Editörler : supporters.
«290291292293294295296297298299300301»

abd-ullah
Memur
01 Nisan 2023 09:10

Hcm özet metinin makale yağıldığını biliyorum ama yaynlanmış makaleden bildiri sanki sakıncalı gibi
Kdag., 1 yıl önce

Merhaba, bir konu hakkında fikirlerinizi bekliyorum, özgecmisimde yer alan puanlandirilmayan letter gibi makaleleri sonrasında bir kongrede fiziki poster bildiri olarak sunmustum, ve poster bildiride de su dergide yayinlanmistir diye belirtmistim,bu süreçte bir etik ihlal durumu olur mu? Akademik etik derneğinde yayınlanmış makalelerin sonradan bildiri olarak sunulacağı yazıyor özellikle davetli konuşmacı olarak yapılan çalışmalardan bahsedilebilecgi ifade edilmiş, sizin görüşlerinizi merak ediyorum teşekkür ederim

Kdag.
Aday Memur
01 Nisan 2023 09:49

Hocam makale bire bir kitapçıkta basılmadı, fiziki bir poster olarak bir kongrede sunuldu, kongre kitapçığında da çok kısa bir özet şekilde yer aldı,akademide etik derneğin sayfasında su şekilde yaziyor" Yayımlanan makaleler bildiri olarak sunulabilmektedir. Özellikle davetli konuşmacıların çoğu yayımlanmış çalışmalarını sunarlar. Böyle durumlarda dergiye devredilen telif hakları nedeniyle bildiri çok kısa öz olarak yazılmalı ve yazılan özette daha önceki makaleye/makalelere atıf yapılmalıdır".

Yine de sıkıntı olur mu bilmiyorum?

indeko
Aday Memur
01 Nisan 2023 11:52

Merhaba arkadaşlar alanım sosyal bilimler. Benim de raporum bugün geldi. Asıl jürinin yerine geçen yedek jüri etik vermiş. Bir sayfa rapor ve üç madde. jürilerin arasında Türkiye'de alanında sayılı hocalar arasında bulunan iki hoca var. onlar etiğe vermemişler ama yedek jüri beyefendil etiğe vermiş. Beyannamede sadece birisini puanladığım Öz geçmişte de yer alan iki eserle ilgili tekrar yapıldığını iddia etmiş. Bu eserlerim hem bildiri hem de kitap bölümü olarak yayınlanmış ama ben sadece bildiride puanladım. Bir sıkıntı olur mu bilgisi olan varsa ve cevaplarsa sevinirim.

docentttt
Aday Memur
01 Nisan 2023 12:00

Hukuksal olarak bunu arkadaşım için sordum hocam puanlamadığınız takdirde sorun yok dedi. Ayrıca hocam farklılıkları gene de savunma yazınızda belirtin.Benim arkadaşımın bu şekilde puanlamış ancak giriş, ilgili çalışmalar, method, sonuçda çok farklılıklar var bunu savunma yazısında belirtti.

indeko, 1 yıl önce
Merhaba arkadaşlar alanım sosyal bilimler. Benim de raporum bugün geldi. Asıl jürinin yerine geçen yedek jüri etik vermiş. Bir sayfa rapor ve üç madde. jürilerin arasında Türkiye'de alanında sayılı hocalar arasında bulunan iki hoca var. onlar etiğe vermemişler ama yedek jüri beyefendil etiğe vermiş. Beyannamede sadece birisini puanladığım Öz geçmişte de yer alan iki eserle ilgili tekrar yapıldığını iddia etmiş. Bu eserlerim hem bildiri hem de kitap bölümü olarak yayınlanmış ama ben sadece bildiride puanladım. Bir sıkıntı olur mu bilgisi olan varsa ve cevaplarsa sevinirim.

MazlumSu
Memur
01 Nisan 2023 12:01

Hocam 3 madde demişsiniz, diğer maddelerde ne gibi iddialar söylemiş jüri? Gerçekten artık herşeye etik diyebiliyorlar gibi bir kanaat var

indeko, 1 yıl önce

indeko
Aday Memur
01 Nisan 2023 12:04

Teşekkür ederim hocam
docentttt, 1 yıl önce

Hukuksal olarak bunu arkadaşım için sordum hocam puanlamadığınız takdirde sorun yok dedi. Ayrıca hocam farklılıkları gene de savunma yazınızda belirtin.Benim arkadaşımın bu şekilde puanlamış ancak giriş, ilgili çalışmalar, method, sonuçda çok farklılıklar var bunu savunma yazısında belirtti.

indeko
Aday Memur
01 Nisan 2023 12:07

Hocam diğeri de geriye dönük dergi sayısı. Sayı 2019 ama Sayılarını tamamlamak için 2021 de yayınlandı. O zaman editöre sorduk yayın 2021 dedi. Kaldı ki o da tezimden makale ve puanlamamışım. İnanın hocalarım tamamen art niyetli insanlar etiğe veriyor ve bahane üretiyorlar. Başka bir şey değil. Sizi doçent yapmak istemiyorlar amaç bu.
MazlumSu, 1 yıl önce

Hocam 3 madde demişsiniz, diğer maddelerde ne gibi iddialar söylemiş jüri? Gerçekten artık herşeye etik diyebiliyorlar gibi bir kanaat var

docentttt
Aday Memur
01 Nisan 2023 13:31

Haklısınız hocam. Malesef öyle saçmasapan nedenler. Benim mesela uygulama yapmışım bana diyor ki sonuçlar çarpıtılmış bu sonuçlar nasıl çıktı vs. neredeyse makaleyi adam hakem gibi tekrardan baştan değerlendirmeye çalışıyor. İnş etikten kurtuluruz. Doğrudan başarısız dese neyse kendince beğenmediği makaleyi etik diye gönderiyor.

indeko, 1 yıl önce
Hocam diğeri de geriye dönük dergi sayısı. Sayı 2019 ama Sayılarını tamamlamak için 2021 de yayınlandı. O zaman editöre sorduk yayın 2021 dedi. Kaldı ki o da tezimden makale ve puanlamamışım. İnanın hocalarım tamamen art niyetli insanlar etiğe veriyor ve bahane üretiyorlar. Başka bir şey değil. Sizi doçent yapmak istemiyorlar amaç bu.

uye0057
Aday Memur
01 Nisan 2023 23:04

Hocam başınıza gelen durumu okuyunca aklıma bir soru takıldı. Sizin bahsettiğiniz gibi istatistiksel verilerin işin içine girdiği (sözde) çarpıtma ithamlarına karşı savunma yaparken, karşı tarafa ya da bilirkişiye veya artık her kimse, veri setimizi paylaşmalı mıyız? Ya da bizden veri setini paylaş diyebilirler mi, dendiğinde böyle bir zorunluluğumuz var mı? Veya böyle durumlara karşı kendimizi savunurken veri seti paylaşmaktan ziyade düz bir savunma yazısı mı yazmalıyız?

docentttt, 1 yıl önce

Eğer makaleyi beğenmediysen sonuçlarını çarpıtmış deme,başarısız buldum diyerek olumsuz ver. Verisetini bilmiyorsun, ne kullandığımı anlamamışsın. Model gelistirmisim var olan bir modeli uygulamadım. Adam sonuçlar boyle çıkmaz diyor. Sanki denemiş. Ben 2 yıldır 4 bilgisayardan sonuç alarak farklı programlar kullanarak yaptığım çalışmanın sonucları çarpıtılmış diyerek etik vermiş. Çok ilginç yazılanlar. Makalelerimin hepsinde yazım hataları bulmuş, aynı kelimeler tekrarlanmış demiş, iki makalemde benzerlik var demiş. Hepsi bunlar. Bana gelen zarfta. Benzerlik kısmına gelince de dedigim yöntem geliştirilmiş orda zaten yöntemin ekstra akış şeması var diger makalede. Ayrıca method kısmı daha detaylı yazılmış ve bunun gibi bir-çok farklılıklar var, kaynaklar arttırılmış vs.

Me-tilfenidat
Şube Müdürü
01 Nisan 2023 23:19

Merhaba hocalarim,

Docentlige ilk basvurumdu, son tarih 31 martti. 23.45de son jurinin de rapor girmesiyle etik suphesi oldugu bildirimini sistemde gordum.

1 ay icinde incelenecek savunma istenecek vs klasik bilgilendirme metni vardı ve son tarih belirtilmiyordu.

Problemin ne oldugunu bilmiyorum ama hukuki bilgim ve psikolojim kesinlikle bununla mucadele etmeye musait degil.

Hemen su asamada destek alabilecegim bir hukuk ofisi var midir. Daha etik kurul gormedi bile etik bildirimi sisteme duseli 24 saat oldu ama yasamak istemiyorum beni mahvetti. Artik sucladiklari her neyse Etik kurul bunu yersiz bulup sureci devam ettirebilir, bunun mumkun olabilmesi icin suclanan kisinin onceden yani hemen yapabileceği bir sey var midir.

Bir de adresim hem kurum hek de baska oda gorunuyor guncelleyemedim sayfa acilmiyor hocalarimiz yoksis ozgecmisten mi guncelledi acaba?

Hukuk ofisi tavsiyeleriniz olursa veya akil verebilirseniz cok sevinirim, kaldiramiyorum 24 saat oldu daha ve bu sekilde ben önüme bakamiyorum.

Me-tilfenidat
Şube Müdürü
01 Nisan 2023 23:53

Hocalarim

Düne kadar dbs safasini yenilemekle meşguldum simdi de forumu yenileyip duruyorum. Bilgisi deneyimi olan biri beni aydinlatirsa cok sevinirim. Olumlu en ufak bir sey okumadim yillarca bekleyen psikolojisi mahvolan adaylarin mesajlarini okudukca bunaliyorum, bu nasil bir cezadir aklim almiyor, nedenini bile bilmiyorum, ne olursa olsun bu uzuntu kimseye reva gorulmemeli.

Tesekkurler

Me-tilfenidat, 1 yıl önce

Merhaba hocalarim,

Docentlige ilk basvurumdu, son tarih 31 martti. 23.45de son jurinin de rapor girmesiyle etik suphesi oldugu bildirimini sistemde gordum.

1 ay icinde incelenecek savunma istenecek vs klasik bilgilendirme metni vardı ve son tarih belirtilmiyordu.

Problemin ne oldugunu bilmiyorum ama hukuki bilgim ve psikolojim kesinlikle bununla mucadele etmeye musait degil.

Hemen su asamada destek alabilecegim bir hukuk ofisi var midir. Daha etik kurul gormedi bile etik bildirimi sisteme duseli 24 saat oldu ama yasamak istemiyorum beni mahvetti. Artik sucladiklari her neyse Etik kurul bunu yersiz bulup sureci devam ettirebilir, bunun mumkun olabilmesi icin suclanan kisinin onceden yani hemen yapabileceği bir sey var midir.

Bir de adresim hem kurum hek de baska oda gorunuyor guncelleyemedim sayfa acilmiyor hocalarimiz yoksis ozgecmisten mi guncelledi acaba?

Hukuk ofisi tavsiyeleriniz olursa veya akil verebilirseniz cok sevinirim, kaldiramiyorum 24 saat oldu daha ve bu sekilde ben önüme bakamiyorum.

teacher2626
Aday Memur
01 Nisan 2023 23:56

İki makalemde geçen, üstelik dr öncesi olup puanlamadığım, üstelik kaynakçalı benzer "bir cümleyi" etik ihlal sayan jüri üyesinin bu gün bazı çalışmalarına baktım. Onlarca cümle paragraf birebir aynı. Güler misin ağlar mısın?

teacher2626
Aday Memur
02 Nisan 2023 00:03

Merhaba geçmiş olsun hocam, rapor gelince göreceksiniz, abuk subuk iddialar. İnşallah süreç hepimiz için kolay ve çabuk sonuçlanır. Maalesef sistem buna izin veriyor.Tüm jüri üyelerinin görüşü dikakte alınmalı.Biri çıkıyor, ortalığı bulandırıyor.Sonra düzeltmek için uğraşıyoruz.Benim için ihalal iddiasında buluan kişi tamamen açık aramış ve art niyetli olduğu belli.Raporu paylaştığım herkes bu görüşte. Akademik bir değerlendirme değil. İlk zamanlar bu duygular oluyor, sakin olun, yanlış yaptığımız bir şey yok, benzer durumları yaşayan bir çok kişi var, danıştığım kişiler hukuk yardımı alınmasını tavsiye ediyor. Bu konuda uzmanlığı olan avukatlar var.internette bulabilirsiniz.Ama bu konuda ÜAK olsun, YÖK olsun bilgilendirilmeli, mağduriyetler seslendirilmeli diye düşünüyorum.

Hocalarim

Düne kadar dbs safasini yenilemekle meşguldum simdi de forumu yenileyip duruyorum. Bilgisi deneyimi olan biri beni aydinlatirsa cok sevinirim. Olumlu en ufak bir sey okumadim yillarca bekleyen psikolojisi mahvolan adaylarin mesajlarini okudukca bunaliyorum, bu nasil bir cezadir aklim almiyor, nedenini bile bilmiyorum, ne olursa olsun bu uzuntu kimseye reva gorulmemeli.

Tesekkurler

Me-tilfenidat
Şube Müdürü
02 Nisan 2023 00:08

Hocam google.da aradim 1 buro buldum burada da memnuniyetle bahsedilmis buridan. Ankara merkezli. Web sitesinden mesaj attim whatsapptan yazdim ama insanlar tabi calisma saati disinda. Keske ölseydim de o dbs mesajini gormeseydim Allaha havale ediyorum 1 gunde 10 yas yaslandim ne olursa olsun bu korkunc bir ceza biz katil miyiz camur at iziyle ugrasip dursun. Serefi icin yasayan insanlar var vallahi cocugum olmasa cok cok farkli dusunurdum buna nasil cesaret eder insanlar, bana ulasip konussalar olmaz miydi sorsalar olmaz miydi benim hocama dusmanlar belki ne bileyim filler tepişir cimenler ezilir hikayesi belki de ama kaldiramam yani ben kimseye soyleyemedim bunu esimin cocugumun yuzune nasil bakarim aklim almiyor kahroldum anlatamam size. Allah tez zamanda guzel haber almayi nasip etsin, cok korkunc bisey cok.

teacher2626, 1 yıl önce

Merhaba geçmiş olsun hocam, rapor gelince göreceksiniz, abuk subuk iddialar. İnşallah süreç hepimiz için kolay ve çabuk sonuçlanır. Maalesef sistem buna izin veriyor.Tüm jüri üyelerinin görüşü dikakte alınmalı.Biri çıkıyor, ortalığı bulandırıyor.Sonra düzeltmek için uğraşıyoruz.Benim için ihalal iddiasında buluan kişi tamamen açık aramış ve art niyetli olduğu belli.Raporu paylaştığım herkes bu görüşte. Akademik bir değerlendirme değil. İlk zamanlar bu duygular oluyor, sakin olun, yanlış yaptığımız bir şey yok, benzer durumları yaşayan bir çok kişi var, danıştığım kişiler hukuk yardımı alınmasını tavsiye ediyor. Bu konuda uzmanlığı olan avukatlar var.internette bulabilirsiniz.Ama bu konuda ÜAK olsun, YÖK olsun bilgilendirilmeli, mağduriyetler seslendirilmeli diye düşünüyorum.

abd-ullah
Memur
02 Nisan 2023 01:31

Hcm ilk 3 4 gün böyle oldum. Hatta daha beteri. Ama okudukça sakinledim.ÜAK etik suçundan bişey olan daha duymadım. Sizi sadece psk olarak yıpratacak. Aman kötü düşünmeyin. Eşinizi çocuğunuzu ihmal etmeyin. Eğer yeni geldiyse belki dosya gelmesi bayram sonunu bulır çünkü kurul 20 mart'ta toplandı. Ben 58 gün bekledim Hatta 80 gün dosya bekleyenler oldu. 1.zaten çok saçma bişey gelecek emin olun. 2.jüri basiretsiz kanotsız delilsiz bi şeyler söyleyecek sadece. Siz kesinlikle emin olın ve hayatınıza devam edin. Lütfen ama üzülmeyin. Ben dosya geldi çok rahatladım. Savunmamı kendim yazdım. Hafta içi hukuk fakültesi'nden bi hocayla elden geçirip gönderecem

Hocam google.da aradim 1 buro buldum burada da memnuniyetle bahsedilmis buridan. Ankara merkezli. Web sitesinden mesaj attim whatsapptan yazdim ama insanlar tabi calisma saati disinda. Keske ölseydim de o dbs mesajini gormeseydim Allaha havale ediyorum 1 gunde 10 yas yaslandim ne olursa olsun bu korkunc bir ceza biz katil miyiz camur at iziyle ugrasip dursun. Serefi icin yasayan insanlar var vallahi cocugum olmasa cok cok farkli dusunurdum buna nasil cesaret eder insanlar, bana ulasip konussalar olmaz miydi sorsalar olmaz miydi benim hocama dusmanlar belki ne bileyim filler tepişir cimenler ezilir hikayesi belki de ama kaldiramam yani ben kimseye soyleyemedim bunu esimin cocugumun yuzune nasil bakarim aklim almiyor kahroldum anlatamam size. Allah tez zamanda guzel haber almayi nasip etsin, cok korkunc bisey cok.

