den 90 üstü alan arkadaşlar

bana taktik verin nasıl çalışayım 4. girişim olcak beceremedim bi 90 üstü almayı

lier
Kapalı
02 Eylül 2012 17:43

100ün üstünde deneme çözdüm 92 aldım bu yıl

dimpleast
Kapalı
02 Eylül 2012 17:44

benim bi 95im var.

ygs gruplarıyla çalışttım dershanede uzun süre onun etkisi büyüktü tabii.

branşınız nedir ona göre ufak tefek bi kaç öneri yapaym hocam

isyeannnn
Kapalı
02 Eylül 2012 17:48

lise matematik branşım aslında konu eksiğim yok denecek kadar az, denemelerde de türkçe problemim vardı benim, sınırsız soru mu çözeyim yoksa sırf konu tekrarı mı yapayım

02 Eylül 2012 17:59

benim bu yil ilk girisimdi bence sonuna kadar goturebilmek onemli hatta son 2 ay daha siki calistim bide surekli tekrar ve soru seklinde ikisini de beraber yaptim hocam konularin ozune inip anlamak onemli bence tabi bunun yaninda da surekli soru ve deneme tabi bide sinav ani sansda onemli

sveta-e
Memur
02 Eylül 2012 18:01

bu 90 üstü hangi yayından calıştıklarını da yazarsa güzel olur.

dimpleast
Kapalı
02 Eylül 2012 18:02

yuh be :)

kpds anladım ben hocam ya aklım orda da kusura bakma kpss değil kpdsden aldım 95i :)

isyeannnn
Kapalı
02 Eylül 2012 18:04

gerçekten hangi yayın çalışalım data diyolar ama ?

kpds den 90 üstü mü aldın hocam :S:S maşallah yurt dışında yaşamışlığınız mı var

02 Eylül 2012 18:04

Hocalarım benim de ilk ciddi çalışmam olacak tavsiyelerimizi bekliyorum hedefim 90üzeri tabiki

fentek34
Daire Başkanı
02 Eylül 2012 18:08

bu sene alan sınavı gelecek nasıl olur bilmiyorum ben de korkuyorum baya. benim de 90üzeri almam lazım ailemin olduğu şehre atanmam için:(

ek eylem
Aday Memur
02 Eylül 2012 18:10

Ben ihtiyaçtan ve murat yayınlarından okudum okuyacağımı. Ama farklı yayınlardan deneme çözmeye çalıştım. Onun çok katkısı oluyor. Bilgiler hemen hemen aynı her yerde ve herkes bilgi yönünden iyi bir seviyeye geliyor bir süre sonra. Önemli olan yorum gücünü geliştirecek sorular çözmek. İyi olduğunu dyduğunuz her yayından soru çözün. Bir de ben Türkçeci olmama rağmen süre tutup Türkçe denemesi çözmeye özen gösterdim bu yıl.

kimya.s zafer
Kapalı
02 Eylül 2012 18:14

puanım 91.konu eksiği yoksa hocam bol bol çözümlü soru bankası çözün. gk de uzmanın öğreten serisini defalarca çözebilirsiniz mesela.coğrafyada bir sürü abuk soruyu tutturdu. konu çalışması eğitim ve gk de fazla gerekli değil bence. sürekli konu çalışmak mantıklı değil.

asıl sorularla ufku genişliyor insanın.

tr denemeleri de süper hocam. 2010 dan beri büyük dersanelerin tr denemelerini indirin.özellikle çözümlü olanları onları çözün.

ben eğitimde sadece bir kez konu çalıştım.gerisini tr denemelerinden.

sizin zaten temel var.

yediiklim her ders için öneririm.

datayı önermiyorum ben. kafam çok karışıyordu. örneğin musul sorusu oraya göre yanlış çözülebilirdi.

gk de uzman ve 7 iklim soru bankası.ihtiyaç da fena değil.

Allah yardımcınız olsun.özellikle fkb ,lise branşlarının ve atanması zor olan branşların.

wizards
Şef
02 Eylül 2012 18:22

ben ders ders çalışıodum. günde 2 ders mutlaka konu tekrar yapar ve arkasından soru çözerdim. 5 günde 10 ders edio zaten geriye mat kalıo. mata hiç çalışmadım. çumartesi türkçe&tarih gene konu tekrar ve soruydu. sözel zayıftır biraz. pazarda tatil. yediiklim çözümlü seti tavsiye ederim. haziran başına kadar böle gitti hazirandan sınava kadarda 3 yada 2 günde 1 deneme çözüp girdim sınava.

isyeannnn
Kapalı
02 Eylül 2012 22:28

teşekkürler,

yedi iklim

uzman kariyer

ihtiyaç

özellikle uzman kariyeri öneren daha çok, zaman tutup sık sık türkçe sorusu çözmeli zor kazık türkçe sorularını nereden bulabilirim acaba, tg denemeler bu yıl çok çözdüm ama çok faydasını görmedim :S

wizards
Şef
02 Eylül 2012 23:02

yediiklimin kesinlikle çözümlüsünü al yannız. cevaplı sakın alma yannış çok çıkıo çözümlüde çözümüne bakınca "lan gerizekalılar madem cevap d oraya nie b yazdınız" deme şansın olur:)

Dekami
Aday Memur
02 Eylül 2012 23:09

Özellikle tarıh dersı için görsel çalışın derim benim işime yarıyodu muratın öğretmen ders notunda kronolojık sıra şekillerle verildiğinden soru çözerken aklımda daha çok kaldıgını gördümm :)

mat-hab
Memur
02 Eylül 2012 23:11

hocam aynı branştayız ben 96 alan biri olarak konu eksiğim az deseniz bile iyice konunun derinine inen bir konu tekrarı öneririm, yani bazen konu çalışılırken bazı konular sonra bakarım diye atlanıyor ama sonra ilk başlarda baktığınız gibi bakamıyorsunuz konulara...ihtiyaçla başlayabilirsiniz sonrasında yediiklimle devam ettim ben, dergilerine üyeydim, dergiler geldikçe bitirmeye çalıştım , şubat tatilinde hiç konu eksiğim yoktu sonrasında da sayısız soru bankası devirdim,çözdüğüm kitap sayısını hatırlamıyorum bile hemen hemen her yayını çözmüşümdür...tgleri özellikle yargı ihtiyaç beyaz kalem uzman gibi bilindik yayınları mutlaka çözün, yayınların kendi denemeleri tgler gibi güzel olmuyor çünkü... ha ben bu kadar çalıştım bu puanı aldım beyza hocam çok çalışmadım diyor... gerçi onunda temeli var, benim ilk girişimdi...herşey gönlünüzce olur inşallah...

flz.mat90
Aday Memur

en zor türkçe soruları bizim tg denemelerde çıkardı yargı. hocaya hep kızıyorduk hocam bu ne diye ama sonunda gördük ki gerçekten artık türkçe çok zor. bence sürekli deneme çöz bütün tg leri elde etmeye çalış bu yılonların peşinde az gezmedik

Dekami
Aday Memur

Güncellerle ılgili ise şöyle bişi söylim ..ders calışan arkadaşlarınızla iletişimde olunn..yeni ne duyduysanız aktarın birbirinize ve not alın ara arada okuyunn..ben hiç kaçırmadım bu yuzden

ilkmat08
Şube Müdürü
02 Eylül 2012 23:19

konuları bitirdikten sonra bol bol bol bol soru :) sınavda ben bu soruyu önceden çözdüm dediğim inanın bi sürü soru vardı :)çok faydasını gördüm :)

yargı

ihtiyaç

yediiklim

uzman kariyer

pegem

bilgi

ve onlarca deneme

bunların hepsini çözdüm ve 91 aldım :) darısı hakeden herkese...

02 Eylül 2012 23:20

deneme şoklaması yapın derim ben. sene başından itibaren bünyeyi kpss formatına sokmak açısından çok faydalı oluyor. ilk girecekler dersanedeyse muhakkak derslerine eksiksiz girsin tekrarlar yapsın her ay genel tekrarlarla pekiştirsin dersane denemelerine vizeye çalışır gibi çalışıyordum ben 2 gü önceden.

evde çalışan arkadaşlar içinde muhakkak kendileri gibi bir arkadaşlarıyla paslaşmalarını öneririm. haftada 1 veya 2 kez biraraya gelip ders çalışsınlar. acaip motive ediyor gaza getiriyor. ve her adımda muhakkak deneme çözsünler.

bunu araba kullanmayı öğrenmekle bağdaştırabiliriz aslında pratik kazanmak ve paniği oratadan kaldırmak için sık sık denemeler yapmak şart. ve her ay hatta 15 günde bir baştan alınan rutin genel tekrarlar olmalı. ama en önemlisi inanmalısınız arkadaşlar. bölümünüz ne kadar az alsa da barajı yüksek olsa da kendinize inandığınızda tereyağından kıl çeker gibi oluyor. korkmayın bu sınav öyle kafanızda büyttüğünüz gibi bir sınav değil biraz disiplinli çalışma ve sağlam motivasyonla olmayacak hiçbişey yok.

Toplam 84 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi