Editörler : crops35
07 Kasım 2019 15:53

MEB Saymanlık ve Diğer Unvanlar İçin Unvan Değişikliği Sınavı Talep Edildi.

Bilindiği üzere MEB'de sayman kadrosuna atama için 2007 yılından sonra hiç bir sınav açılmamış bu yıldan sonraki atamalar sınavsız idari inisiyatifle / takdiri (torpille) yapılagelmiştir.

Eğitim ve Bilim çalışanları Eşit haklar Sendikası tarafından MEB Saymanlık ve Diğer Unvanlar İçin Unvan Değişikliği Sınavı Talep Edilmiş durumdadır.

https://www.esithaklarsendikasi.org.tr/sayman-kadrolari-icin-unvan-degisikligi-sinavi-talep-ettik/?unapproved=5510&moderation-hash=678a1f94afc1030ebfa26499d2ce104a#comment-5510

Bu konuda kendilerine teşekkür ediyoruz. Diğer sendikalardan da aynı duyarlılığı ve konuyla ilgilenmelerini, destek vererek görevlerini yerine getirmelerini bekliyoruz. Bu konuyla ilgilenen arkadaşların bu durumu sendikalarına aksettirerek tıpkı üstteki haber gibi talep yazılarını sayfalarında görmeyi talep edebilirsiniz.

bilginlik
Şef
13 Kasım 2019 09:16

Bu talebin diğer sendikalar tarafından da yapılması gerekmektedir. Sendika üyesi arkadaşlar sendikalarına durumu iletsin. Onların da bu talepte bulunması yararımıza olacaktır.

ALPER1982ALPER
Aday Memur
13 Kasım 2019 10:07

ünvan degişikligine veteriner teknikeride girmeli

madebyshadow
Memur
13 Kasım 2019 10:16

Kesinlikle.. Sonrasında Eflak ve Boğdan ı da Milli Eğitime Bağlamalılar... Hatta yüksek puan alanları direk Kaymakam yapsınlar...

ALPER1982ALPER, 4 yıl önce

ünvan degişikligine veteriner teknikeride girmeli

ALPER1982ALPER
Aday Memur
13 Kasım 2019 11:37

veteriner teknisyeni zaten var 2018 yönetmeliginde

ALPER1982ALPER
Aday Memur
13 Kasım 2019 11:39

MİLLÎ EĞİTİM BAKANLIĞI PERSONELİNİN GÖREVDE

YÜKSELME, UNVAN

DEĞİŞİKLİĞİ VE YER DEĞİŞTİRME SURETİYLE ATANMASI

HAKKINDA

YÖNETMELİKTE DEĞİŞİKLİK YAPILMASINA DAİR YÖNETMELİK

MADDE 1 ? 12/10/2013 tarihli ve 28793 sayılı Resmî Gazete?de

yayımlanan Millî Eğitim Bakanlığı Personelinin Görevde Yükselme, Unvan

Değişikliği ve Yer Değiştirme Suretiyle Atanması Hakkında Yönetmeliğin 4

üncü maddesinin birinci fıkrasının (f)

ve (j) bentleri aşağıdaki şekilde değiştirilmiştir.

?f) Görevde yükselme sınavı: Bu Yönetmelik

hükümlerine göre görevde yükselme suretiyle atanacakların belirlenmesi

amacıyla yapılan yazılı ve sözlü sınavı,?

?j) Unvan değişikliği sınavı: Bu Yönetmelik

hükümlerine göre unvan değişikliği suretiyle atanacakların belirlenmesi amacıyla

yapılan yazılı ve sözlü sınavı,?

MADDE 2 ? Aynı Yönetmeliğin 5 inci maddesi aşağıdaki şekilde

değiştirilmiştir.

?MADDE 5 ?

(1) Bu Yönetmelik kapsamında görevde yükselmeye tabi hizmet grupları ve

kadrolar şunlardır:

a) Yönetim hizmetleri grubu;

1) Şube müdürü,

2) Şef.

b) Araştırma ve planlama hizmetleri grubu;

1) Talim ve Terbiye Kurulu uzmanı, eğitim uzmanı.

c) Büro hizmetleri grubu;

1) Sayman,

2) Ayniyat saymanı,

3) Çözümleyici,

4) Bilgisayar işletmeni, veri hazırlama ve kontrol

işletmeni, veznedar, ayniyat memuru, ambar memuru, memur, usta öğretici,

sekreter, şoför.