Me-tilfenidat
Şube Müdürü
02 Nisan 2023 02:14

Hocam hep kotuleri secti gozum sagolun eksik olmayin, insallah basit bir seydir orasi ayri ama 4 ayda 1 toplanan etik kuruldan 1 yildan once karar gelir mi nasil bir seyin icine dustuk bilmem. Yerimde duramiyorum etik kurulun kapisinda yatasim var Allah bunu aratacak uzuntu vermesin yuregim yandi gercekten keske goremeseydim o bildirimi sanki dunyanin en beter isi basima gelmis gibi hissediyorum. Ya haklilarsa ya eksigim varsa ne kadar didiklendim bilmiyorum ki kendimden suphe eder oldum. Hukuktan once psikolojik destek almam gerekecek bu gidisle. Sagolun tekrar. Hayirli haberler alirsiniz insallah.

abd-ullah, 1 yıl önce
Hcm ilk 3 4 gün böyle oldum. Hatta daha beteri. Ama okudukça sakinledim.ÜAK etik suçundan bişey olan daha duymadım. Sizi sadece psk olarak yıpratacak. Aman kötü düşünmeyin. Eşinizi çocuğunuzu ihmal etmeyin. Eğer yeni geldiyse belki dosya gelmesi bayram sonunu bulır çünkü kurul 20 mart'ta toplandı. Ben 58 gün bekledim Hatta 80 gün dosya bekleyenler oldu. 1.zaten çok saçma bişey gelecek emin olun. 2.jüri basiretsiz kanotsız delilsiz bi şeyler söyleyecek sadece. Siz kesinlikle emin olın ve hayatınıza devam edin. Lütfen ama üzülmeyin. Ben dosya geldi çok rahatladım. Savunmamı kendim yazdım. Hafta içi hukuk fakültesi'nden bi hocayla elden geçirip gönderecem

doça
Aday Memur
02 Nisan 2023 07:30

Sakin olun hocam şuan reddetme dönemindesiniz bu neden beni buldu vs diyorsunuz bizlerde yaşadık. Savunmamı verdiğim tarihten itibaren tam 7 ay geçti 8. Aydan gün alıyorum. Bir süre soranlara benim işer uzadı biraz dedim ama artık insanlar selam vermeden senin dosya ne oldu demeye başlıyor. Birçoguna da durumu açıkladım. O yüzden bir süre bekleyin başka uğraşlar bulun. Bu süreçlerin ilerlemesi için zamana ihtiyacınız olacak maalesef ki bu kurumlar çok yavaş çalışan kurumlar ve kimse bu haksız etik İddaalar ve sizin için elini taşın altına koymuyor. Önce ilk etik kurul komisyonunda dosya görüşülecek savunma isteyecekler büyük olasılıkla sizden veya düşük bir olasılıkla da bu etik ihlal değil deyip süreç normale dönecek. Savunma isterlerse eğer size İddaalar gecelecek onlara cevap vermenizi isteyecekler hukuk bürosu desteğiyle ben savunma yapmıştım. Savunma sonrası bilirkişi. Bilirkişi sonrası da sonuc açıklanıyor. Umarım benim kadar beklemesiniz. Süreç böyle maalesef.

Hocam hep kotuleri secti gozum sagolun eksik olmayin, insallah basit bir seydir orasi ayri ama 4 ayda 1 toplanan etik kuruldan 1 yildan once karar gelir mi nasil bir seyin icine dustuk bilmem. Yerimde duramiyorum etik kurulun kapisinda yatasim var Allah bunu aratacak uzuntu vermesin yuregim yandi gercekten keske goremeseydim o bildirimi sanki dunyanin en beter isi basima gelmis gibi hissediyorum. Ya haklilarsa ya eksigim varsa ne kadar didiklendim bilmiyorum ki kendimden suphe eder oldum. Hukuktan once psikolojik destek almam gerekecek bu gidisle. Sagolun tekrar. Hayirli haberler alirsiniz insallah.

Dr. Muallim
Aday Memur
02 Nisan 2023 10:15

Herkese geçmiş olsun sayın hocalarım. Burada bir şekilde haksızlığa uğrayan kul hakkına girildiğini düşünen onlarca insan var. Hemen hepiniz büyük ihtimalle dr. Öğretim üyesisiniz. Doktoram biteli 5 yıl oldu kurum dışıyım ve yıllardır hiç bir aracı bulmadan ilanlara başvuruyorum ve çoğunda cv olarak ilk sırada yer almama rağmen kadro alamıyorum. Hakkıyla kadro alan azınlık dışında çoğunluğun nasıl kadro aldığı malum. Gerçekten merak ettiğim için soruyorum. Haksız yere kadro alan ve şimdi de Haksız yere etik alan arkadaşların hissettiklerini 5 yıldır hissediyorum. Hiç özeleştiri yapıyor musunuz? Veya zaten asistandım kadro her koşulda benim hakkımdı gibi savunmalarınız var? Yıllarca benim de canım bu şekilde yandı ve hala yanıyor. Yine de canınızın bu şekilde yanmasına üzüldüm. Saygılarımla.

docentttt
Aday Memur
02 Nisan 2023 10:57

Hocam veriyi veremem. Çünkü veri alırken gizlilik esasına göre ("Kişisel Verilerin Korunması Kapsamında") aldım ve amaç sadece bilimsel çalışma gerçekleştirmekti. Ayrıca veriyi versem bile birçok parametre kullandım birçok kere farklı iterasyonlarla çalıştırdım ortalama değerlerini vs. aldım. Sonucun doğruluğu için adamların benim gibi 2 yıl üzerinde çalışması gerekiyor. Bir de şu var verinin farklı kısımlarını deneyerek yapılan istatistiksel çalışmalarda zaten kesin sonuç üretilmez. Buradaki amaç optimum sonucu üretmek farklı iterasyon farklı parametrelerle. Kısacası hukuksal olarak sorduğumda bunun nesnel bir görüş olmadığını, burdan birşey çıkmayacağını söylediler. Çünkü hukukta ispat etmeleri gerekiyor. Bir de şu var literatürde var olan bir modeli kullanmadım kendim model oluşturdum ki bu modelin tüm parametrelerini vs makaleye tabiki de yazmadım. Hukuksal açıdan sadece subjektif yorumlarla sonuçlar çarpıtılmış demesi doğru bir görüş değildir. Bu sebeple hocam dümdüz bir metin yazıp avukata gönderdim. O derli toplu hukuksal bir şekilde yazıp bu hafta göndereceğiz inş.

uye0057, 1 yıl önce

Hocam başınıza gelen durumu okuyunca aklıma bir soru takıldı. Sizin bahsettiğiniz gibi istatistiksel verilerin işin içine girdiği (sözde) çarpıtma ithamlarına karşı savunma yaparken, karşı tarafa ya da bilirkişiye veya artık her kimse, veri setimizi paylaşmalı mıyız? Ya da bizden veri setini paylaş diyebilirler mi, dendiğinde böyle bir zorunluluğumuz var mı? Veya böyle durumlara karşı kendimizi savunurken veri seti paylaşmaktan ziyade düz bir savunma yazısı mı yazmalıyız?

2022DAdayı
Aday Memur
02 Nisan 2023 11:03

Merhaba arkadaşlar,

Benim jürimin 10 tane iddiası var.

1. si benim ilk kitabım iki baskı yapmıştı. İki baskı arasında 13 sayfalık fark varmış. İkisini nasıl ayrı ayrı puanlarmışım -İkisini de tezlerden üretilmiş puan kısmına koydum. Burada 100 puanlık beyanım var, ama sadece 10 puan alınabiliyor. Hoca bunun farkında değil.-

2. si yine lisansüstü tezlerden üretilmiş bölüme 4-5 tane makale koydum. Bunlar doktora teziyle benzerdir diyor. -Zaten öyle olduğu için o bölüme koydum. Nasılda esas puana etkisi olmayacak diye.

3. sü benim esas makalelerimden birinde daha önce kendi yazdığım kitaptan 3-4 sayfalık benzerlik bulmuş. -Konuyu daha önce kitap olarak ben yazmışım. Daha sonra o konuda yeni gelişmeler olunca bir makale yazdım. Kendi kitabıma atıf yapmayıp kime yapacağım acaba?-

Bu arada benim ham puanım 425, esas puanım 225. Bu sebeple de jüri sonuç kısmında diyor ki her ne kadar adayın özgün olarak 15 tane makalesi bulunsa ve bu doçentlik almak için yeterli olsa bile etik ihlal yaptığı gerçeğini değiştirmez.

Toplam 8087 mesaj
«290291292293294295296297298299300301»

Çok Yazılan Konular

Sözlük

Son Haberler

Editörün Seçimi