(2) Bu Yönetmelik kapsamında unvan değişikliğine

tabi kadrolar: Avukat, şehir plancısı, mimar, mühendis, istatistikçi,

grafiker, teknik ressam, kütüphaneci, programcı, tekniker, teknisyen,

veteriner hekim, psikolog, biyolog, sosyal çalışmacı, fizyoterapist,

hemşire, veteriner sağlık teknisyeni, laborant, mütercim, diyetisyen, film

yapımcısı, makyajcı, fotoğrafçı, kameraman.?

CGülnar
Şef
26 Kasım 2019 09:02

Eşit Haklar Sendikası'nın Saymanlık kadrolarına adilane bir atama yapılması talebi ortada. "Biz memur, hizmetli meslek grubunun sesiyiz" diyen diğer sendikalarda yönetimde bulunan sendikacı arkadaşlar nerede. Neden bu konuya duyarlı değiller. Hepsine mesaj attım. Siz de bu talebi yapın diye. Belki de gönderilen mesajlara bile bakılmıyor bile. Bu foruma ilgi duyan arkadaşlara diyorum ki: bütün sendikalardan ve memurlar.net'den bu konunun haber yapmalarını isteyin.

ordulu.5252
Aday Memur
06 Aralık 2019 08:54

sınavdan ses seda yok

bilginlik
Şef
19 Aralık 2019 12:12

Sayman kadrosu ataması için objektif bir sınav yapılmalı ve adilane bir atama olmalı. Sayman atamaları için İl bazında duyurular yapılması ve yalnız il genelinde tercihler yapılabilmesi şartı konulması ne derece doğru ? Bir başka ildeki memurlar bu konuları yargıya taşımalıdır. Merkezi bir atama usulü ile atama yapılmalıdır. Uyuyan ya da uyutan sendika yetkililerinden bir ses seda çıkmıyor bu konuda. Acaba neden? Öğretmen sendikaları bizleri kaale almıyor. Memur hizmetli sendikaları ise kendi alemlerinde.

CGülnar, 4 yıl önce

Eşit Haklar Sendikası'nın Saymanlık kadrolarına adilane bir atama yapılması talebi ortada. "Biz memur, hizmetli meslek grubunun sesiyiz" diyen diğer sendikalarda yönetimde bulunan sendikacı arkadaşlar nerede. Neden bu konuya duyarlı değiller. Hepsine mesaj attım. Siz de bu talebi yapın diye. Belki de gönderilen mesajlara bile bakılmıyor bile. Bu foruma ilgi duyan arkadaşlara diyorum ki: bütün sendikalardan ve memurlar.net'den bu konunun haber yapmalarını isteyin.

şefce
Daire Başkanı
24 Aralık 2019 08:47

M.E.B. 'den de aynı haberi almak istiyoruz.

http://www.cte.adalet.gov.tr/Home/SayfaDetay/gorevde-yukselme-ve-unvan-degisikligi-sinavina-iliskin-ek-duyuru

İstenirse bir haftada sınavlar açılabilir. Yeter ki sendikalarımız ısrarcı olsun. Fakat sendikalarda fazla bir gayret göremiyorum. Kendi sendikam (TEÇ Sen) de dahil. Sanki göstermelik istekler yapılıyor gibi.

bilginlik
Şef
02 Ocak 2020 15:37

27.12.2019 Tarihi İtibari İle MEB DÖSE İşletmeleri Açma Kapatma İşlemleri.

http://dhgm.meb.gov.tr/www/27122019-tarihi-itibari-ile-dose-isletmeleri-acma-kapatma-islemleri/icerik/507

fakat yeni açılan saymanlıkların işlemleri mevcut saymanlar ile yürütülecektir, diyor. Artık MEB'in bu kadrolar için adil bir GYS sınavı açmasının zamanı geldi geçiyor.

şefce
Daire Başkanı
03 Ocak 2020 09:21

Yeni kurulan Döse Saymanlıklarına hemencecik geçici görevlendirmeler yapılmış.

bilginlik, 4 yıl önce

27.12.2019 Tarihi İtibari İle MEB DÖSE İşletmeleri Açma Kapatma İşlemleri.

http://dhgm.meb.gov.tr/www/27122019-tarihi-itibari-ile-dose-isletmeleri-acma-kapatma-islemleri/icerik/507

fakat yeni açılan saymanlıkların işlemleri mevcut saymanlar ile yürütülecektir, diyor. Artık MEB'in bu kadrolar için adil bir GYS sınavı açmasının zamanı geldi geçiyor.

CGülnar
Şef
07 Ocak 2020 11:16

Eşit Haklar Sendikası'nın Saymanlık kadrolarına adilane bir atama yapılmasını talep ettiğini duyurdu.

Bir başka sendika da geçmiş dönemlerde sınavsız olarak ve duyuru yapmadan torpille yapılan sayman atamalarının iptali için dava açtığını sonucunu beklediğini belirti. Peki TEÇ SEN acaba neden bu duruma duyarsız kalıyor. Sayfasında bu konuya ait bir tek açıklama yapmıyor. İlginç değil mi?

bilginlik
Şef
16 Ocak 2020 12:03

TEÇ Sen 'de Saymanlık kadroları için GYS talep etmiş durumda. Atamalar torpille değil de adilane yöntem olan yazılı sınav yaparak yapılmalı. Diğer sendikaların da bu talebi yapması elzemdir. Artık bu işte sona yaklaşıldı gibi. Ama yetkili sendika üyeleri de sendikalarına bu isteklerini iletmesi gerekir. Onların talebi daha etkin olur.

bilginlik
Şef
29 Ocak 2020 09:53

http://tec-sen.org/haberdetay.aspx?hid=951

Bu haberin aynısını diğer memur sendikalarından da bekliyoruz. Bakalım diğer sendikalar gerçekten üyelerin talepleriyle mi ilgileniyorlar yoksa uyutmayla mı ilgileniyorlar belli olur.

şefce
Daire Başkanı
24 Haziran 2020 16:00

Bu arada bazı il milli eğitim müdürlükleri boşalan sayman kadroları için isteyen şeflerden atama başvurusu alıyor. Belki de sınav açılmaz. Atamalar bu şekilde yapılmaya devam eder. Boşuna ssınav açılacak ümidine kapılmayın. Talep az olunca sesimizi duyan olmadı. Böyle gider.

bilginlik, 4 yıl önce

http://tec-sen.org/haberdetay.aspx?hid=951

Bu haberin aynısını diğer memur sendikalarından da bekliyoruz. Bakalım diğer sendikalar gerçekten üyelerin talepleriyle mi ilgileniyorlar yoksa uyutmayla mı ilgileniyorlar belli olur.

bilginlik
Şef
10 Temmuz 2020 10:17

Boş sayman kadrolarına birer birer sınavsız atamalar yapılmaya devam ediyorken bir sendika daha Bakanlığa bu aksaklığın giderilmesi ve sınav açması için yazı gönderdi.

https://www.esithaklarsendikasi.org.tr/sayman-kadrolarina-yonelik-unvan-degisikligi-sinavi-istedik/?unapproved=6070&moderation-hash=e17d5b77bc78567db1ee87db11d81000#comment-6070

".....Eşit Haklar Sendikası olarak sayman kadroları için bir kez daha sınav talebinde bulunduk!

Sayman kadrolarına yönelik son görevde yükselme sınavı 2007 yılında gerçekleştirilmiş, aradan on üç yıl gibi uzun bir zaman geçmesine rağmen sayman kadrolarına yönelik bir türlü görevde yükselme sınavı yapılmamıştır. Ancak, zaman içinde oluşan ihtiyaçların sınavsız (torpil) şekilde gerçekleştirilmesi birçok eğitim çalışanını üzmüş, hakkaniyet yönünde vicdanları yaralamıştır. Milli Eğitim Bakanlığı birçok kadroya bu tür sınavsız atamalar yaparak yapısal büyüklüğüne ve temsil ettiği ?eğitim? özelliğine gölge düşürmektedir.

Eğitimde tümleyici olan eğitim çalışanları artık sınavsız her hangi bir atama istemiyor.

Bu ihtiyaçla, bir kez daha sayman kadrolarına yönelik sınav yapılması ile ilgili 06.07.2020 tarihli yazımız Milli Eğitim Bakanlığı Personel Genel Müdürlüğü?ne gönderilmiştir.

Eğitim çalışanlarına duyurulur. ...

bilginlik
Şef
10 Temmuz 2020 10:19

Öğretmen sendikalarına özellikle Eğitim Bir Sen üyesi şef memur arkadaşlara duyurulur.Yukarıdaki haber gibi onlar da yapabilecekler mi?

Toplam 17 mesaj

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi